CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

"Syaitan Kemalasan Menguasai Urat Nadi" - Dr MAZA Sedih Golongan Asnaf

amyza82 replied at 27-5-2020 02:19 PM
Tak payah tgk org lain, saudara terdekat pun macam tu, tak cukup pemalas kat rumah sendiri,
rumah o ...

Kadang2 iols heran,org yg pemalas ni mak pak dia memang tak marah ke drp kecik atau mak pak dia pun memang pemalas juga? Katakanlah dia memang lahir dalam keluarga pemalas & pengotor,tapi bila dah besar mesti ada bergaul dgn orang & tahu perkara tu disgusting.

assalamualaikum.. sebenarnya mereka yg dilanda kemiskinan diuji dan mereka ini mcm putus harapan.. so syaitan lebih senang menghasut... jadi kena bantu juga mereka yg terjerumus. Mcm org hisap dadah jugak perlukan baik pulih.. So sebagai org yg berilmu tolong jgn biarkan mereka berterusan mcm tu, org spt dr maza kena buat modul utk bantu membaik pulih sikap dan mentaliti mereka ini. Sebab itu Allah pinjamkan kebijaksanaan kpd dr maza untuk membantu mereka ini.

cahaya_emily replied at 27-5-2020 11:02 PM
Tu lah selamat pulak dia drp kena patuk ular, kala jengking & semua binatang berbisa...selalunya t ...

Ada forumer kata ular pernah masuk rumah diorang,tak tahu lah kena patuk ke tak. Tunggu ajelah keadaan rumah sewa baru ni after 6 months. Harapnya ada lah perasaan malu dekat ebit lew.

pakis_hutan replied at 28-5-2020 01:29 AM
Choy buang la kat laman sendiri

Itulah yg abg iols hangin. Laman rumah dia tak nak buang,gigih buang kat rumah orang. Yg jirannya pun takkan tak perasan yg maidnya buat hal. Sama aje.

ufc214 replied at 28-5-2020 09:31 AM
assalamualaikum.. sebenarnya mereka yg dilanda kemiskinan diuji dan mereka ini mcm putus harapan.. s ...

Oh boleh jd jugak tu..tp i rasa diorg mcm ada mental illness...hoarders yg duduk dlm sampah, duduk dlm keaadan penuh najis2 ni kena hantar g kaunseling & pemulihan akhlak, elok jika tentera/badan beruniform yg tegas kaw2 train sampai jd bersih..cam dok dlm penjara kjp la supaya leh tukar norma malas nak mati kepada rajin..

chandrahusin replied at 28-5-2020 08:11 AM
Maza tak kutuk pun org miskin
jelas dia ckp klu dh berusaha tapi masih miskin
tak termasuk dlm  ...

Meleis khenzssss sentap selalu. Mcam juga bila Tun M ckap melayu pemalas, dah semua nk sentap. Pastu mamat dj apenama tu siap tulis karangan panjang konon beli rumah itu ini show off dia rajin sambil kutuk Tun. Lol. Bangang ke haper kalau kau rajin, maka kenapa sentap? Obviously bukan ckap kt hang la khenz.

Follow Us
aura77 replied at 28-5-2020 08:21 AM
aku prnh jmp org susah yg pemalas.. org susah yg rajin.. org senang yg pemalas.. blh plk duduk dlm r ...

Meh tepek skit rumah hang bg kami lak komen

epal21 replied at 28-5-2020 08:29 AM
Kadang2 iols heran,org yg pemalas ni mak pak dia memang tak marah ke drp kecik atau mak pak dia pu ...

iols samakan dngan manusia yng makan restoran mamak atau kedai kotoq. Haaaagitchueeewwww

ufc214 replied at 28-5-2020 08:31 AM
assalamualaikum.. sebenarnya mereka yg dilanda kemiskinan diuji dan mereka ini mcm putus harapan.. s ...

Sikit2 salahkan setan, salahkan babi, salahkan yahudi, salahkan dap xnak ke?

Sebab tu kadang2 aku rasa miskin ni pilihan. Pemalas juga pilihan

kukukatablog replied at 27-5-2020 02:30 PM
kebersihan ni dintuntut dalam agama,
ak ada terdengar ceramah ustazah kat youtube,
dia x pukul rat ...

Betul sgt..aku klu nak bg zakat mmg berkira...hahaha

Aku mmg cr yg betul susah dan mereka mmg berusaha. Bkn setakat nak abeskan peruntukan zakat aku tu..even bg kain pelikat pun aku cr yg berhak. Bg dkt org susah,xsemayang buat apa..bg dlt yg baik depa pakai buat solat 2x pahala aku dpt. Bkn bkira tp jns xsolat,pengotor ni mana la nak berubah hidup tu...ckp kita mmg tak lah dia dengar klu suruhan tuhan pun dia ingkar.. Selalu aku mmg gaduh ngan laki bab oembahagian zakat ni..dia main hulur je...aku pulak gigih cr,tya org tu tya org ni..ada kenal ke org2 susah yg bagus..ada anak sekolah elok..xcukup belanja... Keje renyah sikit.tp aku puas hati.

epal21 replied at 28-5-2020 09:29 AM
Kadang2 iols heran,org yg pemalas ni mak pak dia memang tak marah ke drp kecik atau mak pak dia pu ...

dia bergaul pun dgn org2 yg sama kepala ngan dia, percaya lah...

epal21 replied at 27-5-2020 11:40 PM
Macam mana lah hidup dlm keadaan macam ni. Masa tidur tu tak ke risau haiwan berbisa masuk. Itu pun  ...

Ya ampun. Ada manusia ke tinggal dalam ni?

LadyCarefree replied at 28-5-2020 10:03 AM
Meh tepek skit rumah hang bg kami lak komen

tk mau.. satgi hang pn komplen gak.. hahaha

Sorong papan tarik papan buah buahan musim pkp. Suruh makan, telan bubble tea. Kalau dah malas siapa rugi?

aura77 replied at 28-5-2020 09:31 AM
tk mau.. satgi hang pn komplen gak.. hahaha

Kita sini mana ada komplen punya lol

ufc214 replied at 28-5-2020 09:31 AM

Klu ikut hati yg drug addict pun patut bg manpus je..hidup pun menyusahkan org

Aku pernah dengar ceramah seorg ustaz.. Salah satu petua menjemput rezeki.. Jangan ada sawang dalam rumah. Bersihkan rumah.. Dapur kena bersih tambah2 kat tong sampah.

Bila aku fikir balik.. Rumah yg bersih.. Hati tenang.. Dan juga buat kita kuat berusaha nak dptkan yg terbaik.. Tu pun bentuk rezeki juga.

Sebab tu aku selalu pesan sapa2 yg susah mcm aku.. Bersih kan rumah.. Buang sampah sebelum maghrib..

Nenolen replied at 27-5-2020 11:53 PM
Kaka ingat yg kaka dgn anak2 tinggal dlm store...bersih betui dia...baju yg org sedekah dia gantun ...

Aku ingat kes ni, sampai orang ingat dia senang sebab bersih sangat rumahnya & anak2 pun terurus wangi kemas. Duduk stor je tapi bersih kemas tilam pun nampak bersih.

Kes EL tolong tu aku tak paham camne depa sefamily boleh hidup dalam sampah sarap camtu. Ngan terlantar bergelumang najis air kencing sendiri dibiarkan. Padahal sihat walafiat siap beranak pinak.

Kat tempat iols ada ramaiii pemalas cenggini.duduk umah zakat bayar sewa siap bil api air dapat bantuan
tapi paling iols xleh lupa ada satu famili ni laki bini tak keje sebab laki sakit kronik kencing manis katanyer.anak2 sekolah zakat bayarkan yuran tapi tenggelam timbul anaknya datang sekolah.time periksa besar anak dia tak datang terpaksa kami cikgu2 pegi jemput kat rumah.boleh mak dia selamba muka bangun tido tanye nape cikgu datang umah.masuk umah dia ya ampunnn nak terbelahak bau pesing satu rumah.kalut la si emak mencari baju sekolah anak dalam timbunan2 baju kotor yg bersepah kat ruang tamu.bersepah luar dalam rumah xyah cerita lah..tapi bab buat anak rajin pulak berderet anak masing2