CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: barfi

[Tempatan] (Updated) Kedua dua kaki pelajar putus dilanggar Lori : 3 Kenderaan terlibat

minah_kidal replied at 19-1-2016 11:08 AM
alahai kesiannye kat die. tolak tepi kes dia bawak motor takde lesen. paling penting org yg bertangg ...

dalam kes ni semua pihak bertanggungjawab.
tak payah nak tnjuk jari sangatlah..
yg sorang bawak motor takdak lesen
yang 2 lagi tu mungkin speeding..

ada kes motor bawak mcm orang mabuk.. kete yg kat belakang pon teragak2 nak potong.
baru nak potong, dah bergesel ngan motor.. salah kete ke?

ada kes motor bawak ok, kete yg macam pelesit. lagi2 kete kecik. bila laju senang melelong..

lori pulak selalu nak ikut dekat2 ngan kete.. esp bila die takdak muatan..

kesian memang kesian, tapi tak boleh tolak tepi mcm tu aje bawak kenderaan tanpa lesen..
ini kes serius.
aku pelik, kalo org luar bawak lori hantu takdak lesen, kemain korang meroyan.
tapi bila budak bawak motor, bawak kete takdek lesen, eksiden..kene tembak..
kemain backing budak2 tu..

scorpionkiki replied at 19-1-2016 11:52 AM
Aha... betul pun. Ada satu kes ni hilux langgar motor di kepala batas, kedah dan dia terus drive u ...

Klau india? Todi?

peringatan utk mak pak...bg anak bawak moto takdak lesen plak tu...ish

alinone78 replied at 19-1-2016 10:45 AM
scary
boleh claim apa2 ionsuran ka

blh claim rsnya.sbb dia dlm pakaian sekolah.adik ipar aku eksiden kena langgar kereta jgk.dia pembonceng.kawan dia yg bwk mati.dua2 mmg xde lesen.adik ipar aku ms tu form4.patah tulang punggung.xsilap aku dia dpt dlm 15k

Edited by barfi at 19-1-2016 12:19 PM
cupu replied at 19-1-2016 12:09 PM
blh claim rsnya.sbb dia dlm pakaian sekolah.adik ipar aku eksiden kena langgar kereta jgk.dia pemb ...

Kalau takdak lesen, kena bayar saman lesen ja 300. Tapi still dapat claim duit insurans. Kalau sampai putus kaki ni, kecacatan kekal. Boleh claim sampai beratus ribu.

kesian gile kat budak ni... seluruh hidupnya berubah disebabkan tragedi ni...

Follow Us
kdg bdk2 bwk moto ni.. bwk moto cam tempah maut sniri..
cabar ajal.. cm depa nk sgt eksiden
tampooo kang haa

NAuzubillahiminzalikkk....tak sanggup nak tengok...

abangbikerz replied at 18-1-2016 10:35 PM
Charge the parents. Bg budak 13 tahun naik motor

Dia membonceng, tak apa. Tapi yg menunggang tu kakak tiri dia umur 14 tahun. So mmg salah kat situ. Insurans pun takkan cover.

PulutDereyan replied at 19-1-2016 12:29 PM
kdg bdk2 bwk moto ni.. bwk moto cam tempah maut sniri..
cabar ajal.. cm depa nk sgt eksiden
tampoo ...

Itu psl aku tak pakai motor. Aku rasa aku among segelintir lelaki melayu yg takde lesen motor dan tak pernah memiliki motor.

Knowlee replied at 19-1-2016 04:33 AM
Dia membonceng, tak apa. Tapi yg menunggang tu kakak tiri dia umur 14 tahun. So mmg salah kat situ ...

Yup.....pasal tuh, memang dah salah dah.....

Allah kesiannya, semoga tabah dik.

Bell replied at 19-1-2016 12:33 PM
Itu psl aku tak pakai motor. Aku rasa aku among segelintir lelaki melayu yg takde lesen motor dan  ...

Aku pernah jumpa sorg laki yg beso sado macam ahli gusti. Tapi takut nak bawak moto.
Bawak kereta pun takut.
Macam sial je semua benda nak ditakutkan.
Puihhhh

wanitajelita replied at 19-1-2016 11:39 AM
kesian kat adik ni... lumpuh seumur hidup dia... takde org simpati ke? at least bagi dia kaki palsu  ...

byk je yg simpati di sni

cascutes replied at 19-1-2016 08:57 AM
kita boleh salahkan mak ayah
kita boleh salahkan si kakak
kita boleh salahkan si driver lori

Simpati dgn adik ni..kita pun tak tau masalah dia dan family dia sampai kena naik motor pergi sekolah walaupun tak ada lesen. Tapi sebagai mak bapak tolonglah fikir beribu2 kali, kalau terjadi apa2 kt anak2 tu jgn disalahkan org lain. Muhasabah diri sendiri dulu. Memang dah salah dan tak ikut undang2. redha je lah yg terbaik. Beringat2lah sebelum kena. Dah kena menyesal pun dah tak berguna lagi.

Ya Allah, kesiannya  dekat adik nie.

Patutnya setiap kesalahan bawah umur hukuman turut dikenakan ke atas ibu bapa.. mcm undang2 kecuaian penjagaan kanak2 yg dibuat kementerian wanita tu...

Jadi mak bapak ni lebih fikir panjang dan bertanggungjawab dalam bertegas mendidik anak2.. budak2 sekarang ni terlalu dimanjakan mak bapak..

Apa2 pun kesalahan adik tu dan kakak dia. menunggang motor tanpa lesen boleh jadi atas sebab keperluan.. mcm nk ke sekolah dsb.. still, masih salah di sisi undang2.. takziah..

barfi replied at 19-1-2016 12:44 PM
Aku pernah jumpa sorg laki yg beso sado macam ahli gusti. Tapi takut nak bawak moto.
Bawak keret ...

Aku bawak keta tip-top. Kekdg mcm F1..
Bawak motor aku takut....

Tak boleh salahkan lori tu lah.. Dah benda berlaku sekelip mata budak tu terjatuh di laluan lori tu.. Lori tak sempat nak mengelak kalau brek pun  brek angin ambik masa nak berhenti... Mungkin perodua tu yg salah sebab potong cara berbahaya sampai bergesel.. Apapun semoga adik ni tabah.. Tuhan je tahu perasaan dia sekelip mata hilang dua2 kaki..

sangat sangat sangat simpati dengan nasib adik ni..sekelip mata je hilang kedua dua kaki, dengan melihat keadaan dia duduk macam tu atas jalan lagi rasa simpati..memang mek cannot brain apa yang adik tu tengah fikir dalam kepala dia..nampak macam menangis pun tak..bertabahla dik, hidup mesti diteruskan..sokongan ahli keluarga saudara mara dan rakan rakan amat diperlukan utk kembalikan semangat adik ni..semoga adik ni dapat meneruskan pembelajaran seperti adik adik yang lain dan berjaya suatu hari nanti..

kita fikir positif saja, mungkin keluarga adik ni tak mampu nak beli kereta nak hantar anak ke sekolah..mungkin mak ayah adik ni kuar pagi pagi sebelum adik ni ke sekolah utk cari rezeki..mak ayah mana tak risau biarkan anak anak mereka naik motor..mek yang ada adik ni pun hari hari risau kat adik mek yang sorang yang rumah tu walaupun dia tak pergi sekolah dengan motor..

kepada pihak berwajib kita mohon dia tampil bertanggungjawab dan tak perlulah kita kecam mereka..