CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] Makcik berniqab herdik gadis berzikir guna tasbih digital, dianggap mengada-ngada

SalenaGomez replied at 2-1-2024 09:38 PM
“ pastu sorang makcik ni nk sound2 aku...dia ckp x blh baca Al Mulk skrg...baca time nk tido.”

...

Just a slight correction my Dear. Wanita tetap dilarang membaca ayat2 AQ ketika haidz atau berhadas besar. Itulah ketikanya maka kita tak boleh menyentuh dn membaca apa2 surah sekalipun. Berzikir tu boleh.

noor2 replied at 2-1-2024 08:16 PM
Pakai jari pun dah cukup...10jari/ 1 = 33 kali.  31 kali ulang x 10 jari= 1000 lebih..sambil jogging ...

Ikut masing2...ada org suka guna jari, ada org suka guna tasbih biasa, ada org suka guna tasbih digital. Meols suka guna tasbih digital tapi meols punya bukan jenis tekan2 tu. Kalu guna jari meols cepat lupa kiraan. Kalu digital senang. Bukan kisah berapa, hanya utk kasi motivation utk diri sendiri...contoh today zikir 50x, esok bole try 60, increase skit2 gitu lah.

bellaamsar replied at 3-1-2024 12:09 AM
Boleh je sbb benda ni asalnya digital counter kan kalau x silap. Kat tmpt i olz tiap kali musim ng ...

Also, kalau kita naik pesawat/flight, pramugari pun ada gunakan this kind of digital count setiap kali passenger masuk kabin ke seat masing2.

syamzana replied at 2-1-2024 12:49 PM
iols selalu buat ni masa jogging+memasak kat umah tp dlm hati je la kang ade org ckp iols terpalin ...

kalau nak lagi best menapak 7km
zikirlah sepanjang jalan.

nolya replied at 3-1-2024 12:18 AM
Just a slight correction my Dear. Wanita tetap dilarang membaca ayat2 AQ ketika haidz atau berhada ...

Kalau utk pembelajaran pun tak boleh ke?
Cth pi kelas ngaji tp bukan la baca direct tp mcm susun2 ayat tu mcm belajar kt sekolah.

midori888 replied at 3-1-2024 12:25 AM
Ikut masing2...ada org suka guna jari, ada org suka guna tasbih biasa, ada org suka guna tasbih di ...

Bagus cik midori ..jdkan amalan...satu lagi masa dlm kereta pun kita boleh zikir..ramai yg dah lakukan amalan zikir harian ni...ajar juga anak2 amalkan sentiasa..tp biasa anak2 ni akan ikut apa org dewasa buat..

Follow Us
SalenaGomez replied at 2-1-2024 09:38 PM
“ pastu sorang makcik ni nk sound2 aku...dia ckp x blh baca Al Mulk skrg...baca time nk tido.”

...

aku siap google tau Al Mulk tu blh baca time bila...aku tanya yg lbh pakar...semua jwpn blh baca anytime...paling teruk aku pernah kena...aku dtg surau awal...dpt la saf dpn...aku xtau la selama ni tmpt solat semua dh dicop seumur hidup oleh makcik2...bila dtg geng2 makcik duduk atas kerusi ni diorg himpit kerusi kt aku kiri kanan dpn blkg...aku mmg x blh gerak...mcmana solat kalau x selesa...aku ubah dok saf blkg...masa tu aku mmg nk sumpah seranah jer makcik2 tu...

syamzana replied at 2-1-2024 08:49 PM
iols selalu buat ni masa jogging+memasak kat umah tp dlm hati je la kang ade org ckp iols terpalin ...

samalah aku pun takde nya nak terpaling yg penting kita dgn tuhan, sampai nak jugak org notice tu lain dah
atok nenek mak ayah kita dulu2 seboleh2 taknak org tau
kalau ada tasbih guna kat rumah, kalau kat public ada masa lapang
depa guna jari je, ingatan kuat dan pandai mengira
takde nak heret tasbih besau gabak depan org

kalau depan2 org takdenya depa nk kumat kamit acah zikir terpaling ahli sorga
tak sopan lak ada org, org bercakap dgn kita ke kita pun masa tu lah acah paling zikir
mcm tak sempat2 nk hidup orang kata, mcm terpaling busy takde waktu dah dlm hayat ni
nak cari masa zikir2

gen Z gen alpha ni je math dia hauk skit kot, terpaksa guna tasbih digital2 ni,
pastu berbijik2 bg org nampak terpaling zikirboleh je sorok bawah tudung ke apa,
ni kalo siap citer acah2 macik menegur sure lah macik tu nampak

takde beza lah dgn tok sami yg pakai bijik tasbih besau2 gabak tu

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

pichee replied at 2-1-2024 07:30 PM
perlu ke cite details sgt psl tasbih smpi 3, catatan tu sume... i rse mak cik yg komen tu ckit je tp ...

kena la tulis 3, kalau tak org tak tau dia terpaling zikir

kalau kat sekolah sure cikgu math dia pening
org guna 1 calculator dia pakai 3
nk buat cemana math dia hauk

nolya replied at 3-1-2024 12:18 AM
Just a slight correction my Dear. Wanita tetap dilarang membaca ayat2 AQ ketika haidz atau berhada ...

Sis, apa yg SG stated sblm ni lebih pada context kelaziman mengamalkan surah.

Pasal haid dan hadas besar tu, insyaAllah faham on that context. Itupon ada byk pendapat berkenaan ini. Contoh nya kalau seorg hafizah atau guru agama. Wallahualam

mamapea replied at 3-1-2024 08:00 AM
aku siap google tau Al Mulk tu blh baca time bila...aku tanya yg lbh pakar...semua jwpn blh baca a ...

Ye lah hati manusia ni x terjangka. Kadang2 bila kita masuk authority orang, depa lupa tu rumah Allah. Xpelah, kita berlapang dada sahaja. Dah cuba duduk saf terdepan, tp x dpt. Yg penting dpt pahala berjemaah tu. Pahaman ajaran islam ni pon pelbagai tafsiran dan fahaman, dan lain tempat lain cara. Sebab tu bila kita mengembara luar negara, mcm2 yg kita jumpa dan sebenarnya x salah utk mazhab depa. Apa2 pon kita berlapang dada and have the best personal time with Allah, tu yg penting. Makhluk lain tu sbg ujian pd kita

sufi^_^ replied at 2-1-2024 05:54 PM
Asal zikirnya ikhlas dan sampai ke hati (hati turut berzikir bukan takat lidah je), inshaAllah ada ...

aaaaah...
love your explanation.
thank you

gigahertz replied at 2-1-2024 07:25 PM
Plot twist : lepas cukup zikir 1000 sehari
terus boleh keluar dengan boyfriend pegang pegang.

hahahahha...
yang tu lain buku. tak kira, tak kira

noor2 replied at 3-1-2024 07:21 AM
Bagus cik midori ..jdkan amalan...satu lagi masa dlm kereta pun kita boleh zikir..ramai yg dah lak ...

skit2 jer kak...slalu buat kat umah jer., outside house sy prefer listening...sy tak bole buat kerja sambil zikir, nanti tak concentrate...nowadays sy suka zikir sambil tgk video2 zikir kat youtube video kat umah, ada byk pilihan video...byk pahala org2 yg buat video2 tu...

Makcik2 dlm masjid memang ada typical punya perangai suka tegur2 budak2 muda. Klu tak tegur mcm rengsa jer. Ada jer yang tak kena.
Klu pakcik2 biasa rilek2 jer bual hal masing dlm masjid. Mungkin ada sekor dua konon2 mcm masjid tu dia punya.

Suchi replied at 3-1-2024 07:08 AM
Kalau utk pembelajaran pun tak boleh ke?
Cth pi kelas ngaji tp bukan la baca direct tp mcm susun2  ...

Mungkin ada selisih pendpt ttg hal begini. Bagi sayalah, kalau dah diberi cuti drp mengaji AQ, cutilah sepenuhnya drp rasa ragu2, boleh ke tak boleh ke?  Rasa was2 dlm hati eloklah dielakkan.

mamapea replied at 3-1-2024 08:00 AM
aku siap google tau Al Mulk tu blh baca time bila...aku tanya yg lbh pakar...semua jwpn blh baca a ...

Spt mana ceramah yg pernah I dengar, those makcik2 yg solat duduk di kerusi, seelok2nya mereka hendaklah duduk paling hujung kiri atau kanan saf.  Why/Kenapa?, supaya letak kerusi dn kedudukan jemaah berdiri tidak mengganggu barisan saf. Dikira Saf berbaris ialah barisan jemaah berdiri, bukan diselangseli dgn kerusi d jemaahnya berdiri di luar garisan.  Seelok2nya yg solat atas kerusi ni duduknya di saf belakang agar tak mengganggu barisan.

AznieBunnie replied at 3-1-2024 09:22 AM
hahahahha...
yang tu lain buku. tak kira, tak kira

Iyelah kaann.... barulah itu dikira seimbang: akhirat dijunjung, dunia dikelek.  Astagfirullah.... apa yg aku cakap ni.

gigahertz replied at 3-1-2024 12:48 AM
kalau nak lagi best menapak 7km
zikirlah sepanjang jalan.

Menapak sambil berzikir tu biasanya muslimin buat ketika tawaf dn sai. Selesai baca doa khususnya di pusingan2 tertentu, sambung je dgn zikirullah. Gitu kan?

nolya replied at 3-1-2024 03:28 AM
Menapak sambil berzikir tu biasanya muslimin buat ketika tawaf dn sai. Selesai baca doa khususnya  ...

ntah tak tahu.
dari dengar kpop baik zikir2
mana tahu tetiba ada pemandu mabuk sapu semua.