CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Seumur Hidup I Lah Isteri Yang Membeli Beras, Tak Pernah Dimanjakan,"-Aishah

KirazMevsimi replied at 12-1-2022 04:32 PM
terima kasih kaka kongsi cerita dan pengalaman. memacam peel manusia kita nak hadap

ye kaka. begitulah
dh menuju 40 an ni malas nk membidas manusia. too tired for confrontion. balas ooo yeke ...sambil beliak beliak mana jela

nia_salina replied at 12-1-2022 08:06 PM
ye kaka. begitulah
dh menuju 40 an ni malas nk membidas manusia. too tired for confrontion. balas ...

hahaha setuju. nanti saya pun nak buat cara macam ni. take care tau kaka

imanamsyar replied at 12-1-2022 11:21 AM
kan..kalau kita ni boleh duduk serumah sebelum kawin cam omputeh tu lain cite.. tapi xleh..haram.. ...

tapikan lg dasyat omputeh ni dah puas dah serumah, dibeli beras, boleh je tinggal mcm tu je. baikla islam dah tetapkan nk duk serumah kena diikat cara akad baru la boleh.

kepada mereka yg dah terkahwin dgn suami2 yg mcm ni, banyak2kan berdoa. hati manusia ni Allah yg pegang. doalah kat Allah sungguh2 setiap kali solat supaya suami berubah ke arah yang baik. supaya ditanamkan sifat takutkan balasan Allah bukan takutkan pandangan manusia semata2. i percaya manusia ni boleh berubah tp kalau dah tahap zalim n menganiayai boleh la minta dilepaskan. i ni diuji waktu awal2 perkahwinan. suami dulu jenis berkira. sgt2 berkira tak mengenal batasan. tenaga mahupun duit semuanya sgt payah walaupun dia bekerja. saya terpaksa keluarkan duit sendiri nk beli brg2 dapur sedangkan gaji yg jauh lebih sedikit berbanding suami. die balik dan keluar sesuka hati. pernah minta tolong hantarkan saya ke tempT kerja sbb terpaksa kerja sampai tgh malam dan jalan malam tu sgt2 sunyi, dia lebih sanggup tgk tv berbanding nk hantar saya. nak minta tolong basuhkan pinggan setelah saya penat memasak dan bekerja selepas tu pun sampai mengadu dia kepada mak saya. rasanya kami mmg hampir bercerai pun kalau Allah x panjangkan jodoh kami. bergaduh hanpir setiap hari walaupun waktu perkahwinan belum sampai usia setahun. nafkah makan minum jauh sekali, saya tanggung diri saya dan makan minum dia di rumah. sampai la saya jatuh sakit yg agak teruk, terpaksa berhenti kerja on the spot dan dia terpaksa pikul tanggungjawab menjaga saya. tp pada mulanya dia buat tu sume sbb risaukan pandangan org sekeliling. tp kuasa Allah dia akhirnya perlahan2 mula berubah alhamdulillah. sampai sekarang usia perkahwinan masuk 13 tahun dan dialah lelaki paling baik dalm hidup saya dan menjaga saya sebaik parents sy menjaga saya dahulu. sampai adik beradik pun ada yg rasa cemburu lihat cara suami melayan saya. dah lama dah sy pulih dari sakit yg teruk tu tp takkan saya lupa jasa baik dia terhadap saya sehingga sekarang.

Tengok cara pakaian laki dia nampak macam org have have.