CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Fasha Sanda & Jejai dah bercerai???

Lavender_Violet replied at 15-12-2015 01:35 PM
Erkkk bukan first time FS gi umah PS masa raya ke, time lepas diorang kahwin?

uols kena terima hakikat acik darsita ni serba tau luar dalam keluarga PS..
dia la presiden haters FS..

JTM tu amende? x leh nak digest short form tu

yang kawen tu anak bukan mak.. patut mak nak tgk anak bahagia..
taktau la kot ade mak nak suh anak2 ikut telunjuk dia jek.. semua nak kontrol.. anak dah tua bangka kot..

ladyxez replied at 16-12-2015 08:21 AM
apa nama ig PS

sesape tlg le  gambar  dapur tu

Nah le uols..cian pulak iolstakut kempunan pulak kang nanti tak dpt tenguk dapur berkerak vip prominent

virgo19 replied at 15-12-2015 10:58 PM
Aku rasa maksud cho tu 'apa yg fasha dh buat' means tindakan fasha mula2 dulu (menyebabkan nora +  ...

camtu cho patut salahkan jejai...bukan keruhkan keadaan dgn bertubi2 serang pasah....lepas satu2..beria2 benar nak aibkan pasah kat public...
pantang dapat ruang je mula nak bukak cite...bila pasah bela diri dia jugak yg kena kondem...

fynnkakiblock replied at 16-12-2015 11:11 AM
Kenapa ada yg panggil aunty ada yg panggil PS? Kalau panggil aunty mmg agak rapat ke dgn mak jejai n ...

PS memang bahasakan diri dia auntie dekat follower

esteryen replied at 16-12-2015 05:11 AM
Loll..u ni..i am an ardent IG follower of ChefWan

"Cuma dalam dia menyumpah najib, rosmah, an ...

I malas nak reply post you ni.. tapi sebab ada benda kena bagi pencerahan so I layankan je...

1- I mmg tak hadap nak pose dengan vvip ke menteri ke raja ke.... kalau pergi function orang gigih beratur kiri kanan red carpet nak salam raja, i duduk je teruskan makan tak peduli.... itu pemimpin yang popular (popular as in disukai orang ramai... bukan bererti glamour seperti yg difahami kebanyakan orang).. ataupun pemimpin yang tiada isu serious... kalau yang banyak kontroversi melibatkan harta negara/politik kotor or yang memang I mengata misconduct mereka hari2 dalam IG or FB I, lagi la I tak hingin nak selfie dengan mereka.. or hulur muka tersorong2 nak salam... that's me.. I don't know other people.. I'm not used to play two face game la...

Even kalau acquaintances yang I tak berkenan pun or ada issue dgn mereka, kalau bertemu di majlis2, I won't talk to them and if i need to not make the situation awkward or as a courtesy, I just do basic meet n greet.. that's all, nothing more, nothing less... nak masuk social media menayang2 yang I ni rub shoulders dgn orang besar macam ramai orang di luar sana, lagi la tak...  my lifestyle doesn't require all that... I bukan celebrity yang kena be in the limelight everytime or yang sangap nak mingle2 dengan orang berpangkat dan bernama..

Going back to his posts mengomen2 about vvipss misconducts tu, you just go to his IG and cari la... esp 1MDB issues (which almost everyone not happy about 1MDB), then luahan dia about datin2 kaya, etc2... gambar dia beratus2 so I tak kuasa nak godek2.. do your own homework la...

2- WHy u so sentap bila I sebut Qamal? u ni Qamal ke? chefwan ke? serina or chefridz ke? even vokuro explained to me who Qamal actually is (well, he assumed chefwan ada share dalam biz Qamal...) so, I got my answer la... otherwise I will be wondering why this old man brings his hairdresser to functions with him... you nak tengok gambar pergi la jenguk IG dia... dinner dgn family vvip ada qamal dibawak, launch james bond qamal jugak dibawak...

For whatever reason I'm just not interested to know anymore who this qamal is after vokuro told me he could be a biz partner with the guy... yang vokuro kata nampak dia jalan dengan anak ikan di pavilion tu you tak nak probe dia pulak?? lagi la tak ada bukti bergambar, just like most gossips here...  

So, sebelum u nak kata orang bodoh bangang, sila tulis bodoh bangang tu kat dahi sendiri dulu...

Follow Us
kipaslaju00 replied at 16-12-2015 11:12 AM
mau jtm tak sentap. bef kawen anak dia dikutuk keji smpi tak restu kawen. Bila dpt cucu..abis diko ...

Ok je tgk bergambar dgn FS sekali...ye la cucu tu boleh didukung...takkan la PS nak dukung FS lak utk tunjukkan penerimaan beliau..kihkih...ok la tu mau jgk dia syg cucu tu...bukan dia nak rampas cucu tu dr FS pun...kan semua cucu2 dia syg...ada yg bwk ikut pegi work...rasanya tak bercerai kot...mungkin cuma berpisah utk sementara je...FS nak tenangkan diri dia dulu kot kat kampung dia...kalo blh takyah la bercerai...takkan la semudah tu dia nak mengalah...

ahkak2080 replied at 16-12-2015 11:09 AM
Hahahaa.. heran jgk depa2 yg gaduh2 ni.. depa dpt apa sbnrnya? hahaa.... kot la dpt kete sbijik, b ...

dapat kepuasan kat diri depa kot...... almaklumla minat kat retis kesayangan memasing
iols x leh hadam langsung

cikrosienona replied at 16-12-2015 11:25 AM
PS memang bahasakan diri dia auntie dekat follower

Oooo tapi tgk ada jgk yg gigih panggil ps raja haha aku tahu laaa tu mmg membodek punya org

cmf_shya replied at 16-12-2015 10:33 AM
nak tanya la..yg duk ulang ND ikut fmly jejai p bercuti nie bila???

yg p Jepun tue je kan? ke ada ...

ade noks...ke dubai..
masa ni fasha tgh mengandungkan rayfal..

Orange1 replied at 16-12-2015 06:14 AM
Op kira mcm simen tak siap? Ala2 rmh pprt sgt. Yg terbukak tu ingatkam ada pintu kat situ terbukak ...

As I shared in my previous post la oren... many people presents themselves very well in public, but if you go to the house then you know how hygienic they are... just like the case of a fren i shared here... sometimes, sebab not well trained by mother masa kecik dan depends too much on helper/mother to do house chores...

In other words, not capable of handling domestic works la... sebab tu orang dulu cari menantu yang cekap buat kerja rumah.. it takes smartness and intelligence too to manage your family and home... in fact its a 24hour duty... u should know urself la kan...

In PS's case, I don't know if its her house or Cho's house... or itu dapur orang gaji or dapur rosak... in a good way, they all berjimat cermat sebab beli dapur murah dan digunakan sampai tombol pun tertanggal... their humble side is shown from there too...

jingga007 replied at 16-12-2015 11:07 AM
Kan abam dino?Iols pun musykil diorg ni gaduh pasal apa?

pastu ayat acik2 ni azab bebenor....
maybe relate ngan life memasing

fynnkakiblock replied at 16-12-2015 11:30 AM
Oooo tapi tgk ada jgk yg gigih panggil ps raja haha aku tahu laaa tu mmg membodek punya org

iols ada terbaca komen acidarsita wish kat ig masa anni ps n ts kot...
siap taip nama penuh pangkat bagai dan direply oleh ps prominent tu...suka la tu sebut pangkat bagai....

untung la lahir ada pangkat bagai tp takyah nak hina sangat menantu n besan yg tak sama taraf....

bukan kena tanya pun pangkat tu dalam kubur nanti

noraidil_06 replied at 16-12-2015 09:59 AM
I adore him.so kalau dia bebel, buat pekak jelah. Atau bc laju2.

Yup... orang creative ni highly emotional... nak2 dah tua pulak.. orang tua mmg kuat membebel... apa yang boleh belajar, kita belajar... apa yang tak elok kita abaikan... apa yang musykil kita tanya saja....

namieamuro replied at 16-12-2015 02:47 AM
Nampakla bibit2 yg rajanoora ni mule terime deme. Sejak dari mak fasha ngate ke ps ni. Sejak tu di ...

Walaupon meouls takut dihentam ribut melanda kat benang ni tetap juga meouls nak komen... lantak la kena tanam hidup2 dengan any Karatz

Orang asyik mempertikaikan kena PS and JejaiSiblings x move & menerima FS. Kena ingat, It take times untul heal especially bila perceraian yg dramatik macam ni. Mmg la Jejai yg bercerai tapi PS pon terasa jugak. Rasa kesian kat ex-menantu & cucu. Orang tua2 ni keras2 kerak nasin. JTM kata PS konker cucu, biar la... mula2 hati lembut disebabkan cucu. Lama2 lembut juga hati. Mak iouls pon cerita yg Ipar2 mak I cam susah nak terima sbb mak I ni anak org meskin, adik beradik ramai & sekolah x tinggi. Masa mula2 cam benci je dorang tapi bila dah lama2 elok je. mungkin ade la seketul dua yg sourgrapes tapi overall elok2 je hubungan dengan in-laws.

This so-called "BEKAS MERTUA" mmg xde pon. Mmg la bila satu couple bercerai maka mereka menjadi orang asing. Tapi hubungan antara mertua/menantu tetap ada dan patut di kekalkan. Sekarang I dah jrg nampak ND join keluarga PS. So why ungkit kisah lama.

Bab kes FS bercerai ni mmg I xleh nak komen banyak sbb semuaanya bergantungg pad FS/Jejai. Kalau boleh bertahan, tahan. Kalau bab kecik hati sesama ipar-duai ni mmg makanan hidup berkeluarga. Kdg2 xsalah untuk pekakan telinga dan buatakan mata untuk jaga hati sendiri.

#donttryme - saiyatakkuad

Orange1 replied at 15-12-2015 07:00 PM
VVIP classyyy laen klu ada masalah dgn menantu pun dorg akan tutop rapat2, bukannya expose kat soc ...

menantu yg ini sudagh di ketahui marhein tidak disenangi mertua..dan menantu yg ini pun declare tak brapa nak heran kat mak mertua...itu semua marhain tahu ..so tak perlu la kut mertua vvip nak berhipo tutup rapat2 like nothing happen... vvip ka pprt ka.. tunjuk ka tak tunjuk ka...displeasurenya means displeasurela..

aku harap semuanya baik baik saja

cikgu_murni replied at 15-12-2015 07:42 PM
Sbb mertua2 vvip lain tak hadap ig.

dia hadap ig tak perlu ikut pun kalau tak suka...anyway dia business online kan...so suka dia la kan nak campor peribadi/business..no big issue kut melainkan hati geram

fynnkakiblock replied at 16-12-2015 11:30 AM

hahaha samada bodek atau mereka ikut protokol kihkih

I penah je jumpa PS kat luar.. she's really nice. dia tak kisah pun panggil dia apa2...

namieamuro replied at 16-12-2015 10:51 AM
Facepalm. Tak beragak sgt ko ni. Tibe2 petik org takde kaitan. Sudahnya ngate fans takley kene pet ...

haah..aku memang tak beragak..tu pasal aku main petik petk buah jee....huhuhuh
babe..ko just pikir la..positive side..kalau nak pikir negative memanjang je sama je ko ngan haters/kaki kipas lain...
well..then aku assume ko pun antara yg kategori tu la sebab tak ble langsung nak petik..kena bahan..adeh..apa saja daaaa...
aku ni baik belah A pun tak..B pun tak..
aku petik sb ramai yg dok laga2 tp akunya yg neutral jugak ko sound..apahal?
aku komen pun based pada yg bertelagah and aku mention cecepat Nora kawen ngan Jon Duan dia so mcm aku ckp..mungkin..mungkin la both side tak terheret sama...yg ko siit2 nak hangin aku seret sama kenapa?ramai lagi yg seret tp lagi kaw kaw tu...ko teropong ke tak??
lain la kalau aku kutuk salah sorang..
aku doakan je kot...apadaaa
aduyai.........lek la ko punnnnnnnnnn....
lepas ni ko nak ckp apa pun lantak ko ler..ko nak cakap aku apa pun lantak ko ler...asal ko puas hati..........
aku doa yg bebaik pun tak boleh..hishhhh