CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jejai

Lengan murid lebam dicubit ustazah Kelantan

cik pan dah ada anak ke?

masalahnya sekarang pun xtau siapa yg betul siapa sallah samaada budak tu betul2 degil sampai kena cubit ataupun ustazah tu
memang garang x bertempatkan..rasanya setakat kena cubit settle luar sudah..jumpa guru besar ke..ni sampai nak masuk paper bagai.. perlu ke? banyak lagi berita penting yang boleh masuk kat paper tu..lagipun dah nama paper..mestilah kebanyakan semua orang baca..kesimpulannya, jangan nak tunjuk sangat orang melayu kita ni jenis manja dan kuat mengadu..ibarat meludah ke langit gak la kan
Encik_Hubby Post at 4-10-2011 17:17

Ekau nak berita apa kat paper? Pocong keluar waktu tengahari? :re:  

Saya tak kata pasal masuk paper atau apa. Saya kata pasal sikap orang2 kat sini yang rata2 main cakap je.... kena bantai ka kena tibai ka pun takpe... kalau bising2 nanti dikata manja.. kuat mengadu :re:

Peraturan sekolah tak benarkan guru2 sentuh fizikal pelajar... lebih2 lagi dah tahap macam ni... ahhh malas nak kata apa la... ekau dan yang lain2 bukan ada anak pun kan... bulih la sebarang cakap. Dah ada anak nanti patah riuk kat sekolah ekau dok diam2 kat rumah je la, jangan bising2.

Erk. ni ex classmate anak I ni. I knal jugak ni,slalu tgkdulu. skrg anak I dah pindah skolah.

Ekau nak berita apa kat paper? Pocong keluar waktu tengahari?   

Saya tak kata pasal ...
cik.panda Post at 4-10-2011 17:21

lebih baik keluar berita pocong keluar tengahari dari berita macam ni..buat malu jah...sikit2 mengadu..lainlah dah patah riuk ke..agak2 nya lepas ni cikgu jentik tinge pun nak masuk paper  

lebih baik keluar berita pocong keluar tengahari dari berita macam ni..buat malu jah...sikit ...
Encik_Hubby Post at 4-10-2011 17:43

Patutlah Kosmo dan Metro still survive. Ada je Melayu yang rela diperbodoh oleh tabloid2 begitu. Whatever, pilihan masing2.

tq cik panda sebab uols memahami..itu la yg iols persoalkan
iols pon penah kena bantai dulu..so? itu dulu zaman dulu bukan zaman skrg
time dulu mmg la mak ayah tak kisah cikgu bantai anak depa
lepas korang ada anak sendiri, bergelar mak ayah takkan la uols tak sentap anak kena tenyeh dgn cikgu?
uols boleh biarkan camtu takda apa2 tindakan atau uols boleh ejek depan anak & kata "hah padan muka! buat lah lagi"? gitu? takpun pi bantai lagi anak tu?

pada pandangan saya selaku mak of course saya tak puas hati dgn tindakan cikgu tue
so apa yg perlu saya buat? saya selesai cara baik, jumpa cikgu & tanya apa salah anak saya..bukan saja dengar dari cikgu tapi dengar juga dari side anak saya so nampak adil
bukan saya against hukuman rotan tapi saya tak puas hati dgn CARA hukuman tu.  anak2 adalah cermin ibu bapa..saya malu kalau orang lain mempersoalkan tingkah laku anak saya
sebab itu menunjukkan yg saya gagal pupuk anak2 dgn sifat yg baik

Patutlah Kosmo dan Metro still survive. Ada je Melayu yang rela diperbodoh oleh tabloid2 be ...
cik.panda Post at 4-10-2011 17:45

saya tak kata saya suka layan tabloid cam tu, mungkin cik pan x faham maksud saya..x apa lah..macam cik pan cakap..pendapat masing kan

Follow Us
esok2 yahudi , US dn sekutu  ( kalo ada perang dunia ke 3 la )nak jajah mesia, suruh askar diorang cubit je askar / pejuang tempatan...

dpt tangkap, cubit jer...tentu diorang akan mengalah..amik la mesia ni, jajah la...jgn la cubit lagi...adoiiiiiiii.......sakkittttnyeee....sebab nye tak penah kena cubit, masa sekolah, masa masuk akademi, semua nye dilayan dgn manja...

apa2 sebab ustazah tak boleh buat macam tu dan emaknya pula cuba selesai cara baik tak perlu kecoh2 di surat khabar..

esok2 yahudi , US dn sekutu  ( kalo ada perang dunia ke 3 la )nak jajah mesia, suruh askar diorang c ...
salimrock Post at 4-10-2011 17:51

garangnya encik salim

bulu rasa memang ibu bapa terlalu manja kan anak di zaman sekarang..

darjah 2 tu wa dah kena rotan kat punggung, cubit kat lengan, kena tumbuk perut dgn budak2....

dan kat sekolah wa pun ada budak pompuan yg mcm tu...

tp wa tak report pun kat mak / bapak pasal wa tau wa salah....

kalo report, mak bapak tanya, kenapa ko gaduh? ko bising...kena lagi sedas....kali ni dgn hanger baju pulak...

budak skrg...

mak, cikgu cubit, sakit...

mak bapak dah siap asah parang, cari besi dah nak serang cikgu...

yg berduit sikit dah telepon loyer dah.....

stakat cubit pn nk heboh semalaya.... bknnya cikgu tu buat smpai cacat atau patah pn... first day dlu ms pak aku antaq p sekolah siap pesan kat cikgu kelas..buatlah camna pn jgn cacat/patah ank sy sudah.. manja pn biar la bertempat gak..

mak dia patut cakap...

sayang..sayang kena la tahan sakit ye..mana tau esok2 pas amik alih mesia ni, kita kena hudud, tak pun hudud kat kelantan...

nanti kalo sayang kena tangkap khalwat esok,kena tangkap tak puasa, minum minuman beralkohol, atau pun kena tangkap main judi... diorang sebat tau...takde denda2 lagi, mcm zaman mak ayah ni....sebat lagi sakit tau...

aku sayang kat cikgu2/ustaz/ustazah yg pernah cubit/rotan/tampar aku dulu.. kecuali cikgu muzik yg ketok aku pakai recorder - bukan benci kat beliau, tapi cuma feling biasa2 je.

...ibubapa sekarang...too much...
...la ni pun x blh sebarangan suruh anak murid padam papan hitam...silap haribulan guru kena saman...dilemma menjadi seorg guru di zaman millineum.......

mak bapak skrg terlampau manjakan anak2n terlampau percayakan anak2...kdg2 anak rosak org lain yg dipersalahkan..

wartawan yg repot cite ke laut cam ni pun sengal..len la dah kene bantai sampai pengsan...harus la repot...jgn kata budak sekolah askar skang ni pun dah manja...bila kena balun ngan senior dah repot kena buli...

hakikat zaman sekarang :  "jangan sentuh anak saya, saya yang lahirkan dia..saya kenal anak saya...cikgu jangan nak memandai tuduh anak saya nakal"..

selepas 15tahun kemudian........................................

"weh mak..papa..jangan nak memekak lagi boleh tak beb, aku dah besar panjang la wei...aku tahu mana baik buruk..mak ngan papa jangan nak menyibuk".huhhh..

Muaknya aku baca komen2 "aku dulu... aku dulu...."  

Zaman ko sekolah, kena lempang semua dah ...
cik.panda Post at 4-10-2011 16:57
pakcik setujuk dgn ulasan cik pan ni