CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
Originally posted by pandora272 at 15-8-2007 02:11 PM
Hmm, aku kira generasi kedua ITM la lepas mak bapak aku (cewahh). Mak aku zaman 70-an dulu ada gak citer dia. Aku pun ada jugak.

Citer Mak aku

Mak aku duduk kat hostel Kenanga (Kenanga bera ...

al kisah pagar nih... ada satu kali ni.. kawan aku... ada benda duk nompang lam tubuh dia... [panjang benor kalau nak cerita yang nih...]

bilik sorang kawan aku ni pulak... tuan dia dah pagar elok dah...

kawan aku yang benda nompang kat dia tuh... masa tu baru balik berubat ngan satu bomoh nih....

masa dia nak masuk bilik yang dipagar tu... aku leh tengok macam ada benda tolak dia.. mujur ada sorang kawan lagi kat belakang dia... tidak memang tercampak ke belakang dah... tapi pasal nak bawak dia masuk bilik tu... budak kat belakang tu [tuan bilik yang sorang lagi...] pimpin tangan dia bawak masuk, dan sorang lagi kat belakang terus je tolak dia masuk... alih-alih terus je tersungkur kat lam bilik tu... sian member... hahaha...

mendapan banyak pulak...

upppppppppppp!!!!

Reply #1002 pengimbas's post

kalo tak dipimpin sampai bila2 pun kawan ko takkan dpt msk bilik tuh
sb dia takkan dpt masuk kalo tak dijemput
jd bila dipimpin cam ko welcome dia la

well...
aku pun xUITM
tp aku tak stay kat HOSTEL
pakcik aku amik aku tiap hari

nak dijadikan cerita
satu hari nih aku ada kelas malam
exam nak dekat
so buat discussion ngan kengkawan
nak buat kat luar tak leh pulak sb ramai yg stay hostel
jd aku le yg kena ke kampus

nih citer kuar sikit dr kampus
masa nak ke kelas tu ok je
masa balik aku lalu satu jalan panjang yg gelap
time nih aku minah rempit jd pakai moto         
(siap modified taukkkk ---- off topic sat)

masa memula aku tak pasan
1st keta tu lalu aku ade gak nampak api dlm tu di on
2nd bila lalu kat selekoh aku baru pasan yg api dlm keta tu mmg on
tp takde pemanduuuuuu          
aku terus je pecut moto aku
perjalanan yg amik masa 45 minit jd 20 minit je
hwaaaaaaaa takut siot aku

oit oit... apa daaa api on lam keter.... lampu daaa....

pagar tu.... jadik cam bocor la pulak lepas tuh... tidor kat situ salu dapat mimpi pepelik nih...

Follow Us
nk nyampuk gak. sakura kt uitm (dulu itm) shah alam batch jan1991. penah dok kat kolej cempaka n kenanga. masa part1 dok kat cempaka 4, kat atas bukit. dok kt dorm, 2nd floor. masa 1st time register tu pilih la nk dok yang area kanan yang plaing hujung sekali. biasa la ade 4 katil kt situ. so dok la kami kt situ, 2 budak jb, 1nogori & 1 kl. katil jenis double decker. sakura dok katil atas. mula2 dok tu ok je. . 1 mlm tu sakura tersedar rupanya ramai yang kumpul kat katil sebelah sakura. sakura plk jenis tido mati. diorang pun bukan cite. rupenya kawan sakura yg kt katil sebelah (atas) hampir kena rasuk. coz dia tiba2 bangun n suara pun dh lain mcm. yang tegur diapun budak yang kat katil bwh sakura. bila dgr budak suara budak tu lain mcm, dia pun panggil la kwn2 kt dorm tu. tu la mcm mana la sakura boleh tido mati time tu. selang 2 3 hari kendian,ade akk senior bagitau yng kat area tu mmg keras. sejak tu kami x penah tido kt situ lagi. dok tido ramai2 kt area tgh dorm. alhamdulillah sepanjang sakura kt itm x penahla entiti2 ni menjelma kan diri. kalau x, mau pengsan....cume dia penah la tgur msa amik wuduk kt toilet, siap panggil full name lagi... tu pun dh seriau semacam...

nasib dia tk main baachaakk ngan ko..
kena mcm adik aku kt seri iskandar,

beliau merupakn 1st student yg smpai kt hostel pd awal thn pertama ..
mmg angker menurut beliau,apsal?
dia lepak kt hostel,letrik pn x buka lgi..
maka,tiap

kat uitm jengka member aku pun pernah kena juga......sampai kena panggil org berubat la kat bilik tu...pakcik tu cakap ada banyak cik pon kat situ n ada antaranya dok menumpang kat badan dia.....sampai skrg masih pakai paku panjang diikat kat pinggang

Originally posted by Glock19 at 5-11-2008 05:12 PM
kat uitm jengka member aku pun pernah kena juga......sampai kena panggil org berubat la kat bilik tu...pakcik tu cakap ada banyak cik pon kat situ n ada antaranya dok menumpang kat badan dia..... ...

buatnyer paku t'tusuk kt pinggang,
amcm?

Originally posted by teyadani at 17-10-2008 08:01 PM
Kalau nak kira kat kolej tanjung pun banyak histeria...nak2 kat situ student perempuan ..tapi yang selalu kena bebudak sains sekretari..maklum ler menyeksi tak hengat jer sume ..

hello...ha ni senior sains seksiteri dok kat tanjung... hape? seksi? takde maknanya...
budak2 course lain menyeksi tak hengat ko tak mentioned pon...

Originally posted by teyadani at 19-10-2008 03:47 AM

W'salam..Ni batch 95-98..masa ni dok kat TJ8..satu wing bdk DIA..satu wing lg budak SS..bkn ler seksi masa g kelas tapi masa dok kat bilik..camner tak selalu kena usik..

Akak batch tah ...

wah..batch haku nih...setakat pakai sluar pendek ngan sleeveless tu seksi ker...ooo...mende2 tu suka yg seksi ker?

ni nak citer jugaklah.. setelah berjaya mengharung thread ni tanpa henti selama 2 minggu straight...! Success bagi ku

Aku UiTM Segamat.. batch 96-99.. dak DIIA. duk Kolej Mutiara.. ni aku na citer ni bukan jadik kat aku tp kat member aku yg suke bergayut tepon bf dia kul 2-3 pagi.

Satu malam, Cha'ah nak tepon bf dia.. ajakler 2-3 kwn teman.. tepon betul2 kat bwh tangga utama Mutiara.. oleh kerana dah lemau menunggu Cha'ah ni abis bercinta, 2 kwn yg meneman tu kata nak balik bilik, keboringan.. main daun lagi best! Cha'ah pun kata ok sbb dia dah tak lama nak bergayut..

Seketika kemudian, datang balik sorang kwn Cha'ah ni.. sambung meneman Cha'ah ni bercinta.. tak lama pastu, tiba-tiba Cha'ah trasa ada budak kecik tarik baju dia ajak main2.. Gila hape ada budak kecik kul 3 pagi?? Cha'ah pun menjeritlaa apalagi, pegi kat 'kawan' dia tu.. sekali 'kawan' dia pun sudah berubah muka daaa... jd cik pon.. bodo seram citer nih.. Cha'ah tak cukup kakilaa lari atas ke bilik dia.. Masuk bilik trus kunci.. baring kat katil dia facing dinding. geng2 dia dalam yg asik main daun pun terkejut.. "apasal Cha'ah?" Sorang pegi merapati Cha'ah, pegang bahu.. dgn tiba2 Cha'ah histeria.. hah, kelam kabutlaa geng dia lari kuar bilik.. gi cari RS ( residen staff).. Yassin beramai2 sampai Subuh.. Terdengar je azan Subuh dia trus pengsan.. agaknya hantu tu dah kuar kot

Yang aku ni tahu citer ni sbb esok paginya aku tengok geng2 aku tak datang class.. hampess tul, na ponteng tak ajak aku! Bila lepas class aku g bilik dorang, smua terbongkang tido lagi.. dorang ler citer wat happen last nite.. nasib baik aku tak g melepak bilik Cha'ah mlm kejadian.. padahal mmg tu nak g lepak tp ada hal menghalang.. ada hikmahnyaa

sapa2 budak UiTM segamat yg penah dengar citer ni, sila correctkan gua kalu salah

[ Last edited by  Oomie at 6-11-2008 10:13 AM ]

uitm melaka

uitm melaka memang seram pun..

Originally posted by fairy192 at 6-11-2008 11:24 AM
uitm melaka memang seram pun..

seram juga ker,
story ler

Balas #1013 FITRYNNE\ catat

Nak kena telanjang ker baru kira seksi?

Minda bdk ss..

Originally posted by teyadani at 6-11-2008 11:23 PM
Nak kena telanjang ker baru kira seksi?

Minda bdk ss..

dalam bilik pun bukannya pergi selak merata2... cam la minda yang bukan ss tu bagus sangat...
ada masalah ngan dak ss ek... dak yg tak ss yang menyeksi tu takpe la kot....ni la minda bukan budak ss

[ Last edited by  FITRYNNE at 7-11-2008 10:58 AM ]

Balas #1018 FITRYNNE\ catat

Ko pakai cam tu dok dlm bilik ADA AKU KESAH??

Org cakap tak paham...aku ckp yg kat khalayak ramai ler,yg luar dr bilik...

Kalau ko rasa ko bkn org2 yg dimaksudkan apasal lak nak terasa

Sebab ada gak dak ss yg ok,dan tak sume bukan bdk ss ok...

Aku ckp secara general jer....ok sekian terima kasih

Sebarang bantahan tidak akan dilayan...

[ Last edited by  teyadani at 12-11-2008 06:14 PM ]

Balas #1015 fairy192\ catat

ko dak mlk ke..aku bdk mlk...batch mane ko? yezza mlk pun mmg sereem......

ni salah satu citer kat ITM melaka..

adik angkat aku duk Blok F..blok dak laki masa tu 3 blok je ..E, F & G..atas bukit..
so dorang ni lepak2 kat anjung ujung bilik mmg ngadap hutan..main gitar kul 1-2 pagi sambil lepak minum teh panas..

so tgh sronok melalak..sup terbang depan mata dorang..duk lepak lagik...dah 2 kali benda tu terbang..dorang pun masuk tido tak berani..