CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Gaji hanya RM1800 Sebulan Tapi Masih Mampu Tanggung Isteri dan Tiga Orang Anak?

nh83 posted on 6-10-2015 10:35 AM
gaji die 1800 tapi die ader wat side income so ckuplah nk idup..idup secara bersederhana kan ke berk ...

Kat kl ni 1800 mmg x cukup. Kuar uma je duit. Awal bulan duit dah abis. X sabar nk tggu gaji keluar. Respek la 1800 bole sara 3 anak n bini. Tp pikirkan keberkatan hidup mgkn ye. Gaji yg dia terima mmg gaji yg berkat tanpa mengular n hantar lg kt mak. Tp x tau la bini dia ada side income ke idok

ye, iols sokong.. bukan nk hentam.

tapi sebagai wanita yg berhadapan cabaran lelaki2 zaman sekarang bila2 masa boleh berubah hati, tinggal anak bini sb perempuan lain... apa pilihan yg prmpuan ada selain berkerjaya sbg jaminan kalau patah hilang tempat bergantung, siapa nk tanggung nasib diri dan anak2? kisah dia ni dh berapa lama, 10 tahun ke dia kerja sorang n bini x kije? takkan??.. so, kalau baru2 lagi, awal2 lagi, jgn  nk sembang sgt.. if dia setia sekalipun, alih2 dia mati awal ke, sakit sampai kena buang kije ke...

siapa nak tanggung keluarga?

Ah_Kwan replied at 6-10-2015 11:01 AM
keh keh keh

wa senyum lagi tengok ummah tak percaya dengan Allah dalam ini benang..

umat sekarang dah macam cina babi... dok kejar dunia   

keh keh keh

sangat setuju!

kalau hidup bersederhana maybe cukup. pas2 kene tgk lokasi tmpt keje suami. pegi keje naik moto mmg blh save. rumah pon kene tgk menyewa ke tidak. kalau ank kecik lg jimatlah wife blh jaga. cume makan ape yg ade. belanja berhemah utk kelangsungan hidup.

bluehedgehog replied at 5-10-2015 02:44 PM
klau gaji ni...3 anak ckup la oi...
jgn buat lagi...kesian anak

setuju.. abg aku keja kilang kt sp nun.. gaji kecik ja dlm 2k.. bini ambik upah kopek kerang utk kedai mkn.. depa anak ada 5, otw lg 1 dlm perot.. hat paling tua umoq 13, kecik umoq 2 taon..kesian anak2 nak itu nak ini xdapat.. dah nma pon budak2, keinginan ttap ada biaq pon mak pak bkn org senang.. aku ni yg menikah lama dah xdak anak, kalo blk kedah aku ambik depa bwk jln2.. tanya depa apa yg depa teringin nak mkn sangat2, apa2 saja mintaklah.. aku bg apa depa nak tp dgn syarat, jgn merungut kt ibu abah depa, jgn mintak benda bkn2 kt ibu abah depa.. nak apa2 tggu bila makcik blk.. nasib baik budak2 ni cerah hati, depa xnyusahkan mak pak depa tp tulah.. kesian life budak2 depa kurang serba serbi.. la ni sbulan skali ja depa mesti kol aku, makcik bila nak blk kampung.. teringin nak mkn kepsi la makcik.. haiii lah anak2.. nanti makcik blk ye..  

Follow Us
kipaslaju00 replied at 6-10-2015 11:09 AM
Kenapa gaduh? Rm4000 tu byk jugak la utk awak sorang

tu la...sebab sewa rumah sini mahal ....1600..huhuuhu

outcast replied at 5-10-2015 03:03 PM
aku rasa sangsi
mesti potong mana2.. mungkin dah x hantar taska
3 org anak leh save dalam RM700 ...

itu Sudah tentu2la.scenario hantar taska,ngasuh even mak sndri pon kita bg duit tu common sgt.
Jaga sndri lg jimat selain masa lebih byk.

Haisssh susahla sume nk details sedang sume tu perkara biasa.haishhh

Logik ummah meleis ialah gaji ckit ada berkat maka hidup cukup makan pakai.

Hakikatnya kalau xamik astro. Xgila gajet. Xmain mesin kuda. Xde kfc mcd. Xde astro. Pegi keje naik moto. Makan ikan goreng ari2. No starbuck. Gaji 1200 pon dh cukup mewah utk duk kl tu.

keh keh keh

1st time setuju ngan Ah_Kwan

~boolean replied at 5-10-2015 05:42 PM
Kauorang nak pertikaikan laki tu kenapa? Apa busuknya hati kauorang?

Kalau dia cukup segalanya, a ...

gitulah kalu hidup ni diukur dr kesesakan idup sendiri (walo gaji laki+bini jauh lagi banyak dr brader tuh), berbanding dgn kelapangan hidup orang lain meski kerja sorang diri tanggung keluarga
duit yg banyak tu datang dari urusan dgn manusia
tapi rasa kelapangan, rasa kecukupan itu datang dari tuhan semata
kita pertikai rasa bahagia orang seolah kita rasa sesapa yg hidup level bawah dari kita, misal kata kita makan ikan kerapu, org makan ikan kembung, kita pakai keta audi org pakai kancil...kita rasa hidup mereka tak se best hidup kita   

chinta89 replied at 6-10-2015 11:26 AM

tapi sebagai wanita yg berhadapan cabaran lelaki2 zaman sekara ...

Hihi.aku suri rumah dekat 3 tahun..mmg aku ada fikir klu2 suami buat hal atau tiba2 mati.pertama aku mmg jaga hubungn dgn parents aku n family.dorg kekuatan aku.lain2 aku pon buat simpanan dan pelaburan sndiri.aset tanah suami aku beli siap2 aku lahirkn ank laki utk jd waris.rezekila anak laki.suami aku pon ada buat insuran dan kwsp tp aku xharap tggi sgt sbb benda tu bole dicabar oleh fmly belah suami.

Jadi aku xtakut.skng usaha jaga rumah tngga je.klu sebb takut kena tinggal suami so snggup susahan diri kerja dan.tggal anak2 maybe xkot.byk lagi bole pk sbnrnya dr terpaksa kerja skarang..

if dia setia sekalipun, alih2 dia mati awal ke, sakit sampai kena buang kije ke...

bab mati awal tu mmg betul sis
tapi, ramai yg tak penah fikir psl ni..sume nya psl BBNU ni #tilljannah pelbagai
skang ni ramai jah laki mati awal sbb penyakit, eksiden, kene bunuh (ni kalo ada kes laaa) etc etc
so, tinggalla si isteri terkontang kanting besarkan anak2

zaman sekarang bila2 masa boleh berubah hati, tinggal anak bini sb perempuan lain...

kes mcm ni dah banyak aku tgk
most suami sibuk kejor pompuan yg byk duit
sbb apa? sbb depa pun nak jaminan hidup smpi lupa anak bini
kat kolompo ni, berlambak2 kes skandal opis  sana sini
esp kalo outstation sama2, slalu pi meeting sama2 bagai

cepheid replied at 5-10-2015 05:45 PM
Kalau dia tak duduk bandar besar cukup je.

dan bininya yg dah benti keja tu takdak hutang ptptn, hutang keta rumah kredit kad dgn bank

cmf_premierleag replied at 6-10-2015 02:07 PM
bab mati awal tu mmg betul sis
tapi, ramai yg tak penah fikir psl ni..sume nya psl BBNU ni #t ...

kalau ade yg dah buat saving dan ade kemahiranboleh kije sendiri mcm upah jahit baju ke apa ke..

bukan nk perlekehkan kenyataan lelaki tu tp pendapat ai bile tgk kesusahan para isteri selepas kehilangan tempat bergantung.. nk mula dari bawah.. perit.. kesian la kan. tp apa2 hal pun hidup dia, tahulah dia mcmne nk ejas ken kang ade plk sentap kat pernyataan iols hehehe..

cuma x suka, bila dh susah masing2 meratap pilu mintak bantuan kat majalah,suratkhabar etc..............

naina replied at 6-10-2015 02:06 PM
Hihi.aku suri rumah dekat 3 tahun..mmg aku ada fikir klu2 suami buat hal atau tiba2 mati.pertama a ...

ok. pendapat masing2. good luck!

mzz rasa betul ja cerita ni

tertakluk kepada lokasi diorang laki bini..and hutang-piutang

it's not impossible you guys

mokcikKSKB replied at 5-10-2015 06:17 PM
Bila dia dh takde patutnya bapak laki tu atau keluarga laki yg tanggung bini dia..

penganut agama melayu ni yg dia tau tugas wali tu cuma masa anak pompuan nak menikah jah, masa2 lain makan pakai tempat tinggal semua, lantak lah kome pandai2 sendiri lah camana nak teruskan hidup...tu yg menggelupor kalu laki mati camana kalu kena tinggal sbb laki gila kat betina lain camana? jahil belaker tatau hukum hakam yg digaris agama gitu lah

cmf_premierleag replied at 6-10-2015 02:10 PM
kes mcm ni dah banyak aku tgk
most suami sibuk kejor pompuan yg byk duit
sbb apa? sbb depa  ...

yg kije opis ni mudah tdedah ngn skandal.. myb sb meeting jabatan kerap bsama, outstation bsama..

kdg iols terfikir jgk, bukan perempuan je kejar lelaki byk duit. lelaki pun nk perempuan bekerjaya at least taraf gaji sama banyak dengan dia (cth : bini surirumah. skandal dia jarang pilih kerani, paling kurang yg tengah2 tu ataupun nk senang pilih pegawai terus). tu utk memastikan kewangan diorg xde la beban sgt.

ade dgr skandal ngn org bujang tak kije? jaranggggg sgt. majoriti yg kije, gaji level up jugaklah.

apa2 pun ni pandangan dan pemerhatian iols shja.. mtx2 rumahtangga sesiapa jua aman2.