CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: BingkaUbi

Thread Luahan Perasaan (V12) - FD

Close [Copy link]
Alaa setakat orang ketawa kan kita, biasa lah tu. I don’t mind at all.

makin pelik lah forum cari ni, actually i dah lama tak pakai avatar demi moore ni.
tetiba ade balik, padahal i pakai avatar RikRok since 2022.

sebab? i suka lagu RikRok yang rap tahun 2000; it wasn't me. so kertu

Elok2 kita org memboikot produk yg mmg patut diboikot, td lps minum produk lokal, si narc ni selamba badak kata... "Lain kali beli (produk yg diboikot)."

Aku dlm hati:  "Nak ikut tekak kita je.  Korbanlah sikit.  Ingat2lah budak2 kt Palestin tu sampai hari ni dok kena bom lagi."   

Hari tu narc dh sampai tinggi2 suara sbb tak puas hati dgn org2 yg memboikot.  I tried to explain tp mana boleh explain kat narcs kan.  Depa je betul.  Sbbkan aku tried to explain, nyudahnya sampai hari ni dpt cold shoulder.

Semoga Allah kuatkan hati kami melayan narc kami yg sorg ni.  Semoga Allah lindungi kami dari kejahatannya.

اللهم إنا نجعلك في نحورهم، ونعوذ بك من شرورهم

6 hours flight lagi this week... adoi takde mood nya terbang sengsorang.. aku akan cepat2 habiskan tugasan ku ini and focus to my family...

Dengan anak tengah exam nye..  huhuhu.. its very stressful for the mom!!!

Mujur we're co-parenting..  berganding bahu didik anak.... time aku sibuk.. boleh minta ex and family dia jagakan.. time ex sibuk.. aku take over didik anak, hantar skolah, class, teman tuition, ajar mengaji...

Check in!!! Adoi sakit belakang, sakit pinggang.. too much travelling back to back.. with meetings and site visits..  

Tp tanak le komplen khuens.. alhamdulillah for the rezeki..

Semalam husband inform, dia berniat utk jual my little axia, and ganti dengan another small compact car utk lenjan gi keje, gym & groceries.. since dia dah berjaya lompat kerja & upgrade income, dia dah niat utk buat 2 benda : operation mata (implantable contact lens) & tukar kereta lenjan i.. takde laa keta mahal pun, sbb keta tu mesti bayar CASH, takmo hutang & mesti trade in little axia...

The little axia advance spec tu was a gift from him lepas our wedding in 2019, we paid in CASH... i sayang keta tu sbb terpaling practical i use it during weekdays...

Seronok.. sekejap je pejam celik weolzahhhhh bakalan dpt anak sedara baru lg beberapa bulan (<4 months).. yippeee...  comel nya baby.... suka suka suka sukaaaaaaaaa

Follow Us
Adoiiiiiii... bukan 1 baby tahun ni... tp 2....

Tak habis lagi kisah dj. Tahu tak maksud kontrak? Tahu tak you are your own brand? So anytime boleh keluar kontrak, gaji orang can or cannot be the same as yours. Stfu

Edited by green~tea at 22-1-2024 08:12 AM

Perasaan bercampur baur.. nak hepi ke nak sedih?

Sedih sbb i dah tua >40s.. dah lama set minda ni nak rilek2 je dah tua2 ni... nak travel sana sini setiap bulan... nak jaga badan dan kesihatan, itu lebih utama...

Hepi sbb ada rezeki.... tp entah lah...

Tp lebih byk rasa sedih... tu je..

Edited by green~tea at 23-1-2024 09:48 PM

Lupa nak hembus berita terpenting bagj aku..

Exwife husband aku skang tgh depression.. undergo counselling dengan mental health consultant gomen.. and aku kenal mamat tu sbb kawan sedara aku.. hahaha
What a small world...  tp aku tatau la citer detail nya

Anyway.. aku rasa dia jadi gitu sbb masalah kewangan... kawen bewak hidup tahun lepas.. konon trophy husband... putih tinggi.. bewak lebai umur 37.. kereta takde, motosikal pun takde..

Alih2 dia yang jadi breadwinner tanggung laki, tanggung family.. rumah sheols kat cybersouth under LBS retak seribu sbb tanah mendap..  dgn banjir jalan masuk sbb bekas lombong.. rega rumah 570k loan sorang diri, design cam rumah kongsi plak tu hahahah. keta yaris baru 2 tahun loan pun sendiri bayar.... majlis kawen sheols sampai 4 majlis grand personal loan lagi.. semata nak menipu laki sheols kaya.. well dia mmg hembus ayat tu kat aiols.. "kaya lagi shuben aku" delulu betol

Ayah dia dah mati last year, technican retired, epf berapa sen la sangat utk mak surirumah dia survive.. adik dia keje cashier supermarket.. adik angkat bongsu maseh skolah.. sorg lagi adik keje cikgu baru keje, ye la survive diri sendiri aje la yang tu..

All the best laaa ye.. semoga dpt mewaraskan semula otak tu..

Tp i doubt laaa dia buleh upgrade and improve life... she is STUCKED... keje gomen gred 44 (baru nak memangku 48) dgn hutang bertimbun lagu tu dgn tanggung laki biawak, dgn mental health bagai..

No wonder laaa betina tu serang aku & husband & keluarga husband aku bulan 9-10 last year...maki2 hina2 teruk gila sampai husband aku almost nak ambil tindakan saman.. tp aku sabarkan suami aku..takyah laa panjang2 kes sbb bukan dpt apa pun saman mangkuk sengkek level nobody gitu..

Sian pulak aku tengok orang mental health sbb angkara hutang and masalah financial

Edited by green~tea at 23-1-2024 09:49 PM

Ko hadap masalah hutang tu atas sebab perbuatan sendiri.. decision sendiri.. ko boley je kawen sesimple takyah berabis 100k+ buat personal loan bagai... dah tau financial limited... nak jugak lahhh bertanding show off... siap ngaku kaye tu padahal aku tau je laki ko mak pak duk mana, pencen cikgu... laki ko tu dah 37 pun tp keje pun takde on off... ye laa degree botanical, wrong choice in life leads u no where..

Dah kantoi berlakikan bewak komodo, mula laaa nak meroyan2 ...malu gila sehh hahahahha... narrative narcissist tak menjadik.. siap pakej depression sbb sangkak...

Oh ya.. mcmana aku kenal laki dia? PIL aku sebenarnya ajk masjid kerap buat program2 and kerap jugak program masjid  jointly organize dgn ayah husband dia tu.. siap no phone bapak mertua dia tu pun kitorang ade...

tu aku ckp.. what a small world.. kitorg tak mengorek pun berita sampai jugak

Kenapa... air coke zero faveret meols rasa tak sedap??????????

Ada orang tu kan bising kat laki aku soh tukar/lawakan kereta
Aku kata kat laki... okey je tukar tapi mintak org tu bayar bulanan lah sbb kita laki bini tak kesah dia yang suruh dia lah bayar

Sib baik tk sebut depan aku.... kalau tak mmg begitulah aku jawabkan

Balik bercuti setahun sekali takkan nak ambil lexus kot? Pastu letak kat rumah ko utk anak beranak ko lenjan ye? Montly and maintenance kami tanggung ye banyak cantik

Dulik la kereta buruk asal akaun Bank kachinggg
Balik nanti aku nk tayang gelang tebal baru
Baju buruk, kereta buruk pedulik hape aku

Nk up to your standard? Puihhhh

Hai ..
Nak luah Benda remeh je pung
Sakit hati dgn orang yang tak bagi signal...
Haram jadah sungguh..pastu kejar Aku plak..
Kebanyakan pemandu di Malaysia mmg trigger bila.kena hon...
Blom.kai gi.india lagi..berapa ramai la yang Kau nak kejar Bila ramai2 hon Kau...

Adoi.. laki ko pakai baju bundle 27 ringgit... siap bgtau kat public...

Teruk nau suami bewak mu ni m*rdi* oiiiiii... dah 40 kot... become a decent human

Jadilah seorang suami yang bermaruah... a provider..

Edited by aina_shaira at 25-1-2024 03:20 PM

Edited, too horror

Edited by aina_shaira at 25-1-2024 03:20 PM

Reserve my komen

Sapa yang maseh in service gomen tu, bersiap sedia lah dpt offer conversion skim pencen ke epf

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

tak kuasa lah nak menunjuk kita ni terpaling pejuang. boikot hak individu..

Teringin nak makan crombolini yang viral tuh. Masalah punya ramai orang, kena beratur