CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rania_maira

Paras rupa abam zarul adalah bonus..

ooo so ade kene mengena ke yg si ayie nk jeling2 abam jarol mase tu? Baju singkat kena blame yg sediakan baju sitotla, apehal ayie nak jeling jarol lak ye. Btw sitot bagos mase tu beria nak jaga baju singkat tak singkat, skang bile dah bertudung kemain singkat ketat melekat baju2nye, dah tak selective macam dolu dah ye mek sitot menten muka lawa cute sampai skang tapi body mocit2 beranak doblas gitchewww, abam jarol jua body masih bergetah di ambang 40s

letak patah amin kayu kayan sblh zarul ni, ak rs majoriti pilih zarul

Edited by eddysheddy at 4-11-2016 11:46 PM
patchipink replied at 4-11-2016 11:35 PM
ooo so ade kene mengena ke yg si ayie nk jeling2 abam jarol mase tu? Baju singkat kena blame yg sedi ...

Bukan ketat lah.. Baju paras betis.. lepas kahwen pun tak pernah tgk siti pakai kat fotoshoot atau majlis.. uols pernah tgk ke?

Dr mana u dgr ayie jeling2 zarul? Zarul takde bgtau camtu pun.. dia cuma cakap fotoshoot tu depan ayie.. mulut org mmg pandai menambah perisa  

Jeling2 ni macam keje pompuan je.. jantan tak reti jeling2 rasanya haha

iols malas nak beklog. Cer chuols beklog pages depan2

patchipink replied at 4-11-2016 11:46 PM
iols malas nak beklog. Cer chuols beklog pages depan2

Nah baca ni.. yg penting zarul sooo cool

Ambik dr forum cari juga.
story drp Zarul Umbrella:

Mungkin ramai yang dah tahu dan mungkin juga ramai yang tak tahu cerita disebalik sesi fotografi ini.”4 jam Membisu”..(memang benar statement tu)Terlebih dahulu post ni bukanlah untuk menyinggung mana mana pihak cuma berkongsi pengalaman sajer
Sesi foto ini adalah untuk majalah URTV bersama wartawan Joha Ahmad,pada awalnya sessi ni adalah untuk cover URTV telah dijalankan di Sungai Congkak kalau saya tak silap la..Juru make-up pula dibuat oleh juru make-up tersohor  Zul Fadli
Saya sampai pagi ditemani oleh PR saya manakalahDatuk Siti Nurhaliza ditemani oleh Ayie-abangnya,sampai sajer kami di lokasi kami terus mendaki anak tangga yang agak tinggi juga untuk ke lokasi penggambaran yang dikelolakan oleh jurugambar Jefri Iran
Apabila sampai jer Zul Fadli make-up kan saya dan Datuk Siti, dan setelah habis make-up Zulfadli memberi beberapa pasang baju untuk saya dan Datuk Siti..Baju baju yang diberikan kepada Datuk kebanyakkannya mendedahkan bahagian betis beliau dan juga kelihatan agak jarang,beberapa helai baju telah direject oleh beliau dan ini menimbulkan sedikit ketidakpuashatian kepada Zulfadli dan Joha,kerana hampir kesemua baju telah direject dan ini mungkin membantutkan sessi foto untuk cover.
Manakala Datuk Siti pun saya tengok macam nak menangis dek kerana baju2 yang tidak sesuai dari pandangan beliau.Mengikut Zulfadli baju2 tu agak senteng(nampak betis) pasal nak sesuaikan keadaan di lokasi iaitu di kawasan air terjun.
Setelah berbincang cara baik Siti akhirnya bersetuju dengan beberapa syarat(yg saya tak pasti apa dia)dia akhirnya mengenakan 3 pasang persalinan-(dalam gambar)
Lepas tu kita pun mula la shoot..saya rasa agak kekok untuk pose kerana tak begitu mengenali Datuk pada waktu itu di tambah pula abangya Ayie ada kat depan memerhatikan kami ..fuhh memang tak selesa,saya ni pulak jenis yang susah nak bercakap ngan orang jika orang tu pun susah nak bercakap macam saya lagi lah saya tak bercakap ..last2 kami diam jer..yang sibuk memeriahkan suasana adalah si Joha dan Zulfadli yang memberi arahan pose2 yang nak dilakukan
Setelah hampir 4 jam kami pun selesai dan ternyata Joha memang tak berpuashati dengan sessi tadi,dan sebelum bersurai dia sempat berbisik pada saya kebanyakn gambar tak ‘meriah dan tak meletop’ mungkin takkan jadi cover.
Selang beberapa minggu ianya disiarkan hanya satu mukasurat jer seperti yang anda lihat tu.
Selepas dari sessi foto tu kedengaran desas desus yang Datuk Siti tak akan bergambar dengan artis lelaki ,pada saya ini adalah salah satu tindakan tegas beliau dalam menetukan hala tuju kerjaya beliau dan keputusan yang diambil itu nyata memberi impak yang baik kepada kerjaya insan seni bernama Datuk Siti Nurhaliza ni.Saya respect la kat dia pasal dia berani menyuarakan pendapat mengenai pakaian yang harus dipakainya walaupun dia masih baru dalam bidang seni pada waktu itu
Jadi begitulah sedikit sebanyak coretan mengenai cerita disebalik gambar saya bersama biduanita seni tanah air Datuk Siti Nurhaliza
p/s Baru baru ni nak dijadikan cerita saya akhirnya bercakap juga dengan beliau semasa dia pulang dari Umrah bersama suaminya Datuk Seri Khalid,beliau telah naik kapal dimana saya bertugas ketika itu dan saya lah orang yg serve bagi makan kat dia dan sebelum keluar kapal dia sempat menegur “Abang da tak nak nyanyi balik ker?”..jawapan nya ..anda sendiri la jawab heheheeh

uii pjg berjelanya article. Iols cuma terbaca sumwer yg short quote je jarol ckp ayie jeling dia atas bawah

Follow Us
Orix replied at 4-11-2016 12:45 PM
Kadg2 iols tgok zarul ni iras2 Rizalman

Iols pun.. cuma rizalman nampak vain sikit (heshe memang vain pun) zarul macam friendly.

patchipink replied at 5-11-2016 12:03 AM
uii pjg berjelanya article. Iols cuma terbaca sumwer yg short quote je jarol ckp ayie jeling dia ata ...

So u nak percaya yg kenyataan zarul sendiri atau penambah perisa? Haha

ohh iols tak attention to details sgt pun bab2 hiburan just baca then buat gelak happy2 ilang stress je. Iols nubi tak tau nak cari n baca katne jarol punya previous old thread huhuhu anyway chuols ade link ke?

patchipink replied at 5-11-2016 12:03 AM
uii pjg berjelanya article. Iols cuma terbaca sumwer yg short quote je jarol ckp ayie jeling dia ata ...

Pernah terbaca juga kenyataan yg ni. Serius tak ingat di mana. Kenapa terasa mcm kenyataan dari Zarul sendiri? Haha. Maybe dia tak guna la perkataan jeling tu tp kalau dah si ayie dok pandang atas bawah mcm risaukan sgt adik kesayangan dia tu nak bergambar dengan lelaki sesapa pun tak selesa.

patchipink replied at 5-11-2016 12:31 AM
ohh iols tak attention to details sgt pun bab2 hiburan just baca then buat gelak happy2 ilang stress ...

Haha..  uols google je.. uols akan jumpe link cari forum yg ada cerita di sebalik fotografi ni

fahima80 replied at 4-11-2016 04:35 PM
Pernah terbaca juga kenyataan yg ni. Serius tak ingat di mana. Kenapa terasa mcm kenyataan dari Za ...

kan...sumwer tapi seriesly tak ingat

eddysheddy replied at 4-11-2016 04:35 PM
Haha..  uols google je.. uols akan jumpe link cari forum yg ada cerita di sebalik fotografi ni

huhuhu nanti iols try gugel tengok, tq btw

Edited by eddysheddy at 5-11-2016 12:46 AM
fahima80 replied at 5-11-2016 12:35 AM
Pernah terbaca juga kenyataan yg ni. Serius tak ingat di mana. Kenapa terasa mcm kenyataan dari Za ...

Bukan nak kata apa..  Iols rasa.. ct ni byk bawa perubahan industri hiburan tu sendiri.

Dulu masa zaman tu atau earlier.. retis2 ni mana boleh lawan produksi majalah dan menjadi kebiasaan untuk mana2 artis apabila digandingkan akan diminta peluk, pegang2.. menjadi retis juga biasa pakai baju seksi atau at least menampakkan betis. Siti masa mula2 dulu dia dikecam saje ngan para wartawan sebab perubahan yg dia cuba buat. Sama ada dia ikhlas tak ikhlas.. itu wallahua'lam.

Sejak siti juga.. boleh dikatakan majoriti retis2 da tak terlalu memikirkan nama glamor lg. Bubuh je nama betul. Of coz sebelum ni pun ada yg letak nama betul. Tapi belum jadi trend sgt

rayna_raynes replied at 4-11-2016 03:24 PM
Kepam tak kepam iols tetap banjir tgk gambo ni. Abang2 opis iols umur 30an pun tak sehelok beliau

Seb baik xde butang like, kalu x, dah sejuta kali i like  

Thanks @fahima80 sbb byk share story disebalik photoshoot ct lijah & bang zarul. Best plak bace kisah dlu2 ni

Rugi ct lijah, xberjadian dgn bang zarul. Tgk bang zarul, kertu2 pn hensem lg (wangi walau umur dh masuk 4 series)

Peya replied at 5-11-2016 01:36 AM
Seb baik xde butang like, kalu x, dah sejuta kali i like

jgn save buat modal pulak uols

Hi daddy zarul

ok abam zarul

patchipink replied at 4-11-2016 10:42 PM
yg ni kelakor  

sitot acah suci during that time, dgn kepoyoan si abg nye lagik si ayie ...

Tp siti mmg lawa kot masa muda remaja..manis je snyuman dia..kalau aku jd laki pon rembes gak masa tu. zaman dia mana ada retis yg cun melecun..dayang liza hanim semua x selawa dia masa tu. Sejak kawen ngan tok k je dia dibenci..