CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: LaksamanaSunan

Jiran Takda Muka Malu

patok la mu selalu lepak porum... hidop mu dekat dunia sebenar tak gembira
abgluffy Post at 22-5-2012 21:24

Xdelah smpai xgembira. Aku ok je. Nie cter lama. Just share.

bagus la up...klu x aku x tau citer ni ujud.

Up balik cter nie? Aku pn tekejut. Aku ingatkan aku ada update baru.

Thanks pada yg sudi ba ...
LaksamanaSunan Post at 23-5-2012 12:00

hahahhaha..ingat hang dah xmau jenguk thread ni..

nanti ada update...tulis sini ek..

yg marah2 aku up balik topik ni...sorryyyy

tapi ada gak yg ptt tima kasih aku..sbb aku up kan thread ni la korang dok bertepek kat sini

best kan thread ni..kira xnak langkau la satu page pun..hahaha..

woo..tt masuk blk..elokla tu..kot2 ade mende bes bley bg kitorg bace..even saket ati bace kisah tt, tp dlm mase yg same nk gak taw ape yg jdk..

Aku xsure la ada cerita ke x pasal Cik Syikin nie. Ant jiran jugak la. Suami dia baru meninggal baru2 nie. Serangan jantung, tiba2 je. Sama2 la kite sedekahkan Al-Fatihah utk arwah. Sedey jugak sbb seminggu sblm dia pegi, ktrg ada buat party besday anak buah aku. Itu la last makan ramai2 dgn arwah.

Pasal Amri skrg nie baru bunga2 mekar di FB xde yg hot sgt pn. Aku mmg tgh pantau. Sbb aku slalu je bukak FB mak aku buat men game.

woo..tt masuk blk..elokla tu..kot2 ade mende bes bley bg kitorg bace..even saket ati bace kisah tt,  ...
toet2meoww Post at 23-5-2012 16:23

haaa uolss bila pulak nak sambung citer uolss tu

jgn buat kami tertunggu2..

Follow Us
best TT...thx for the story

kawasan rumah kita mesti ade jiran2 yg menyampah
jenis x tahu malu,bikin migrain je.

Reply 886# nuhanis

erk, sory2..smlm igt nk smbung citer..tp dok menempel kat gosip je, tu yg tlupe tros..jap2 eh..tgh nak karang blk citer jap..

oke2, aku smbung..

lepas dr tu, aku mmg berjage2la..klu p umah pacit ni main2 dgn anak die pong, aku akn pastikan die jauh dr aku..sbb ade skali tu, aku tgh pnjat tingkap umah die..tingkap tu blom siap lg..tp bukan nak mencurikla..aku main2 dgn anak die a.k.a kak sarah..skali tu aku xdpt panjat sbb kak sarah p tibai krusi kat tepi tingkap tu..alih2 tbe2 pak die dtg dr blkg tlg angkat aku..erk, terkejut aku time tu..konon nk tlg la..tp aku mmg xperlukan pertolongan die lgsg..

mmg mase tu aku marah sgt..aku tros ckp dgn kak sarah, aku nk blk..mak aku pgl suh mkn..sejak dr tu, aku p komplot dgn jiran2 ppuan aku yg kecik2 supaya jgn p umah die klu sorg2..sbb wife pacit ni jual eskrem..tu yg budak2 rmai masuk umah die..

xtawla ngape aku xmo cite kat mak aku time tu..nak kate takot tu xdela takot sgt..cume, ntahla..aku pong xtaw pesal..then xlame pastu umah aku renovate bhgn depan..so, umah kitorg ternganga jela..tp pak aku da pasang kanvas dgn papan..so, tertutup sketla..time tu mak aku ade beli umah dkt2 dgn kawasan umah kitorg..aku mmg xmo ikot mak aku..aku dok kat umah yg tgh renovate tu dgn pak aku..sbb aku ni anak papa..tu psl aku xkesah dok kat situ..nk p skolah dekat..gpong tepon n pc ade kat umah tu..aku time tu tgh giat menggatal chatting..tu psl due2 mende tu penting utk aku..

so, aku dok jela dgn pak aku..xde mslh psl tu sbb kat bhgn blkg still ade bilik..erm, pak aku ni orgnye keje meniaga taw..jual nasik lemak je kat pasar..tp nasik lemak pak aku power taw..*motip puji pak senirik?*...disebabkan pak aku niage nasik lemak, die akn jual kat pasar mlm atau pasar pagi..satu ari tu, ari sabtu klu aku xsilap..pak aku mcm besela p niage pg2 dlm kol 7 cmtu..aku lepak jela kat umah..mcm bese lepas pak aku p niage, aku pong cuci muke smue tros on pc..chatting la..ape lg..

tgh sedap2 chatting tu, tbe2 pacit tu muncul kat dlm umah aku..dgn pkai kain pelikat je plak tu..time umah aku renovate tu, kan aku da ckp bhgn depan je..bhgn blkg xusik..pc aku plak letak kat pintu bilik dapor..jap aku tepek pic jap..

so, nmpk kan pic nih?aku silap sketla peta tu..mls nk lukis blk..tp yg garis tebal pnjg tu pintu masuk ke dapor..bukan pintu bilik..time pak aku niage, pak aku da tutup leklok pintu tu dgn papan..tp pak aku tawla aku da bgn..sbb tu die berani tinggalkan aku..

tbe2 je pacit tu terpacul kat situ..pastu die mcm da cuak tgk aku da bgn..aku ckpla nk ape..bley plak die ckp nk carik kuseng die..ade logik ke carik kuseng smpai sesuke ati masuk umah org pagi2?time tu aku tros ckp xde kuseng dlm nih..pacit tu tros blahla..lepas pacit tu blah, aku p tutup blk pintu tu dgn papan leklok pastu aku sandarkan sofa kat situ..incase pacit tu masuk lg pong, aku taw sbb ade sofa..pintu blkg aku standby siap2..let say org tue tu masuk blk, bley aku lari kot blkg je..

time tu aku dok pikir, klula aku xbgn awal pg tu, agknye aku da selamat dikenduri dek pacit tu..nauzubillah..lepas dr tu, aku mmg sentiasa berjaga2..tp aku still xbtaw pak aku..bukan aku xnk cite..tp pak aku ni jenis sgt menjaga hubungan dgn jiran2..sbb pnh ade kes dgn jiran len, pak aku still slhkan kami sedangkan trg2 nmpk jiran kami tu yg kurg ajar..nnt aku cite len yg tu..

err, jap g smbung ek..lapo..

bagus la up...klu x aku x tau citer ni ujud.
FARISZONE Post at 23-5-2012 12:02

betul2x..hehe kalau x daun pun x tau pasal citer laksamana sunan ni..dan khatam dlm mase 1-2 hari kekeke..huh mmg berkesann cara TT citer..terbaek ar..betul2 buat daun bermain dgn emosi..kejap marah, kejap sedih, kejap lawak huhu..best2..thumbsup utk penulisan TT..hehe
daripada terbakar jiwa dengan cite A&I
pastu panass dgn Ina Wahid yg pinjam pinggan tu
sampai kat Ida dan anak2 nye alamakk sedihla pulak

daun harap2 A&I tu takkan ganggu keluarga TT lagi dan Ida bahagia dgn hidup baru beliau..huhu hopefully..

rasa nya kisah macam ni amat sesuai di drama kan..

Post Last Edit by daunanijau at 24-5-2012 14:56
memandangkan aku da melekat kat thread ni dr semalam, so aku nk sumbangkan cite sket psl jiran..buka ...
toet2meoww Post at 23-5-2012 09:48

chup sekejap..hehe

haizz..bile meoww citer pasal jiran yg spesies pakai towel cenggini dan tayang kat org ramain camni..daun pon terimbas balik jiran lama daun beberapa tahun lalu....yang memualkan.. ....................

dulu mase mule2 dtg KL pas abes stadi and mase baru stat keje, daun menyewa satu unit rumah pangsa 3 bilik dgn dua org housemet..kami tiga2 dara pingitan belake..mase tu semua berusia dalam lingkungan awal 20-an..hihihi..

unit rumah kami bertiga ni letaknye kat hujung skali dalam deretan tu..maksudnye kalau sesape nak bersantai kat hujung koridor sambil tengok pemandangan 'indah' dari tingkat xx rumah pangsa tersebut(indahla sangat...huhuh), depan rumah kamilah tempat paling strategik..yang x bestnye bagi kami, sbb port yg strategik tu letaknye betul2 di tepi tingkap bilik air unit kami..erkk..x tau la sape yg merekabentuk rumah pangsa ni sampai tingkap bilik air ltk kat depan rmh..

pendekkan cite, jiran sebelah rumah ni ade sepasang somi isteri warge emas..kami agak2 la sbb depa ni dah bercucu bagai..kami panggil makcik dan pakcik..masalah bermula bila kami perasan setiap kali kami nak kuar pagi2 DAN balik keje ptg2..mesti waktu tu jgk pakcik tu bersidai kat luar rumah dengan hanye memakai sehelai tuala di tubuh..baju tarakk..kadang2 siap tunggu kat port melepak hujung koridor depan rumah..kami pulak yang malu..macam beliau dah buat jadual dah untuk melepak sambil pakai tuala time2 kami nak lalu kat koridor..haish..bile senja maghrib pulak, mestila kami nak mandi bersihkan diri untuk solat dan buat whatever business dalam bilik air..tapi satu hari kami tersedar yg pakcik tu duk melepak kat luar rmh kami berdekatan tingkap bilik air tu pada waktu tersebut sbb terkeluar suara atau batuknye..x ingat pulak..pastu bile mintak housemet intai sah2 pakcik tu tgh menyelinap nak masuk rumah beliau senyap2 macam org buat salah..what the..tak tahu la dah berape lame orang tua ni dah ade hobi waktu maghrib nih..dah bercucu ok..

yang makcik ni pulak..tak tahu apa yang kami dah buat sampai setiap kali kami senyum..dibalasnye muka ketat. Huh? Tak paham betulla..senyum pun salah, tak senyum karang kate sombong pulak..ntah la..pastu yang sakit hatinya bila plastik sampah mereka boleh diletak kat koridor depan rumah kami betul2 sebelah pintu sementara nak pegi buang ke tong besar..kadang2 siap ade air sampah tumpah..ade jugak masenye bile kami disapa dengan plastik2 makanan cucu beliau dan puntung rokok pakcik tuala tu betul2 kat depan pintu rumah..bila disiasat, rupanya makcik tu yang tolak ke depan rumah kami..isk..ape ni..sanggup mengotorkan kawasan jiran untuk jaga kawasan rumah sendiri?? tak paham betulla..kalau ikut teori housemet, mungkin makcik ni jeles kot sbb somi dia(pakcik tuala) selalu lepak depan rumah kami dan 'hantar' atau 'sambut' kami pergi balik keje..huhuh...

ntah la..tapi tak taula kalau ni disebabkan kami tiga2 pun mmg tak join sgt aktiviti kat situ sbb kami bekerja dan jiran2 mostly housewife yang baya2 mak kami..hehe..dan kami sendiri pun malas nak layan peel pakcik tuala dan makcik tu..tapi kami mmg bukan stail bawak jantan atau buat benda tak senonoh, cuma tak campur sangat je...skarang ni kami tiga2 dah pindah tempat lain..dua dah tuka keje dan sorang dah kawin..harap2 kalau ade lagi anak dara lain duduk rumah tu, pakcik tu takkan gatal lagi dan makcik tu takkan buat jiran camne kami diperlakukan..isk isk

Reply 893# daunanijau

sengsara ek ade jiran xsenonoh cmni?weols adik badik smpai terpakse tutup pintu bile pacit tu lalu depan umah..kdg2 tu ikat kain pelikat tinggi2 smpai nk nmpk peha..ape ke jijiknye die nih?saket tol ati time tu..time minik die menonggok kat area depan umah aku, xde plak die buat cenggitu..konon baikla..durjana punye jiran..jap g aku smbung cite len..tp kire penutup utk cite pacit tu la..jap eh..tgh type..

Post Last Edit by toet2meoww at 24-5-2012 15:48

Oke, skrg aku smbung cite lg pasal pacit tu..moge2 bley abes..lenguh tangan..hu2..

So, lepas dr kes tu, aku cume berjaga2 senirik je la..tppacit tu mmg da xmasuk da umah aku..tp kemuncak kes ni jadik time umah kitorg da siap renovate..n time tu la bru aku bongkarkan smue cite yg aku taw kat makpak aku..cmne jadinyer, meh aku citekan..

Mase tu rumah kitorg da siap renovate..mak aku pong da pindahblk umah kitorg..yg xpndh blk abg aku je..die dok umah mak aku tu..konon2 nk rase idop bujangla..padahal bile dok sane kene kacau antu..kuikuikui..erk,salah cite..sowi2..

ni pelan umah aku lepas renovate..

Mase tu pak aku ade kat umah..smue org tgh tdo..aku tdokat hall dgn adik aku n mak aku..pak aku pong tdo kat hall jugak..tp yg dekatgaraj tu..kak aku tdo kat bilik tdo yg 1st. kire yg ade garis itam tebaltu..garis itam tu tingkap taw..

So, tgh enak2 tdoq, sekali kitorg dgr kak akumenjerit..ape lg, smue org kelam kabut la berlari p bilik tdo kak aku tu..kakaku menjerit2 smbil nangis..kitorg mati2 igt ade antu ke hape..aku plak, tghmamai2..aku igt gempa bumi..xtaw apsal aku pikir gempa bumi..kuikuikui..

Pak aku tnye la apsal..kak aku cite la time die tdo tudie mcm tjage..tup2 mcm ade lembaga tgh berdiri depan die mcm nk terkam..kakaku pong ape lg.. tros la jerit kuat2..tu yg smpai kitorg smue terbangun..

Bile perati, tingkap bilik yg kak aku tdo tu da terbukasatu panel..*err, org pgl panel kan?aku xtaw name len utk tingkap tu*..tgkp tuade 3 panel..yg terbukak satu je..n sah2 bley muat org..

Pastu pak aku tnye lg kak aku nmpk org cmne..kak aku citela kaler bju n kain pelikat tu..kak aku nmpk sbb garaj aku psg lampu sblmtido..siap kak aku cite time die jerit tu, laki tu lari ikot tingkap n pintasikot dinding yg tutup separuh tu..kak aku siap dengar bunyi mcm org jatuh timetu..n berdasarkan pade bentuk badan, kak aku tros ckp tu perbuatan pacitsebelah tu..

Time tu pak aku tros call polis..tp yg plg aku bengangtime tu polis tu bley ckp pg esoknye bru dorg dtg..hangin je aku timetu..kepala otak die..then sbb polis xmo dtg mlm tu, kitorg smue kumpul tgkatatas sementare nk tunggu pagi..smbil dok tunggu tu, pak aku ckp kat akak akubetol ke ape yg kak aku nmpk tu..

Kak aku ckpla xkn die nak menipu..sbb die mmg nmpk bentukbdn n care ikat kain tu..sape lg jiran kami nk buat cmtu..die je yg bley masukumah kitorg ikot ctu..pak aku die mcm percaye tp sbb hubungan jiran yg die jdsusah ati sket..

Last2 aku pong citela ape yg aku taw selame ni..tmsuk haljiran2 ppuan aku..tp aku xcitela yg aku kene angkat time main kat umah pacittu..yg tu nnt aku bley bajet nnt pak aku p parang je pacit giler tu..

ade sket lg..sat ek..edit jap..

final part..lenguh jari jemari runcing aku nih..

Pg tu mmg polis dtg..tp aku meluat sbb die bukan siasatsgt..tnye mcm nk xnk je..lepas tu, dok marah aku sbb xtdo dgn kak aku mlmtu..jadah plak pacit polis nih nk mrh aku?aku punye sukela nk tdo kat mane dlmumah aku..beside, manela aku taw nk jd mende tu mlm tu..

Then kes tu senyap cmtu je..pak aku xmo kecoh2..tp pak akup umah pacit tu jmpe minik die n tnye mlm sblm tu laki die pkai bju ape, kainpelikat kaler ape..macit tu plak xtaw pape..die cite jela..so, mmg tol ape ygkak aku ckp..pak aku p jmpe jiran2 yg ade anak dara kat deret kitorg n citemende tu tp minx senyapkan..bukan nk bukak aib tp nak suh dorg berjaga2..pakaku pong lepas dr tu amek inisiatif utk tutup batu kat tepi tu..

Lepas dr tu berbulan jugakla pacit tu xlalu depan umahkitorg lg..kitorg klu nmpk je, tros lari..kesian kat anak2 diela..kak sarah tubesfren aku dr kecik..aku xcite pong psl ni kat die..tp mak aku p cite mende tukat kawan baik die..kebetulan plak, macit tu terlepas cite kat anak die n anakdie plak p cite kat kak sarah..sbb kak sarah kawan baik die..

Yg aku dengar, kak sarah menangis2 bile taw pak die punyeperangai..die pong start dr ari tu tros kunci pintu setiap kali nk tdo..manetaw dtg meroyan pak die, die plak yg kene nanti..skrg ni pong pacit tu daberbaik dgn kitorg..xde da perangai xsenonoh dgn kain pelikat singkat tu..yela,die da ade cucu..agknye da insap kot..cume kitorg smpai skrg akn ttp berjage2..

Huh, tamat pong..sat aku smbung lagi cite jiran aku yg len..err,sori laksamanasunan sbb menceroboh thread laksamana..

thats why aku xnak close sangat  ngan jiran2 ni. x bermakna aku sombong, coz aku still senyum, tp aku mmg x join kalo diorg berborak. aku mmg awal2 lagi letak gap.

LaksamanaSunan posted on 19-6-2011 04:25 PM
Thanks atas smbutan yg korg2 berikan. Aku xtau nk luah kat mana. Benda nie terlalu lama aku pendam s ...

masukkan julab dalam makanan yg diorg nak makan....
let them learn the lesson...
tp buat after ko dah sound diorg...klau xjalan gak use the harsh way la...boh julab....
buat air bg masin.....

tang duet lakz, pak TT kena keras hati sket...
cakap je pbelanjaan dah mningkat...nk bg bg pinjam pon dah xleh...bg je pinjam rm 5...pastu slow2 xyah bg dah

LaksamanaSunan posted on 20-6-2011 05:24 PM
Bersamamu tue bagus. Tp kena agak2 jugak la. Tolong la yg cacat2 xleh keja tue. Aku rasa kat Mal ...

kat kawasan aunty aku, ada indon neyh amik upah cuci rumah orang....skali  buatrm 50...
ni bizz atas dia sniri bukan agen...bayangkan nak amik dia pown kena ada appointment sebab byk yg amik dia....
mmg kaya la.....laki dia lakz keja buat rumah...pon rasanya keja sniri gak....
klau indon pon leh hidup kat malaysia, apa pasai msian xleh hidup???
msian sbnaqnya pmalaz....mharapkan org sedekah je...especially yg masuk bsama mu tu...
kata xleh keja sbb jaga anak la, tmpt keja jauh la, xda keja la, awat rumah kotoq yg amat...baju bsepah2...rumput lalang tinggi2...
nmpk sgt some of them mmg pmalaz....harapkan bantuan!!

Baru2 nie parent aku ada balik kampung kejap sbb ada knduri. Dgn akak aku. Nie akak aku cter la. Dorg smpai je sana, Amri dgn anak2 cal mak aku nangis2 sbb Imah dah mcm kena sawan. Meracau2 pastu sebut2 nama mak aku. Mak aku kelang kabut la. Xde singgah rumah tok aku dlu kat Penang, trus terpa p Alar Star nk tgok Imah.

Sampai je sana, Imah dh okay. Dorg dok beborak mcm biasa la. Rupa2nya Imah tue ada saka. Lpas tue mak aku ada bagi beberapa ayat utk Imah amalkan, so entah mcm mana...saka nie xsuka kot. Aku pn xberapa paham bab tue. Kena rujuk bod misteri disebelah ------->

Mcm tue la cerita akak aku yg berada ditempat kejadian. Pastu bila nk balik tue, dorg mintak pinjam duit. Hehe.. Mak aku hulur la. Dlm kete ayah aku buat lawak "Ayah rasa saka dia lapaq sbb xmakan" hahahaha..

Nie mlm esok aku nk balik Penang nie. Xtau la mcm mana....... Klau ada ape2 aku report kat sini.