CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

SINETRON~~MUTIARA HATI~~DAH TAMAT~~

aku ingatkn nisa nk reject lg time aji ajak dia kawen..skali br letak tgn kat bahu trus setuju nk kawen gatal nk berlaki btol :@ :@

tp aku suke time anis hidang bekfes nabila pastu nabila kata dia xnk ibu lain...hahaha..padan muka nisa...

watak arini pun dh buat aku jd tensen nk tgk..dh tau tony tu ada hati kt dia nk jugak ikut g minum..kan dh pening2 ...adess...

geram betul macamane le nisa tu nampak je macam pandai tapi boleh ke dia suruh arini pulangkan balik yusof...apala....

betul la nidzrain, malu aaa ngan pompuan ini macam....

cerita ni mmg tak logik.. tapi aku tak sangka aku sanggup terkejar2 balik rumah
lepas abis kerja semata2 nak tgk cerita ni. ahhahaahhaahahahahaha bodonya
aku...

tapi kan, kalau takde bebudak comel tu mesti aku tak tgk cerita ni. diorglah

penyedap cerita ni. aku rindulah pulak kat susan... hehehe
salmah, siapa laki dia tu.. yang jahat2 tu.

setuju squidward..... kalau tak pasal bebudak la, memang dah tak tengok.... come-come betul....

ada kawan cakap, kalau kat indonesia gi tadika macam tu maknanya anak orang-orang kaya bangat....

Ishh! bila la gambaq ni nak habis. Menyampah btul tengok manusia-manusia bodoh piang nih!!

ratueefa_arinie This user has been deleted
Aku mmg minat abis la dengan citer nie..aku minat sgt dgn mas aji..ensem giler..tp aku x puas hati tgk nisa tuh..tak faham bahasa..org tue dah ader bini..x sedar diri..aku dah tgk citer tu kat sctv..nanti mas aji baik balik dgn arini.mas aji ngan nisa x jadi kawin jgk sbab nabila x setuju..nati mas aji jmper dgn bapa nabila yg sebenar kat makam anisa..x tau anisa yg mane satu..name dier [email protected] bekas suami nisa..aku x tau la nisa maner..sebab diorang jmper kt kubur annisa..mas aji terkejut giler bile nabila tu bkn anak dier......... .

Follow Us

Reply #946 ratueefa_arinie's post

aikk...mcm ne lak nabila ada lain bapak...
anisa ni bini aji yg dah meninggal tu kan..selain nisa yg sakit tu...
hishh...ada je cerita bg nak panjang kan episod...

Reply #947 kajol77's post

Tu yg aku confius tu..panjang lagi episodnyer..nanti mbok asih balik umah mas aji..yg si mirna nie ikut balik sekali umah mas aji..x tau naper..erm..biler nabila dapat tau yg dier bkn anak mas aji..dia lari dari rumah..pas tu mas aji kena tuduh bunuh si arman bapa nabila tadi tu...panjang lagi episodnyer..nanti ader mas aji palsu la.rambut perang..muka sejibik mcm mas aji..ala..macam si indra dalam bawang pth bwg merah tu..hehe...

nanti ader sambungan mutiara hati 2..tp aku sker tgk citer nie..tak penah miss satu epsod pun..tp aku nak sangat video clip yg mula mula start tu..lagunyer aku ada..tp aku nak video clip..sape2 ader tak v.clip ingatlah allah..?

Ct_lin This user has been deleted
harap2 utk episod ari ni, ada orang tolong citerkan cikit eeh...

Originally posted by ratueefa_arinie at 5-3-2007 01:53 PM
Tu yg aku confius tu..panjang lagi episodnyer..nanti mbok asih balik umah mas aji..yg si mirna nie ikut balik sekali umah mas aji..x tau naper..erm..biler nabila dapat tau yg dier bkn anak mas aj ...

aik...citer yg aji palsu tu bukan MH2 ker?

citer jumaat mcm mana erk? tak sempat tengok......ada sesiapa leh cerita kan?

Originally posted by Arwen at 5-3-2007 04:17 PM

aik...citer yg aji palsu tu bukan MH2 ker?

a:ahh..yg aji palsu tu mutiara hati 2..dier pnyer intro len skit tp lagunyer sama..

Reply #952 belle2211's post

hr jumaat ari2,arini lari dr umah..dier rasa terseksa sbb nengok annisa  mencintai..suaminyer aji..biler arini lari dr rumah,dan dan la plak nisa tu ambik alih tugas arini..dai yg hantarkan sarapan bt nabila..tp nabila tak sker kat dia..padan muka nisa.heheaji pun marah ngan nabila..kesian nabila..tp nisa dah setuju nak kawin ngan aji..tu yg nyampah tu..yg arini plak,dia pegi masjid,jmpe ngan si toni jahat tu..tony pujuk arini spy tnggal semntara kat umah dia..tp arini menolak..deme snggah kt kedai minum..pastu tony letak sesuatu dlm air minum arini..pastu arini pening..tony jahat tu nak ambik kesempatan la tu..jahat sungguh...mintak2 la kang dier x bawak arini blik umah dier...:@

tatahan sungguh tgk citer ni...dpt mukjizat bagai...tp sadewa dan nakula sungguh kiyut hehe

benci sungguh dengan senyuman senget toni tu

Reply #956 ctredzuan's post

hehe..2la psl..senyuman dia tu buat org skt ati :@ :@

semalam mcm mana erk....umah aku tak dapat signal...al-maklum lar....tak dah antenna luar...tak dapat nak bukak tb....  cerita kan lar...

Reply #957 mykiwi's post

org jahat mmg sker buat senyum senget ..sajer bg penonton benci tengok..salma ker,susan,toni..sker sgt senyum mcm tu..menyampah..

Originally posted by belle2211 at 6-3-2007 10:30 AM
semalam mcm mana erk....umah aku tak dapat signal...al-maklum lar....tak dah antenna luar...tak dapat nak bukak tb....  cerita kan lar...

ni serba sedikit citernya yg aku ingatlah ek...

tony nak bawak arini balik ke rumah dier.  masa dia bawak arini masuk keta terserempak dgn nabila yg tengah mencari arini. dia tanya naper nabila x gi skolah...then nabila lari tapi dia tak nampak arini ada dlm keta tony.....kat umah, mula2 tony mcm nak buat sesuatu kat arini tapi tak jadi.  dia takmo cara gitu sbb katanya dia nak kan cinta dan jiwa arini. then dia call aji bgtau yg arini ada kat umah dia and arini pesan suruh aji bawak pakaian  arini ke umah tony. ( tang ni aku pelik....bukanker arini dah bawa beg besar hari tu....).  tak lama lepas tu aji pun sampai umah tony....tony pun buat2 lah kluar dari bilik dgn keadaan rambut tak terurus sambil membetul2kan seluar dia....(zoom muka aji tengah tension sbb dia ingat arini dgn tony tgh buat sthg...) tony mula berbual2 dgn aji.(masa ni miss skejap)....then arini pun kluar dari bilik.  aji pun pandang arini semacam then blah dari situ.  sebelum tu dia kata kat arini yg kini diorang dah boleh hidup sendiri2...

nabila lak gi cari arini kat umah mak arini.  dia bgtau  kat nenek yg dia cari arini tapi nenek dia kata arini takde kat situ.  then nenek dia suggest diorang cari arini sama2.   tetiba nampak dek irfan (adik arini).  bila nenek dia masuk utk bersiap...irfan tipu nabila yg dia tahu kat mana arini berada so  nabila dibawak masuk hutan.  kat tgh2 hutan baru dia bgtau yg sebenarnya dia nak balas dendam sama arini...dia ikat nabila kat pokok lepas tu dia bakar kat keliling pokok tu....then dia blah. (org jahat dlm citer nih kejam2 betul.  mcm xde hati perut).:@nabila pun menjerit2 minta tolong pada allah.  kebetulan dia nampak nakula kat situ...tp si nakula ni pakai earphone la plak...so tak dengar.  tetiba lak sadewa tu pun ada kat dlm hutan jugak. (rupanya diorang ni terpisah so diorang lari dari mak and bapak diorg).  nakula nampak sadewa then berpeluk.  si nabila ni plak terjerit2 lah nama diorang tapi x dengar.  masa diorang nak kluar dari hutan tu ttb terdengar suara nabila....cari2 jumpa la nabila tengah terikat kat pokok dikelilingi api...part ni klakarlah sikit sbb bukannya diorang nak tolong si nabila tapi diorang bagi ceramah lak kat nabila sebab main api.... adoilaaaaa.....

nenek lak bila kluar dari rumah tgk nabila takde terus call aji bgtau yg nabila hilang.  aji gi jemput nenek then nenek call arini bgtau nabila hilang.  semua berkumpul kat tadika.  pada masa yg sama parent nakula dgn sadewa pun ada kat situ sbb diorang berdua pun hilang...(sekolah ni reputation tak bagus...semua budak2 dia selalu hilang...).  then irfan pun dtg bgtau yg nabila dah mati.

zooommmmmmm setiap muka orang.......then bersambung.....

camtulah serba sedikit...aku pun ingat2 lupa sbb byk sgt tengok zoooommmmm2 nih...