CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Golongan Antivaksin Tak Senang Duduk Sanggup Bayar Mahal Untuk Sijil Vaksin

_blackbird replied at 23-8-2021 12:45 PM
yes betul, peniaga pon ada hak utk pilih customer dia. owner mall pon ada hak utk benarkan siapa m ...

hak tu hak jugak

tapi kena la tengok keadaan

kalau kompeni cina tak bagi perempuan bertudung kerja kat kompeni dia, ko jugak yang melenting kan?

ini namanya diskriminasi

JessePinkman replied at 23-8-2021 10:59 AM
Benefits outweight the risk tu, memang depa duk berkokok macam tu selama ni. Tapi takdak pulak dep ...

penat kkm update hari2 org kat icu dah nampak berkurang, siapa yg vaksin stage 1-2 je kalau terjangkit pon, ekonomi pon dah boleh buka sikit sebab walau ada jangkitan tapi terkawal. ko nak bukti mcm mana lepas vaksin jadi iron man ke???? lagi 1 ni pertama kali kita dpt wabak covid ni. yes semua provax tau vaccine ni masih dlm experimental stage, kita ni generasi pertama yg terima vaksin ni. mmg kita jadi rat lab sebab sebab generasi sebelum kita tak pernah kena covid. takda ada record experiment lagi sebelum ni. kita yg kena jayakan sama ada vaksin ni success atau sebalik nya. takda ada calon ujikaji lain selain kita.

Dalam pada xpeduli gigih komen semedang siap xhbs2 example kawan2 dr tadi kaka perati..

Alahaii...yg set2 pemalas tp amik phd xsuka bc journal tu kawan ko la..bukan org lain so xperlu pukul rata..dah perangai pemalas..patutla mentaliti ko pon mcm burung hitam..sesuai laaa dgn nama tu

kan vaksin tak wajib, kenapa gigih jugak nak rasuah klinik utk beli sijil pelesu? tunggu herd immunity je boleh tak? nampak sangat la tak tertahan duduk rumah nak merayap dengan bebas. dlm family aku ni ada sorang antivax and yaa dia la yg suka merayap langgar sop, sama jugak dgn antivax yg pengaruh dia, suka2 je datang rumah orang bawak makanan siap. yg vaksin ni takde la gelupur nak ke hulu ke hilir dan bukannya provax sangat pon tapi dah tau kalau tak vaksin = melambatkan herd immunity, banyak urusan penting boleh tergendala. tu kan dah ada kaunter khidmat kat mana hanya benarkan yg dah vaksin berurusan. aku ni kalau hidup harta 7 keturunan tak habis, mampu self sustain dgn bercucuk tanam dan ada ternakan sendiri, tanah pulak luas boleh hidup terpencil dari orang aku pon rasa tak nak vaksin, sah2 tak perlu bercampur dengan orang lain. mcmn kita rasa kita ada hak utk dilindungi dr kesan sampingan vaksin, dorang juga ada hak utk rasa lebih selamat tidak berurusan dgn golongan yg lebih terdedah dgn virus. jd tikus makmal ni mcm jihad jugak la, dari korang doakan provax mati sbb vaksin baik ko doa semua dilindungi dari side effects vaksin biar makin ramai yg yakin nak amik vaksin supaya korang dapat kekal dlm kelompok 20% yg tak perlu vaksin. ni umpama masa perang ko doa askar pejuang yg dah dilatih dan berada dibarisan hadapan mati sedangkan kalau dorang mati, korang yg marhaen ni lagi terdedah dgn bahaya sbb tak bersedia langsung utk hadap serangan lawan.

_blackbird replied at 23-8-2021 12:50 PM
penat kkm update hari2 org kat icu dah nampak berkurang, siapa yg vaksin stage 1-2 je kalau terjan ...

virus jadi makin kuat kalau boleh survive dalam badan orang yang telah divaksin

kemaruk replied at 23-8-2021 12:50 PM
hak tu hak jugak

tapi kena la tengok keadaan

kau kalau tak selesa atau seronok kerja kat satu tempat pon ko resign cari tempat lain. yg better

Follow Us
kemaruk replied at 23-8-2021 12:49 PM
warga asing pon dapat free je termasuk booster 3,4,5,6,7,8,9 sampai AJM nanti tu kankankan

tu b ...

Itu mmg dh confirm da..tu yang asik xcukup2..dah berjuta donation vaksin pon masih nk mmbeli..apedehalll...duit tax kan adoooo...heheheh

Kang dh xlarat nk cucuk kang dok jela dine in ramai2 kat spital ye kami ni dok rumah..beli online je..dh mmg setahun lebih dh mmg cmni..normabaru blk rumah parent no hal pon.hehehe..

_blackbird replied at 23-8-2021 12:52 PM
kau kalau tak selesa atau seronok kerja kat satu tempat pon ko resign cari tempat lain. yg better
...

yela semudah tu

sembang dalam forum boleh la

realitinya, kompeni cina letak iklan kerja "for mandarin speaking only" pon dah menggelupur

hak kununnnn

ini diskriminasi.. tolong bezakan ye

kemaruk replied at 23-8-2021 12:52 PM
virus jadi makin kuat kalau boleh survive dalam badan orang yang telah divaksin

then masuk ke badan yg tak vaksin virus jadi lemah gitu? sebelum jumpa vaksin pon covid dah ada 10 jenis dari varian alpha hingga gamma sahaja

tupai replied at 23-8-2021 08:27 AM
I x faham la ape dlm kepala hotak antivax ni dok whoever ambik vaksin, org tu bertuhankan vaksin.  ...

yg ni aku setuju, sebab adik ipar iols dok la provoke benda ni, sampai rasa, kenapa ingat aku ni dah terpesong ke? solat semua ibadah masih buat, seolah2 mcm kita ni bergantung vaksin semata, aku bekas pesakit covid tapi x teruk la, alhamdulillah, sampai rasa nk je left group adik beradik tu

_blackbird replied at 23-8-2021 12:56 PM
then masuk ke badan yg tak vaksin virus jadi lemah gitu? sebelum jumpa vaksin pon covid dah ada 10 ...

vaksin memang akan sentiasa bervolusi

makin kuat antibodi, makin kuat ler dia jadi

sampai ke satu tahap nanti, akan ada varian yang cuma serang orang yang dah divaksin sekiranya majoriti penduduk dah divaksin

kemaruk replied at 23-8-2021 12:54 PM
yela semudah tu

aku free hair. aku nak menggelupur buat apa. sorry situasi tersebut tak terkesan dengan aku. hahahaha

kemaruk replied at 23-8-2021 12:59 PM
vaksin memang akan sentiasa bervolusi

makin kuat antibodi, makin kuat ler dia jadi

ok lah sama2 kita saksikan varian tu muncul ok kalau aku sempat hidup sampai 2023 lah. katanya yg dah vaksin ni bakalan mati 2023 nnt. kalau terbukti betul aku sendiri akan minta maaf kat ko kerana gelap mata gelap hati dari kebenaran dan hidayah yg cuba ko sampaikan tu. aku benarkan ko buka thread khas utk kutuk aku

_blackbird replied at 23-8-2021 12:59 PM
aku free hair. aku nak menggelupur buat apa. sorry situasi tersebut tak terkesan dengan aku. hahah ...

bangkem doakan PAS memerintah malaysia

biar freehair macam ko dipaksa pakai tudung bila masuk premis kerajaan hahahahhahahaa

_blackbird replied at 23-8-2021 12:45 PM
yes betul, peniaga pon ada hak utk pilih customer dia. owner mall pon ada hak utk benarkan siapa m ...

awak... jiran2 saya byk terkesan dgn pkp dari tahun lepas lagi. Kalau mereka semua ada customer, dah cukup bersyukur. Kalau awak bukan peniaga kedai, minta tolong jangan cakap macam ni. Sebab kawan2 saya tak pernah fikir pasal vaksin atau tak. Ygpenting nak teruskan mata pencarian dia & nak sara anak2. Kesian kawan2 saya. Sewa kedai tak murah awak... banyak bulan bayar tapi tak boleh meniaga

kemaruk replied at 23-8-2021 12:49 PM
warga asing pon dapat free je termasuk booster 3,4,5,6,7,8,9 sampai AJM nanti tu kankankan

tu b ...

Itu yang akak cakap ada yang akan tukar 'kiblat'... dari antuvaks terus jadi antivaks....

_blackbird replied at 23-8-2021 01:02 PM
ok lah sama2 kita saksikan varian tu muncul ok kalau aku sempat hidup sampai 2023 lah. katanya yg  ...

ayat pasrah nampak

kemaruk replied at 23-8-2021 01:02 PM
bangkem doakan PAS memerintah malaysia

biar freehair macam ko dipaksa pakai tudung bila masuk p ...

tiado masalah. aku sarung je lah tudung kalau nak buat urusan rasmi gi gov nnt. aku pon nak tgk juga apa jadi kalau pas memerintah mampukah kita jadi negara lindungan kaabah????

kemaruk replied at 23-8-2021 12:54 PM
yela semudah tu

Itu laennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Zhana replied at 23-8-2021 01:03 PM
awak... jiran2 saya byk terkesan dgn pkp dari tahun lepas lagi. Kalau mereka semua ada customer, d ...

aku ckp pada peniaga yg pilih customer bervaksin pastu antivax sentap sebab takboleh masuk. aku suruh la mereka boikot peniaga mcm ni cari peniaga yg terima diorg. org dah taknak buat apa kita nak hegeh sentap. kawan ko tak kisah kan vaksin tak vaksin. takda kaitan dengan penjelasan aku. antivax mesti lah sokong peniaga yg memberikan kelonggaran pada mereka