CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Tak bayar sewa rumah, penyewa rumah dikurung

tobby replied at 27-2-2018 11:43 AM
klu tgk cara sifu2 hartanah  ... mrk mmg blacklist semua student UNIKL, dan beberapa student dari  ...

APe Bodo sifu tu. Generalise semua sekali. Dalam satu kolej ada banyak manusia dgn pelbagai latarbelakang dan peel.
Penyewa aku dulu student ada, kerja bank ada, baru nak cari kerja ade, parktikal ada, dah kawen PJJ ade.  

Edited by wajevo at 27-2-2018 12:09 PM

Aku pernah sewa rumah kat family. Pun sama takda agreement bagai. Takde deposit. Duduk bertahun-tahun jugak dari anak kecik sampai masuk u ambik medik. Bini dia siap jadi pengasuh anak org kat rumah. Bayar sewa on time walaupun aku tau dia sengkek anak ramai. Bila dia keluar rumah ada rosak jugak. Teruk tak teruk subjektif. Bende pakai kan omputeh kata wear n tear tu adalah. Aku tak mintak dia cover pun. Tapi dgn duit sewa aku bayar bank. Thats life.

penyewa ni macam-macam ragam..
macam rumah i, penyewa kadang lambat bayar..
bukan kadang la.. selalu gak
tapi i takde la merempan pi datang rumah ketuk pintu ke apa..
cuma pesan je kat dorang..
kalau lambat, bgtau la..
i boleh je tolak ansur..

owner rumah yang i sewa pulak beruntung lebih..
sewa i tak pernah lewat bayar..
tau-tau dia msg nak naikkan sewa je..
datang jenguk pun tak ada..
rumah nak mintak repair pun takut..
nanti ada je alasan dia nak naik sewa

prettyuglybabe replied at 27-2-2018 11:58 AM
penyewa ni macam-macam ragam..
macam rumah i, penyewa kadang lambat bayar..
bukan kadang la.. sela ...

Pergh, sama pulak alkisah ex-landlord i
25 haribulan tepat dia call mintak duit sewa, kalau x angkat (sebab meeting ke, drive ke) dia akan call ofis
Grill belakang rosak teruk, mintak tukar. dia up sewa RM50 tapi sampai ke sudah x tukar
air x nak keluar kat pair sinki, dia mintak panggilkan tukang paip & claim. Bila nak claim,die ckp paip tu tersumbat salah penyewa. ni pair air dari tangki, bukan paip keluar dari sinki. camna pulak boleh jadi salah i
Dalam agreement tertulis landlord akan bayar maintenance sebab dah dikira sekali dalam bayaran bulanan. satu hari tu rumah kena gegar malam2. rupanya dah setahun landlord x bayar maintenance. malam tu jugak i mengamuk. dia suruh dahulukan duit, kiranya bulan tu x payah bayar sewa.
last2 i beli rumah sendiri
masa bagitahu dia yang i nak keluar lagi 2 bulan, dia marah2 & suruh carikan penyewa baru sebab kalau x duit dia x cukup (like whatttt)
duit deposit pon dia x nak pulangkan dengan alasan dia tengah pening anak dia patah tangan (ni pon i x faham  apa kena mengena dengan i)
last2 i ugut nak buat aduan kat Uitm (dia kerja kat situ) & malukan dia kat FB - baru dia pulangkan. itupon installment

kes penyewa & landlord from hell perkara biasa i guess

wajevo replied at 27-2-2018 11:47 AM
APe Bodo sifu tu. Generalise semua sekali. Dalam satu kolej ada banyak manusia dgn pelbagai latarb ...

biasa la. sifu2 ni berlagak sbb lokasi rmh2 mrk high demand. so mrk tapis siap2 student kolej yg selalu buat onar dgn mrk. ini sbg pengajaran supaya jd buah mulut kpd seluruh studen kolej terbabit & seluruh kawasan sekitar.. mesej yg nak disampaikan ialah klu tenant buat perangai x elok mmg mrk akan bawak nama kolej & tempat kerja mrk

kesian x psl2 kena tgkp plk.. nk buat mcm mna, org yg bersalah aman2 je.

Follow Us
ni yang malas nak bagi sewa..buat homestay lagi selamat..

Edited by wajevo at 27-2-2018 05:49 PM

Masa bbnu dulu aku pernah menyewa kat USJ. Rumah korner. Landlord org agak kaya. Takda agreement, takda deposit. Aku bayar aje tiap2 bulan. Ada sekali aku sengkek aku sublet bahagian atas rumah kat bebudak kolej. Tuan rumah tak tau. Bila dia tau, dia tanya2 aku macam tak bagi. Aku jawab acah2 deny sikit2 kata semua ok. Tapi dia tau aku tgh sengkek. So, dia buat tak tau aje. Jasamu dalam kenangan. Hehehe

Edited by wajevo at 27-2-2018 05:48 PM

Kawan aku lagi best. Dia baru kawen, bini pegnen, tak keje. Dia tgh sengkek, tak bayar sewa. Mula2 risau jugak takut landlord bising.
Ade duit baru bayar. Rupanya Bayar tak bayar sama aje. Landlord tak cek pun. Rupanya dia dok oversea. So, moral of the story, nak sewa rumah cari landlord yg betul2 loaded. Hehehe....iye ke?

kalu amik je seekor ular sawa besar, dlm 2 ekor, msukn dlm rumah dia
boleh ka?

dh dia tuan rumah,
pstu letak 'phone jammer- kt jln pasar ada' - blok semua signal tepon, wayar telekom potong aja

klu dh penyewa manusia lari lintang pukang keluar rumah,  ckp ajala, ular tu pun penyewa baru
pstu lock ajala pintu

selesai masalah.

Clan204 replied at 26-2-2018 01:11 PM
ini semua pengaruh ppim la nh... ckp penyewa ada hak itu la ini la... sapa2 kenal org ppim yg sewa ...

ppim aja prosedur btul ikut law ler, biar owner rumah tk kene tngkap cmni..

batmana replied at 27-2-2018 06:55 PM
kalu amik je seekor ular sawa besar, dlm 2 ekor, msukn dlm rumah dia
boleh ka?

ada kes kawan koi nh, nak potong api air memang tak boleh sbb salah ikut undeng2... so die gi kecikkan main pili air utk rumah die sampai keluar halusssss je air... last2 berambus gak penyewa hanat drpd rumah dia.

Bayar sewa sbulan 1100. Setahun dah $13200 bagi kt orang.

bagi aku, baik si penyewa dan yg menyewa sama2 bodoh...

MH3707 replied at 28-2-2018 11:58 AM
bagi aku, baik si penyewa dan yg menyewa sama2 bodoh...

Hahaha...mungkin jugak

Jorja replied at 27-2-2018 12:40 PM
Bayar sewa sbulan 1100. Setahun dah $13200 bagi kt orang.

kalau ikutkan me dekat sini, tu kira ok sangat dah dah tu walaupun menyewa...sebab  tak perlu bayar tax sekolah, tax municipal, tax bersihkan snow,
insurance habitation... sebab ini semua owner yang bayar.

Xnk byr sewa duk la bawah jambatan

BookerT replied at 26-2-2018 01:15 PM
kau tak pelik ke nyah..yang penyewa tak nak bayar report polis kena kurung boleh pulak tuan rumah  ...

Sbb konsepnya kurung org dlm rumah ialah kes jenayah membahayakan nyawa org yg dikurung kalau kebakaran ke. Tak bayar sewa pula ialah kesalahan sivil iaitu pecah kontrak. Lg satu, penyewa yg terkurung tu boleh saman tuan rumah yg kurung dia di bawah tort iaitu utk false imprisonment. Mmg agak sukar juga in reality.

Modngengade replied at 26-2-2018 02:04 PM
kalau di negara kokesen ada kontrak black and white....lanlord pun ada ambil insurance utk perbaiki  ...

Sbb tu kalau sewakan rumah, buat kontrak bertulis yg spell out semua sekali dan amik deposit mencukupi termasuk utiliti. Kontrak tu pulak kena pegi stamping supaya senang enforce. Kalau takde kontrak bertulis, bukan la kata tak bole enforce tp susah la kan nak kena buktikan perjanjian mulut.  

dekmieDandy replied at 26-2-2018 02:22 PM
sebab tu aku x berani nak invest rumah sewa ni

kena yg buat taik camni pening

Kannn...sy pun sama. Tak berani buat investment cara mcm ni. Silap2 kite yg pening kepala. Dahla buln2 kene byr bank pastu kena hadap prangai penyewa lg. Boleh stress tau