CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Bella75

All About Bandung, Indonesia - Part 19

Close [Copy link]
lady_lily posted on 1-11-2012 11:32 AM
Alhamdulillah sepanjang saya di Bandung, tiada apa2 kecelakaan berlaku....di TP juga sama amannya. ...

ya...Medan tu jalannya sempit, kendaraan banyak....mana-mana daerah di Indonesia ni suka pakai klakson...kalau malam pakai lampu dim ( walaupun ada juga pakai klakson kadang2...)
Selamat Belanja lagi...btw, kenapa gak belanja di jakarta?

Banyak teh botol dan jus alpukat yang tersedia..plus, cimol, cireng, bakso, lalap, batagor, siomay, roti bakar yang siap menunggu sis...

Last edited by cancer_files on 1-11-2012 11:40 AM

bunga_kaseh posted on 1-11-2012 08:04 AM
Brp range rege mkn kat 2-2 tmpt ni? Kita nk g bandung 17 hb ni...restoran ni halal kan...

Lebih kurang dlm Rp 200,000+ untuk 2 orang.  Dia ada banyak set meals dan juga ala carte.  Harga dia lebih kurang standard kalau makan2 kat hotel juga le.  Ya halal tak da jual babi guling macam yang digembar gemburkan.  Boleh gak bukan web site dia untuk lebih details.

Nisda_ posted on 1-11-2012 10:51 AM
Actually apa yg best kat bandung ni selain shopping (aku bukan kaki shopping, traveler aje)
mak suh ...

Pemandangan semulajadi, kawasan tanah tinggi, ladang strawberry dan teh, kawasan2 kawah gunung berapi, airterjun, kawasan air panas, makan2, pertunjukan kebudayaan selain soping kat PB dan FO.

cancer_files posted on 1-11-2012 11:39 AM
ya...Medan tu jalannya sempit, kendaraan banyak....mana-mana daerah di Indonesia ni suka pakai kla ...

waduhhhh...buat terliur jerrr cancer nie tau....saya amat suka makanan2 org indonesia...agaknya saya dah jemu kot dgn makanan sini....hehehe....tapi satu sahaja yg saya perasan...makanan org2 sunda nie mmg masin ker??....sorry cancer saya tanya...InsyaAllah selepas saya ke Perth nanti, saya akan ke Jakarta pula...

lady_lily posted on 1-11-2012 11:45 AM
waduhhhh...buat terliur jerrr cancer nie tau....saya amat suka makanan2 org indonesia...agaknya sa ...

sebenarnya tidak...kemungkinan sis kebetulan dapat yang asin...
makanan urang Sunda teh, tos lalapan deui...
urang Sunda kurang makan ikan atau ayam, tapi lebih suka sayur-mayur segar...mungkin karena tinggal di gunung..(that's why, dalam anggapan saya cewek Sunda tu cantik...hehe...sorry..)
kalau pun makan ikan, biasanya ikan air tawar, macam ikan mas, ikan nila, ikan gurame...apalagi dibakar...hhmmm....
ikan bakar ni sedappp....

cancer_files posted on 1-11-2012 11:48 AM
sebenarnya tidak...kemungkinan sis kebetulan dapat yang asin...
makanan urang Sunda teh, tos lala ...

hahahaa...really miss ikan gurame bakar...mungkin betul ckp cancer...mungkin kebetulan saya dpt yg asin...sememangnya org2 sunda yg cewek mmg lawa2...cunnnn...kulitnya halus mulus gebus....hehehe

Follow Us
Artemesiaa posted on 1-11-2012 11:40 AM
Lebih kurang dlm Rp 200,000+ untuk 2 orang.  Dia ada banyak set meals dan juga ala carte.  Harga d ...

yerrr....saya setuju tiada menu babi guling yerrrrr.....utk makluman

lady_lily posted on 1-11-2012 11:52 AM
hahahaa...really miss ikan gurame bakar...mungkin betul ckp cancer...mungkin kebetulan saya dpt yg ...

dan juga...dari perjalanan saya across Java dan juga ke Makassar, orang Sunda jauh lebih peramah, bahkan dibanding orang Jogja yang katanya Jawa halus...
dan pernah coba makan pecel lele ? ada banyak di pinggir2 jalan, murah....
pertama kali saya ke sana, saya yang orang Sumatera terkejut...tak ada santan, tak ada kuah...beuughhh...tersiksa...

p/s soal cewek bandung ni, bahkan ramai teman saya pun setuju...sampai ada istilah " Bahkan tukang sapu jalanan perempuan di Bandung tu, cantik...apalagi yang dirawat",,,,hehe..

Last edited by cancer_files on 1-11-2012 11:57 AM

cancer_files posted on 1-11-2012 11:55 AM
dan juga...dari perjalanan saya across Java dan juga ke Makassar, orang Sunda jauh lebih peramah,  ...

cancer....sepanjang saya di Bandung, supir kami tak benarkan kami makan di pinggir2 jalan...katanya nggak bersih kak....bila lalu sepanjang jalan tuh, mmg terliur lah....

sedang breakfast di hotel sambil layan Adam Hawa....hahaha

lady_lily posted on 1-11-2012 11:58 AM
cancer....sepanjang saya di Bandung, supir kami tak benarkan kami makan di pinggir2 jalan...katany ...

hmm...sebenarnya supir tu benar...pasti beliau takut kena penyakit, apalagi perut belum toleran...
kalau orang lokal, karena setiap hari makan makanya jadi toleran...
tapii....jika mau merasakan jadi orang lokal, boleh coba sekali-sekali...siapkan juga ubat buat diarrhea, mana tau perut tak tahan...hehe...
coba ajak supir untuk cari tempat yang bersih....

kalau saya sih, saya lebih suka wisata kuliner dan ke tempat-tempat menarik...jika sakit perut, obat diarrhea yang ada di sini ampuh menyumbat...hehe...

Artemesiaa posted on 1-11-2012 11:40 AM
Lebih kurang dlm Rp 200,000+ untuk 2 orang.  Dia ada banyak set meals dan juga ala carte.  Harga d ...

oh ok..tq yer sis..blh wak bajet dh ni..

lady_lily posted on 1-11-2012 11:01 AM
Kain italian cotton...saya dapat semeter Rp 50,000...so, dua2 nie ada 9mtr...saya regret tak bel ...

nice pix sis... not bad kan hotel tu besar gak bilik dia! nak tanya kain silk brp rp yg agak2 ok sikit eks??

zamnie posted on 1-11-2012 02:46 PM
nice pix sis... not bad kan hotel tu besar gak bilik dia! nak tanya kain silk brp rp yg agak2 ok s ...

hotel nie mmg bestttt....dari reception sampai ke bell boy mmg friendly...kain silk tu dia letak Rp80,000 semeter leh bargain lagi...

lady_lily posted on 1-11-2012 05:06 PM
hotel nie mmg bestttt....dari reception sampai ke bell boy mmg friendly...kain silk tu dia letak R ...

tengs...

affni posted on 31-10-2012 11:42 PM
salam, sis nampak gaye mcm rege telekong kt TA tu lg murah dr PB.......TA tu tutup same PBKe kul 5 ...

Masa sayapergi tutup pkl 5pm. Buka pkl 9pg sama mcm Pasar Baru. Telekung murah beb kat TA. Tp kena pandai cari. Ikut tip sis ART. Cari yg terperosok2 & jauh dari pandangan mata di tingkat atas & Blok B bukan Blok A.

simpai posted on 1-11-2012 08:03 AM
menurut ramalan patek..Tuanku tak kan miskin utk trip kali ni
pasal Tuanku membawa bersama barang ...

InsyaAllah Pak Ngah. Dah smp rmh ni td pkl 230ptg.Penatnnya tak blh nak kata. Barang pun msh terbongkang kat dlm beg. Td custom tak kacau pun just tanya je apa yg sendat dlm beg tu. Kita bgtau jujur, borong telekung & kain baju nak sedekah kat surau2 & bg kat org2 miskiin projek mak mentua. Takde beli batik pun. Durang pun lepas. Nanti dah senang2 saya post gambar.

cancer_files posted on 1-11-2012 12:03 PM
hmm...sebenarnya supir tu benar...pasti beliau takut kena penyakit, apalagi perut belum toleran... ...

Perut saya perut besi. Saya dah biasa mkn kat tepi jalan warung2 kecil di Bandung, Jakarta, Jogja dan Padang. Waktu kat Padang, ramai org Malaysia sakit perut time balik dari Padang ke KL. Waktu itu kami ada acara exhibition yg jemput wakil Malaysia utk urusan bisness. Boss hantar saya dan kwn satu office.  Kami berdua ok & rata2 yg lain sakit perut. Heheheheh!!

lady_lily posted on 1-11-2012 11:09 AM
Shopping @ Pasar Baru

Wah!!! ini kedai tmpt saya beli kain juga.heheheheheh!! Pagi2 kami dah panjat PB. Dptlah harga yg lbh special. Beli kain buat baju kurung & baju melayu. Budak2 kat sini peramah2 belaka. Manis mulut, kami minta diskaun2 harga pagi2. Durang pun mengalah dan ksh.

lady_lily posted on 1-11-2012 11:12 AM
Teh botol yg menjadi kegilaan saya sepanjang di Bandung....bila naik pesawat bertambah kegilaan sa ...

Kita blh jd geng travelling ni. Saya pun suka teh botol. Setiap kali meal mesti teh botol dan air suam. Saya beli 2 dozen teh botol yg dikotakkan. Beli kat supermarket dan angkut bawa balik. Klu kat KL di Chow Kit ada jual. Tp mahal sikitlah. Dlm RM2 sekotak. Kat Indo, berapa sen je harganya.