CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

Elisya Sandha Duduk Rumah Mentua Asyik Masak Je! Bertuah Sheila Dan Jinggo

Bagus elisha ni..

gideoncross replied at 4-9-2021 10:37 PM
Tarik nafas buang nafas iol bca komen uol ni haih, smoga lh iol d jauhkn dri mil/fil yg cmni punya ...

Nak menikah jgn tgk bakal laki/bini saja... tgk perangai mak ayah dia sekali...n bakal ipar duai.. kalau jenis perangai mata duitan... mengawal anak... ko jauhi lah... sebab ko x kan merasa bahagia... laki ko mcm mana sekali pun akan side keluarga dia.. kalau dia x side keluarga dia pun... dia side ko pun.. ko akan hidup dgn sumpah seranah makian mak mentua n ipar duai.. dijaja cerita ko tu kawal anak dia.. anak dia ikut ckp bini... maka jatuh lah hkuman ko anak menantu derhaka... mil yg perangai mcm ni mmg akan menderhakakan anak mereka..

adeqbun replied at 4-9-2021 09:54 PM
Yg mkn ketam tu die ngadap je laki dan pak mertua makan .x de makan sama..oh noooo .mmg budaya kel ...

Yup yg tu lah aku tgk n rasa pelik.. laki n pak tu mcm raja plak kena layannya...

matjerk replied at 4-9-2021 10:47 PM
Yup yg tu lah aku tgk n rasa pelik.. laki n pak tu mcm raja plak kena layannya...

Ha siap plating kene 5

jijilaaa replied at 4-9-2021 10:10 AM
sama dgn mil aku. malam tu aku pitam smpai nak muntah dalam rumah tu sbb seharian kat dapur sbb ke ...

Kena luah dkt suami. Kena. Jgn pendam. Bgtau je macam ni family u layan. Biar dia rasa bersalah sampai mati.

Nham22 replied at 4-9-2021 06:43 PM
Negeri mane tuuu??

Nun utara sanaaa..... Kena lalu jambatan nak masuk sana...... Biasa la. Geng2 gelang sampai siku ni.

Follow Us
ninnamina replied at 4-9-2021 10:12 PM
Kalau macam ni seeloknye suruh tok laki invest beli thermomix.

Mil cerewet. Kalau boleh nak cara lama. Kari tu kalau boleh buat rempah sendiri. Mil dia paling banyak pantang kalau nak masak kari.

Kawan i letak air paip, bukan air tapis coway masa masak sup. Mil xnak mkn.

gideoncross replied at 4-9-2021 02:21 AM
Mungkin sjenis ank llaki hrus d mnjakn, yg kna tahu smuanya dh tntu c prmpuan. #adatmelayulama

Lepas tu makpak sakit, dah tua anak perempuan jugak jaga

#adatmelayulama
Copy hastag sikit.

Semoga rumahtangga yg dibina sentiasa bahgia hingga ke syurga..aminn

Cyst ngajor elisya mcm elisya x gheti masak langsung. Ker mak Si elisya tak ngajor dia masak??..  Erm budaya memdewakan laki.. Hurm x berkenan aku.

matjerk replied at 4-9-2021 10:34 PM
Kalau anak sendiri dok membuta lagi... laki bangun..buat kopi sendiri dia x kata apa.. paling2 x p ...

betul...  aku tengok ramai mertua laguni...  aku berdoa semoga aku tak tergolong dalam golongan mertua from hell...  aku memang ajar anak2 aku supaya jadi lelaki n suami ikut ajaran islam, bukan ajaran melayu...

Aku berpendapat diorang ni takde anak perempuan so bila mai menantu ni harus lah sayang dan treat mcm anak sendiri dan aku rasa Elisha ni jenis budak baik.

Edited by MoneyMatters at 5-9-2021 07:14 AM
hollahop replied at 4-9-2021 04:59 PM
Jgn jadi mcm kawan iolls sudahlah. Mmg mertua nak kan menantu yg rajin masak.  Xsangka pulak rajin m ...

Baiknya kwn uols. Suruh dia beli kuih frozen banyak2 la dgn pes masakan..

Tapi kowserh nyaaa hidup habis di dapur je.. Org melayu kita gini laaaa makan jenis susah n lmbt masak. Kdg tgk mat salleh senang je one pot meal lah, pasta for dinner la, roast chicken ke, toast je.. Kalau melayu u suruh makan toast mmg habisssslahhh kena cerca.. Berapa lama kwn u bertahan masak2 mcmtu sblm pindah rumah asing.. Gigih sgt dia..

eyansss replied at 4-9-2021 08:18 PM
teringat kawan aku pernah sound mertua dia setelah bertahun2 sabar...  dia cakap: mak kena ingat m ...

Mesti bersyukur biras2 kwn u sbb kwn u amuk kat MIL terus MIL baik perangai haha..

Teringat I pernah mcm terbuat muka n menjawab skit dpn mak saudara dan MIL sbb sibuk suruh i beranak lg walaupun anak i baru setahun setgh masatu. Selepas i tahankan hati sehari dua dok ulang ayat sama je, I terus jwb je biarlah dulu blm putus susu lg anak I. Lagipun dgn I n husband PJJ kalau apa2 anak sakit i juga yg bgn n kena jaga n bwk hospital bknnya laki i or ada org lain nk tlg jaga. Syukur lpstu senyapppp xde tanya dh. Rengsa juga I sbb bila anak perempuan dia x ngandung lg smpi skrg dh dkt 3 tahun kawin xde pula tanya soalan sama

hollahop replied at 4-9-2021 03:57 PM
Mil cerewet. Kalau boleh nak cara lama. Kari tu kalau boleh buat rempah sendiri. Mil dia paling ba ...

Kakak iols citer, mil dia x suka kaler itam..kalau dlm mknan aku serbuk2 itam skit..hangus skit ke..mmg sentuh pun tidak..pastu buat muka seposen kt anak dia aka abg ipar meols. Tu blum kalau anak2 mil dia call..bgtau  makanan asik beli je..padahal akak meols terkangkang masak on time sbb mil nk kena mkn ubat..geram meols dgr

arffa replied at 5-9-2021 07:04 AM
Aku berpendapat diorang ni takde anak perempuan so bila mai menantu ni harus lah sayang dan treat mc ...

Betul. Nmpk mcm cyst pon mmg suka sheols alhamdulillah la. Cuma ya la musim covid pastu awal2 kawin ni mgkn masak je la boleh impress kan in laws. Lagipun surely ada maid boleh prep kan brg2 nk masak n cuci2 pastu so not bad lah

Dulu lepas kahwin pun aku tinggal dengan in laws.

Nasib baik mak mertua aku tak expect aku buat kerja rumah bagai sebab aku kerja masa tu.

Dia kata “Anak perempuan aku sendiri jarang masak,buat kerja rumah. Takkan nak suruh menantu aku buat pulak.”

Kalau korang ada in laws yang baik, itu satu rezeki.

jgn terlalu nk ambik hati mentua sgt, awal2 ni mmg la semua herlok..

dik, awal2 ni la best duk asing, nama pun pengantin baru. masak2 tu bila2 je boleh,..

kita ni kat rmh mak sdiri pun blm tentu nk serajin gtu tup2 dh kawin semua berubah nk jd mithali.

hati ku hitam ke ape ke terserah la tp kami yg dh kawin ni bcakap based on pengalaman. nt dh bercakaran ko tgk la mama elisya ngn cyst  duk bergasak kat socmed

Suka tengok Elisha
Bertuah dapat mertua baik

kesiannya acik2 kepam dalam ni
kalau mertua ko jahat jgn la ko nak samakan semua mertua jahat
ishhhh kesian sungguhhh