CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: my-alja

pertalian antara rezeki dan anak

rezeki anakku,
elok je lepas bersalin, dalam pantang x sampai seminggu
husband dapat offer sambung belajar kat UTM fully sponsored dari company dia
tak sabar tunggu tahun depan dia dah grad dan kemungkinan ada promotion naik pangkat
aku bersyukur walau perit juga bertahun aku weken je jadi single mother dan lifetime kami tak sama macam orang lain
banyak kena sacrifice

daku masih tak tukar2 kerja, dah bertahun kat sini, mungkin ada hikmahnya, Allah suruh aku dekat dengan anak2..
Kami juga walau duit tak ada, Allah bukakkan jalan beli rumah, alhamdullillah walau tak la rumah teres pun tapi kami cuba sedaya upaya

rezeki anak juga, kami cuba perbaiki diri masing2 esp. bab agama, kerana dtg rezeki kami tentang kesedaran bahawa betapa penting nya terapan agama pada anak2...kalau takde anak entah2 buat tak reti je la kami dengan hal ehwal kehidupan...tak reti perbaiki diri kan..wallhualam

tiap anak ada rezeki masing2.tp kesalahan yg aku kerap nampak xmampu.tp beranak je.dgn mengharap rezeki anak tu.lpstu bila sempit rezekinya belum sampai lg..terus ungkit.marah.menyesal.aku lebih suka guna pendekatan tiap anak adalah amanah.bila namanya amanah dari Allah.kita akan lebih menyayanginya n ikhlas.

aku bnyak je nampak anak yg skrg ni pun tersesak2 duit.beranak lg..bukan xboleh..org selalu sedap ckp meramaikan umat muhammad..tp pernah pikir umat muhammad mcmne yg kita nak lahirkan?? umat yg terbiar akibat ibu bapa sibuk kuar sepanjang hari cari rezeki..anak xterdidik?? bila rezeki anak belum sampai kita herdik,marah,cakap anak tu beban??last2 anak tu buat perangai,xmenjadi..sape kita salahkan.kita mesti salahkan takdir.tp salah sdiri xpernah nampk.