CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Akulah7E.

Rita dakwa Aidil tidak tinggal wang

Santeira posted on 2-10-2014 01:40 AM
eh,mmg dia bagi, rita tu je yg tak tau. bila dibuktikan di mahkamah baru sebok nak kata 'duit byk  ...

Keperluan bukan takat duit ja san oi..kasih syg ilmu semua tu keperluan juga.

mokcikKSKB posted on 2-10-2014 06:47 AM
Keperluan bukan takat duit ja san oi..kasih syg ilmu semua tu keperluan juga.

kasih sayang bukan bapak dia tak nak bg, tapi mak dia letak mcm2 syarat, bapak dia dah kawen lain. kena terima hakikat things won't be the same dan walaupun mak mereka bermati2an menafikan, she actually plays a large part kenapa dorg berdua berpisah. apa pun what is done is done.

ilmu is free. mak bapak aku tak de pulak mewahkan aku adik beradik, tp kitorg belajar sampai universiti. nak dgn tak nak je.

perembes posted on 2-10-2014 03:42 AM
Saya x pnh guna sesen pun katanya he he..

Ops. . royan dn no telo dah berbaik kot

iols rasa jaremah doesn't give a shit pun apa yg hatersnya kata. lol

Santeira posted on 2-10-2014 07:39 AM
kasih sayang bukan bapak dia tak nak bg, tapi mak dia letak mcm2 syarat, bapak dia dah kawen lain. ...

Ilmu agama lah.

Santeira posted on 2-10-2014 01:04 AM
aku cakap edel hanya wajib bg ikut keperluan, mmg itu ajaran Islam. Bukan suruh dia tuntut ikut ke ...

xpelah kaka. diorang marah rr mintak lebih2. nanti kaka kahwin (ke kaka dah kahwin?), jadinya tak kisah lah ye kalau laki gaji 50 ribu, belanja harian dibaginya 2 hengget je. takpe, iols paham kaka memang penyabar. syabas kaka, bukan ramai perempuan yang begitu sabar seperti kaka. iyalah, memang keji perempuan macam rr ni. mulut puaka. mintak macam2 dari ex laki. ish, keji sungguh lah rr ni. keji keji keji. ;)

edel, 5oo ribu ke, 1 juta ke, 2 juta ke, utk anak2 uols jugak. bukan utk sesapa. darah daging uols. bukan utk sesapa pun.

mokcikKSKB posted on 2-10-2014 07:44 AM
Ilmu agama lah.

lol. semua ilmu aku dpt, gaji bapak aku tak sampai 2-3 ribu sebulan pun. pencen RM 600 je, anak ada lima org. ok je aku belajar ilmu agama?
Last edited by Santeira on 2-10-2014 07:51 AM

Follow Us
elleaffa posted on 2-10-2014 07:46 AM
xpelah kaka. diorang marah rr mintak lebih2. nanti kaka kahwin (ke kaka dah kahwin?), jadinya tak  ...

lol? emo kenapa? soalnya berapa gaji laki pun, dia hanya wajib bayar keperluan. setau aku tak pulak edel bayar RM 2, tapi RM 2-3 ribu.

nak tuntut sejuta pun boleh tuntut, tapi mahkamah hanya akan luluskan ikut keperluan bukan ikut nafsu hidup mewah bekas isteri, sbb dlm islam suami hanya wajib biaya bab keperluan. this is fact. kalau tak puas hati bgtau la kat mahkamah, aku bukan hakim kes.

Santeira posted on 2-10-2014 01:40 AM
eh,mmg dia bagi, rita tu je yg tak tau. bila dibuktikan di mahkamah baru sebok nak kata 'duit byk  ...

i bet si ritrude ni tau tp sbb dah menempek cop soochi moorni di dahinya itu, maka karatz pun pcaya lakonan beliau. edel tu dh bape kali ckp... cukuplah blakon luar scene. nk blakon dlm scene je

rosevelvet posted on 2-10-2014 07:54 AM
i bet si ritrude ni tau tp sbb dah menempek cop soochi moorni di dahinya itu, maka karatz pun pcay ...

lol. mereka percaya dia yg sebenar sesoochi moorni watak2 lakonannya sis, sbb iols perhati minah ni kalau berlakon byk watak wanita lindungan kaabah atau wanita teraniaya sebegitu. nasib iols tak berapa layan stok2 drama sampah sebegitu sis.

Santeira posted on 2-10-2014 07:57 AM
lol. mereka percaya dia yg sebenar sesoochi moorni watak2 lakonannya sis, sbb iols perhati minah n ...

iols suke tagline uols.. karatz oh karatz...

Ada tgk kat ig rita..gambar yg quote ...rita berbalas2 komen dgn fake akaun zarema ke?siap panggil mona fandey

rosevelvet posted on 2-10-2014 08:00 AM
iols suke tagline uols.. karatz oh karatz...

mmg khas utk dorg pun.

to me kalau aidil mampu tolong jangan berkira dengan anak anak. a mother will know we want the best for our kids, bukan 'sekadar keperluan'. kalau MAMPU please be fair and provide. kalau anak dia dengan zarema dapat baju gucci anak dia dgn rita pon sama. kalau anak dia sekolah international school..anak dengan rita pun kena sama. come on.

oh derama derama...

Keperluan anak2 skrg amat besar. Pakaian makanan tmpt tgl tu semua wajib dah.Tusyen. Kelas agama semuanya kena bayo khidmat mereka. Ntahlah. Harap2 kaum bapak Ni sedar yg keperluan hidup seorang anak mencecah ribuan ringgit sebulan. Tambah kalau duduk bandar..bergerak sikit duit...duit...duit dan duit

Ni aku bg contoh ya, kes shafnie. shafnie kata pendapatan AC begitu begini, tapi mahkamah minta shafnie buktikan pendapatannya sebegitu, bukan minta AC yg bg bukti sbb yg membuat dakwaan kena buktikan sendiri.

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=422078

bagi aku, AC ni mmg spesis bapak hampas tak sedar diri. dia bg anak2 dia RM 300 je dua org itupun selalu miss sampai tertunggak RM 50K, last2 mahkamah tetapkan dah anak2 dia dua org dapat RM 1,400, itu pun lepas bertahun fight kat mahkamah. siap kata anak dia dua orang je, padahal hasil pencretan, anak dia dah 5 (2 anak dgn maikel, 2 anak dgn shafnie, satu anak lagi tak sah taraf tdgn gf sabah sblm kawen shafnie tp dia buat tak tau je dgn anak tu).

Last edited by Santeira on 2-10-2014 08:28 AM

Santeira posted on 1-10-2014 10:46 AM
Mampu atau tidak, edel hanya wajib bayar KEPERLUAN, memadai utk hidup, bukan ikut KEHENDAK RR utk me ...

bukan ke sblm kawin dgn rr, edel dh tau artis2 ni mmg high maintenance....

m2506 posted on 1-10-2014 02:17 PM
xphm la yg mana kata rr masih ada hati kat notelo nih... dia tuntut hak ank2 dia...sbbnya...dia nmpk ...

kan.... Rita mestilah dakwa atas ilmu....bukan atas rasa cinta dah...dia dah confess cakap xnak dh kat laki tu pon kannn

krustykrab posted on 2-10-2014 08:29 AM
bukan ke sblm kawin dgn rr, edel dh tau artis2 ni mmg high maintenance....

so? dia tak ada apa2 kewajipan pada RR lepas cerai, hanya pada keperluan anak2.

Biarla RR nk tuntut demi anak2 dia, dan sesiapa yg menghakimi di mahkamah kelak , kena la adil... cos apa saja keputusan yg akan diberikan akan membawa efect kpd kehidupan anak2 edel..... harap2 keputusan yg baik dan adil... amin amin