CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: DragonLady82

BaBy Meninggal Dalam Kandungan/ketika di lahirkan...

89# nur'in

apa nama blog nurin?
cmf_sweet78 Post at 10-11-2009 12:26

blog nurin

www.mamanurin.blogspot.com

mira tgh persediaan utk IVF............
maybe january buat IVF.......
sekarang start ngan diane35
azmira81 Post at 10-11-2009 08:36

mira klu tak kisah nurin tanya...ivf nak wat kat mana? mahal tak cost kat situ?
diane35 ni apa? ada ker jual kat farmasi?

Ya Allah,
Kurniakan lah kepada kami zuriat yang soleh dan solehah....
Jangan lah Engkau Matikan kami tanpa zuriat................
Amin.....................

rin,
sedeynyer.................. ...
azmira81 Post at 10-11-2009 08:38

aminn..
yer mira..apa yg mira rasa, rin pun rasa..

Salam,

As a mother yang dah kehilangan seorang anak when he was 1 years and 5 months, I do know betapa sedih dan remuk-redamnya hati seorang ibu.

tapi me rasa tamparan ni lebih kuat for those ya ...
AznieBunnie Post at 10-11-2009 11:39

rin ada baca story about arwah ewan dulu...dia cute sgt..for 1 year and 5 months arwah ada and than  bila dia tak ada pun dah rasa remuk rendam, apatah lagi yang mcm kami ni, nak jaga pun tak sempat..ishhh mmg boleh meroyan di buatnya

semalam g checkup kt hospital sekali terjumpa ngan kwn hubby, dia bwk checkup anak dia.. geram sungguh tgk montel bulat... bila tanya dh brp bulan mak dia ckp 6 bln... trus tersenyap jap... teringat k ...
waneeda1904 Post at 10-11-2009 11:57

mmg rasa sedih sgt bila tgk anak org lain yg sebaya dgn arwah anak kiter ni..rasa macam nak curi aje anak diaorg ni kan

Nurin,

comel arwah anak u.....
At least u ada pic tuk dibuat kenangan...........
Mira xde pic arwah anak mira.............
Hanya tinggal dalam ingatan mira.....
Kekal abadi....................
...
azmira81 Post at 10-11-2009 18:51

thanks mira..rin pasti arwah damia mira pun sama comel dgn baby rin..
syukur sgt2 sb hubby rin ambik gambar2 dia dgn video dia..actually dari first time ngandung sampai la arwah lahir, camera hp..camera dgn video tu tak pernah tak digunakan..cuma video tu tak penah pun nak abis tengok sebab tak boleh nak dengar suara dia menangis..tengok dia gerak2 dlm incubator dia tu...boleh gila...

Follow Us
mira klu tak kisah nurin tanya...ivf nak wat kat mana? mahal tak cost kat situ?
diane35 ni apa? ada ker jual kat farmasi?
nur'in Post at 10-11-2009 20:30

rin,
mira plan nak buat kat UIA.....sebab murah
Lagipun gomen, cepat la skit kalau nak compare ngan GH.
RM 3.5K tapi tak termasuk ubat....
Ubat tu mungkin campur, half GH half lagi beli sendiri.......
total about RM 5.0K kot

Diane ni mira kena makan sebab period mira irregular....cycle terlalu panjang
kadang2 xdatang berbulan2....
so doc nak make sure kita period every month n cycle normal 28 hari jer
kat farmasi ada jual

sedih baca kisah korang dalam ni...
apa2 pun.. harap banyak bersabar yer... hnya kita yg penah mngandung jer paham
kesedihan tu...
doa2 kan lah anak dlm kandungan atie n kwn2 len selamat.....

SALAM...

sy pon br kehilangan baby pada 09-09-09 arituh.. ni baby 1st. kandungan dh masuk 31 minggu. smpi sekarang masih teringat2 lg. mase tau baby dh xde 06-09-09 kebetulan aritu nk g scan. mmg niat nk tgk baby. tp bile doc ckp die dh xnmpk jantung..mase tu Allah je yg tau. peliknye air mate xmo kuar. bile kuar dr bilik doc br menitik air mata. masa tu rase cam nk pitam.terus refer hospital selayang n confirm baby dh xde. doc suh masuk wad. and lepas 2x masuk ubat pagi 09-09-09 tu pukul 3.45am banak baby boy. letak nama ALIF.

baju baby ade la beli 4pasang.. simpan dalam kotak dalam lemari.. lepas semayang je msti nk bukak kotak tu.. sedihnye smpi sekarang... doc suh plan 6bulan lg br ade baby sb nk bg badan kuat dulu. tp rase mcm xsanggup nk tgu 6bulan tu.. rindu sgt time ngandong dulu..

SALAM...

sy pon br kehilangan baby pada 09-09-09 arituh.. ni baby 1st. kandungan dh masuk 31 minggu. smpi sekarang masih teringat2 lg. mase tau baby dh xde 06-09-09 kebetulan aritu nk g scan. mmg n ...
qis_88 Post at 11-11-2009 13:53

Sama la ngan kiter.. kat Hospital selayang wad 5c katil 10.... Tau x naper baby Qis meninggal??? Arie x tau naper.... tapi 16/11 ni Dr suh g spital balik..... g pun memang check up kat sana pun sebelum nie... Betul... masa Dr bg tau tu, terkedu x terkata kan.. tp sedih kita ni sampai sekarang x abis2 g....

appoiment 09/11/09 aritu doc ckp die pon xtau punca. sample darah,plasenta,uri pon xde jangkitan kuman. anggap je la xde rezeki. bile tgk org lain bawak baby,otomatik air mata menitik. smpi skrg xpenah lupe time melahirkan tu.. dan sejak lepas pantang, tiap2 mgu g tgk kubur ALIF..time tu xyah cite la, air mata mcm air paip keluarnye..

109# qis_88

lama nya doc suh rehat... eda dulu lepas 1 bln delivered ada appointment ngan gynea.. eda tanya la dia klu saya plan nak baby ada kena tunggu dulu ke??? 2/3 bln ke??? dia ckp depends on u la.. klu u rasa x leh terima lg, cam nak recover sedih rasa nak tunggu u tunggu lama skit.. klu x u boleh proceed trus jek klu rasa nak pengganti cepat... oleh sebab kitorg mmg dr awal lg nak cepat2 ada baby lg kitorg pon pas abis pantang trus la proceed la alhamdulillah rezeki kami cepat trus lekat... pas dr tu sedey tu berkurang la skit...

eda klu g lawat kubur (dpt g tiap2 bln jek, tanam jauh) x nangis.. mula2 takot nak g, takot nangis xleh kawal perasaan.. tp bile sampai jek kt kubur rasa tenang jek... sedekahkan apa patut, bersihkan skit2 even mmg dh bersih pon... pastu ckp2 dlm hati, konon communicate ngan arwah.. bgtau dia nnt dh nak dpt adik... ckp dlm hati je la, kang hubby ckp bini dia dh gila plak langsung x bg jenguk lg dh
ada gak la time2 sedey... bile masuk kete jek trus nangis.. ni klu dh dlm kete dh start nangis mmg kt kubur sampai masuk kete blk kompom nangis la.. tp xmo nangis selalu psl hubby x bg dok lama2 klu nangis.. dok kejap x puas rasa...

nk gak ngandong lagi. tp hubby cakap tgu badan kuat dulu. die takut luar je nmpk sihat tp dalam xok lg. tp alhamdulillah la, org ckp banak sakit la ape la... kite xde pon. rase cam nk buang air besar je. mgkn sb baby xmo sshkan ibu die kot...

ada baik gak tunggu dulu few months.. tp eda rasa cam x sanggup dh nak tunggu.. makin lama bkn makin ok, tp hari2 dok berendam air mata.. nasib gak rezeki cepat klu x mau lg hari2 dok nangis je la keje nya.. awal2 dulu pon eda klu tgk org bawak baby terus bergenang air mata.. jeles pon ada..

baca posting kt thread ni la..
aku rasa rendah diri sgt2...

apalah sgt sakit yg aku tanggung berbanding dgn org yg hilang baby..
tabahkan hati ya..mommies..

bezita60 Post at 11-11-2009 17:58

samala..niza hari2 mesti masuk sini..

takziah..mmg sedih...rasa lost semua ada.nak marah tapi tak thau nak marah kat sapa kan...itu semua nurin dah rasa sejak arwah baby pergi 2007..until now masih terasa lagi sedih tu, tambahan pulak ...
nur'in Post at 8-11-2009 22:28

Sedih nyer baca citer Nur'in... sebak dada ni di buat nyer.... Betul tu.. org lain bersalin der baby d cc kiter nie.. aduhai.. perit nyer rasa... Arie dah nak masuk 3mggu nie.. x sabar nak tunggu abis pantang.. nak g tgk kubur baby.. Gambar??? memang la x ada.. yg ada pun gambar masa first2 check up dlu.. gmbar masa scan.... masa baby lahir dia dah biru... gelap... lebam.. mungkin sebab dah x ada dalam perut kan.. org cakap dah kecut... sian dia.... ish... sedih la...

sedih nya baca kisah2 ibu2 kat thread ni. besarnya dugaan, esp yang 7 tahun tunggu utk pregnant melalui IVF tu.

mbhcsf,
for my 2nd child, i took the group b strep test, atas recommendation of my gynae. tapi sebelum tu gynae memang explained in detail about it, so that saya fikir betul2 nak go thru the test or not.
from what i know, most mothers infected by group b strep ni, are from latin american & african origin. tapi tak rugi pun kalau kita ambil ujian ni.

ni apa yang saya ingat lah... strep b ni, amat bahaya, can be fatal to the baby. TAPI, (from what i can remember & faham gynae cakap lah) tak ada kena mengena dgn IUD kot.
sebab sefaham saya, gynae cakap, baby kalau infected by strep b boleh mati, tapi only thru delivery. sebab bakteria tu ada kat vagina (or cervix too? tak ingat). selagi baby belum lahir, dia takkan kena infection. so apa yang saya faham group b strep tak menyebabkan IUD lah.

gynae saya dulu terangkan jugak, some mothers yg infected tapi hanya dapat tahu selepas lahirkan anak (which is selalu nya too late), boleh dibagi antibiotik kat baby tu, but most of the time jarang dapat selamatkan the baby.

kalau dikesan awal ibu ada bakteria tu, then boleh dirawat semasa pregnancy lah.

saya baru je check balik rekod pregnancy few yrs ago, gynae discussed abt strep b ni masa saya 30++wks, dan saya bagi keputusan kat gynae at 36wks yang saya decided against the testing (agaknya masa tu yakin tak mungkin dijangkiti kot).

but pregnancy akan datang ni i'm already feeling nak ambil the test kot. kali ni tukar gynae lain (my old gynae is still the best tapi saje nak gynae muslimah pulak kali ni). so maybe nanti boleh tanya dia psl strep b ni.

109# qis_88

takziah..moga terus tabah untuk menghadapi ujian allah ini.

Apabila Allah cebat makbulkan doamu, maka Dia menyayangimu
Bila Dia lambat makbulkan doamu, maka Dia ingin mengujimu
Bila Dia tidak makbulkan doamu, maka Dia merancang sesuatu yang lebih baik untukmu.
Oleh itu, sentiasalah bersangka baik pada Allah dalam apa jua keadaan pun
kerana kasih sayang Allah itu mendahului kemurkaan-Nya.

selalau kala rin pujuk diri sendiri, rin sentiasa ingat kata-kata azimat kat atas.

bezita60 Post at 11-11-2009 17:58

thanks ita..doa doakan kami jugak yerr