CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kiss

aku dah puas mengalah...tolong lah...

kiss This user has been deleted
Originally posted by sazeryus at 10-10-2006 02:52 PM

Adakah sikap suami awak mula berubah sejak ada anak pertama....kalau ada mungkin sikap itu diwarisi oleh bapanya....

dia mmg cam ni....der anak atau tidak same aje la...

bapa dia baik...lembut org nyer...kiss tak pernah tgk dia berkasar dgn mek mertua kiss...jauh beza dgn anak dia :geram:

Originally posted by kiss at 11-10-2006 07:48 PM

tapi dia jenis keras kepala la...lagi kiss diam lagi la dia suke...dia bleh buat ape aje dia suke...skang ni nak sahur baru balik...rtk tau la pegi mane...

dia ader kantoi satu perkara kat k ...

Aduhhh... Sahur baru balik?  Sedihnya kalau jadi kat I... (Tapi I tak sesabar Kiss kot)

Apa2pun goodluck ya Kiss.... Jaga kesihatan & baby tu....

ish...beratnye prob akak ni...slagi blh thn, thn je la kak.....cian baby u nnt....

tp, kaum hawa mmg la xblh nk ubah encik adam ni...kt ni kan dr tlg rusuk diorg....kt sndiri pun bengkok, caner la kt nk luruskn diorg.....

sbr, doa bebyk, twkkl....tp tu la...ckp mmg sng....org yg nk laksanakan tu yg merana....

dulu ade kes kat bangi yg ppuan tu xthn ngn husband die sbb husband die jht....last2, endingnye...6 feet under la laki die.....dia bunuh husband die pastu tnm blkg umah....

ni citer je....xde la sy suruh akak g bunuh die lak...nauzubillah..

moral of th story: kpd kaum adam, jgn la ingt kaum hawa yg lmh lmbt ni blh diperlekehkan bgitu saje...once ksabaran tu dh mlebihi had, ppuan ni blh jd lbh kejam dr laki....hehe

Originally posted by kiss at 8-10-2006 02:19 AM
assalammualaikum...

aku nak citer sikit problem..harap? adalah yg sudi nak berkongsi cerita.macam ni lah...aku dah kawin..dah ader anak sorang umur 2 1/2 tahun...dia la penawar hidup aku... ...

habis tu, apa yg buat u kahwin ngan dia?
sebab kalau ckp psl baran semua tu, mesti dh tau sebelum kahwin.
kalau pilihan keluarga tu, bulat2 terima?

buleh ke budak2 yg belum kawen mcm aku nie bg advice?...ade value ke?..:nerd:

aku bace2 posting ko kan kiss, nmpk gaye mcm ko syak laki ko ade affair je?..nie instinct aku, kalu salah bagus la...tu yg ko ckp psl kantoi tp ko belum sure lagi tuh...kan?:jeling:

so, aku rase maybe betul ade possibility sbb laki ko ade pmpuan lain (mintak dijauhkan...)...salah 1 tande laki yg ade affair kat luar umah ialah, die akan salu salahkan bini dier dalm setiap hal, x kesah la salah sape pon, tp die akan sntiasa betul...so, better ko make sure hal affair nie, kalu xde bagusla, kalu mmg laki ko ade affair, kalu ko biakan rumahtangge ko xkan lame bertahan...

cume dlm kes ko nie, aku rase/nmpk belum sampai dier pukul ko kan?...cume dier herdik/mara ko...tp once dier dah mule pukul ko, ko pon tau tu dah terkategori under domestic violence, laki ko buleh di charge under domestic violence Act kalu ko report kat police etc....er, family laki ko pon xde dera ko kan?...

Follow Us
Assalamualaikum dik,
Org lelaki ni kadangx harus diajar sedikit. Sebenarnya mereka ni taklah gah mana tapi kesabaran isteri dan tolak ansur yg terlampau berlebihan membuat mereka naik lemak. Skrg nie macam mana adik buat pun dia tak akan puas hati sebab dier ingat adik akan berterusan mencium kakinya. Teach him a lesson...that make him realize that adik takkan berterusan mengikut ego dier. But don't get mad, get even. How? Adik kenalah cari ways yg akan buat dier tersentak dari comfort zone dier tu.Cari dan attack weaknesses dier tapi saya ingatkan jgn berkeras sebab you don't have to fight to win. Org wanita memang pandai dlm menggunakan senjatax lembut begini.Cuba tanya sedara perempuan adik.
Tapi kan org yg kawin 2-5 tahun dan ada 2-3 anak nie memang macam nilah dugaannya.Tapi insyaallah lepas tu kehidupan akan cerah semula. Percayalah....plz try to save your marriage.

[ Last edited by  adiputras at 15-10-2006 12:33 AM ]

Originally posted by kiss at 11-10-2006 07:48 PM

tapi dia jenis keras kepala la...lagi kiss diam lagi la dia suke...dia bleh buat ape aje dia suke...skang ni nak sahur baru balik...rtk tau la pegi mane...

dia ader kantoi satu perkara kat k ...
...ok...kalau aku in your shoes...i would said to myself...enuff is enuff lah...aku akan panggil dia...ajak dia duduk bersama dan talked about aku pey unhappiness...aku pey expectation pada dia...dan apa aku nak in our marriage...i would level and straightened things out ngan dia...and...i would say this to him...kalau dia rasa2 nak berang lepas aku cakap nie...its ok...tu hak dia...tapi...aku nak dia tau yang aku pon have a say in this marriage...and...aku pon bley naik berang kalau aku nak..tapi...oleh kerana aku respek dan sayang giler kat dia...aku mengalah...but...mengalah aku ada limit...so...dia kena jaga2 jangan sampai berang aku naik zengggggggggg...jangan sampai dia kena witness apa aku capable of doing...u have to be firm with him sis...tak pay nak tinggikan suara...tak payah nak tunjuk jari nie semua...tapi...cakap lembut2...cakap baik2...buat muka 20 sen...jangan menangis...orang lelaki meluat tengok pompan menangis...cos dorang ingat kita nak pedayakan dorang ngan tangisan kita...huhuhu...so...yang best...ko buat muka 20 sen sudah...kalau tak tau macam mana...ko ikut muka emot nie:nerd:

...eerrr...kalau hubby dah tak betah kat rumah...maknanya there is something outside the home yang dapat menarik minat dan selera dia...yang dapat menggembirakan hati dia....it is very unfortunatelah kalau ini terjadi...cos...bererti...dia tidak dapat apa yang dia nak di rumah...

...nie u have to improve sikit lah sis...i think he is bored lah...he needs excitement...ko perlu do something to match his needs...kena be pro-active sikit...tak bley too traditional...macam aku pernah advised dulu...kalau bley buat stripetease tu...ko buat lah...kalau bley buat pole dancing nie...ko lakukanlah...preggy woman nie kadang2 lebih kelihatan seksi tau di poles...huhuhu...

...banyak2 bersabar...gunakan kelembutan dan keseksian dan most importantly...kebijaksanaan ko sebagai seorang isteri untuk memikat balik hati suami ko...:love:

Originally posted by ati1402 at 10-10-2006 06:14 AM
Mak mentua tu,mcm mak kite jgk,kan..boleh kalau nak bercakap,berbincang.
"keep ur frens close,keep ur 'enemy' closer" bak kata org putih..xdela mentua tu enemy..maksud Ati,kl die dah campur hal rumah tangga,buat baik ngan dia..ade taktik2nye..byk terdpt lam buku sume tu

:setuju:
Betoi tu

Sya tekankan konsep "COMMUNICATION" with mertua.
Kalau ader per2 tersu refer direct kat Mak Mertua.

Even kalau pegi kat Bonda sendiri, teruk sya kena maki.

Strategy berbaik dengan Mertua ni bagus, nanti kalu ader per2,
dia tahu pucuk pangkal.

Janganlah asyik tiap2 minggu mengadu dgn mertua.
Mertua pun boring & fed-up.

try to settle 1st.

Kalau nak mengadu tu yg penting jer.
Sya sendiri cakap,

"mak, saya bukan aper,
tak mahu selalu call mak, refer kat mak...
nanti mak boring, dah kebal/immune dengan masalah saya...
macam saya ni tak reti nak handle rumah tangga, tawin pandai.. betul tak mak?"

Yg penting pastikan PR skill anda ngam dengan mertua dulu.
Study / kaji dia punya rentak dulu, baru boleh masuk...

Pastu dengan husband,
kalau jenis panas baran ni...

DULU: dia cakap 1, kita balas 10.
SEKARANG: dia cakap 10, kita bals 0.

STRATEGY: cakap banyak tak guna, buat yg penting, baru tahu langit tinggi ke rendah.
                   bila dia sedar, dia malu sendiri.

:cool::cool::cool:

[ Last edited by  sya_sugar_sugar at 15-10-2006 11:47 AM ]

Originally posted by adiputras at 15-10-2006 12:32 AM
Org lelaki ni kadangx harus diajar sedikit.

Sebenarnya mereka ni taklah gah mana
tapi kesabaran isteri dan tolak ansur yg terlampau berlebihan membuat mereka naik lemak.

Skrg nie macam mana adik buat pun dia tak akan puas hati sebab dier ingat adik akan berterusan mencium kakinya.

Teach him a lesson...that make him realize that adik takkan berterusan mengikut ego dier.

But don't get mad, get even.

How? Adik kenalah cari ways yg akan buat dier tersentak dari comfort zone dier tu.

Cari dan attack weaknesses dier

tapi saya ingatkan jgn berkeras sebab you don't have to fight to win.

Org wanita memang pandai dlm menggunakan senjatax lembut begini.Cuba tanya sedara perempuan adik.
.

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju:

Kalau pandai attack weaknesses dia, dia tersipu2 malu macam anak dara..

Jangan sesekali berkeras, tak kemana, tak jadi aper...

GUNA EQ...  berseni, skill ni lama2 kita akan master jugak... art of winning the the mind.

MOGA BERJAYA, CUBALAH...
:pompom::pompom::pompom:

Assalamualaikum..
bila baca cerita kiss ni, akak rasa kita ada persamaan. Suami akak pun dulu mmg seorang yg baran, in other words ego. Nasib kita lebih kurang je. Dari segi gaji, mmg akak lebih tinggi dari dia tp akak x pernah merungut pun. Kiss baru 3 thn kawin kan. Akak dulu problem sgt2 waktu ni lah, usia perkahwinan 1-5 yrs. Sekarang dah 10 thn dah, Alhamdulillah. Akak berjaya atasi perangai baran tu dgn cara yg forummer sini kasilah. 10 patah dia ckp, 0 kita jwb. Biarkan dia merapu meraban sorang2 dia. Lama2 dia boringlah. Lagi satu ttg journal, mmg akak praktikkan, mcm2 luahan perasaan akak tulis dlm tu n suatu hari tu dia terbaca, terus dia kata pada akak. "smp begini jahatnya abang ye tp abang x sedar" at that moment dia mula berubah, lagipun anak dah nak dua dah waktu tu. Alhamdullilah smp skrg ni perangai baran tu dah tak ada dah.
Mmg pd awal perkahwinan tu, rasa nak lari, nak minta cerai semua ada, nasib baik la semua tu tak jadi. Akhirnya dgn berkat kesabaran, kejayaan akan berpihak pd kita. Cuma, asam garam, pahit manis tu biasala dlm rumahtangga. Banyak2 bersabar.

Originally posted by sya_sugar_sugar at 15-10-2006 11:45 AM

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju:

Kalau pandai attack weaknesses dia, dia tersipu2 malu macam anak dara..

Jangan sesekali berkeras, tak kemana, tak jadi aper...

GUNA EQ...   ...

Mau ko tak kemana kalu berkeras ngan laki ko.....ke hospital ko buatnya.
Org lelaki ni kalau isteri berkeras sama naik ngan dier mesti dier guna physical punye.....sadis betul.
Ultraman palsu ni ko kena siram ngan ais je.....biar padam api dier....:ketuk:

Originally posted by adiputras at 15-10-2006 12:35 PM

Mau ko tak kemana kalu berkeras ngan laki ko.....ke hospital ko buatnya.
Org lelaki ni kalau isteri berkeras sama naik ngan dier mesti dier guna physical punye.....sadis betul.
Ultraman palsu ni ko kena siram ngan ais je.....biar padam api dier.......

lol

Originally posted by fisara at 15-10-2006 12:28 PM
Mmg pd awal perkahwinan tu, rasa nak lari, nak minta cerai semua ada, nasib baik la semua tu tak jadi. Akhirnya dgn berkat kesabaran, kejayaan akan berpihak pd kita. Cuma, asam garam, pahit manis tu biasala dlm rumahtangga. Banyak2 bersabar

:setuju::setuju:

Haaa... orang lama dah bagi tips...

:tq::tq::tq:

kak fisara, sya pun kena belajar banyak dari akak.
anak 2 saya kecik2 lagi...

Betullah org kata, ujian rumah tangga, belum teruji selagi belum masuk 4-5 tahun usia perkahwinan.
Saya baru 3 tahun usia perkahwinan saya.

Sok2, peringkat seterusnya 9-10 tahun punya peringkat ujian... waktu laki dah masuk 40 tahun
Life begin at 40 lah katakan...

Kena sediakan payung sebelum hujan ya kak?

:tq::tq::solute::solute:

Para isteri yg baru berkahwin ni mesti cari CENTRE OF GRAVITY (COG) hubby masingx. Then baru u boleh attack dan manipulate shortcoming dier ni. Contohnya kalau COG dier sex...u buatle apa yg patut sampai dier sakit pinggang...kehkehkeh. Kalau COG dier omak dier....u kamceng le kaw kaw  ngan mak mertua.
Haku punya spouse COG memang haku dah masak sgt....jadi senang haku settlekan problem.
Advise haku ni macam strategi tentera plak....COG bagai kihkihkih.

hantu1 This user has been deleted
Puan ...

Pada pendapat hans, suami puan cuba utk menguasai & monopoli secara total (keseluruhan)
perjalanan hidup puan...
Dari perlakuan , percakapan & juga perhubungan puan dgn keluarga sendiri..suami telah
berjaya memberi tekanan mental (sebenarnya ini adalah satu DERAAN MENTAL) pd puan..
dan jika dibiarkan akan menyebabkan hidup puan lebih PARAH & seterusnya puan akan
hilang rasa KEYAKINAN pd diri sendiri...

Suami sbg anak tunggal berasa MEGAH & setiap org harus tunduk pd kemahuannya...
Tetapi beliau lupa bhw perkahwinan itu adalah berkongsi segala2nya..dari rasa susah/
gembira/kata2../ & juga perlakuan..agar tiada hati yg terkilan dan hidup yg lebih bahagia..

Puan perlu kuat semangat & yakin diri dalam hal...sbg cth..:

1) Jika disebabkan oleh kata gurauan yg tak seberapa yg menyebabkan dia merajuk
    berhari2 (setelah puan meminta maaf) just ignore him...buat keadaan spt biasa
   tak perlu berterusan puan merasa bersalah krn lama kelamaan ini akan melemahkan
   semangat puan..( Ingat !!!!! INI ADALAH DERAAN MENTAL PD PUAN..)

Semoga puan terus bersemangat menjalani kehidupan...

Originally posted by fisara at 15-10-2006 12:28 PM
Assalamualaikum..
bila baca cerita kiss ni, akak rasa kita ada persamaan. Suami akak pun dulu mmg seorang yg baran, in other words ego. Nasib kita lebih kurang je. Dari segi gaji, mmg akak lebih t ...

TQ kak....tapi kiss dah buat semua tu...kiss mmg suke luahkan hati dalam kertas n buku...mmg kiss ader satu buku diary...tapi kiss tak tau la dia penah bce ke idak...tapi kiss penah sengaja tak simpan...tk tau la...kiss mmg jarang jawab..tapi tak jawap pun kene marah jugak...cam mane...dia jer betul..susahlah kak...

Originally posted by hantu1 at 16-10-2006 11:23 AM
Puan ...

Pada pendapat hans, suami puan cuba utk menguasai & monopoli secara total (keseluruhan)
perjalanan hidup puan...
Dari perlakuan , percakapan & juga perhubungan puan dgn keluar ...

bukan setakat merajuk aje..kekadang sampai kene maki hamun sebab bende² kecik jer...panas jer telinga ni...nak buat cam ner...sabo jer la...kadang rase bodoh sgt..saya ade kerjaya...pendapatan melebihi dia...tak menghrap satu sen pon..tapi diperbodohkan begini...ermmmm...bukan nak hina suami...tpi inilah realitinya...

Originally posted by philipinoe2 at 12-10-2006 12:43 PM
buleh ke budak2 yg belum kawen mcm aku nie bg advice?...ade value ke?..:nerd:

aku bace2 posting ko kan kiss, nmpk gaye mcm ko syak laki ko ade affair je?..nie instinct aku, kalu salah bagus la.. ...

kiss penah tanyer dia hal ni...dia nafikan..dia kate la..wat per nak buat tu semua...lebih baik abiskan duit kat kereta kesayangan dia..dia mmg minat kereta..macam² dia buat...tu minat dia...kiss tak penah larang...kiss penah warning dia..kalo satu hari dia kantoi...kiss ade bukti...jgn harap nak jumpe kiss lagi..itu azam kiss...

Itu larr..nak nasihat banyak-banyak pun mamason pun bukannyer pandai dan kurang jugak pengalaman dalam hal rumahtangga nie.  Kahwin pun baru 5 tahun.  Tapi macam nie larrr kiss.... Kiss bawak2 larr berbincang ngan dia.  Luahkan segala apa yang terpendam secara mendalam.  Biar dia tahu.  Soal panas baran nie, memang parah bagi mamason.  Lelaki yg tak pandai kontrol dia punyer hot temper bahaya tau ... macam2 boleh jadi.  Cuba2 larr bertanya ngan ustaz2 ker ayat2 yg patut kiss baca untuk hilangkan panas baran si suami.  Itu salah satu usaha kita kisss... Jangan hanya berdiam diri.  Diam kena pada tempatnyer tak aper...

Lagi satu, sabar itu penting.  Memang larr cakap lebih mudah dari buat.  Tapi percayalah kiss, kesabaran yang tinggi pasti akan berbaloi.  Allah itu adil.  Dia pasti akan menolong setiap umatnya, tapi Kiss pun kena larr berusaha jugak.  

Jangan hanya fikir nak keluar ajerk dari masalah.  Konon2 nak lari dari masalah.  Kalau kiss lari itu bukannya jalan penyelesaian.  Mungkin kalau dah habis usaha...habis daya..puas berdoa..dan ini petunjuk yang Allah berikan, jalan penyelesaiannyer ialah keluar dari masalah ini.... buat larrr apa yang patut.  Kadang2 biarkan Allah yang tentukan segalanya setelah segala usaha kita lakukan..... OK Sis??