CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: gogo2

KFC sedang menyiasat pekerja KFC hidang ayam lepas letak kat tapak kasut

mcm bangla je...hampeh sunggoh pangai
chintalara Post at 1-7-2011 14:59

org bangla jgk jadi mangsa....

aku dah lama boikot kfc ...
sebab asal bli..tak sedap.. aseik tak sedap je......
bau ayam la.. hanyir la..mentah la..
eeiii...... taknak la kfc lagi........

aku lbh suka pizza... hehhe
tapi tulah kan... sejauhmana kebersihan pizza tataula

aku syorkan bebudak cina yg duk bagi komen racist kt fb tu, suh depa lak keje fastfood. leh kata majoriti pekerja fast food baik McD ke, kfc ke, pizza ke, ramainya melayu. duk komen je pandai. aku pun melayu, tapi aku pun tak setuju n marah dgn tindakan budak2 kfc x ckp akal ni. knp laa nak jd kan isu sejagat ni jd berbaur perkauman lak.

komplen je pandai, polis bengap, bomba lambat, askar lemau.pastu kaitkan semua tu dgn,  melayu. dah tu, nak ke ko keje susah2, ikut shift bagai, kena maki dgn org sana sini, gaji ciput, bila ko wat dek, dikata ko x wat keje. bila ko strict, dikata ko x berperikemanusiaan. bila babi2 semua kena serang virus..dah jd tugas ko lak nak hapuskan semua babi2 tu. sib baik skrg ni nampak le ramai juga org2 ko da jd pulis, jd bos besar. aku suka. lagi ramai lagi bagus, supaya benda2 ni x dikaitkan dgn bangsa. bosan tau mengadap benda2 gini.

dah mcm aku plak yg racist ye? bkn apa, aku geram betul bila isu2 mcm ni, dikaitkan dgn bangsa. melayu x melayu, adakah jika pelaku tu bukan melayu, ianya bukan isu?

aku syorkan bebudak cina yg duk bagi komen racist kt fb tu, suh depa lak keje fastfood. leh kata maj ...
siasia Post at 3-7-2011 01:28

melayu la bodoh, dah tau gaji ciput keje shift kene maki tp awat keje kat situ, cube la jd entrepreneur mcm anak2 cine sendiri jd bos, dah tu bile jd kuli buat taik, ntah2 ayam2 yg tepek kat kaki tu masuk mulut melayu jugak at the end. Budak2 cine pandai, sbb tu depa xkeje resto fastfood sbb resto tu peras pekerja, syarikat yahudi beb,cine pun tau nature of this fastfood resto is so cruel n haroommmm

aku syorkan bebudak cina yg duk bagi komen racist kt fb tu, suh depa lak keje fastfood. leh kata maj ...
siasia Post at 3-7-2011 01:28

mungkin sebab lelaki dalam tu nampak cam org melayu..tapi aku nampak cam budak bangla yang ikut cakap budak melayu yang rakam video tu...sebenarnya kejadian tu bulan 10 tahun lepas...KFC dah buang pun budak tu ..sekarang KFC tgh cari siapa yang pergi expose video ni semula utk jatuhkan kfc...video yang mungkin agak nakal nampaknya dah jadi kes serius yang boleh menjatuhkan KFC....

dari segi pengendalian makanan KFC masih tak terbaik mcdonalds...sebab mcdonalds guna live kitchen..custemor boleh nampak....lagipun perkerja terpaksa follow prosuder pengendalian makanan yang agak strict seperti cuci tangan dalam tempoh tertentu dan sentiasa pakai sarung tangan....berbalik citer kfc...waktu malam staff semua berdisko dancer dalam dapur....mana pergi supervisor dan manager  ehe...

hadoi.......

Follow Us
melayu la bodoh, dah tau gaji ciput keje shift kene maki tp awat keje kat situ, cube la jd entre ...
kentutmanis Post at 3-7-2011 01:37

aku rasa komen ko tak releven sangat ngan  pendapat forumer tadi tu...takde kena mengena ngan gaji rendah atau bangsa...ikut negara laa..kalau di hong kong atau china...tentu laa pekerja fast food adalah org cina...begitu juga di singapura...KFC managementnya banyak cina...cuma pekerja kaunter ajer lebih kepada melayu dan india....ni bukan sebab org cina tak nak kerja situ tapi sikap management yang suka amik pekerja bahagian tu adalah org melayu...ni bukan di kfc ajer hampir semua restoran lain yang tarik pelanggan melayu biasanya guna pekerja melayu...kecuali beberapa restoran kopitam yang lebih banyak pelanggan cina ....tapi ada juga kopitiam seperti uncle john amik org melayu bekerja...ni adalah psikologi pasaran...kalau tgk pada 80an pekerja kfc adalah kebanyakkan adalah cina...malah banyak juga OKU...sebab KFC prihatin amik pekerja kurang upaya...sekarang ni semua restoran milik bangsa lain guna org melayu...sebab sebab telah aku nyatakan tadi....

kawan aku slalu bangge dgn fast food restaurant mcm neh. dia confident kate bersih. nnt nak bg dia tgk video ni...mesti tenganga nganga mulot dia.

aku rasa komen ko tak releven sangat ngan  pendapat forumer tadi tu...takde kena mengena n ...
abgboroi Post at 3-7-2011 02:27

pada aku tak gitu.. berdasarkn bangsa n tmpt juga..
orang cina malaysia tkkn keje di
1. jaga tol
2. jaga bank
3. jual burger
4. kfc/mcd n lain2.
5. anggota keselamatan cm polis/tentera (klu ada pun kureng)

kekurangan pekerja bngsa cina kt malaysia ni dlm  bidang ni psl dorg lebih suke pekerjaan yg beri pengalaman/jaminan tuk masa depannya esp. masa depan anak2nye, sebab tu dorg lebih suke keje bidang lain esp. bisnes,  cthnye mule2 keje bwh.cm mekanik, jadi kuli, pstu buka kedai sendiri.buka kdai jam tepi jln, pstu generasi seterusnye ada rumah kedai.. buka gerai tepi2 restoren cina, pstu bbrapa tahun ada kedai sendiri..sebab tu juge kalu bisnes ni berjaya, dorg leh serahkn pada anak2nye tuk dimajukan lagi..

sebab tu juga kalu ada org cina malaysia kata dia tkde keje, tk dpt cari keje, dialah penipu besar sekali kt negara ni, pasal mudah sgt org cina nk keje psl bidang bisnesla satu2 bidang yg leh tmbah jawatan/tmpt utk dijawat.

aku bukan nk pndng rendah pada pekerjaan cmni, tapi bnda2 cmnila yg org cina/bos2 cina bitau aku..

cina kt malaysia lain sket dari negara china sendiri, psl dorg kna survive ngn berjuang tuk idup psl ada hak bumiputera kt malaysia.

tu yg aku tau, hasil dari pertanyaan ngn bos2 cina, nape dorg leh brjaya dlm bisnes.

Post Last Edit by abgboroi at 3-7-2011 11:26
pada aku tak gitu.. berdasarkn bangsa n tmpt juga..
orang cina malaysia tkkn keje di
1.  ...
batmana Post at 3-7-2011 08:43

pendapat ko betul juga....yang meniaga burger dan roti canai mostly mmg melayu pun ...cina hanya bertindak sebagai pembeli....

aku pun sebenarnya tak faham...sebenarnya diorang pun suka jadi kuli...contohnya kerja di kedai tinted...repair hawa dingin ...servis kereta dan sebagainya...nak kata gaji banyak pun tidak juga..tapi aku tahu diorang mmg cekap ngan kerja kerja tersebut....aku pernah pasang radio kereta pada kedai konon 100 % bumiputera tapi hasil kerja x memuaskan...begitu juga repair kereta...aku lebih suka hantar pada cina walaupun mahal...

berbalik kepada restoran ni...yang ni mmg management lebih suka amik pekerja melayu...kecuali dinyatakan sebaliknya...kalau pekerja cina susah sikit laa org nak masuk...tgk apa jadi ngan oldtown...melayu sampai was was makan kat situ...ada juga kopitiam lain yang mmg 100 % x halal....yang ni agak subjektif....bila aku masuk paparich pekerja cina dan melayu bercampur...bergantung pada branch tersebut...ni terjadi juga pada seafood kalau semua pekerja cina..dah seharusnya faham laa...tapi ader restoran seafood cina guna melayu....tentu sekali melayu ramai makan situ.....

pasal kerja uniform ni mmg agak kurang cina tapi dalam pbsm...dalam st john ambulan ramai cina...kalau dalam tentera atau polis agak kurang berbanding jiran kita singapura...rata rata yang menguasai ketenteraan adalah cina....pada aku ni adalah sifat manusia...bila golongan mereka tak banyak..agak berat laa berkerja disitu..sebenarnya kerajaan bagi mereka ni mudah naik pangkat...sebab quota mereka ada...dulu tak laa cam sekarang ni...dulu jururawat cina...polis pun ramai cina...even pemain bola sepak negara ada cina....aku rasa diorang x berapa sesuai duduk dalam pesekitaran yang agak berdisplin...kena potong rambut...datang kerja tepat pada masanya dan buat kerja yang kurang bebas....

kalau korang nak blame kfc pun agak-agak jugalah,
bagi aku benda ini kena back to the basic,
kalau gelilah untuk makan dekat restoran semata-mata bangla dan nepal serve korang,
then korang harapkan pekerja melayu,
pekerja melayu pulak yang aku perasan,
kerja suka melepak, suka buat kerja ala kadar, demand nak tinggi tapi kerja entah hape-hape,
logiknye, siapa nak bayar mahal2 kalau kerja tak seberapa,
betapa rendahnya moral bekerja bangsa aku sendiri,
kerja ambil mudah, susah nak ditegur dan macam-macam,
aku dulu kerja dekat satu restoran perancis dekat KLCC,
aku baru lepas SPM,
situ gaji lagi masyuk dari Mekdi dan kepci,
tapi staff tetap ada yang buruk perangai,
ikut suka hati mak bapak dorang nak datang ke tak,
kerja ikut dan aje, kerja pun ada mengular,
macam mana tu?
sampai ada time, aku seorang jaga kitchen dengan assist manager in charge,
yang sepatutnya kerja ada yang bantai ponteng la, cuti la,
ini ke budaya orang Melayu bekerja? bukan dekat bahagia FnB aje,
dekat tempat professional macam dekat bank pun ada,
ponteng, EL, dan macam2..
tolong la ubah perangai dan mentaliti...
aku tujukan khas kepada mereka yang kerja so-so sahaja..
PEACE..

bagi aku,
kalau aku jadi majikan sekali pun,
aku mmg bg gaji rendah dulu utk staff baru masuk,
few months supervise kerja dia dulu,
boleh follow company punya expectation atau tidak,
after that baru renew gaji or whatsoever privileges utk staff tersebut,
aku pun tak hingin nak ambil pekerja yang moral rendah dan tak boleh follow company punya expectation..
orang yang NAK BEKERJA dan tahu nak cari REZEKI aje akan buat kerja bersungguh2..

kalau korang nak blame kfc pun agak-agak jugalah,
bagi aku benda ini kena back to the basic,
kalau ...
dune1989 Post at 3-7-2011 11:37

yang aku perasan di mekdi atau kfc...bebudak melayu suka bergurau dalam kitchen....kekadang mencarut ....aku x suka org mencarut depan makanan...nanti jadi sel kanser pulak makanan tu....

bagi aku,
kalau aku jadi majikan sekali pun,
aku mmg bg gaji rendah dulu utk staff baru masuk,
fe ...
dune1989 Post at 3-7-2011 11:39

xpyh tgk jauh lah, tgk proton pun leh taw  majoriti bangsa melayu nya compane, berbeza ngan company dr italy dan german...

yang aku perasan di mekdi atau kfc...bebudak melayu suka bergurau dalam kitchen....kekadang menc ...
abgboroi Post at 3-7-2011 11:51 AM

erm, itu saya tak leh deny,
bergurau takde masalah,
tapi bekerja kena fokus,
tapi ada juga staff mekdi ni time peak hour mmg fokus pada pekerja,
bagus la macam tu..
tapi yg kuat2 mencarut ni bdk2 yg mentaliti suka huhahuha..
diorang bg aku antara staff yg patut kena pantau...

Tak boleh simpan kuku panjang untuk korek taik hidung!..

xpyh tgk jauh lah, tgk proton pun leh taw  majoriti bangsa melayu nya compane, berbeza ngan comp ...
AHMADVW Post at 3-7-2011 11:57 AM

setuju..

erm, itu saya tak leh deny,
bergurau takde masalah,
tapi bekerja kena fokus,
tapi ada juga st ...
dune1989 Post at 3-7-2011 11:58

yerlah kekadang menjerit jerit dalam kitchen bergurau...apa kes laa diorang ni...kekadang ada kru bahagian cashier tensen ngan siapa ntah..dah jadi x fokus...semuanya jadi silap...sedangkan dier x pay attention...ada gak staff ni suka menyindir pelanggan sesama pekerja lain...pada aku ni agak serius...

yerlah kekadang menjerit jerit dalam kitchen bergurau...apa kes laa diorang ni...kekadang  ...
abgboroi Post at 3-7-2011 12:02 PM

haha, sian yg dkat cashier tu,
budak2 macam ni kena selalu supervised,
supaya diorang tak langgar etika bekerja,
kalau benda macam tu, elok file complaint pada manager,
senang nak ambil tindakan..

haha, sian yg dkat cashier tu,
budak2 macam ni kena selalu supervised,
supaya diorang tak lang ...
dune1989 Post at 3-7-2011 12:08

kalau mekdi mmg aku komplen ajer..tergedik gedik manager datang umah aku....tapi management kfc ngan mekdi mmg cam langit dan bumi...mekdi terbaik dalam membentuk manusia...