CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Jangan sampai buat loan untuk kahwin

Close [Copy link]
takutnya dengar duit hantaran sekarang

aku pentingkan kehenseman , ilmu dunia akhirat , duit  berkepuk2 , keturunan sgt baik , first higest poeple , the choosen one ....

lagi nak buat video kahwin di Paris

vespa_oren replied at 2-11-2015 05:44 PM
Tengah menyimpan duit nak kawen, cukup rm20k aku pinang sesiapa

Desperae nak kawen nie

i dunno, i think kan u tak nak pi haji terus ke with that RM 20 K ? sebab nowadays ramai yg memdua like in their 30s dah pi haji.. baik pi haji

cherub replied at 2-11-2015 10:30 AM
Biar papa kedana.
Barula serik. Masatu baru nak amalkan akad nikah at home followed by kenduri ala  ...

mekap bertunang je sampai 3k??? siap dgn susuk berlian kahh??
i x phm org cmni. bertunang kemain grand. nt nk menikah,pakai duit lagi.huhuh..

vespa_oren replied at 2-11-2015 05:44 PM
Tengah menyimpan duit nak kawen, cukup rm20k aku pinang sesiapa

Desperae nak kawen nie

cukup 20k, masukkan dalam tabung haji ke, gi haji ke hape ke.

Kat sana, berdoa moga dicepatkan jumpa jodoh. Allah akan bagi jodoh yang sangat baik, daripada kau duk hulur duit cari jodoh

babydoll replied at 2-11-2015 08:36 PM
mekap bertunang je sampai 3k??? siap dgn susuk berlian kahh??
i x phm org cmni. bertunang  ...

Itula i cakap. Bak duit tu kat i. Takat nak mekap au naturel jer pun.

Follow Us
Better buat satu majlis saja. Destination wedding kat mesia. Katakan org perlis kawin org selangor...buat midway kat perak atau penang. Family2 je yg attend. Kawan iols dulu camni. Sekali bajet je. Jimat duit. Pi hanimun takde hutang. Balik masuk rumah baru.

inilah masanya for me to shine.
Mehla pinang aku. kelebihannya aku cun,bekerjaya, berijazah, pandai carik duit, makan banyak mana pun xgemok
keburukan aku pemalas, tak suka masak, balik keje malas mandi dan takot bantal pelok yg menyerupai pocong.

meh pinang aku.murah je kalo sanggup hadap .

ellejo replied at 2-11-2015 08:58 PM
Mehla pinang aku. kelebihannya aku cun,bekerjaya, berijazah, pandai ...

eh2 mcm lebih kurg sama plak kite

kawin pun boleh buat loan?  Adakah si isteri dijadikan sebagai cagaran?

aku cakap betol kos perkahwinan skang termasuk catering,pelamin,adiah,itu ini, rm15,000 sebelah pihak, kalo dua belah pihak rm30,000! tu harga ok dh tu...

kalo nak murah?kawen ngan anak org alim, pelamin xda,muzik xda,makan alar kadar,baju pegantin xda.tgkp gambar atas gunung xda.

Yang malas mandi tu tak boleh tahannya. Tak best lah ada bau!

Weh @ellejo ko pandai masak maggi x?

milo_888 replied at 2-11-2015 07:59 PM
maideen.. bai inah ni dgn tawarruq sama la kan?

cuma dari konsep tu ai berminat nak komen.. kal ...

Ada beza sikit. Bai al Innah ini boleh terlaksana jika hanya ada 2 pihak pihak (yakni parties) sahaja. Tapi tawarruq kalu, musti ada pihak ketiga.

Sebagai contoh, pelanggan membeli dari bank komoditi pada harga jualan yang sudah dicampurkan dengan keuntungan bank (ini di panggil murabahah) secara bayar angsor angsor, kemudian pelanggan tadi melantik Bank itu sebagai wakilnya untuk menjual komoditi itu bagi pihaknya (yakni pelanggan) kepada pihak ketiga, pada harga pasaran secara tunai.

Harga tunai ini dapat kat pelanggan (yakni pelanggan dapat cash yang kurang dari harga dia beli komoditi itu dari bank). Oleh itu pelanggan terpaksa membayar harga yang lebih tinggi itu secara angsor angsor pada bank (yakni harga yang dia beli komoditi itu dari bank i.e. the murabahah sale price) pada permulaannya itu.

Tentang soalan Milo pasal peratusan modal atau peratusan aktiviti perniagaan (yakni 33% ka, 25% ka atau 10%), untuk memudahkan, elok kita lihat bagaimana sesebuah syarikat itu dikatakan menjalankan perniagaan "patuh syariah" (maka boleh lah orang Isle melabur dengan membeli saham syarikat itu).

Di Malaysia, samada saham syarikat itu boleh di beli oleh orang Isle atau tidak bergantung kepada Shariah Advisory Council of the Securities Commission (not the SAC of Bank Negra Malaysia). Perlu diingat prinsip prinsip yang dikatakan patuh Shariah juga terpakai dalam Capital Market (yakni Pasaran Modal) seperti pernerbitan Sukuk (yakni Bond Isle).

Dalam menentukakan samada sesuatu syarikat itu boleh di laburi oleh orang Islam, aktiviti haram seperti riba, gharar (uncertainty), maysir (perjudian), arak dan babi etc., musti lah sikit sahaja.

Dalam hal riba misalnya, pendapatan syarikat dari riba mustilah tidak melebihi 5% dari jumlah pendapat totalnya.

Angka 33.33% atau satu pertiga yang Milo tanyakan dalam soalan Milo itu adalah benchmark yang di gunakan oleh ulamak ulamak dalam SAC of the SC berdasarkan hadis:

"1/3 (daripada harta siSaad) adalah mencukopi, itu pon dah berlebih. Sesunggihnya meningalkan waris mu kaya adalah lebih baik dari meningalkan miskin dan bergantong kepada sedekah orang".

Berdasarkan kepada perkataan 1/3 atau 33.33% "adalah mencukopi" maka ianya diterima sebagai panduan (yakni guideline) untuk mengadakan suatu "benchmark" oleh ulamak.

Namun dalam hal lain SAC of the Sc, mengunakan formula lain. Sebagai misalan jika syarikat itu menyewakan suatu supermarket misalnya, jumlai area lantai yang digunakan untuk menjual daging babi misalnya mustilah tidak melebihi 5 peratus.

Harap telah menjawab persoalan.

Wallahualam.

aechae replied at 2-11-2015 09:05 PM
eh2 mcm lebih kurg sama plak kite

kriteria gegadis umur 25 kebawah kan gitu

sama je kekdahnya

insulin replied at 2-11-2015 09:21 PM
Weh @ellejo ko pandai masak maggi x?

eh hello

aku masak megi pasti dan wajib letak telor hokeh

kene naikkan hantaran rm100 utk skills masak megi ittew

FOTHER-MUCKER replied at 2-11-2015 09:15 PM
Yang malas mandi tu tak boleh tahannya. Tak best lah ada bau!

malas mandi tu isu common pmpuan skang

malas nak hipokrit pura2 wangi padahal balik keje terus terbongkang xmandi sampai pagi esoknga

aku dari dulu memang tak suka kahwen grand2 even aku perempuan. jika jodoh aku dah sampai,aku memang tegah my future husband sekerasnya JGN BUAT PERSONAL LOAN semata2 nak kawen. aku buat yg wajib akad nikah saja sama ada di masjid or di pejabat agama saja. utk duit hantaran,cukup kalau buat saving tiap2 bulan dari gaji dia or buat kerja part time. kenduri kecil - kecilan maybe utk kedua belah pihak. No kompang,No DJ in my wedding. just sebijik kemah,makan2 katering yg paling murah utk hebahkan yg aku dah kawen. kalau nak elak buat maksiat,masa nak cukupkan duit utk buat kenduri,nikah secara khitbah dulu. aku maybe buat kerja part time cari duit, tapi aku takkan sekali buat loan. sebab aku pentingkan life lepas nikah. yg penting jodoh aku tu ada kunci umah sewa or umah sendiri utk mulakan hidup berumah tangga. kalau tak ada, cari dulu, dan simpan duit utk bayar deposit umah. pinggan mangkuk,periuk belanga, peti sejuk dan segala peralatan umah kena beli jugak.

biorla org nak kata apa psl kawen aku yg paling simple, janji my future husband and I tak terjerat dgn hutang. yg tanggung bebannya kita, mulut org pungpang masa tu je, lepas tu apa2 hal kita yg kena tanggung.

anak jiran sebelah umah aku kawen, punya la grand, kemah arabian night, pasang dekat nak seminggu, kawen tak berjemput kami, tgk2 posmen silap anta surat notis reminder bank anak dia ke rumah kami. forsure dia buat loan masa nak kawen. endingnya kawen dah 3 tahun, tapi masih duduk umah mak ayah lagi. aku memang tak setuju cara macam tu

ellejo replied at 2-11-2015 09:26 PM
eh hello

aku masak megi pasti dan wajib letak telor hokeh

Masak maggi wajib tambah telur? Kira rajin masak le tu.

Tambahan RM100? Ko maksudkan RM10000, kan? kan?

ellejo replied at 2-11-2015 09:28 PM
malas mandi tu isu common pmpuan skang

malas nak hipokrit pura2 wangi padahal balik keje terus  ...

@ellejo  Kalo x mandi sampai esok pagi, dah teruk sangat tu. Ntah2 gigi pon x gosok.

Moga aku x dijodohkan dgn girl macam tu.