CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Makin Over Pula Ibu Bapa Mengarah Cikgu Dalam Grup Whatsapp Kelas Anak!

parents pun ramai tak berkenan dan setuju sebab grp tu dah jadi macam kaunter pertanyaan pulak, esok pj pakai baju pj ke? kalau jawab ye, pakai sampai balik atau tukar uniform semula, dah tahu kalu ada kelas pj memang pakai baju pj dari rumah kan hahahaha.....

cikgu, tadi masa subjek seni budak2 main warna renjis2 abis baju anak saya kotor dgn warna warni....ada pulak mak yg sambung, ye baju anak saya pun sama dia cakap si dot dgn dit dan tot yg main...dah pulak masuk mak si dot si dit dan tot, sambung menyambung kaedahnya hahaha.....

belum lagi yg berborak antara mak sebab kenal, dia buat grp tu tempat sembang bermsg msg hahahaha

banyak lah lagi nak tulis hahaha

Masa aku kecik2 dulu selalu gak tertinggal buku tapi lantak la, pandai2 nak hidup. Bukan kerja cikgu nak kena ingatkan banyak2 kali. Bab2 group wassep ni mmg banyak mak2 yang over, especially yang ank  baru sorang. taska anak aku ade group wassep gak tapi ade sorang mak ni x habis2 mencari seliper anaak dia yang mungkin tertukar dengan budak lain. berminggu2 tanpa jemu dia post pasal seliper nak dia. pening sungguh.

group wasap anak aku tahun lepas ade 1 parents ni anak die asek hilang calculator je. meluat lak aku asek wat pengumuman kat dlm group nak bagitahu cikgu suruh cikgu tu cari sapa yg amek calculator anak die. da jadi 1 kerja lak kat cikgu nk cari and pantau. anak aku cete budak yg hilang calculator tu memang jenis lurus sikit. awat yang budak tu tak reti jaga calculator sendiri tapaham lak aku

anak aku ada group wasap kelas
ibu bapa yg create @ admin
yg bestnya cikgu dia takde pun dlm tu, bila add dia left
kan senang...

intan_smsb replied at 23-1-2017 12:46 PM
group wasap anak aku tahun lepas ade 1 parents ni anak die asek hilang calculator je. meluat lak aku ...

mmg btl...ada jugak dlm group tu ckp buku anak hilang laa minta tlg cikgu carikan...kasut tertukar..adeh akak baca sendiri gelihati jugak...tp akak SR jelah....yg siap jual tudung bawal pucci pun ade...geram gak kadang2 info yg penting terlepas pandang dah ke scroll satu2...baru ni ada sambutan maulidur rasul ada budak yg x dtg skolah,jd ada parents lain yg share surat dr sekolah berkenaan program tersebut...ada baik juga wasap group ni...even cikgu pun inform kalau dia x dtg nnt minta students pergi ke kelas sebelah (sekolah agama utk darjah anak akak ada 2 je.jadi kalau sorg ustazah x dtg, kena campur kelas). dan bdk2 skrg pun byk buku.bkn buku teks je,buku aktiviti,buku latihan,no wonder beg bdk lg berat dr zaman akak skolah dulu.sbb tu bdk2 kdg2 dia blur buku mana yg dia kena pakai.so parents yg tau akan tlg jawapkan bg pihak cikgu.so far ok jelah xde melalut.

pendek kata kene laa pandai2 guna...

ari tu kat Sinar, ada cikgu buat complain...
katanya ada parents ni...tiap2 kali minta update anak2 diaorang dlm kelas

Follow Us
iznanaziz replied at 23-1-2017 01:51 PM
ari tu kat Sinar, ada cikgu buat complain...
katanya ada parents ni...tiap2 kali minta update anak2 ...

dlm grp whatsp kami memang everyday cikgu akan listkan pelajar yg tak hadir. then mana parents yg anak x datang tu akan bagithu sebab la knp anak die x dtg sekolah. sejak cikgu update kedatangan pelajar macam ni kt grp wsp anak aku pun da tak pernah nak ponteng sebab aku bebel cakap malu lah ibu kalau cikgu wat pengumuman nama anak aku yg keluar
langsung anak aku tak berani nak ponteng, kadang bukan apa sis, parents kat tempat keje, anak sekolah petang pergi sendiri, ade yg naik bas. kita ni risau kat opis punyalah ingat anak da pi sekolah rupanya nan hado.

zaman saya dulu, cikgu suro bulatkan page, tanda yg mana kena buat dan siap suruh kelepet page mana lagi sama2 dengan cikgu dalam kelas pandai2 la buat kat rumah. mak bukak buku pun tau mana satu homework.

tadika anak aku ade group wassap....so far xde plak adengan komplen2 ni.. sumenye ok je.. parents pun banyak terima kasih kat cikgu2 sebb ajar anak diorg...

intan_smsb replied at 23-1-2017 02:25 PM
dlm grp whatsp kami memang everyday cikgu akan listkan pelajar yg tak hadir. then mana parents yg  ...

rasanya cikgu tu ckp, ada parents kejap2 minta update anak dlm kelas.

BebeQ replied at 23-1-2017 09:34 AM
ye. ni la yang aku stress sekarang.

1. cikgu dah bagitau, jadual dah bagi tapi masih la hari2 dok ...

Sekolah saya sekolah elit. Kejap kejap bwk anak becuti. Pastu bagi permintaan berbaur arahan. "Cikgu nanti inform saya ya apa belajar hari2" sbb dia nak bawak anak g becuti. Boleh pulak i kena buat kelas PJJ sbb anak dia nak g vacation :

Last year pulak i dpt ramai parents yg rajin msg personal..pagi2 subuh2 dah msg. Mintak maaf sbb anaknya tak sempat siap keje rumah. Mohon jgn dimarahi anaknya.

brookemcqueen replied at 23-1-2017 05:24 PM
Sekolah saya sekolah elit. Kejap kejap bwk anak becuti. Pastu bagi permintaan berbaur arahan. "Cik ...

hari ni satu msg dekat group wasap
"cikgu, anak saya tak pandai beli makanan. hari2 beli air dekat mesin walaupun saya bekalkan air. boleh tak cikgu belikan dia nugget?"

kau ghaseeeerrr?

cikgu tak respon pun ayat beliau.

memang la sekolah bagi tempoh tertentu je untuk parents boleh teman dekat kantin tapi please all out la masa dalam tempoh tu. dekat rumah pun rajin2 la explain mengajar anak.

i ni hari2 la tanpa jemu dok ulang harga makanan dgn berapa duit nak kena bayar sampai anak i yang 4 tahun tu dah pandai untuk repeat apa i cakap.

dan i bekalkan anak hari2 nugget or karipap or sausage 2 ketul. makan tak makan bekal i tu belakang kira, at least ada benda dia makan dari kelaparan (i ajar anak i makan sorok2 makanan bawah meja )

BebeQ replied at 23-1-2017 05:40 PM
hari ni satu msg dekat group wasap
"cikgu, anak saya tak pandai beli makanan. hari2 beli air dek ...

Kalo aku jd cikgu tu.... Aku bubuh racun dlm naget anak dia
Biar mampos anak dia
Sbb anak dan parents sama menyusahkan life cikgu

brainbiru replied at 20-1-2017 05:16 PM
Cikgu pun ada sikap yg sambil lewa..... anak2 mcm lost.... arahan x diberikan dgn jelas pada anak2.. ...

Pnjangnya---aku rasa kau salah seorang ibubpa yg selalu message gitu kot??
Masalah bawak buku kotak, garis biru merah, buku lima penumbuk semua----adalah routine biasa sejak zaman berzaman---
kalau anak ada masalah nak faham arahan guru tertentu---maka semua anak-anak lain dalam kelas yg sama pun, ada masalah sama-----
hujung tahun boleh bawa dalam mesyuarat PIBG----
kena biar anak berdikari untuk memahami dunia seperti kita dulu---- biarkan mereka silap 2,3 kali pertama--- baru mereka alert dan develop----
kalau sikit-sikit hantar whatsapp pada cikgu--bila anak tu nak berkembang sifat berdikari mereka?? Nanti bila besar, kerja senang pun tak reti----

mommymonster82 replied at 20-1-2017 08:36 PM
Mmg ada sekolh rendah setiap budak diwajibkn beli buku nota kecik..pastu cikgu2 kutip n tolong tul ...

Iols thun leps anak drjah 1 dlm kelas cikgu akan tulis dekat whiteboard kecik apa2  homework hari tu n murid2 kena salin dlm buku catatan kerja sekolah ( buku ni mmg setiap murid ada). Tahun ni pulak cikgu kelas sendiri yg creat group whatsapp utk parents utk senang cikgu kelas tu update apa2 info n homework memandangkan cikgu tu pegang 4 subjek utk kelas anak iols ni.. n dia sendiri bg tahu dia mmg akan banyak bagi homeworks dekat pelajar. So parent kena get ready utk sentiasa cek beg skolah anak.. anak iols ni jenis buat kerja slow.. jadi balik rumah mmg hari2 kena leter dgn iols la sbb bnyak kerja tertangguh dia tak siapkan dekat sekolah. So far group ni masih di landasan yg betul n tak disalahguna oleh parents la...

susah sgt homeschool kan jer la mcm sohai

masalahnya parents n guru ada sifat prejudis terhadap masing2.. salah anggap bersangka tidak baik.. kalau tak ade sifat tu mmg okay jer

merrissa replied at 21-1-2017 10:23 AM
bluekkk perlu kerrr group whatsapp utk kelas....

murid2 dulu hidop je cikgu takde annouce apa2 po ...

kan...

dlu xde pon group2 sume nih..
xbuat keje,terima la hukuman dari cikgu..

skrg ni,kalo anak murid xbuat keje,cikgu pulak yg kena maki..
haih laaa...

kalau gini lah gayanya cikgu, susah la makpak nk pantau hw anak2....

masa meeting bedegar2 marah parents suh pantau hw anak2, tp kalau mak pak pun tak tau mana satu hw, nak pantau kejadah..

takkan nak suruh makpak duk dlm kelas sekali utk tgk hw mana yg cikgu bagi