CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: nuralisa

Lagi Remaja / Kanak-Kanak Hilang

Budak skrg ni dah pandai buat drama...kesian kat mak ayah yang beria2 menangis fikirkan mcm2 hal yg buruk bakal berlaku kat anak...mmg anak yg tak kenang jasa org tua....elok diikat kat pokok yg ada sarang semut api...baik htr cek kat hospital...ntah2 dah lunyai..

saya dpt lihat berita semalam.. betapa sedih kecewa bapak dia yg menerima berita penculikan anak dia tu.. bapanya spt sgt bekerja keras utk mencari nafkah keluarga.. tiba2 berita hari ni duk selamat la pulak kt rumah mak angkat member...

atau lelaki itu hanya buat cerita since berita sudah merata2?

KUANTAN - Seorang pelajar, Siti Nur Fatihah Mahadi, 15, yang dilaporkan diculik pada Ahad lepas dipe ...
cmf_conan Post at 20-3-2012 18:19

pulak dah ............. apa kes ni? ABU lari dari rumah kah?

menyusahkan sumer orang jer budak nie...xpikir langsung hati mak bapak!

betol ke update yg terbaru ni??? haishhh ape kejadahnye lah nak lari mcm 2 wat drama culik..

kalu ni salah satu cara nk tunjuk protes kat parents,semoga adik ni mendapat hidayah...

tp kalu sbenanye die masih diculik,panggilan tepon tu hanya utk kaburi mata polis, semoga dia selamat...

haiyaaaa....

Follow Us
bukan malaysia tak selamat, tapi budak2 sekarang mudah sangat berkawan dengan sesapa tanpa selidik latar belakang. Asal kawan buat baik je, dah mudah terpedaya.

Kalau tidak, takkanlah ramai budak2 pompuan sekarang yang tanpa segan silu berpeluk cium kat public..kita yang lalu depan diorang pun rasa segan. Too much exposure. fb ada, twitter ada, website lucah lak gomen langsung takde inisiatif nak block.

kat dubai, apa2 laman web yang meragukan dan menjerumus ke arah maksiat, memang kena block awal2 lagi dengan gomen diorang.

Masa umur 12 tahun dulu, aku pernah try lari dari rumah awal2 pagi waktu bas sekolah nak jemput. Aku lari, pegi tunggu kat bus stop. Dah plan dengan lagi 2 orang classmate nak lari dan naik bas pegi cokit..alasan sebab tak suka kena kongkong kat umah.

Tapi bila duduk kat bus stop, aku jadi takut, sebab tengok orang yang lalu lalang pandang aku semacam, pastu takut nak balik rumah semula sebab takut kena rotan. Makcik pakcik yang tunggu kat bus stop sibuk tanya aku itu ini.

Last2 aku amik teksi, pegi umah cousin, duduk situ sampai petang, sampai bapak aku jemput. Nasib baik tak kena rotan.

Plan asal aku dengan kawan aku, nak gi cokit, cari kerja. Ada sorang kawan aku suggest kitorang jadi pelacur. Aku tanya dia, pelacur tu apa? Dia cakap tak taulah, tapi dengar cite, banyak dapat duit tuh...Dengan seronoknya kitorang bertiga plan nak jadi pelacur.. .huh..Alhamdulillah, Allah selamatkan aku..kalaulah aku tahu apa makna pelacur masa umur 12 tahun tu, sumpah aku tak lari dari umah...Astaghfirullah..

Time tu tahun 1992, budak2 waktu zaman tu memang dungu, satu hapa pun tak tahu. Tak pernah dengar dan tahulah makna gigolo, bohsia, bohjan etc..tu semua perkataan orang2 dewasa je.

so betul la a staged kidnapping?

memang patut bagi pelempang.

well... having said that, kesalahan ni both ways. parents pun ada salah (dlm mendidik) and anak tu sah2 salah sbb akal pendek seinci.

patut bagi pelempang sebab bukan saja nyusahkan keluarga, tapi also habiskan taxpayers' money guna khidmat polis dan masyarakat tolong usaha cari dia.

Post Last Edit by Risma at 20-3-2012 21:30
KUANTAN - Seorang pelajar, Siti Nur Fatihah Mahadi, 15, yang dilaporkan diculik pada Ahad lepas dipe ...
cmf_conan Post at 20-3-2012 18:19

see................ drama je lebih............. patut dibelasah biar patah riuk tulangggggggggg

tak pun bagi pelempangggggg sedas dua

kenapa sanggup wat mak ayah mcm tu?xterpikir ke kalau skrg susahkan hati mak ayah, menitiskan air mata mak ayah..besar dosanya?budak2 zaman skrg ni..aihssss..!!

budak ni dah puas gangbang dgn bf2 dia, balik la dia umah

nah citer lengkap:

Pelajar disyaki diculik dikatakan selamat

Dalam perbualan kami selama dua jam itu, lelaki itu yang berusia 20-an turut memberitahu dia serba salah untuk berterus-terang kerana dia juga ada kes polis dan tak mahu ada apa-apa rekod lagi," katanya.   

...
cmf_conan Post at 20-3-2012 18:54

agak2 boipren fatihah ni ka?

agak2 boipren fatihah ni ka?
alahai Post at 20-3-2012 21:54

BF lah tuh............ gatal bijik betul............. mak ko tersedu sedan kat media massa, ko dok bersedap sedapan rumah mak angkat.......... memang vavi punya budak.........

so betul la a staged kidnapping?

memang patut bagi pelempang.

well... having said that, kesa ...
mclaren Post at 20-3-2012 21:22

hhmm....staged kidnapping....bila dah jadi kes polis... baru terhegeh2 nak call....

BF lah tuh............ gatal bijik betul............. mak ko tersedu sedan kat media massa, ko dok ...
Risma Post at 20-3-2012 21:57

kalau saya, ntah rasa cam nak lempang je buat drama camni....dia mesti tak sangka kes dia nak meletop camni....

eeeeeeeeeeee.....biar dia malu pas ni...sume tau kesah dia..

puas dh budak pompuan tu dogi dpan blkang dgn bf dia..hampehhhhhh

Main cerakerama telenovella scenetron betul le budak ni.  Kiranya bagi reason nak beli top up tu sebenarnya memang nak jumpa BF dia le. Menyusahkan mak bapak polis dan orang ramai je.  Nasib tak kena jual kat Thailand macam yang satu tu.

boh bdk pmpuan ni lam lokap sebulan biaq dia rasa sket.. dok wat perangai bangang kt mak pak dia.. pendek akai :@