CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

Jalan ke Mersing Johor memang puaka ke?

Erm.. Pendapat aku pasal mersing nih.. Tenang.. Aman damai.. Bandar mersing tak besar.. Kalau malam sunyilah sikit.. Sesuailah kalau nak study kat sini.. Kalau nak fly memalam bukan ada apa sangat..

Kawan i pernah kena transfer kat mersing dulu.. Selalu dia ulang alik mersing-jb lalu jalan mersing-kota tinggi tu, nak balik rumah on weekend.. Dia cakap.. Kalau boleh elakkan lalu jalan tu waktu malam.. Specifically waktu asar ke atas.. Dalam pukul 6 camtu.. Especially kalau bawak baby..

Itu petua je tt, dari orang yang pernah alami, tapi for me, puaka macammana pun, Allah Maha Berkuasa, tak perlu takut pada makhluk ni.. Ok tt..

Last edited by mizzmimi on 30-8-2014 12:08 AM

teriingat masa tu ai ngan rakan skerja..dari mersing kerana urusan kerja di johor nak balik kl... tanyalah kat org di pekan mersing shortcut nak balik kl.

Pakcik tu suggest ikut jalan tu le... kuar kat kluang...mmg mengerikan buat kami berdua yg pompuan ni... sesekali nampak org...kebanyakkannya permandangan hutan kelapa sawit....

seb baik xdew per berlaku kat kami masa tu...ngeri bila korang citer camni...

cantik pic kubu tu.. mcm kat obersea lak

Dulu, zaman ulang alik tioman- bangi sebulan sekali, klu ke mersing suka ikut jln rompin. Tapi keluar mersing balik bangi, suka ikut jln mersing- jemaluang-kluang. Turun feri kat jeti mersing dalam pukul 11am-12pm, so hari masih siang bila ikut jln nie.  Nyaman dan segar aje udara sepanjang jln. Hutan pun hutan simpan, masih dara gitu. Jln memang bengkang bengkok, asalkan pandu dgn cermat, insyaAllah selamat

Takkan pasal cerita macam ni terus nak suruh adik ko cancel belajar...pelik tul. Kalau nak tahu, boleh dikatakan hampir semua IPTA ada cerita seram tersendiri. Bukan setakat tempat belajar, tempat kerja pun mungkin ada gangguan. Janganlah kita pendek akal sangat

Follow Us
cef_gango posted on 28-8-2014 11:46 AM
kalu kena cam ni mcm mana?

erk.......sungguh menakutkan kalau kne mcm tu......insya Allah doa mintak dijauhi benda2 mcm tu....

cik.amy posted on 27-8-2014 05:03 PM
wahhhh... dah lama ke dia mengajar kt situ? ntah2 pernah jadi anak murid dia. nanti tanyalah kat a ...

lama gak la dekat 10 tahun kot sejak dia abis belajar sampai skang still mengajar kat situ...dia penah gak citer tapi aku ingat2 lupa.. yang latest dia dpt offer duk umah warden kat dlm mrsm tuh tp wife dia xnak sbb dgr mcm2 citer kat situ..lg pn abg aku slalu xde kat umah wife dia penakut sket hehehe

carold posted on 29-8-2014 09:49 PM
.pic bank, hospital ke klinik ke mmg tak ada dlm simpanan akak dik..

tapi awak sampai je ke Ban ...

hahahaha klako pertanyaan TT ni...xpe la dia xtau kan..dia x penah sampai mersing tuh yg tak bleh imagine..tp mersing bandar nye sangat2 kecik compare ngan daerah lain..segamat pn lagi besar rasenye even kluang..roundabout pn ade 1 je kat mersing tuh..

Pernah sekali jalan kaki ramai2 jalan ni..tahun 2009 masa tu latihan...

Bulan 5 lalu ngn kete ngn kawan2 opis sbb join treasure hunt kuantan-Desaru...

memang nyaman jek lalu cni...lambang tapir pon banyak....

sayang_pjan posted on 22-8-2014 02:27 PM
mne2 tempat haruslah ade misteri nye...abah pjan dulu mmg berulang alik gi keje dari kota tinggi-mer ...

Sy dok keja kat skkahang..sy tau jalan tu..tau kdai tu spa nsb baik jmpa la kdai tu bka mlm..sdangkan kdai tu x da smbungan elektrik..hehe

Kluang-kahang,kahang-mersing tu jlan touge aku dgn mmber2..hehe..kmi keja kat khang paling kerap gna jln tu

Pprt sungguh minded sampai nk stop blja. Fikir mcmnila. Klau la tempat tu mistik sgt kenapa adeje manusia yg duduk kat pinggiran kawasan tu? Klaula teruk benor rasanya tempat sekitar diepun tak terbangun kot.

cheeky_meal posted on 21-8-2014 02:58 PM
so??trus suh adik hang cancel study????pedia hang ni.......

Bangang bin Bodoh ponye spesis

hemm kalau dulu kala sebelum ada highway memang agak scary.  tapi skang ni dah ada highway, jalan pun dah molek takde seramnya lagi.

Aku pun ada pengalaman seram masa melalui jalan Mersing.  Masa kejadian adalah sekitar tahun 1991.  Aku sekeluarga dari Kelantan nak pulang ke Johor Bahru.  masa tu ngantor kakak aku belajar kat SMVK Bunut Susu, Kelantan.  Masa tiba di Mersing adalah sekitar jam 2:30 pagi.

Jalan tu kalau tak silap hampir ngan kawasan orang ternak udang.  Skang ni tak tau lah ada lagi ke tidak kawasan ternak udang tu.  Kami naik van Nissan.  Ada 5 orang penumpang dalam van.  Aku dok depan ngan ayah.  Bahagian tengah mak aku ngan adik aku.  Bahagian belakang sekali kembar aku.  Aku tak tido time dah sampai area mersing tu, peneman bapak aku bawak keta.  Umur baru 14 tahun mana tau bawak keta.  Jadi teman sembang je dan tukang tukar kaset.

Kawasan yang kami lalu agak sempit, kalau berselisih, salah satu kenderaan kena berhenti.  So dah 2:30 pagi memang sebijik keta pun takde, jarangggg jaranggggggggggggggg kalau selisihnya.  Tetiba kat depan cam ada sekumpulan manusia.  Pakaian dorang memang bukan cam pakaian kita.  Pakaian dorang cam orang dulu2.  Pompuannya pakai kain batik, baju kurung  ngan  kain batik buat tudung, Yang lelaki pakai seluar besar ngan baju cam cardigan tapi tak berbutang.  Kepala siap pakai pengikat cam orang dulu2 tu.  kaki ayam.  Adalah dalam lebih kurang 10 orang campur lelaki ngan pompuan.  Yang depan sekali bawak jamung.  Tau ke dak jamung tu apa? alar zaman dulu2 kan dorang takde lampu suluh, jadi dorang bakar apa tah buat lampu.  Dan yang tambah pelik, dorang tengah usung keranda.  Keadaan keranda tu pun cam keranda dulu2 je.  

Bila van kami selisih, aku ni amek kesempatan nak toleh tengok muka dorang, tapi dorang sumer memandang ke arah tepi.  Masa tu takde pun timbul rasa takut, cuma aku pelik, dorang ni datang dari mana.  Pesal apa pulak nak kebumi jam 2:30 pagi.  Mana pulak rumah dorang ni,  Sebab sepanjang jalan yang aku perasan adalah hutan takde lansung kawasan rumah.  Kot kalau nampak lampu dari jauh ke dalam hutan maybe aku boleh asume ohhh ada rumah kat dalam tu.  Tapi memang sepanjang jalan aku takde jumpa pun tanda2 ada kawasan rumah kat situ.  Simpang2 pun takde.  Jalan lurus.

Bila dah melepasi kumpulan orang2 pelik tu, aku toleh belakang, ehhhh sekali hilangggggg!!!  aku tak tau lah bapak aku nengok cermin pandang belakang atau tak.  Tapi yang pasti mulut kami sumer terkunciiii takde sapa pun berani cakap apa2.

Dah sampai JB, aku takde pk2 pun pasal tu, besoknya dah tengahari baru aku tanya mak ngan bapak aku, kot2 dia nampak tak apa yang aku nampak.  Confirm satu van sumer nampak, dan nampak kumpulan orang2 tu tetiba je hilang.  Misteri kan.  Kalau lar ni aku lalu situ dan terserempak lagi, aku rela lempang diri sendiri sampai pengsan.  Biorlah drebar je yang nampak.

Tu duluuuuuu kala laa.  Skang ni tak tau la cemana keadaan tempat tu.  Tapi member office ni selalu balik Mersing, dia cakap memang kekadang ada rasa seram2 kat certain2 tempat.  Kalau naik kenderaan, jangan biarkan seat tak berpenghuni.  Maknanya kalau seat tu kosong, pandai2lah letak beg ke atau apa2 barang, janji tak kosong.  Kalau idak nanti ada yang menompang.

mak saya pernah cerita, pasal sepasang suami isteri ni.. baru balik dari kenduri kahwin..
Ntah mcm mane boleh tereksiden dekat ngan kubu tu.. meninggal kedua-duanya..
berterabur nasi dorg dapat masa kt kenduri tu.. Wallahualam..

ni semua urban legend jer..zaman bujang dulu tiap tiap minggu lalu jalan kluang- mersing - mersing - jb..jalan mersing nak kata berhantu xlah kalau kata kawasan kemalangan myb sbb jalan dia xberapa nak cantik lepas tu banyak selekoh..nasihat aku senang jer sebelum bergerak kemana2 baca doa banyak2..mulut jgn cabul sgt dan last sekali bawak kereta berhati2..sbb yg selalu jadi hantu ni manusia jer..jalan sempit pun nak memotong

mmg jln kota-mersing ade yg agak keras gak... driver kat opis aku ni selalu gak citer.. penah ade sorg tu kena kacau, tgh dia bwk lori nk ke kuantan, keta blakang duk beam2... dia pun pelik.. skali bile tgk kat cermin sisi, cik pon tgh bergayut kat bhgn blakang lori, kat area tangga..  cik pon pun nk tumpang gak

Dah namanya jalan raya mestilah keras. Yg tak keras, jalan tanah merah waktu musim ujan...lembikkk

Alhamdulillah beberapa kali lalu jalan Bandar Tenggara - Kota Tinggi - Mersing xde jumpa apa apa.. rindu nk gi pulau mmg kena redah jalan tu la.. pulau tioman, pulau rawa, pulau sibu, pasir lanun DLL.. mmg xde jumpa apa.. kalo leh xmo jumpa..

makan kat area Mersing naper ntah.. rasa kurang sedap..