CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Fasha Sanda & Jejai dah bercerai???

lazim replied at 15-12-2015 11:50 PM
serius aku nk tgk wet kitchen tu.. dri td x jumpa

meolls ada tgk ...terbyg2 di mata meolls ni ha

supermod..bleh la humban thread nie ke tempat yg sepatutnya..naik meluat dh tgk diaorg nie bergasak..org buka thread nk bc latest story..kot2 ada update..bila selak2 page blkg..penuh ngan statement xnak kalah karats-haters..gosip2 jgak..smpai bdak2 yg xbslh terpalit skali..too much kot..

benci2 pun xyah la suh check dna si qal..si fal..si jemayma..

scarflicious replied at 16-12-2015 12:39 AM
Aih.... Pening aku dgn masing2.

Cerita fs kena sisihlah. Cerita pasal dapurlah.

Betul tu...aku pun tak pernah nak harap MIL aku layan aku special sgt2..kdg2 kalo menantu lain balik MIL aku masak sedap2...layan baik2 tp aku rasa tu tak menjadi masalah..sebab aku pun baru 3tahun masuk family dia..plus aku dekat dan selalu balik tgk dia...menantu lain jauh dan jarang balik...sebab tu layanan diorang special sikit dari aku tp tu tak jadi masalah pun...asalkan dia sayang anak2 aku pun dah cukup..dan aku pun tgk layanan dia kat anak aku ni lain dari cucu2 lain...sebab anak aku plg rapat dgn dia kalo nak dibandingkan dgn cucu lain...tu pun dah cukup bg aku...

Edited by Lavender_Violet at 16-12-2015 09:51 AM
iznanaziz replied at 16-12-2015 09:31 AM
tp kesian jgk dgn si Pasah, pasal mertua duk la masih lagi syg si Nora tu.
Pasah pun menantu gak, ...

Itu lah nasib menantu perempuan kalau uols nak tau
Ikut tang mana pun husband tetap akan balik pada family dia
Isteri boleh cari lain, adik beradik & mak ayah tak ada galang gantinya kata suami2 di luar sana
FS sepatutnya tau pasal benda ni dan dah berada 4 tahun dgn keluarga PS dia sepatutnya dah boleh baca apa preference family Jejai
Pada iols dia sepatutnya berdiam diri dan ignore aje apa2 pun yg family PS ni buat
Tindakan dia mereply komen Cho dan lepaskan perasaan dia dlm tu mmg satu tindakan yg sgt2 tak bijak
Iols tak rasa dia boleh baik balik dgn family tu lepas ni
Even kalau dia balik pada jejai tentu rasa awkward nk bersatu dgn family PS bila dia dah telanjangkan segala2nya dlm reply dia tuTerlajak perahu boleh diundur...terlajak kata....mmg habis lah
Sebab tu pepatah English kata "Silence is Golden"

sofiazara replied at 16-12-2015 08:46 AM
interesting sgt

mmg membawa ke jln neraka betul benang ni...huwaaaa

slalunya I SR je kat thread fasha, klu mengomel pun dlm hati... tp hari ni nak cakap komen U winnn la.... hehehe

sofiazara replied at 16-12-2015 08:38 AM
hikhikhik
gilaaaaaa benang ni

Gila sangat

Follow Us
Melalut jauh ke lautan india sgt dh korang ni. Dna la dapur la. Deyyy lantak la dapor die nak berkulat celah mane pun. Pokoknya ni kesah sahih ke tidak berite fitnah penceraian ni.

Korang yg menyimbah nyimbah minyak dlm api membara ni tak jauh beza pun dgn rita rudaini yg dok cucuk sh shahora mase kes die gaduh dgn laki die. Skrg ape jadi? Elok jah shahora dgn laki die bertaut loving bagai. Yg mencucuk dok jauh2 la yer.

mybarbie replied at 16-12-2015 09:48 AM
slalunya I SR je kat thread fasha, klu mengomel pun dlm hati... tp hari ni nak cakap komen U winnn ...

Hg kena baca komen dia kat tred anak pramatang jgk utk kenai dia mcm mana... Lagik WIN komen dia kt sana hahaaa

Sick people is everywhere dear...

Lavender_Violet replied at 16-12-2015 09:48 AM
Itu lah nasib menantu perempuan kalau uols nak tau
Ikut tang mana pun husband tetap akan balik pa ...

Komen you ni paling bernas dlm thread ni...sampai i sanggup login untuk reply...kipidap..

getarsukma replied at 16-12-2015 12:36 AM
yang kat MO tu kes laksa nyonya tapi tak serupa laksa nyonya... kes nasi lemak telanjang lagi... k ...

I adore him.so kalau dia bebel, buat pekak jelah. Atau bc laju2.

Kesian tgk org yg pertikai ND ikut PS p bercuti...konon bekas menantu yg sorang tu je ikut..biar la sape pun yg PS nak bawak...itu duit dia...dah dia tak ajak bekas bini anak dia yg lain, nak buat mcm mna?ko nak cekik PS ke?ke sakit hati sebab PS tak ajak ko? haishh pelik la perangai manusia yg busuk2 hati ni...benda tu pun  leh jd isu...ate PS mintak duit korang ke nak sponsor ND?FS patut sabar sikit...ni sentap je dah tak jenguk/tak tunjuk muka depan MIL...org tua ni kena ambik masa sikit...tambah2 kalo ko bukan menantu pilihan...tp dah tu jalan yg ko nak..kena hadap kena sabar la...tunjuk je muka depan MIL...hati tu kena tabah sikit...JTM pun kena kunci mulut sikit jgn  nak perli je PS...bila PS selalu p melawat p rumah FS,JTM tu meroyan cakap PS bolot anak cucu dia...bila PS tak pi,cakap tak sayang pulak...tak paham aku dgn org tua tu...serba tak kena je....:

Moga fasa sendu berlalu~

pilot replied at 15-12-2015 05:31 PM
conclusion=hati tak bersih/tak ikhlas..

uols ingat pic rayqal shampu rambut pasah....tu pun ton ...

Sorry cerita yang ni iols tak ikut. so curious la jadinya

Family khan sound apa?

merah_arjuna replied at 16-12-2015 09:46 AM
Betul tu...aku pun tak pernah nak harap MIL aku layan aku special sgt2..kdg2 kalo menantu lain bal ...

tp uols skrg ni ex-menantu bukan menantu betul pun...camner

getarsukma replied at 16-12-2015 01:29 AM
Bab menantu pilihan ni ada jugak dlm family terdekat ai... kisahnya dia nenek2 style pro anak lela ...

Hepi ending...moralnya kena byk sabar dgn org tua2 ni...

Dibuatnya couple FJ ni aman damai takde gaduh yg membawa ke arah penceraian korg nak kate ape? Dok sakan pulun ngate keluarga org dlm ni. Sok lusa yg hadap balek keluarga tu dh tentu menantu die jugak. Takkan selamanya bawak diri tak sudah2.

Yg doa org tua tu mati cepat la. Yg ngate ipar from hell. Jeton sameon. Nenek kertu tak seda diri. Deyyy. Kalau sok luse tulat meka ni berbaik cemolot semule dah tentu korang harap layanan terbaik dr keluarga belah suami die jugak. Mase tu kompom la darjat standard ipar mertua ni naik mencanak sampai ke langit ke 7

Udah la jadi batak tak sudah. Elok la korg pi jd air sejuk dlm keadaan panas ni. Pi la doa byk2 solat hajat bagai supaya meka ni tak bercerai pun. Karats batak sememangnya membawa rebah. Mohon tukang fitnah disaman jota2 pound sterling.

jongjonginai replied at 15-12-2015 11:22 PM
Iols. Faham la perasaan fasha tu, even dia dekat 1 occasion dgn family in laws, tetap disisih.

Co ...

Fasha tu mcm i.mil benci amat kt i. Tp i x disisihkan. I sdri rase awkward bile nk bercampur.n apetah lg ade ex yg juge ditatang mcm si nd ni lah.

Tp laki i x mcm jejai.dia pandai handle. Dia tau bini n mak dia x leh berjumpe.so dia pisahkan. Raya pun dia x bg balik. N fb pun dia suruh block semua adik-beradik dia. N dh 15 thn pun kami kawin.aman2 je. Yg penting laki tu, sila la jd laki sejati. O btw the ex still dtg rumah mil wpun mil dh 2 thn pass away.

ersazain77 replied at 16-12-2015 10:02 AM
tp uols skrg ni ex-menantu bukan menantu betul pun...camner

So ade masalah ke dgn u?takde pun istilah ex menantu uols...betulkan pemahaman uols dulu...ex-wife yes..

Lajunyaaaa thread ni..... Dah macam2 story masuk dlm nie... hehhee

kakasotong replied at 15-12-2015 10:38 PM
Banyak benda dah sbnrnya yg fasha tu dok makan hati sbnrnya. Tu yg sampai akhirnya terkeluar jugak ...

sedih jugak bila baca luahan fasha ni.iols bukan karatz,batak fasha tapi sebagai marhain biasa iols amat memahaminya.dgn ini iols mengistiharkan diri iols #teamfasha.tapi belum lagi tahap batak k....boleh gitu?