CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Politik] Ramai Terharu Tindakan Mak Cik Ini Terhadap Suaminya

tak terkejot pon...kalo pakcik tuh yang p amik air basuh tangan bagi kat mak cik...mak cik tuh lak bangkit amik tisu....baru terkejot...romatntik dan saling lengkap melengkapi

no wonder la non-muslim people said that muslim people oppress women

ummah melies  bangga lak...hairan sungguh

kucingTomey replied at 1-8-2015 04:37 PM
kalau mat salleh buat..ooo sweetnye...

kalau melayu islam buat....ni buli wanita....inikah isle ? ...

kalo mat salleh laki bini mana ader basuh tangan deme pakai sudu

cekelatkopi replied at 1-8-2015 08:43 PM
memula buat sarapan lempeng pastu pk makan tghhari, ambik air basuh tgn, kautkan lauk , sendukkan  ...

Mak aku gini la..die xkeje so mmg suri rumah sepenuh masa.drp muda smpai tua ni la duk melayan bapak aku punya nk makan tu mcm raja.aku dulu sblm kawen mmg slalu tlg mak aku sediakan mkn.sarapan, minum pagi, mkn tgh hari, minum ptg, mkn mlm, supper,lengkap semua kena berhidang, sendukkan lauk, nasik, buat air ais, sedia mangkuk basuh tangan.

Yg kaum lelaki tukang makan je.pastu tido, tgk tv.ktorg yg pompuan ni xberhenti buat kerja.hbs mkn basuh pinggan pulak.brlambak dlm sinki.kaum lelaki jenis xreti nk basuh pinggan sndri.lepas mkn biar pinggan kt meja.

dh tu lauk mkn mlm xblh sama ngan tgh hari.kaum lelaki mmg la xtlg masak ape bagai.lauk pasar pon mak aku gi beli.dah tu mengemas rumah basuh kain jemur kain lipat kain semua pon kitorg2 yg perempuan jgk.

Bila dah kawen ni, terkejut tgk family in law.bpk mertua aku ringan tulang tlg bini dia masak, tlg hidang, tlg kemas rumah,basuh n jemur kain.sama2 buat kerja.n alhamdulillah walopun laki aku xtlg aku masak, tp dia blh tlg basuhkan baju, jemurkan baju, jagakan anak, mop rumah, masakkan nasik.lauk xkisah pulak tu satu jenis je.xhidang pon xpe.simple je.

Mmg lain betul..

entah apa kisah sebenar antara pasangan tu pon kita tak tau.
dahlah ambik gambar curi2, kemudian kongsi dgn netizen... sambil sebarkan dakyah propaganda patriarchy basi lg meloyakan, choyyy punya blog.

miu84 replied at 1-8-2015 10:03 PM
biadap ambil gambar orang dan upload sesuka hati. hadap sangat dengan likes? moga moga ada org ambil ...

aku harap satu hari ada org viralkan gmbr aib keluarga admin blog2 celka lehnat yg suka dok jaja aib org lain sesuka ati

Kalau betul makcik tuh uzur....mmg kejam suami dia tersebut. ....suami dia tuh nampak sihat walafiat....boleh g basuh tangan sendiri

Follow Us
kaum laki mmg suka.bini.depa jadi hamba abdi.gitu...
kalo.bleh..bulu.pon.depa.nak.bini.cukurkan..tu yang kagum lagu tu...
xbaek.tau...

naseb ada.lagi lelaki yang bukan.menghambakan.bini.tau....

acksyn replied at 1-8-2015 10:45 PM
Mak aku gini la..die xkeje so mmg suri rumah sepenuh masa.drp muda smpai tua ni la duk melayan bap ...

kannn..nasiblah dapat yg ringan atau berat tulang..maklum lah mana ada yg perfect kan..tp arwah nenek saya pun mcm mak awak jgk..arwah atok saya mmg yg makan berhidang, nasi lauk x bole sejuk, kena ada air basuh tgn, mana nak panaskan pakai dapur kayu. hehehe.
tp nenek bkn surirumah tp sama2 turun sawah padi,so nak memeras kudrat kena extra la. sawah lg, rumahtangga lg.

meluat tengok si laki sihat segar bugar gemuk bini kurus muka penat dan tak sihat.

Patut si laki lah yan melayan bini yang uzur ~ sbb bini ni tiap tahun beranak bagi zuriat pastu jaga anak dari kecil sampai besar etc etc.

Dasar jantan cheap!

kucingTomey replied at 1-8-2015 04:05 PM
yg nak buat tu makcik tu...yg dia buat tu dekat suami dia...yg meroyan ummah ci tak kawen lagi....
...

Yang meroyan jenis bini pemalas barangkali..tak boleh tengok bini orang lain rajin berbakti pada laki sendiri..tercabar gitu..haha

.... kalau makcik tu buat sebagai tanda kasih dia kat suami ... saya Ok sahaja ..... kalaudia buat macam tu sebab mmg dah jadi satu kemestian lakinya nak dilayan "bak raja" .. saya hmmmmmm .....

kalau saya mood baik ... saya akan kupaskan buah rambutan banyak2 biar senang suami saya makan  ... saya carik carikkan roti canai utk dia ......potongkan kuku dia,,, trim misai ....  manja kan suami laa ....tapi ... biasanya .. ko buat lah sendiri semua tu .... tak kuasaaa .....

kucingTomey replied at 1-8-2015 04:05 PM
yg nak buat tu makcik tu...yg dia buat tu dekat suami dia...yg meroyan ummah ci tak kawen lagi....
...

manusia kt CI sebahagian besar lebih sudu daripada kuah.

revolusi_30 replied at 1-8-2015 07:48 PM
Ustaz ne patut sambung lagi tentang kondisi pakcik ne, sihat atau uzur utk elak fitnah.   

kan..cam cilaka je betul lobai pemviral ni..x pasal2 dah mcm2 persepsi org ramai kluar..kesian plak pasangan macik n pacik nih

Katanya hak wanita terpelihara kan sis? Choiiiiiii sis.

axl_bach replied at 1-8-2015 08:50 PM
hai kak doktot, sy bukan hapa......pantang btol org yg amik untung eksploit aib dan kisah sensasi  ...

Takpelah dik..bagus jugak ko memekakkan akak ni..kalau x boleh stagnant hidup akak dik kerana rasa boring yg teramat..at least ada jugak le forum tempat bekicau kan kihkihkih

gagakbiru replied at 1-8-2015 11:36 PM
Yang meroyan jenis bini pemalas barangkali..tak boleh tengok bini orang lain rajin berbakti pada l ...

Tepat sekali pakcik kihkihkih..aku sebagai bini pemalas amat menyokong statement ko ni..sangat sesuai ngan aku..tapi x tau le forumer lain kihkihkih

voiletiris replied at 1-8-2015 06:45 PM
napa aku terfikir benda yg sama..kalau di lihat pada gambar tu pakcik tu lagi sehat dari makcik yg ...

Tapi perasan tak muka pakcik tu macam muka sultan kat negeri selatan? Aku x melawak atau menghina atau xde niat buruk,tapi muka pakcik ni memang iras sultan j..ampun tuanku kalau patik tersilap cakap..saya sayang tuanku negeri J walaupun sy sabahan..

voiletiris replied at 1-8-2015 06:45 PM
napa aku terfikir benda yg sama..kalau di lihat pada gambar tu pakcik tu lagi sehat dari makcik yg ...

Eh ehhhhh bila tengok balik eh macam x sama pulak..sah aku dah tingtong tengah malam ni..nesok kena makan lobak utk mata dan gingko biloba utk otak lah

Adoiii huduhhh betul perangaiii jantan mcm ni. Lelaki yg gentleman tak layan pompuan mcm ni lah. Lelaki yg gentleman layan pompuan mcm pasangan dia bukan mcm hamba dia. Tak sanggaup aku, mau aku halauuuu klu dpt laki pemalassss mcm ni. Bangsatttt sgtyt nak jadi raja.

Pompuan melayu pun satu mengada2 sgt layan laki lebih2 mcm raja sampai diri tu dah mcm hamba buat apa, pompuan low classs n bodohhhh je  yg menghambakan diri mcm tu. Aku kawin nak jd mem lol bukan hamba.