CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: FaithNoMore

Burger kaw kaw punya pukulan berbaris panjang...

Bila masa pulak 'minced meat' ialah lemak2 yg terbuang? Setau aku yg selalu beli minced me ...
Muntz Post at 11-4-2012 19:55

kalo tak lemak apa? butcher takkan buang apa pun bila slaughter lembu..seme pakai even kulit

abis tu lemak pi mana? buang banyak2 tu? kalo tak caya pi selidik kilang ramly burger hihihihi

amik semua daging buang semua lemak? bukan jadi kesalahan pun..oang niaga makanan tu, makanan basi pun depa re cook, depa nak kasik tau?

negara barat ada musim sejukk..macam mana nak panaskan badan kalo tadak lemak? badan depa besar2 pun pasal lemak

depa gemok bukan pasal lemakkkkkk..pasal less exercise..fat bukan makna tak elok..tapi persepsi kita fat is bad..this is wrong

ada good fat ada bad fat..u pi cek apa itu suet

macam mana oang eskimo panaskan badan? lembu susu tu? tak pakai baju pun musim sejuk...banyak lemak tapi pasai pa depa tak kene heart attack salu macam manusia hihihihi thinkkkk !

seme mince meat is sticky kalo ko uli buat burger.. kandongan lemak depa memang tinggi, makan ler but jgn selalu, paling penting is exercise !

no wonder ko bulat munster, 'selalu' beli mince meat hihihi tak sihat laa..makan 1 bulan 1 kali udah ler..tenguk kanak2 hari ni, tinggi lutut pun dah gemok gedempol, pemakanan tak sihat..seme fast food kendian less exercise or none ..tu belum 30 dah dara h tinggi, masuk 40 dah sakit jantong kencing manis

kalau diorang buat secara delivery sure lagi berganda2 untung.. kita tepon jer, depa hantar.. takyah ...
hanalisa Post at 11-4-2012 20:13

Semlm aku baru beli burger bakar ni kat lokas makana..pehhh...sampai pukul 9.. Dptnye pukul 1200...cuma kt lokas makana tu ok siket la sbb korang buley lepak kat futkod dia sementara nak tunggu burger siap..kalu kt wangsa maju mmg semata2 beratur aje...unless korang nk melepak kt kedai mamak dekat2 situ sambil layan bola..

Ade aku sajes kt tokey dia pasal order online ni...actually dlm zaman IT ni diorang bole je invest siket duit untuk buat ordering online...siap buley bayar pakai kat Atm ke debit ke...pastu lepas order online tu buley bg estimation pukul berapa diorg buley collect burger tu...ala sempoi je...cuma tatau la diorg mungkin la...aku cakap mungkin..lebih suka cara customer beratur ni supaya nampak "fenomena" org gila kan burger tu..secara x langsung jadi promosi burger tu bila org lain tgk beratur panjang2...

Mungkin awal2 ni org menggila dengan burger ni dan sanggup tunggu berjam2... Tapi pendapat aku kalau tuan punya kedai tak do something to improve the operational, lama2 customer akan jadi bosan...terus ilang camtu je fenomena gila burger ni...

Dan confirm burger ni akan ditiru oleh org lain dan dijual bersepah2 lepas ni...sama macam twister potato..ayam goreng uncle bob..and beberapa product  lain yg aku dah lupa..

Rate

1

...........teringinnnn.... sib baik tengah diet ...dan tak mengandung

nanti nanti ... berde ...
sayawifenikmie Post at 10-4-2012 20:40

yups kaka.. luckily bukan org ngandung yg ngidam2 nih..
kalo dop.. kesian tok laki, kena beratoq 3 jam!  

Semlm aku baru beli burger bakar ni kat lokas makana..pehhh...sampai pukul 9.. Dptnye puku ...
copypaste Post at 11-4-2012 20:40

peh 3 jam tunggu.. kalau driving dah sampai negeri mana dah tu..  nasib baik aku tengah diet, kalau tidakkk...
itulah marketing kena start kaw2 sekarang sementara tengah panas neh.. sok bila gerai lain dok tiru, sure persaingan lagi sengit.. diorang better start buka restoran or anything yang boleh kukuhkan lagi bisnes..

tumpang bangga tengok anak melayu berjaya.. moga tak lupa diri..

yups kaka.. luckily bukan org ngandung yg ngidam2 nih..
kalo dop.. kesian tok laki, kena be ...
meklin Post at 11-4-2012 20:41

mu bila lagi nak ngidam mek?

Semlm aku baru beli burger bakar ni kat lokas makana..pehhh...sampai pukul 9.. Dptnye puku ...

burger bakar ni susah skit orang nak tiru sebab daging die wat sendiri.tu salah satu faktor,tapi tak mustahil nanti syarikat ternama kuwakan gak produk frozen daging burger bakar.time ni akan tgk mane2  kedai burger jual bende ni.x mustahil..

Follow Us
mak oiii tinggi nya burger..makin gemok2 la rakyat malaysia dgn pelbagai penyakit

mu bila lagi nak ngidam mek?
sayawifenikmie Post at 11-4-2012 21:01

kalau start ngidam skrg.. mahu pitam umat manusia yg mengenali chek!

Reply 140# kecimpret

dekat dgn K4, sblh skolah menengah puchong (xtau nama skolah)
tpt tu mcm foodcourt baru..namanya LOKAS..? lupa la..

teringin nak makan burger ni..burger kat tgi ke chilis ke kureng la,kering tak sedap..best lagi burger jalanan ni,sloppy,juicy,cheesy esp yang kat ampang 7-11 tu..skrg burger bakar pulak, yummy..
untuk i,a good burger kena ada roti yang lembut,buttery,rangup bahagian base dia,ada salad yang rangup untuk texture,mayo yang sedap,tak manis..honestly,mayo yang manis ni turn off,cili sos yang sedap,cheese yang cheezy,oozing,beef patty yang juicy,terasa seasoning dia..i tak suka yang pelik2 letak pineapple la,letak tomato relish la.restaurant kat malaysia ni i tak jumpa lagi yang ada criteria macam ni sebab terlampau 'berhati2' sampai tak sedap,macam nyanyi takde soul.gerai2 burger pulak yang sedap rasa dia..

p/s-1. teringin nak rasa wagyu beef burger tapi tak tau mana yang halal.2.last week burger king ada buat promotion 2 burger for rm10,sapa2 yang teringin tu silakanlah.

tempat tu kat puchong kan? yg ada belon2 besar tmpat bdk2 main tu kan?pernah aku pg situ, duk sejam, makanan dh habis, tapi air tak sampai2.. last2 balik rumah minum air..
padahal masa tu tak ramai org pun...

aku tatau pulak kat situ ada jual beger bako... berapa rm sebijik? tp aku ada gak lalu, skang dh penuh dah..
tak mcm dolu2... bdk rempit jek ramai menempek lama2..

Burger dr RM 7.50, tu paling basic dgn sekeping patty, nak puas beli cheezey baconizer rega RM 17 dgn 2 keping patty, 2 keping dh cukup byk2 boleh muak..ade taruk cheese n bacon slice

Tempat mmg tmpt lepak budak2 muda... Tapi tak tahan siap ade karoke lagik...suara yg nyanyi mmg tak bley blah! Hahaha

Ade 1 kedai kt sec 7 s.alam pon die wat patty sndri. Dlu time study ktorang siap panggil owner utk jd speaker presentation. Skang ni da makin variety burger die. Berger sebesar bentuk kek. Org bwt berger tu utk celb8 besday instead off beli kek.

Aku baru je tengok dlm fb member aku duk show off burger bakar ni. Syabas la diucapkan kat anak2 muda nih. Cuma...kalau bley wat la tempat meniaga yg lebih selesa...untung dah banyak kannn? jangan nanti ada je sebab stall nak kena roboh la bagai...moga perniagaannya semakin maju. Dan lebih bagus jika dia wat juai frozen daging burger tu serta di francais kan.

teringin nak makan burger ni..burger kat tgi ke chilis ke kureng la,kering tak sedap..best lagi burg ...
whiteroses77 Post at 11-4-2012 21:24

pegi try kat restoran anak chef wan tu..food dia kat c2 mabeles..dr local ke western sumer ade..  

Reply  Muntz

Wow...merbelesnya burger Bintulu ... terliuq iols...

Seketol berapa rega muntz?
MissNigga Post at 11-4-2012 14:27

Yg Ahza tu murah sikit, tapi itulah, kena ambik nombor giliran gitu. Ahza nie mmg burger dia sedap dan murah.

Yg Bana nie not bad juga, tak perlu menunggu sangat. Pastu diorang ada specials every week, contohnya burger rusa, burger arnab dan burger landak.

kalo tak lemak apa? butcher takkan buang apa pun bila slaughter lembu..seme pakai even kul ...
ajinomotonosuga Post at 11-4-2012 20:37

Bukan semata2 lemak, tapi daging lembu yg kita biasa buat masak sup, masak kicap tu... daging tu lah dipakai utk buat minced meat nie. Mmg berlemak, tapi bukan 100%. Ada jua daging berprotein di situ. Ko boleh cuba buat sendiri, masukkan daging dalam mesin mincer tu, keluarlah dia ala2 rambut negro tu. Kalau lemak semata2, ianya akan berwarna putih kekuningan.

lastweek second attemp aku nak beli burger kaw kaw ni. 1st gagal sebab Q panjang berlingkar sampai tak nampak mana ekor. give up. nak jugak rasa burger kegilaan orang KL sampai sanggup beratur berjam-jam. harga??? ni burger paling mahal pernah aku beli.

ni aku bagi kronologi sikit:

6.15pm sampai terus beratur. kedai baru start bukak. customer dah ramai

7.30pm start bagi nombor dan ambil order. turn aku nombor 28

7.58pm dapat burger. aku ambil cheezy baconizer dengan 3 patties dan satu single cheezy baconizer untuk bekpes esoknya hehe. rugi beratur panjang tapi beli seketul burger je

Bukan semata2 lemak, tapi daging lembu yg kita biasa buat masak sup, masak kicap tu... dag ...
Muntz Post at 11-4-2012 23:20

memang laa munster.. tapi kalo ko produce biliun2 patties cam mekd or ramly burger siap nak eksport ..buat apa buang seme lemak yang ada dalam 1 ekoq lembu..kasik good proportion je la..macam 1 part lemak campoq 5 part lean meat..haa misalan nya lah

kalo kecil kecilan memang laaa..still ada sikit lemak gak

lemak ayam pun depa tak buang, kulit ..malah kaki ayam..cakarrrrrrrrrr..depa simpan, usus or organ dalaman lelain pun simpan

sapa lak kata semata2 lemak..aku cakap banyak lemak gak tu pasal kalo ko uli2..palm ko sticky , berminyak, fat laa tuu

jangan makan salu..makan  1 bulan sekali..makan sikit je dah..suku gitu, lebih kasik adik hihihi

oang makan apa pun semata untuk nak rasa aje..sekali rasa tu dah kenyang, apa dish pun ler..makan bukan untuk kenyang

dalam perut, 1 part air, 1 part udara, 1 part makanan or pejal

Reply 216# Muntz
burger 'bana' pun ada ....org malabari perkataan bana merujuk kpd penis