CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bini_fl

(Edisi Saiko V5) Hafiz Hamidun vs Joy Revfa. HH failkan cerai ke atas Joy, bakal

Close [Copy link]
arini kan..xsaba nk tau result..i hrp sah psl nk tgk drama adek bradek mekap berkati ni..kemain cerca mencerca hati membenci tp sentap dgn stetmen apis...sape2 pn xmo ade kaitan dh kot kalau gini la rupe family meroyan sakan..ptt yg tua tu diam saje dan nasihat baik2 buat yg muda..tapi ni sama je naik nye..baru dilanda badai sikit pd awal pkawinan..belum lagi kalau andai kate nikah sah.tah ape royanan akan dtg pulak

Bertabah la semua..
Tapi cara hafiz handle ok gak.. just ignore dan move on..walau wana tidak la fan sangat dengan hafiz..

singajantan replied at 14-9-2017 12:31 AM
Dasar penunggang agama...Dalam statement penuh dgn kata2 hikmat nasihat tapi bila kawin pilih berdas ...

interesting gak ko lihat dan judge HH ni based on statement2, kata2 hikmat, etc. dr HH semata. Personally, aku lihat dr segi tindakan HH yg bila dia ragu dan ada concern psl nikah tu, dia jauhkan diri sbb tak nak ada bala yg lebih besar sampai la mahkamah decide. Dlm diam aku yakin dia plan nak rujuk balik tak yah kecoh2. Dan dalam menjauh tu pun, masih dia usaha (based on gambar2 yg dia dan Repah sendiri upload) bawak Repah gi majlis buka, majlis kawin kawan, balik kampung kat perak utk raya, dsb.

Aku jugak banding dr segi camana keluarga HH; dr mak, ayah dan semua adik beradik dia dan jugak keluarga Repah handle masalah ni dr segi amanah dgn maklumat, bagi hints sekian lama, kemudian meroyan secara terbuka di socmed, bagi statement bercanggah (kejap kata belum bersama, pastu kata dah bersama) dsb.

Sebagai seorang bukan peminat pun (dan aku hanyalah mekanik marhain), aku rasa elok la kita ingat, setiap dr kita ada buat maksiat dan tersilap. tak semestinya dah tersilap, kita burukkan lagi keadaan. Aku rasa silap la HH tak ambik tahu pasal karakter Repah dan keluarga dia sebelum dia teruskan dgn majlis dulu. Patut benar dia rujuk bambrain (sekadar sebut nama) masa kenal2 Repah.  Kalau aku boleh hentak kepala dia, aku pun mmg nak hentak! Punya bodoh decision dia tapi tak semestinya dia terus membodohkan diri sendiri. Now dah tau, kenalah betulkan keadaan.

malang la orang mcm ko ni singa (tapi aku rasa ko pompuan) judge org lain based on satu kesilapan, instead of sokong usaha dia nak betulkan keadaan. Kalau Repah tunjukkan emosi dia stabil, cuba betulkan keadaan, berenti menghencap, berenti menipu, jujur dlm diam belajar agama, aku pun nak sokong dia.

Sebab apa? Sebab mati nanti tak tau lagi kita ni camana.

Hamek laa karangan dah jadinya

nrlafiah replied at 13-9-2017 10:05 PM
aritu ada stalk mak revfa tu, ada la time dia meroyan pasal hafiz tu. then gigih cek comment section ...

ha ah chuols..ada baca yg mak dia berdoa di fb haritu..mmg status royanan mak dia dah delete semua rasanya start dr org berckp yg dia sejenis mak yg mulut puaka suka masuk campur rumahtangga anak
sekeluarga xhabis merempan nak bgtau satu donia konon xhadapla kat hh..mak dia pon boleh berdoa kat socmed ckp kalau tau la mcm ni mesti dia xbagi kawin dulu..hellooowww makcik..makcik tau x konsep redha dgn qada qadar Allah tetapkan? tak baik cakap mcm tu acik oi.. seolah kite menidakkan kuasa Allaaaaaahhhh..... ada hikmah terbaik yg allah nak tunjuk..contohnya anak makcik dr xtau apa itu surat curai..dah ada surat cerai dah skrg...klu xkawin dgn hh agak2 rempah kenal ke x surat nikah? aku rasa mmg selamanya lah dia menggedik sana2 sini dgn tansri dan datuk2 tah mana2 tah claim hot stuff xsabar nak kawin

aku pun pening tgk drama ni n tak la amik tau sangat.. tp smlm dgr apis ni kat suria fm, rilek jek n cool..  yg si joy tu aku tgk dlm forum ni kemain lagi dah ligat n marah2.. so dari situ boleh agak dah macamne perangai masing2 walaupun tak la perfect mana setiap insan tu.

Edited by shania88 at 14-9-2017 09:22 AM
singajantan replied at 14-9-2017 12:34 AM
Aku x sokong HH or joy sbb aku rasa dua2 fake and lebih kepada material or biz semata bukan sbb agam ...

ACIK2 FORUM KAT SINI SOKONG HH UOLS

TERTARIK KATANYA TIME HAFIZ BAGI PC HARITU

SGT BERFAKTA DAN MACHO KATANYA HAHAHA...

Follow Us
hari ni masa tgh otw pi keje aku dgr dlm radio..hh tak mau lagi dikaitkan dgn rempah lepas ni. apa pon keputusan mahkamah. aku dalam hati "wahhhhh GOOD JOB hh! tak sesia forumner penat bg info siap throwback kisah sblm kawin dgn rayos lagi...hahahahaha...

si repah pulak xhabis hapload status "kalau ikhlas cintakan seseorang, perlu terima kekurangan dan kelebihan". motif? kalau terima pon pada2 la repah. kalau dah tahap perangai saiko, memalukan suami cenggitu sekali, satu famili kakak mak mertua sekali berganding bahu malukan suami, ko rasa ada suami ke tahan? repah tinggal cuma tak mengata mak mertua dan famili hh je..klu si rita rudaini habissssss semua kena. bkn setakat suami dia laser, mertua adik badik suami semua dia laserkan. haaa yg tu lagi bahaya...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Kalau aku jadi pismidon pon aku tawar hati. Sedangkan mertua tegur sikit pon kita dah terasa, inikan pulak bila hal dalam kain jadi bualan.

black_handbag replied at 14-9-2017 09:27 AM

like eatevs.... haha. kalau nanti result kata kawen sah,and dan dan plottwist, hafiz pulak teruskan jugek acaner. ahhaha

nrlafiah replied at 14-9-2017 09:30 AM
like eatevs.... haha. kalau nanti result kata kawen sah,and dan dan plottwist, hafiz pulak teruska ...

*watevs , typooooo

mak repah berdoa kat soc med 9 hours ago kekdahnya

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

nrlafiah replied at 14-9-2017 09:30 AM
like eatevs.... haha. kalau nanti result kata kawen sah,and dan dan plottwist, hafiz pulak teruska ...

tabik spring kalau HH boleh tahan pompan saiko sebegini

shania88 replied at 14-9-2017 09:21 AM
ACIK2 FORUM KAT SINI SOKONG HH UOLS

TERTARIK KATANYA TIME HAFIZ BAGI PC HARITU

setakat ni meols masih teguh #teamHafizhamidun

manismanisan replied at 14-9-2017 08:53 AM
interesting gak ko lihat dan judge HH ni based on statement2, kata2 hikmat, etc. dr HH semata. Per ...

ntah2 kaklong rempah... kahkah

keputusan mahkamah hari ni kan..pg ni kee

Sesusah mana kita forummers ni nak move on dari topik n, lagi susah repah nak move on sebab dia yang go thru semua sama2 dgn family dia. Kadang2 kita pon tak tahan nak hencap repah kat ig dia, samalah dia pon tatahan nak hencap apis bila ada peluang.. harini kalau hakim cakap sah, nak kena file cerai pulak ek? Kalau tak sah, terus bubar, tutup buku.

manismanisan replied at 14-9-2017 08:53 AM
interesting gak ko lihat dan judge HH ni based on statement2, kata2 hikmat, etc. dr HH semata. Per ...

Most of time, SR je.
tapi apa yang ko tulis sebijik dalam kepala otak aku..

bini_fl replied at 14-9-2017 09:39 AM

dgr dlm radio hari ni keputusan ..nikah sah ke xsah tu..

tapi aku konpius..yg tangguh next week tu kes yg mana??