CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

oo lmbt lg la.... tgu lps kenduri mesti ada cite hot kalu imah jd g kenduri...

oo lmbt lg la.... tgu lps kenduri mesti ada cite hot kalu imah jd g kenduri...
hainina Post at 6-9-2011 19:03

Insyaallah... klau ada cter nnt aku update..

Jantina rahasia. Drpd cara aku menulis ko rasa?
LaksamanaSunan Post at 21-6-2011 16:04

aku rasa, aku kenal nick ni...apa sudah jadi nick yg lama tu?n no hp tu still guna yg lama punya lg ke?

TT selamat hari rayer....

hoh kene tgu 17hb ni pulak la ni eh? hurmmmmmmmmmmmmmm

yeke ank2nye sakit tu TT? ntah2 buat2 simpati jah?

ekekek tak bek la kak bed... doakan yg bek2 jer la kak bed... sekain dari aku yg dulu suka jgk m ...
want2bhappy Post at 6-9-2011 13:19

baiklah.. insaf sekejap baca..

Post Last Edit by LaksamanaSunan at 10-9-2011 10:16

Hari nie hari nikah pakcik aku kat Kota Tinggi. Sedara mara smua transit kat umah aku (Seremban). Aku xdapat ikut sbb kena keja. Minggu lepas dah cuti raya kan. Xdapat la amek cuti.

Imah dgn Amri mmg officially xdatang. Cuma makcik aku yg kawen dgn laki org tue buat gila lg. Boleh pulak masa nk datang Seremban semalam dia begaduh sakan dgn makdak aku. Sbb apa aku pn xsure sbb xsempat lg korek cerita drpd makdak aku. Tp dgr2 cerita dorg kata mmg makdak aku xnak dtg. Wat de heck? Makdak aku dh siap sewa van 15org semata2 nk dtg Seremban, beli baju2 baru semua anak beranak, logik ke klau ckp makdak aku yg xnak dtg? Mesti ada sebab. Pastu akak aku report kat aku, org2 kat umah aku semua xleh tanya kenape makdak aku xdtg. Konon2 nk jaga ati makcik aku yg sakai tuh.  
Mood geram/saket jiwa aku dh di-activate nie. Xsabar2 nk balik Penang Jumaat nie.

Tambah sikit, mungkinkah kaki makck aku akan mereput? Sbb dia dh bersumpah masa begaduh dgn mak bapak aku dulu yg dia xkn jejak Seremban/rumah aku lg. Klau dia jejak, kaki dia reput. So, aku suruh akak aku rakam kejadian tue kalau ada, letak background ayat2 Al-Quran, dan post kat youtube mcm slalu org buat tue.

Follow Us
Kalau dah ade kat youtube tu, kasik link plzzzzz.........

best baca cite TT ni, sedar x sedar da 24 page da aku baca{:1_126:}, siap ade cite dr forumer2 lain lg, terpaksala aku tkan filter view TT's post only, kalo x, x siap2 la keje aku kt opis nih

Hari nie hari nikah pakcik aku kat Kota Tinggi. Sedara mara smua transit kat umah aku (Seremban). Ak ...
LaksamanaSunan Post at 10-9-2011 10:12

kisah mak cik TT nie lupa plak kak bed yg mana 1...

kisah mak cik TT nie lupa plak kak bed yg mana 1...
ZabedAmin Post at 10-9-2011 18:07

Yg halau madu dia tue k.bed...

salam semua.. tt akak D dr semalam merempit baca dari ms 1 . ngantuk kul 2 am tido pagi bangun terus sambung baca.. hahaha khatam dah. ( sungguh tak patut kan kalau gigih baca quran macam ni kan bagus)  tapi mmg lah menarik kidah hidup jiran2 sedara ko ni.

mulia n penyabar sungguh mak pak tt nih. tapi mmg overrrrr la. Tapi akak tak salah kan mak pak tt , dah mmg budi pekerti diorang macam tu susah nak ubah jd hati kering. anak2 lah kena bela nasib mak pak bila mak pak tt tak leh nak fight directly. lagi pun rumahtu jugak punca rezeki ayah tt kan. susah nak halau org yg mungkin juga potential client. walau pun dlm kes a & i adalah FOC client. YG ni akak cadang ko ubah suai tpt ayah tu wat kerja lain2 entrance dgn umah.  link garaj  dgn umah tu bior lah family jer yg ada ekses.  asingkan hal2 kerja dgn rumahtangga itulah sebaiknyer. ( ni untuk futurelah)
sedih akak baca pasal ida n anak2 dia. Moga allah kurniakan kelapangan hidup pada ida sekarang.

Syukur sgt2 akak tak pernah ada jiran tetangga from hell macam tu. akak tak der alami jiran sampai tahap gaban macam ni punya glempes. umah mak akak d kejiranan dia ok lah bukan perfect ada gak group lepak  borak depan umah. sambil tunggu lori lauk dtg borak lepas beli lepak borak lagi  , sampai sayur dah layu tak reti2 balik masak lagi . tapi syukur mak akak d tak pernah nak join diorang.

dulu2 masa baru2 pindah mak akak d join gak sebab nak carik kawan nak mengenali jiran tetangga. pulak tu umah tak buat pagar lagi . mmg umah jd port siap ada yg bawa kerusi plastik usung dtg nak borak lama kan lenguh oo berdiri. akak jd saksi sesekali bila balik umah mak .  akak sound la mak tak buat apa2 ker. mak paling tua antara diorang patut mak nasihat diorang . mak akak cakap dia mmg tak suka tapi yerlah takkan nak halau org. nanti org pulau dia lak . dah la anak2 jauh. sakitpening jiran la org terdekat nak minta tolong.

betul gak apa yg mak cakap . tapi akak cadang kat mak elak cara berhemah. bila agak2 lama sgt diorang borak depan umah tu .. mak akak singnal kat cucu dia ( anak akak d yg dah besar  sek men dok ngan mak akak as teman mak  dgn anak adik pun ada) then cucu dia buat2 la panggil nenek dia masuk dalam cakap ada org tepon ker hapa.  agak2 4-5 kali macam tu kurang la aktiviti port borak lepas beli lauk tu.

peh tu akak pasang pagar & pintu gate .. mmg mak tak buka. ( alasan ada cucu kecik takut lari kuar ke jalan) . n kalau apa2 mak nak tegur tak sampai ati mak akak until now suka la cakap anak makcik cakap blaa222 . contoh macam jiran sebelah  bulan lepas buat porch baru n extend depan umah.. sampai tercabut bumbung porch n bocor. mak takut nak cakap direct. dia cakap kat jiran .. anak makcik  ( akak la tu ) masa balik ari tu marah kenapa dah renovate n buat bumbung bocor tak ganti  .  next day jiran tu dah fix balik bumbung tu.  mak hepi jiran pun tak gaduh ngan mak.

eh terlebih panjang lak akak d cerita..selamat hari raya to tt . n syabas beetaa sebab dah pandai bela mak ayah n belajar bersabar. ( tapi tetap gak jgn kasi org pijak pala tau bila sabar tu )

perhhh.. jenuh nak baca sampai abis..
dlu2 masa duk ngan akak pun pernah jumpa jiran yg cam hampeh... akak pla jenis yg melayan.. sampai amik org tu jd adik/anak angkat la.. lama2 pandai plk dia bosan.. tp semenjak dah duk jauh ni byk cerita dah lupa..

TT x reply lg post aku..haha

TT x reply lg post aku..haha
firdaruddin Post at 15-9-2011 00:03

Jahat ko ek.

Jahat ko ek.
LaksamanaSunan Post at 15-9-2011 09:39

nak confirmkan je samada org yg sama atau x...jejak kasihan

nak confirmkan je samada org yg sama atau x...jejak kasihan
firdaruddin Post at 15-9-2011 10:01

Xsama. Aku xpenah bg no kat sape2.

ok

mrempit nak abeskan thread nih. x sangka ader juge manusia x tau malu mcm tuh.
harap2 x bjumpe dgn manusia mcm ni. tp klu ader juge, atleast ader idea aper nak wat.

Skrg dia mesej mak aku mintk pnjam duit pn nsib baik la mak aku xbg. Nie aku baca sndiri mesej Imah tue. Dia cakap mcm nie 'Xpelah kalau kak*** xdapat tolong. Tp kak*** tlg la bgtau Amri sendiri. Sbb dia yg suruh Imah mintak.  ...
LaksamanaSunan Post at 20-6-2011 14:24

Kao sms jahh balik 'F**k u b**ch! Plis die & go to hell'
Lepas setengah jam membelek2 kamus Oxford mesti dia menangis guling2 & x lagi mengganggu uolsss

Reply 841# solstice

wahh motip tetiba TT memaki hamun