CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Dr Mahathir Tidak Cerminkan Sikap Negarawan - Hishammuddin

chazey replied at 5-3-2016 10:42 PM
APA YANG NAJIB DAH BUAT?????

Kat daerah aku saja sepanjang dia jadi PM;

ni bukan ha sabah je laaa cigu..ni the whole mesia

and one thing, cigu ingat si kepit tu dok tabur macam2 cam ko dakwa tu for nothing

ko tau ke kisah anwar beli penyokong sabah dengan 200 juta rm nak lawan gapor baba dulu??

sabah tu deposit undi dia..johor dia susah nak makan dah pasei pecat yidin pas tu sultan johor beso kepala

sabah tu yang di pertua dan sampai pakai cawat seme tu mudah di bodohkan, di beli , CASH IS KING

si hisham bising tu ade ler sebab , malam sebelum tu sepupu dia call kut..oiiiiiiiiii pondan!! ko diamm je ye kes tgh hangat...haa ? ko sokong sapa ni? aku ke wak yidin haaa pondan?  so hisham kene ler tunjuk macho sound cam tuuu....PLOY je tu cam kepit nya ploy kat sabah...nak beli undi, sarawak jap agi undi, dia beli si satem, tapi banding satem dan musa aman...banggali pakistan ni lai mudah di beli

ce cigu cek di semenanjung sapa jek sokong najib? johor??? hahaha kompem susah kecuali pengampu, penang nehi, selangor nehi , kelantan nehi

tu pasal beria nak si boroi tu kejesama, tenguk PAS tak campoq deklarasi tu, suka laa najib pasei PAS deposit undi semuaaaaaaaaaa kompem islam i.e melayu

dia hilang shapie apdal di sabah , dia ampu musa aman bung mokhtar seme tu, dia hilang wak yidinnn dia ada hishamudin , puad zarkashi seme haaa, kendian dia ilang tun mahathir, dia ada hadi boroiii haaaaaaaaaa kene pandai cover maaaaaaaa...cigu pk ke seme nih

asik sabah diaaa jek mentang2 awek sabah cun cun, naturale lagik urghhhhhhhhhhhh

chazey replied at 5-3-2016 10:42 PM
APA YANG NAJIB DAH BUAT?????

Kat daerah aku saja sepanjang dia jadi PM;

Baguslah tu..........tapi ko kena gak pikir,
kalau takda  usaha Tun M membangunkan negara jadi
maju, mana Bijan nak cekau duit buat semua tu, plus
kebas duit KWSP 4 billion.
Bijan MEWARISI kekayaan yang Tun M tinggalkan.
22 tahun Tun Det mentadbir, dia sibuk cari duit untuk
membangunkan ekonomi. Samalah macam bapak kita,
keja siang malam menyengolahkan kita. Bila kita berjaya,
kita patut berterima kasih kat bapak kita yang dah banyak
berkorban untuk kita, bukan masukkan dia ke rumah
orang tua-tua.
Begitulah analogi Tun Det dan Bijan.
Tapi Bijan ni dah rosakkan negara dengan hutang 700 billion.
Masa Tun Det berkuasa, hutang baru 180 Billion.
Pembangunan dibuat jugta, termasuk SEKOLAH ENGKAU, kan.
Cuma dia gtak sempat nak buat jalan raya, MRSM dan
balai raya. Tapi dia buat cawangan universiti Malaya
kat Sarawak, kan....?
Nak bina  tembok besar Cina bukan boleh satu hari, dik.
Berpuluh Dinasti tapi Shih Huang Ti yangt dapat nama......

ajinomotonosuga replied at 6-3-2016 09:53 AM

and one thing, cigu ingat si kepit tu dok ta ...

Dahsyat betul note bang aji.

Boom boom boom mcm kren tadano ngee

#bangkemsokongnajib

#hidupnajib

karipap replied at 6-3-2016 08:06 AM
hahahaha
apa punya lame punya excuse. Kau bawak cerita lawak ke dek?
hahahaha

Kau budak ingus, lahir zaman semua dah siap, mana tahu......
Ini pegawai-pegawai pendaftaran Sabah yang cerita sendiri.Tambahan,brother in law aku time tu (1977-1981)
mengajar di sekolah perdalaman. Lupa dah aku, apa nama
tempatnya. Tapi, dia kena naik boat, naik jip, naik boat
nak sampai ke tempat tu.
Dia cerita, tak tahu macam mana pendatang harem ni
tahu, pegawai pendaftaran nak datang buat banci.
Alih-alih, esok pagi ramai dah datang berkampong!!!!
Ini story zaman Tun Mustaffa jadi Ketua Menteri Sabah.
Bukan ke Tun Mustaffa ni, keturunan Sulu......?????

Follow Us
ohnoLia replied at 6-3-2016 12:47 PM
Dahsyat betul note bang aji.

Boom boom boom mcm kren tadano ngee

aku kalo dah hot tulis cam bulet laju haaaaaa...boom boom boom gituuu

oang kata tu transcendentalism, terangkat, di awangan, dia cam flowingggg jekk...jari cuma ikut jek

nak start ler leceh..injin lamaaaa dah karattt

tapi dah panasss...cunggg working well gitu

tu pasai agaknya awek suka oang tua jadi bopren depa yer?

Sekarang Jib by ada kat Johor, Bang Aji.
Pembukaan FOREST CITY SULTAN JOHOR yang tambak
EM PAT BUAH PULAU untuk membangunkan sebuah
kawasan perumahan  mewaqh untuk orang Singapura
dan PRC. Rakyat Johor kena halau dari kawasan kampong
Sungei Melayu. Tak tahu, ke mana mereka pergi.
Takda tempat nak mengadu sekarang.
UMNO cuman nak MDELAYU PANGKAH dia je
time PRU. Johor Baharu dah bukan kawasan Melayu lagi.
Aku ada tanah pusaka, pweninggalan arwah ayah
di Sekudai. Mungkin kawasan ini pun akan diambil
untuk FOREST CITY sebab mengadap ke Selat Teberau.

Edited by NAT_11 at 6-3-2016 03:16 PM

Sekarang Jibby ada kat Johor, Bang Aji.
EMPAT BUAH PULAU untuk membangunkan sebuah
kawasan perumahan  mewah untuk orang Singapura
dan PRC. Rakyat Johor kena halau dari kawasan kampong
Sungei Melayu. Tak tahu, ke mana mereka pergi.
Takda tempat nak mengadu sekarang.
UMNO cuman nak MDELAYU PANGKAH dia je
time PRU. Johor Baharu dah bukan kawasan Melayu lagi.
Aku ada tanah pusaka, peninggalan arwah ayah
di Sekudai. Mungkin kawasan ini pun akan diambil
untuk FOREST CITY sebab mengadap ke Selat Teberau.

NAT_11 replied at 6-3-2016 12:45 PM
m ...

ni antara mende aku tak gemo pada tun..dasar dia asik2 pembangunan tu kolompoooooo jek..pas tu penang, pas tu kolompo

negara utara cam kedah perlis kendian kelantan esp cam apa ntah

dia sendiri kata dia pi Penang keadaan melayu masih cam zaman perang dunia kedua..so? apasal pembangunan di penang macam tak berkati kaum melayu??

kelantan lagi laa..kesian, depa persekutuan memang sekat bantuan kat tempat2 pembangkang ..mende ni bukan dongeng, aku tak paham pasai pa wat gitu

depa tu manusia hamba Allah gak..ko dah menang ko di amanah serve untuk semua..kasik je laaa kalo dah layakkkk..tapi di tekan dengan alasan depa tak reti perintah

dah tu bila nak praktis perintah kalo tak di beri peluang, ppulak tu bantuan banyak di sekat walhal sama dok dalam persekutuan malah MAJORITI nya melayu

ni yang aku tak paham aku dok pk, aku agak tun ni memang plan NAK TERAJANG MELAYU SUH PINDAH BANDAR

macam kaum cina mostly di bandar dan depa senang kemudahan segala yang basic so pada aku dalam otak tun

dari pada aku bangunkan kampung tempat kobau kubang tu baik aku tarrrrrrrrikkkk depa mai bandar !! aku rasa ni ler sebab utama dia takmo bangunkan luar bandar sangat ...tu yang sampai sabah sawak masih tak maju zaman dia sebab depa sana tadak umno, cuma usno  di sabah under datu mustaapa

ko tau lah umno ni parti kasta !!

kalo dulu 75 percent melayu di luar bandar, hari ni dah terbalik 75 melayu dah dok bandor..maybe memang itu plan tun..pendapat aku laa.

sebab pada aku, tun lagi tak suka PAS dari DAP..dap ni walo ko nampak racist tapi sebenonya lagi relevan untuk zaman macam hari ini , kira uptodate, dap tu kan anak serpihan PAP, lim kit siang jadi rasis semata2 nak cina sokong dap dan bukan mca

misal kalo semuaaaaaa cina dah sokong dap..dap nak rasis apa lai? ko tgk camna dap skang dah bodek melayu dan jadi lebih terbuka, tun nampak seme ni

pada tun walo dap kapir kaa sekuler kaa chinese kaaa...tapi dap lagi relevant untuk sustain mesia banding PAS

PAS ni aku pun tatau nak cakap laa..nak kata islam tapi persatuan SIKH mesia lagi bagus hahahaha walo sama bersarban

pas nak tarik melayu guna modal ISLAM sampai hari niiiiiiiiii tak laku laku nak ganti UMNO sebagai wakil melayu islam, tu pun sib baik ada pkr so ade ler kosi di bandar

pada aku UMAT MALAYSIA ESP MELAYU masih belum sedia apa yang Pakatan dok harapkan..jauh dari sedia aaaa maybe another 50 years kut

aku guna modal BANGSA MELAYU dan ISLAM....senang jek leh check mate game sapa berani kaco STATUS QUO malaysia hatta orang itu negarawan ulung cam TUN DR MAHATHIR MOHAMMAD

walo aku berani kata tiada apa hasil dari usaha tun tu bab deklarasi rakyat (sebab umat mesia esp melayu jauh dari bersedia) tapi aku sokong apa dia buat, macam atok dok tanam derian di kampung walo dah usia 90

harapan tun tu aku dah poloh taun dulu selami dohhh.. aku siap cita cita nak buat buku MALAYSIAN UNITE !!  kendian tun musang hitam tulis cam tu kat buku rockybru masa launcing buku musang hitam ntah buku the reluctant politician, pasal tun dr ismail..

sebelum bakri musa  dr bakri musa yang dok california buat buku MALAY DILEMMA revisited, LEBIH 10 TAUN DARI DIA KUOKAN BUKU TU AKU DAH FIIKIR NAK TULIS tajuk sama lepas aku berkali2 baca the malay dilemma , buku tun, yang di tulis taun 69 !! haaaa

nko kalo ada GOOD IDEA, walo dok main di otak jek...lambat laun insha Allah izinkan realiti itu jadi dek hambaNYA yang lain, dalam sains sosial kita sebut seven monkey syndrome

kisahnya ada satu grup monyettt dapat buah kentang di hutannn depa pi sungai  , kat stream gituu...bbasuhhhhhh basuhhh dan makannn

yang anih nya nunnn jauh di sungai lain, kumpulan monyet lain dapat mende kentang tu dan depa buat pekara sama !!  kene ingat , depa dah observe bukan ke biasaan monyet makan depa basuh kentang tu dulu haaa ..ok? so bila aku baca then aku faham ler pasai pa idea aku tu oang lain leh ada idea sama

beza cuma dia buat tapi aku tidak hahahaha

aku caya ramai dalam porem ni kuat usaha rajin, pantang ada idea jek terus praktik dan buat dan lumayan idup..bagus laaa, bagian ko gitu

maybe bagian aku tahap idea idea kencang jekk...tapi bukan satu realiti dari usaha aku, ni bagian aku haaaaa..btui dak?

So?

Unker pun tahu dari dulu aiol anti BN. Tapi apa jah benda baik federal buat untuk Sabah dan pendidikan negara aiol sokong. Apa jadi kat tempat lain bukan masalah aiol sebab aiol biliv weolz ada conviction tersundri. Walau apa Najib bagi cuma gula2 pada pandangan sesetengah mata namun disebabkan terlalu lama merasa neglected aiol think warga Borneo menerima dengan tangan terbuka jah apa federal nak bagi. Tapi tu tak bermaksud kita kena buta mata buta hati nampak menda baik jah kat orang yang bagi kita macam2. Rasanya semua urang sadar nothing is for free in this werl.

Aiol cuma nyampah lihat pemuja Mahadet terlalu mendewakan heol macam la heol PM paling berjaya, paling perfect dalam sejarah. Sori lah - tak semua urang taksub kat Mahadet. Tu yang ai semangat mengomen di sini.

NAT_11 replied at 6-3-2016 03:13 PM
Sekarang Jibby ada kat Johor, Bang Aji.
EMPAT BUA ...

aku tak gemo sultan johor kerabat dia seme tu...tapi depa memang kaya turun temurun..

dia duu juei sepotong tanah di jb tu kut kat prc ko tau baper? 4.5 ribu juta rm

johor mahal hanya sebab sebelah singapore YANG DAH TAKDOK TANAH..kawan singapore aku bilang tanah kuborrrrrrrrr pun KENE BELI

masa buat iskandar dulu..tun dah sound dah melayu johor last2 dok utan..

ko ada tanah..depa mai bawa buku cek..suh ko tulis berapa banyak ko nak jual..tade hal kat depa pasal depa TAHU CANA NAK TAMBAH NILAI

esp PRC..kawan BEIJING aku cakap sana tu polluted terukkk.ko jangan makan minum sembarangan depa dok grow dengan macam2 jenis kilang pas tu bab pencemaran ko paham ler otak kominis camna aaaa kan? so last2 banyak duit negara besar tapi polluted dan padat so ko wat pe? ko beliiiii tanah di tempat lain, yang aman, tada gempa bumi untuk ANAK ANAK ko membesar selamat cam tu ler bentuk dunia hari ini, australiaa pun kene..dulu JAPANESE onslaught zaman japan mncanak naik power ekonomi depa yang tun sampai kagum, pas tu skang CHINA BUAT mende sama.

johor very stratejik..tanah subur, tadak gempa, takat banjir leh fix perparitan so tak le teruk sangat, dah tu tanah murahhhhhhh kalo ikut standard depa

kawan spm aku seme mostly lepasan national uni singapore, budak2 KAHANG JOHOR, dk mesia tapi keje johor , ada gak tukar kerakyatan, gaji toksah cite la

otak seme geliga..sayang lah mesia tak jaga seme ni..ada TALENT CORPSE tapi sebenonya tmpt mamak pi olidei overc dok hotel kendian kencing peluang2 untuk expat mesia, takat  engineer startin 3 k baik basuh jamban kat overc, 3 K mesia ringgit hari ni beli belacan pun tak lepas haaa

ada budak melayu melbourne aku tau , cecah 500 australia dollar untuk 1 jam keje ko tau tak?  minimum wage australia PER WEEK, or weely award, ni standard gomen depa..minimum akurasa dalam 700 aud seminggu so 2800 sebulan aud paling cikai apa jeniskeje ko buat as PUBLIC SERVANT

tu dulu..hari ni ntah cecah 800 pun aku caya, union depa power, jaga kebajikan pekeje  , mesia union seme tloq dah ilang, seme dah kene beli ngan gomen

ade oang cam arwah abd razak bekas ketua parti sosialis rakyat mesia tu, lawyer lagikk...MESIAN tak hargai pun..dia tu prihatin kebajikan pekeje or buruh

aku tanya korang, kat sapa buruh paling pariah or rendah di mesia nak mengadu tang gaji depa?? kat sapa? tu penting union yang amanah tapi korang di momokkan union tu kominis,  jahatttt etc, kalo tak kerana jasa union banyak mende faedah korang dapat hari ni tak wujuddd...blajo la sejarah skitttt

negara berpendapatan tinggi kepala otak najib. mende basic pun dah kantoi....budak baru nak up bleh kencing laaa diaaa..kaannnn nat kannn??

ps natali..hang ni suka mental masturbation ye? kuat general knowledge ko ye? hihihi

chazey replied at 6-3-2016 03:41 PM
So?

Unker pun tahu dari dulu aiol anti BN. Tapi apa jah benda baik federal buat untuk Sabah dan ...

amboii amboiiii ciguuuuuuu (sambil mamam pisang bantan niiii)

APA JADI PADA TEMPAT LAIN BUKAN MASALAH AIIII???

bleh ke cam tu cigu? what epen to yuuuu saaayang aaa

dah tu apa jadi kat lahad datu napa satu mesia concern? apa jadi bila kinabalu gegar dan mati pendaki...pasai kita concern?

tak baikkkkkkk laa cam tu cigu...

seme tu ciptaan tuhan yang esa gakk..walo cigu sabahan , saya johorian (by birth place) saya concern kat sabah gak..esp awek2 cung sabah cam cigu dan marshaaa tuuu haaa...eeeiiiiii

tiap satu pekara musti ada SEBAB nya cigu..pasai sabah sawak di anak tirikan..dalam sesetengah isu misal bantuan dan kewangan or pembangunan, sure ada sebab TUN

cigu lupa ye..awal2 tun jadi PM..apa dia buat? satu mesia kene ikut waktu sabah sawak haaa..ikutkan kita di semenanjung lambat sengah jam tau cigu

tapi taun 81 madey tuko..seme ikut waktu sabah sawak dannnnnnnnnnnnnn SINGAPORE TERPAKSA IKUT MESIA hahahaha aku dengar lee kuan yew senyum senyum pahit sebut we have to follow their hour hahahaha...81 masa mula naikkk tun dah pandang sabah sawak haaa mana le cigu kata cam tuuuuu iskkk

lai satu ada aku sabah sawak masa tun maybe too costly nak di bangunkan, pulangan tak berbaloi...demograpi berterabur, cam sekolah ada satu dua murid dan kita kene kuo bajet tetap banyak..so oang kata tak efisen so kene tunggu BANYAK PENDUDUK..tu yang galak sulu, indon seme masuk kut

antara nya nak ramai kan penduduk so apa apa hal mudah..macam australia demi nak ramai kan penduduk, ,kalo cigu banak 1 orang bayi depa kasik duittt dan rebat tax banyak dan kalo banak lagi depa kasik lagi, ada benefit banyak kendian depa tau omputeh susah dan tak suka banak so depa promot DASAR IMIGRATION yang sihat demi sustaining australia yang kian berkembang, good for them

cikgu kene tenguk seme bab tu..tokleh dok kata pasai tadak itu tadak ini?   saya pun hentam madey bab ni, toksah cite sabah..kelantan tuuuuu hampir semuaaaaaaaaaa orang melayu lagi islam...pasal di anak tirikan? nak kata sebab PAS perintah bulehhhhh..kalo saya nak main politik tapi pikir jauh skittt, tentu ada sebab tun

tu last2 saya fikir tun memang nak suh melayu dok bandor jadi metro, jadi kosmo pasal di bandar seme2 mudahh, nak keje banyakkkkkk..nak sepital sekolah tuition banyakkkkk, nak niaga ramaiiiiiiii oang jadi pembeli so maybe itu ler PLAN TUN sebab saya nampak ramai depa hijrah ke bandar esp kelantanese aaaa sejak 80an tuh...kawan saya jadi pesyarah itm budak ganu, umah kampung tepi laut..dia pi angkutttttttttt seme adik badik dia dok di shah alam dan rebut apaaaa aje pluang ade

so last2 saya faham ianya berkenaan PELUANG.. di luar bandar peluang kurangggg cigu oiiiii, di bandar peluang banyakkkk...so kalo memang dah malasssss , dok dalam sorga pun bidadari sure tak layan hahahahahha paham dak cigu?

NAT_11 replied at 6-3-2016 12:45 PM
m ...

Sori.

Aku tak puja Mahadet.

Pada aku, Malaysia jahanam di bawah Mahadet. Najib cuma tanggung legasi kejahanaman Mahadet.

Usaha membangunkan negara jadah hapanya kalau tertumpu di SATU kawasan saja? Jangan guna perkataan negara la - guna WILAYAH lagi afdol.

Lain lah kalau dia hebat tahap Lee Kuan Yew - ha, orang tua tu barulah boleh dikatakan MEMBANGUNKAN NEGARA. From third world country to first world katanya.

Malaysia?

Har har.

Lagi aku rasa luchu 22 tahun dia menerintah ko cuma boleh bekap dia dengan alasan lemah bahwa dia tak buat apa2 sebab TAK SEMPAT sedangkan Najib belum sampai 10 tahun jadi PM namun sempat pula buat banyak benda yang Mahadet tak mampu buat.

Kalau dah tak sempat, tanda kelemahan la tu. Kalau aku jadi pekerja ko, pastu ko marah aku apsal tak siap keja yang ko bagi minggu lepas dan aku jawab TAK SEMPAT BUAT - ko boleh terima tak alasan aku?

Aku gelak je la.

HAR HAR.

Btw,

Takat ni ko mampu sebut Bakun dan cawangan Universiti Malaya (namanya UNIMAS - kalau U ni la ko maksudkan) di Sarawak sebagai tanda sumbangan Mahathir selama 22 tahun jadi PM di NEGERI Sarawak.

Sedangkan aku mampu bagi 7 contoh kenapa Najib win di Sabah berbanding Mahadet hanya dengan citing DAERAH aku.

Sabahan macam aku bukan hanya tak suka Mahadet sebab Projek IC - tapi banyak benda lagi. Namun sebab utama adalah HE SIMPLY DIDN'T CARE. Open secret kot salah satu sebab he bolayan Sabah dulu adalah kerana he tak suka Pairin? He dan Anwar la masa tu. Sebab tu bagi aku dua2 takleh pakai lansung. Tengok sekarang - terang bundurang Allah tunjuk wajah sebenar Mahadet yang sanggup buat apa saja untuk dapat apa dia nak, termasuklah jilat habis ludah sundri dengan alasan nak selamatkan Malaysia konon.

Choi!

Sedangkan Malaysia mundur 22 tahun di bawah dia.

Ko pun akui jah la - Johor pun jauh lebih membangun sekarang berbanding zaman Mahadet, zaman Pak Lah. Bukan?

Edited by chazey at 6-3-2016 04:30 PM
ajinomotonosuga replied at 6-3-2016 04:03 PM
amboii amboiiii ciguuuuuuu (sambil mamam pisang bantan niiii)

APA JADI PADA TEMPAT LAIN BUKAN M ...

Unker,

Bila aku kata apa jadi kat tempat lain bukan masalah aku tu, aku tak maksudkan BENCANA.

Aku maksudkan bebelan panjang lebar Aji pasal Najib di Johor la, di mana entah hapa segala unker taip kat ataih tu pasal orang2 ni, ok?

Sebab bila baca komen unker seblom ni seolah2 unker nak imply Najib bagi macam2 kat Sabah sebab nak pancing undi.

Sebab tu aku balas,

So?

Menangguk saja la di ayer keroh. Bukan itu lumrah doniya?

Btw,

Tahi la alasan demografi penduduk tak padat sebab tu bawa Indon, Sulu masuk Sabah.

Unker bukan tak tau zaman tu Tun buat gitu sebab nak ramaikan Moslem Sabah untuk topple PBS yang majoritinya Kristian?

Aku darjah 2 masa kejatuhan PBS. Aku masih ingat camna propaganda untuk tak sokong PBS giat dijalankan di kalangan Moslem lokal masa tu.

Sama dengan modus operandi PRU 13 - di mana DAP/Pineng dijadikan sasaran.

Begitu juga tahi la alasan demografi penduduk tak padat sebab tu sekolah tak diberi nanti buat rugi duit jah.

Alasan dunia ketiga sangat.

Umum tahu disebabkan takda sekolah berdekatan, tahun 60-80an dulu bebudak Borneo dok pedalaman ini terpaksa menapak berjam/berhari untuk gi sekolah berdekatan. Ada yang terpaksa berpisah dengan mak pak seawal usia 7 tahun semata-mata nak gi sekolah so tinggal la dengan sedara mara atau family friend gitu.

Tu pun dalam susah2 camtu ramai bebudak Borneo ni yang mampu jadi orang.

Sedihnya, senario di atas (menapak berjam untuk sampai sekolah) masih berlaku hingga hari ini disebabkan kemiskinan infrastruktur di sesetengah tempat (yang mana YBnya tak buat keja).

Itu yang buat aiol sebal.

Bayangkan kalau Borneo ada apa yang Semenanjung ada lama dulu? Aiol percaya we will be better off than where we are now.

chazey replied at 6-3-2016 04:27 PM
Unker,

Bila aku kata apa jadi kat tempat lain bukan masalah aku tu, aku tak maksudkan BENCANA ...

ciguuu ciguuu
kalo cigu gayak ini, apa beza cigu dan mahathir ? atau ngan perkasa , sama gak apa beza soang tegar itu tuduh oang lain tegar ini...samaaaa jek haaa

ozi pun dulu ada white australian policy jek..takmo mata sepet or kulit itam

lee kuan yew pun angkut ratus ribu chinese kominis mainland  dari kasi melayu jati anak singapore asal usul keje2 cam drebar bas dan bawahan tu

so kalo nak make sure population muslim lagi ramai dari kristian , seme tau kristian di filipina dok massacre abis oang islam filipina tuh, ni bukan cite dongeng, pi study sejarah haa

lawak la kalo cigu adamant bahwa najib saja saja kasik sabah pembangunan tanpa apa balasan

ok..kalo cam tu pandangan cigu, apa najib buat kat kelantan so far??  kat johor dan sabah tu combine kalo ada lebih 500 bahagian umno cikgu tau tak?

tu laaaaaaaa..cikgu cakap ikut sentimen, cikgu takmo tenguk kenapa manusia buat apa dia buat

saya pun sedih tenguk budak2 sabah tu...ciann depa naik jambatan macam nak putus tali tu..ada kisah depa tu ada sehelai uniform aje..kendian kene basuh ari ari pasal nak pakai ke sekolah..jalan berpoloh batu dalam utan tu biasa sebab nak ke sekolah...

tapi kenapa jadi cam tu.saya tak tau demography sabah or landskap depa tapi cigu lagi arif... sure tau , kalo misal nnak bangunkan or katalah nak buat sekolah agak dekat kat rumah budak2 tu..adakah depa dok dekat2 or rapat or close cam di bandar?

kalo di ozi pun cam tu..rumah depa di kampungg perghhhh....tiap satu rumah kendian lepas beratus batu ko jumpa satu agi ha...telekom depa pun kene marahhhhh pasei takmo buuh talian pasei kos tinggi ..tapi dah terpaksa so kene lah buh

kalo misal buat jambatan..tapi yang lalu soang dua budak sekolah dan babi hutan jek...balik modal ka cigu?? hihihihi

tu pasal kita tokleh ikut emosi

ce cigu pk idea saya yang saya kira memang plan tun pun macam tu, yakni ce misal nya bandar di sana di kembangkan dengan aktiviti kendian banyak peluang keje dan tarik yang di luarbandar tu mai dok bandar, kan senang anak depa nak sekolhh nak tuition dan kalo kene sengat lipass aaa kliinik dekattt, kalo malas belajo peluang keje di bandar tu banyakkk.. tu ler maksud tun yang akhirnya aku faaham pasai pa di luar bandar dia takmo bangunkan sangat

si kire luar bandar tu or alam flora tu kita leh menten skit..ada hijauan gitu, tempat rehat or pi bercuti buat resot kecik2 or chalet haaaa

ce tgk langkawi tuh..camna dulu camna hari ini..bandar dia dulu camna? hari ini camna?  so kene plan btui2 cigu..bukan sebab rasa kesiannnnnnn jek terus kita buat tapi akhirnya merugikannnn...mustahil ke?

saya dah lama laa gaduh gan seniors bab ni..bab kemajuan luar bandar, dari aku spm sampai dah tuaaaaaa ni..bab ni salu aku angin kat tun...baru aku di beri paham skit kemungkinan itu ler kut sebab nya MEMBANDARKAN melayu yang ramai duk luar bandar , macam lepas perang dunia dulu

cigu tau tak..di kalangan melayu dulu2..aku tanya kawan2 ayah aku yang masih idup..depa kata orang tua dulu TAK SUKA ANAK DEPA PI JAUH KEJE OR MAKAN GAJI !!! DOK KAMPUNG JE KO LEH IDUP ayah kata haa..baru hari ni aku tau ayah aku tu tipu pak dia, pasal nak keje di singapore jadi askor british

susahhhh budak kampung nak kuo dari kampung so kalo tun bior depa di kampung dgn kasik peluang keje yang sempit dan kemudahan serba ada, sampai kiamat melayu tak maju

LAGI SATU CIGU, ko pun tau CHINESE RAMAI DI BANDAR dan salah satu cara kita nak expose melayu cam sedara penok yang dok sama2 depa melayu karat jek ialah tarik depa dok bandar, bersama cina india banggali so kasik otak depa terbuka bior lopong depa tgk rupanya dunia ni tak macam apa depa sangka di kampung haa..ni seme idea idea kefahaman aku yang baru je datang tau cigu lepas poloh taun fikir

kalo aku nak ikut sentimen cam cigu samada love or hate...aku bukan manusia sejati laa ciguuu..ko oang pandai so ko patut leh fikir aku cakap seme tuh

sabah sawak or borneo tu memang potensi besor dan kalo buleh ada jambatan cam penang pi sana kan besh cigu..ari2 aku leh usha awek sabah aaaa

kawan aku dah balik air itam..dia dah pencen keje sabah lepas ntah berapa poloh taun..kawin oang sabah..cumei2 anak dia, seme pompuan

aku baca kisah usno datu mustapa tu pas tu pbs dan james ketingan ye ? ngan adik dia ntah sapa nama lupa..so tau la skit2 sejarah politik sabah.. but honestly aku fikir sabahan masih ramai lom tercemar kut...masih naturale or semulajadi macam mukabumi depa.tu yang besh...

agak agak cigu dengan pembangunan yang ko harap sangat tu..sabah akan makin natural or plastik? jadi cam kolompo?

edee_91 replied at 5-3-2016 02:17 PM
kalau bukan demokrasi, habis tu apa?

Dermakasi ...you hep me i hep you.

panjang gila aji tulis
btw aku tak suka mahadey sebab zaman dia, apa dia buta utk kelantan?
hina dan keji dlm media saja

chazey replied at 6-3-2016 04:07 PM
Sori.

Aku tak puja Mahadet.

Apasal ko nak marah-marah...........?????
Ko tak suka Tun M, itu hak kolah.
Aku memang sokong dia, sebab kalau takda dia, siapalah
AKU ADIK BERADIK.............?????
Kerana dia, aku semua dapat belajar sampai keluar negara.
Bapak aku cuma kuli batak, anak ada 12 orang!!!
Mujur ada Tun Det, kami semua dapat mengubah nasib.
Sekarang hada............?????
Biasiswa, subsidi semua sudah kena tarik.
Nasib baik aku dan adik beradik aku tak dilahirkan sekarang.
Bagi ko mungkin OK - boleh tanggong semua anak-anak
ko belajar, guna duit sendiri. Ko Cikge, gaji sepuluh ribu.....
Tapi, Melayu sengkek kat luar bandar yang kais pagi,
makan pagi, kais petang, makan petang macam arwah
bapak aku, memang tak mampo tanggong anak-anak belajar.
Ada stret Asssssssssss  pun, simpan bawah bantal.
Terima kasih Najibbbbbbb........................

NAT_11 replied at 6-3-2016 05:11 PM
Apasal ko nak marah-marah...........?????
Ko tak suka Tun M, itu hak kolah.
Aku memang sokong di ...

tun M langsung tak berjasa pada aku dan negeri aku
mungkin dia berjasa pada kau, org kl/selangor dan kedah
tp tak pada aku...