assakinah Publish time 2-12-2010 01:21 AM

Reply 133# hatemetoday

macam jangkitan bakteria jer..

assakinah Publish time 2-12-2010 01:22 AM

Reply 139# WhiteMerpati

ciannyer...jangan sampai ke tahap wat dialisis sudah la:(

Ismail_11 Publish time 13-12-2010 06:02 PM

Ok.. Disini dilampirkan cara 2 berkesan untuk memulihkan sakit buah pinggang.. Cara ini telah terbukti berkesan.
Boleh email: streetengine@yahoo.com untuk sebarang pertanyaan.

1. Pengambilan buah kurma.
2. Pengurangan jumlah makanan yang di ambil untuk harian.. Kalau boleh sekali sehari jer makan.
3. Pastikan jangan minum selepas makan. Minum 30 minit selepas makan.
4. Minum susu @ IG6 setiap hari.
5. Gunakan Dr. Xeniji (enzim buah-buahan).
6. Kurangkan pengambilan air tanpa filter.. lebih elok amalkan air mineral untuk minum (exp: spritzer)
7. Kurangkan minuman bewarna.
8. Jangan campur makanan: ikan + susu, Ikan + daging, ikan +ayam.. ambil satu-satu.
9. Kurangkan pengambilan sayur bewarna.. Lebih baik ambil kobis @ sayur yg lebih nampak kaler keputihan.
10. Kurangkan pengambilan kekacang.
11. Sentiasa solat. Sebab cuba perhatikan kaki yang bengkak akan kurang ketika sujud..sebagai contoh..
12. Tidur yang cukup.
13. Kurangkan kadar rutin sex. Seminggu sekali kalau boleh.
14. Sapu minyak panas di bahagian pinggang..
15. Kurangkan @ jangan ambil apa2 ubat..

Ismail_11 Publish time 13-12-2010 06:10 PM

Reply 143# Ismail_11

Lagi satu lupa nak tambah.. sentiasa think positif..yang buah pinggang anda sedang pulih.. (otak mempunyai kekuatan menyembuhkan penyakit apabila kita sentiasa berfikiran positif).. banyak kes2 perubatan boleh pulih dengan sendiri.. kerana otak mampu merembeskan bahan kimia ciptaan sendiri secara semulajadi apabila kita memerlukan.

hanasensei Publish time 17-12-2010 10:57 AM

salam..sy nak bertnya kepada yg pakar di sini.. last week sy ader wat urine test utk pengesahan jawatan dengan kerajaan.. doc ckap dlm ujian tu sy positive blood.. sy terpndang la test tu(blood ++)..n doc tnya la kalau sy penah sakit pinggang ker or ader problem ker b4 ni.. sy ckap xder. N doc suruh sy wat urine test skali lg.. resultnya sma juga (blood +).. masa tu rsa mcm dh hilang semangat jer.. kebetulan sy tgah ambik homoepathy utk rwatan acne sy. ( ader ubat utk cuci darah). sy crita tu kat doc tu.. dockata mybe sbb tu kot ader drah dlam air kencing. n doc suruh sy stop homopathy n wat temujanji ngan doc utk acne treatment lak.

sy pn dah stop guna homoepathy (sy guna dlam sebulan)..lpas sy stop, jerawat memang naik bnyak sgat. non stop. kat muka (b4 ni memang ader pun)..yg sy sedih smpai dkat bdan pn dh ader, n bnyak sgat. kalau masa sabun bdan tu dpat rasa la jerawat kat mana2.. sgat sedey n tkot. n sy perasan sy dah baper hari x berpeluh. b4 ni asal jalan jer, sy akan berpeluh.. skarang susah sgat nk berpeluh.

sy ingat nk g wat appointment ngan doc. tp tkot juga kalau sy disahkan ader pnyakit. sbb sy ni blum sah jwatan (lg setahun bru bley sah).. sbb kalau sy dh sah jwatan senang la utk bayar semua kos rwatan tu if sy disahkan tidak sihat. ni bru jer lapor diri. n sy x nk la susahkan parent sy.

hanasensei Publish time 17-12-2010 11:01 AM

sy harap ader saper2 bley tolong sy..aderkah aper yg sy alami ni simptom2 pnyakit buah pinggang.
-muka sy bertmbah bulat..tp xder la sembab kat mata pun
-x berpeluh
-jerawat bertambah kat muka, bdan n tgan ( myb sbb drah ktor)
- kencing bewarna pekat
-selalu sakit kepala

masa tu nyesal lak x tgok dkat kndungan protein masa urine test

arwenon7 Publish time 8-2-2011 11:22 PM

Ibu saya mengalami masalah sakit buah pinggang. Kedua2 buah pinggang dia telah rosak.Umur 64 tahun. ada sesiapa yang ingin menderma buah pinggang? sila hubungi saya ditalian 0126277094 (Siti)

renee Publish time 1-4-2011 01:14 PM

Assalamualaikum………….

Nak minta pendapat dan nasihat pada yang sedang mengalami sakit buah pinggang ni. klu ada experience org lain yg kena pun ok gak.

Mak aku ada sakit darah tinggi dan kencing manis. Ekoran pengambilan ubat yg dah lebih 20 thn tu, buah pinggang dia ada effect sket. Bacaan dari blood test dia tinggi sket. Kitorang dah set appointment dgn doctor pakar jumaat depan. Sian mak aku:'(

So, sblm jumpa doctor tu, nak tanya korang la. Boleh tak korang bg tau apa benda yg blh atau tak blh makan. Kat internet mmg byk info tp takut ada info yg tak betul. Klu dari org yg dah kena sakit ni sendiri bg tau, insyaAllah berguna.

Aku harap sakit mak aku tu blh dikawal. Jgn smpi kena wat dialysis lak. Nak pikir smpi ke situ pun aku tak sanggup:'(

dukun Publish time 17-4-2011 12:07 PM

up balik benang ini
Salam kpd semua otai di sini..saya just nak tanya
Minggu lepas saya ada buat ujian urin dan darah kat pathlab
Result..
eGFR = 57                              range >60
uric acid = 0.44                        range 0.20 - 0.42
creatinine= 130                     range <133
ph 7.0
rbc   nil
epith <5
Result lain semua normal

Adakah buah pinggang saya masih normal?Saya alami kerap kencing
Otai semua sila beri pendapat....Sekian terima kasih

exora Publish time 18-7-2011 10:13 PM

just nk tanya pesakit buah pinggang ni mmg tak bole sembuh ke?
klu baru disahkan menghidap penyakit buah pinggang, ada peluang untuk sembuh tak?
apa cara rwtan terbaik?

update...

zaharzainal Publish time 1-8-2011 02:16 AM

Bapa juga mengalamai sakit buah pinggang, sekarang dia akan buat dialisis 3 kali seminggu, kesian aku tgk bapa aku, bila buat dialisis kepala mesti pening, berat badan pun semakin susut, minum pun tak boleh banyak. Kali aku bertindak dengan memberi bapa aku satu produk ni http://www.facebook.com/photo.php?fbid=218268281545461&set=a.218266541545635.52689.218247431547546&type=1&theater , aku berdoa agar bapa aku bertambah sembuh dan sihat...

puterikhaleeda Publish time 28-8-2011 05:33 AM

macam mana pula kalau baru je detect ada protin dalam darah? atau microalbumin 30-300 ?? nak wat apa ye? sakit ni terus buat dialisis ke ada step2 nyer?

mizsela Publish time 29-8-2011 04:18 PM

macam mana pula kalau baru je detect ada protin dalam darah? atau microalbumin 30-300 ?? nak wat apa ...
puterikhaleeda Post at 28-8-2011 05:33 http://mforum.cari.com.my/images/common/back.gif

nie kes baru detect yer sis,just pegi pakar, dorang akan determine tahap kerosakkan buah pinggang....ade treatment boleh bantu .hmm..dialysis nie bukan semua orang sakit buah pinggang kena....bergantung pada tahap nya.:)....

puterikhaleeda Publish time 1-9-2011 09:28 AM

nie kes baru detect yer sis,just pegi pakar, dorang akan determine tahap kerosakkan buah pingg ...
mizsela Post at 29-8-2011 16:18 http://mforum2.cari.com.my/images/common/back.gif

haah..... ari tu sebenar nya ada batu karang ..... nak operate dah.. tapi cemana tah ada org tu datang kata ada cara alternatif... mmg immediate effect... langsung hilang sakit dan batu pun keluar... but its a painful experience for me and her too..
skang ni masalah baru pula....cian my sister... ni next week after raya break check lagi.. harap ok.... ari tu dia punya microalbumin was 30-300 .........

pasatu check darah pulak... harap ok hendak nya....... but need early preparation.... huhuhuhu....
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8]
View full version: Tentang Penyakit Buah Pinggang