CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

Terbuka Hijab Sebelum Meninggal

KAULAT posted on 22-11-2012 11:18 AM
Aku pun nak share kat thread niii...
makcik aku meninggal awal tahun hari tu....aku ingat lagiii
...

aduih menitik nitik ayaq mata mama baca kisah awak....sabaq na, kuatkan smangat. Allah sayang kat dia....awak doa dan ngaji kat dia banyak banyak na....semoga arwah tenang di sisi penciptanya... Al Fateha buat ibu tersayang awak....sebaknya hatiiii....
mak mama pun tengah sakit...dah kurus kering...kesian mak...

ayudress posted on 21-11-2012 08:41 PM
Saya pun ada pengalaman yg lebih kurang sama la...

masa tu saya tingkatan 2, saya stay kat asra ...

adoi ni lagi satu.....dah bengkak muka mama nangis kat opis sorang sorang....
tak pa, adik awak dah ada penjaganya di sana...doakan Ateh ya semoga dia tenang di sisi Rabbul Alamin...
sebaknya dada ku...

Kategori:  AkidahHadith: Nabi s.a.w bersabda: "Sesungguhnya apabila seseorang kamu mati, didedahkan kepadanya - pagi dan petang - tempat tinggalnya kelak; sekiranya si mati itu dari ahli Syurga maka Syurgalah yang didedahkan kepadanya untuk ia merasai nikmatnya, dan jika ia dari ahli Neraka maka Nerakalah yang didedahkan kepadanya untuk ia merasai azab sengsaranya." Nabi s.a.w bersabda lagi: "Kemudian dikatakan kepada masing-masing: "Inilah tempat tinggalmu yang engkau akan dibawa kepadanya pada hari kiamat."

Huraian Hadith: Nabi s.a.w bersabda: "Sesungguhnya apabila seseorang kamu mati, didedahkan kepadanya - pagi dan petang - tempat tinggalnya kelak; sekiranya si mati itu dari ahli Syurga maka Syurgalah yang didedahkan kepadanya untuk ia merasai nikmatnya, dan jika ia dari ahli Neraka maka Nerakalah yang didedahkan kepadanya untuk ia merasai azab sengsaranya." Nabi s.a.w bersabda lagi: "Kemudian dikatakan kepada masing-masing: "Inilah tempat tinggalmu yang engkau akan dibawa kepadanya pada hari kiamat."

Insafnya... Tetiba teringat mak yg dah tua kat kampung./. Huhuhuhu

pinkzara posted on 21-11-2012 12:52 AM
Nak share jugak la

1)NENEK >> Nenek saya sakit tua,beberapa bulan sebelum meninggal dia tak bo ...

kesian arwah adik pinkzara. tapi arwah istimewa sampai ke akhir hayatnya.

dulu arwah abang aku pun, seminggu sebelum dia nazak, dia mintak ayah potongkan rambut, pastu siap mintak cuci rambut lagi sebab dia nak mandi pun tak larat. pastu mintak mak potongkan kuku. so, bile dia dah masuk wad, dia dah bersih dah. alhamdulillah, orang yang mandikan jenazah siap tanya parent lagi, bersih nya anak pakcik n makcik ni. tak lama pun kiteorang mandikan. tak susah.

masa arwah menghembuskan nafasnya, time ni aku memang dah ready, ayah duduk tepi ajar mengucap, pastu, ayah cakap, arwah abg masa nak hembus nafas terakhir, dia bukak mata (sebelum tu dia tak sedarkan diri, sebab dos banyak sangat) then mengucap, pastu tutup sendiri mata, pastu ada airmata keluar, tapi wajah arwah tiba-tiba macam bersih sangat. putih sangat. and arwah senyum.. aku rindu abang.

selalu kalau aku lupa baca yaasin, dia selalu muncul dalam mimpi. tapi aku selalu lupa jalan cerita. tapi ada masa, arwah muncul tanpa bersuara, tapi aku faham laa. dia bawak aku pergi jalan-jalan kat satu tempat yang cantik, putih je, pastu kiteorang main-main mcam masa kecik-kecik dulu. rindu sangattt..

lavendernovella posted on 21-11-2012 05:40 AM
sebelum arwah ayah saya menemui penciptanye.. saya yang "semacam" bukan dia, terbalik, menyebabkan s ...

lavender pun pernah mengalami macam tu jugak ke? saya pun macam tu jugak sebelum arwah abang meninggal. memang saya rasa nak mati la. asyik cakap nak mati. sume pasal mati. luluh je hati setiap hari. tapi bile beberapa minggu sebelum abg meninggal, baru rasa tu beransur-ansur hilang. tapi diganti lak dengan hati kuat cakap abang tak lame lagi akan pergi.

siap cakap kat orang lagi, abang ada sakit. (sebab time tu dia takde disahkan sakit papepun). tapi salu cakap kat orang yang abang nak pergi. abang banyak buang tabiat. sebab tu, apa je dia mintak, aku bagi je. janji aku puas hati. sebab aku rasa itulah kali terakhir aku akan berhabis duit untuk dia. siap ready lagi nak tunggu saat kematian dia.

tapi aku tak sanggup bagitau parent. masa aku betul-betul confirm dia dah takde harapan, baru aku bagitau family suh bawak abang pergi hospital. lepas masuk hospital, dah tak dapat komunikasi dengan dia.

masa kat hospital pun banyak benda dia nak cakap. tapi nak menulis pun tak dapat sebab tangan dah bengkak masuk air. dia selalu macam nak cakap something kat aku. and sometime dia akan tunjuk-tunjuk kat atas syiling. mungkin ada benda menganggu. sebab masa tu pun, memang dia dikatakan telah terkena buatan orang. even doctor pun cakap penyakit yang dia tanggung tu, dah lebih 5 tahun dalam badan dia. bila difikirkan tak logik. sebab sebulan terakhir baru dia sakit. sebelum tu dia memang jarang sakit.

sampai sekarang aku terkilan, dan nak tau apa yang arwah nak bagitau sebenarnya. aku nak tau pesanan2 terakhir dia. mungkin jugak sesuatu yang penting dan perlu kiteorang tau. sebab tu lah, abang pilih kawan aku yang gifted tu untuk sampaikan pesanan dia. allah bagi kami peluang untuk tahu apa yang dia nak bagitau, mungkin. waallahualam.

Follow Us
hest posted on 21-11-2012 08:43 AM
hahahahaa...

haha.

aku saje je.. relax2. tak de sape nak mati macam tu. kita mati dalam iman k. hihi..

izzyanna posted on 21-11-2012 09:23 AM
Teringat pulak dengan arwah abah aku.. Arwah abah aku meninggal malam ke 21 ramadan pada hari isnin  ...

rasanya mungkin arwah abah izzyanna nak isteri dia yang mandikan dia untuk kali terakhir. mesti perasaan kasih dia terhadap isterinya sangat kuat kan.

bersabarlah k. semoga arwah dicucuri rahmat oleh Nya.

aerolz posted on 22-11-2012 04:03 PM
haha.

aku saje je.. relax2. tak de sape nak mati macam tu. kita mati dalam iman k. hihi.. ...

amin... heheheehhe

midori_katana posted on 22-11-2012 02:59 PM
Insafnya... Tetiba teringat mak yg dah tua kat kampung./. Huhuhuhu

balik laaa jenguk selalu...
percaya laa....bila orang tua dah takde..rindu dia lain...
tak macam hilang kawan..hilang sedara...hilang mak/ayah niii..hilang separuh jiwa...

salam..
baru skang taw hijab terbuka seblom meninggal ni..
alfatihah wat arwah abg tt ye..

sedih lak bc thread ni

bagi org pompuan jgn lah make up tebal2..kursus jenazah ustazah pesan, mayat yg masih bermakeup tu susah nak dibersihkan.

ingatlah 5 perkara sebelum datang 5 perkara

jefrilza posted on 21-11-2012 11:01 AM
maaf cakap la ye.. takut terlucah lak nanti...
pakai susuk kat situ bukan nak bagi orang tengok c ...

huhu. tak pe tak la lucah sangat. info jugak tu. baru aku tau susuk tu bukan sekadar untuk kecantikan tapi lebih dari tu rupanya hehe. tq bagi pencerahan. haha.

angguntuah posted on 21-11-2012 12:20 PM
kisah aku pulak mcm ni. mase umur aku dlm belasan tahun, kalau ada org nak meninggal dunia, aku bole ...

so sekarang anggun dah tak de alamat-alamat macam tu lagi la ye. hehe. biasalah tu. makin menua usia, makin bertambah jugak dosa. tapi takpe, insyaallah perbanyakkan amalan, meningkat jugak la iman kita yee.

lepapilon posted on 21-11-2012 12:46 PM
selalu kalau kita tengok drama yg nk meninggal tu beriya2 nak beli kain putih buat baju raya.. igtka ...

aku pulak rasa nak gelak tengok banyak emoticon gelak and sengih dalam comment lepapilon. cite sedih jadi cite sengih lak. huhu..
itulaa. kadang-kadang terfikir, semua tu mungkin sengaja untuk ditinggalkan sebagai kenangan terakhir je. tapi, kite yang masih hidup ni pulak, terlampau bersedih teringat kat dorang yang dah arwah tu.

mamaida28 posted on 21-11-2012 01:21 PM
YE, AYAH SAYA DRIVER KERAJAAN, KE PENANG ANTOR BARANG.
INGAT LAGI BILER SAYA MASAK, AYAH MKN SAM ...

meh tepek sini gambar anak mamaida. hehe. mesti comeyyy kan. kiranya mama ni ada darah mamak la kan..

adina80 posted on 21-11-2012 01:58 PM
sedey la baca kisah lam thread nih...insafffff....

semoga kita sentiasa diberi hidayah dan dibukakan pintu taubat oleh Nya.. amin.

lady_rara posted on 21-11-2012 02:20 PM
kan?
memang sedih sangat..
makin rindu kat arwah yang telah pergi..

perbanyakkan doa untuk disedekahkan kepada arwah yang dah pergi. hidup mereka tinggal kenangan. tapi tak kan pernah kita semua lupakan. semoga nanti esok kita pergi pun, orang akan selalu ingat yang baik tentang kita. amin.

skeezotone posted on 21-11-2012 02:55 PM
lepak kat thread ni buat aku rs rindu sgt kat arwah abah aku. baru je meninggal ms bula syawal baru2 ...

takpe skeezotone. kadang-kadang bila bercerita dan memikirkan tentang kematian akan buat kita sentiasa beringat untuk dekat dengan Nya. terpulang kepada kita je nak rungkai hikmah yang sentiasa didepan mata kita. semoga arwah abah skeez dicucuri rahmat oleh Nya. amin.

ayudress posted on 21-11-2012 08:41 PM
Saya pun ada pengalaman yg lebih kurang sama la...

masa tu saya tingkatan 2, saya stay kat asra ...

sedih nya. mesti rasa terkilan dan menyesal kan sebab baru kita tau itulah yang terakhir darinya. moga ayu tabah menghadapi kehilangan arwah adik. doa banyak-banyak untuk dia. semoga arwah sentiasa dicucuri rahmatNya. amin..

tentang rasa nak mati tu, aku pun merasainya saat abang aku nak pergi. kita yang merasa ketakutan tu, rupanya orang lain yang nak pergi. sedih sangat.

tapi sekarang pun aku rasa lagi benda yang sama. aku tak dapat elak dari berfikir ada lagi ke yang nak pergi? takut, tapi mati itu pasti hidup insyaallah. tak kisah la pada sesiapa pun. semoga aku terus diberi petunjuk dan hidayah olehNya. bila ayu dapat lagi perasaan macam tu, teruskan aje dan tekadkan terus hati untuk bertaubat kepadaNya. moga kita semua sentiasa diberi hidayah oleh allah. Subhanallah.