CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

"Saya Susah Nak Benci, Lawan Orang Tapi Semua Nak Cari Gaduh Dengan Saya&qu

makadek replied at 21-7-2021 11:23 AM
Kita kt forum adalh segilintir manusia yang terbuka minda secar Waras dn betul2 sadar
Mgkn kerana k ...

Kawan Sy ada team EL. Geramnya. Ya dia baik tp ada benda2 lain yg xbetul. Kurang elok. Nasib baik ada forum. Haha

ebit lew ni jenis yg perasan apa dia buat betul ke? sukar ke nak mintak maaf atas kesilapan...x tau ke manusia ni x maksum...kalu ada salah..mintak maaf je la..x perlu nak play victim biarkan pengtaksub ko gi bela ko merata2..

So komen kat ig byk kena delete wou..
Apa nak jadi lah dengan pentaksub2 ..
Ingatlah taksub kat Maha Pemberi Rezeki lebih utama.

Baru semua pakat sedar
Spt aku jangkakan dr awal dia akan buat  hal

Uel  x  Caprice  x  Nadir Al Nuri

Lepas baca coretan tuan Nadir ni, puas jugak la aku duk cari apa kepentingan Caprice dalam kes ni. Rupanya kes ni memang haram takde kelibat Caprice langsung pun. So mmg 10% yang Caprice tak puas hati tu, totally masalah personal, pasal gambar, pasal buat video masa ayah uel sakit. But this Mr Know Everything macam biasa lah. Benda yang takde kaitan ngan dia pun seboleh bolehnya dia nak gak buat gempak supaya nampak lah mcm dia tau semua menda yang jadi kat Gaza tu kan.

In fact, apa yang tuan Nadir duk cerita berjela2 ni, kita boleh faham la punya lah susah nak masuk Gaza ni, inikan pulak kau nak memekak sebab tak dapat masuk nak sumbangkan idea dan jumpa influencers kat sana. Punyalah takde kepentingan langsung.

Ok, tolak tepi hal peribadi. Aku rasa benda perli memerli, terasa hati, hal hal personal tu diorang patut settle tepi like a man je la kan. Tapi fokus dia kat sini pasal dana. Disebabkan ramai yang menyumbang kat acc NGO uel tu, aku rasa benda yang dibangkitkan oleh tuan Nadir ni adalah logiknya. Sebab dengar kata ada 4 kontena ubat ubatan still tersadai kat mesir, benda ni sangat sangat sangat membazir. Kita menyumbang mesti lah nak sumbangan tu sampai kepada penerima. Pastu dengar kata UEL masuk sana dengan sogokan kepada pihak tertentu. Aku rasa part ni pun uel kena bagi pencerahan sendiri, bukan PA dia.

Soalan2 mcm kat bawah ni aku rasa mmg patutla kita dapat penjelasan daripada UEL. Tapi part terjah tu mmg dari dulu lagi aku tak berkenan sgt, penat kot dah kesian kat org miskin alih2 dapat tau dari pusat zakat rupanya si miskin dh dapat bantuan, pastu duk buat cerita tak dapat pape bantuan. Berkali2 kena game ngan "org miskin" dah aku rasa uel ni.

Tapi part dia punya cepat, tangkas, laju namampos bagi bantuan tanpa kira siapa2 pun tu, memang aku respek habis la. Sampai aku pun pasang cita2 nak jadi mini Ebit Liew. Macam tu lah hebatnya dia punya penangan. Tapi aku taknak la kecewa kan, at least dia kena jelaskan menda2 ni smua biar terang, biar kita tahu dana tu ke mana.

Jadi aku rasa caprice dh bleh kot duk diam2 sebab dia cam takde function je dalam kes ni  lebih kepada nak interframe je. Pastu dia nak orang follow cara dia "berjuang". Kau berjuang cara kau nak ajak bincang la sumbang idea la itu cara kau la, yang nak hangin orang tak ikut cara kau apahal. Aku rasa orang takkan bising klau dia straight to the point. Tak perlu buat teaser perli2 yang membuka ruang fitnah, ruang pecah belah, dan ruang bertelagah. Ini dia pegi highlight menda2 tak penting konon as "teaser", isu2 yg dia highlight ni sumpah tak penting. Pasal gambar kanak2 dapat mainan, pasal video arwah ayah uel kat ward, pasal dia tak dapat msuk bagi sumbangan idea. Sampai mengadu domba ke TS Hishamuddin. Ni smua tak perlu. Straight je to the main issue. Bila dia buat igs perli2 dengan bnda tak penting, label org kambing politik, lebai berkopiah, etc etc ni yg orang takleh terima. Looking forward untuk tau kes ni lebih lanjut.

Aku rasa NGO NGO smua dh boleh kot stop dengki mendengki, duk menjatuhkan sesama sendiri, iri hati, masing2 spatutnya bersatu lah, dah la kerajaan pun mcm pundek masing2 duk menggila sakit hati ngan rakyat jaga rakyat, ni tambah pulak NGO masing2 duk bertelagah. Bila nak abis? Prangai monyet2 politik takyah bawak ke NGO la. Fokus hal bantu orang lain je la. And aku stuju la bab audit tu. Syed Saddiq pun dh start buat audit wei, NGO bila lagi nak tunjuk audit korang. Buanglah ego masing2, apa salahnya bekerjasama bila perlu kan?

Sumber :  https://t.me/nadiralnuri

Salam 21 Julai.

9 Persoalan kepada Ebit Liew and Team dari tulisan ustaz nadir:

1. Kenapa sikap ustaz Zul wakil Ustaz Ebit biadap? Selepas dapat kertas kerja terus diam.

2. Kenapa team Ebit mampu keluar bersiar2 tapi tak update apa2 selama sebulan Di Cairo?

3. Kenapa membazir beli barang dekat Cairo sedangkan barang boleh beli kat Gaza?

4. Apa bukti barang-barang yang dibeli berjaya masuk Gaza? Atau masih tersadai?

5. Kenapa biadap dalam layanan kepada wakil Malaysia yang sambut? Siap sound tak bagi buat live?

6.Apa keperluan bina rumah anak yatim?

7. Kenapa susahkan kerja-kerja NGO lain dengan buat pembayaran ratusan ribu dollar kepada syarikat Hala?

8. Duit pembayaran tu poket sendiri atau sumbangan?

9.  Kalau sumbangan, mana bukti audit perbelanjaan NGO ebit?

edayildiz replied at 20-7-2021 11:36 PM
i pun smlm kena mrh ngn ayah i
mak i..my bruh semua ckp kt i diam xperlu kata apa2..gitu ke ...

Betul. Sakit jiwa. Tapi sib baik hari ni nadir dah bersuara sikit. Tazabar nak update apak aku mlm ni. Hehehe..

stokin replied at 21-7-2021 05:29 PM
Betul. Sakit jiwa. Tapi sib baik hari ni nadir dah bersuara sikit. Tazabar nak update apak aku mlm ...

i pun tgn ketar2 nk bg link telegram nadhir kt ayah i..tp adik i ckp jgn cri psl

Follow Us
haruslah replied at 21-7-2021 10:27 AM
Knp kepris dgn team azeez rahim x dpt masuk ek guna agensi yg sama?
Pelik gak.ni....tu yg kepris  ...

nak masuk walau guna smile for miles pun tetap kena submit n dapatkan approval....  bezanya, mangkuk ni pegi bayar mahal2 kat hala tu sebab nak bypass everything n taknak susahpayah...  caprice tu hangin sebab dia tau kalau tumpang el, mudah lulus...  kalau dia pegi sendiri, agak payah...  dia pun tak terfikir nak minta bantuan nadir kot...

Ostad Ebelit oii..  Nape mualap seangkatan ko pon tak sapot ko macam Ostad Pirdaus Wong tu??  Memang badan ko penoh cacen sebab tipoo orang kan?  Sayu hotak ko la selame ney!!

tumpanglalu74 replied at 21-7-2021 06:40 PM
Ostad Ebelit oii..  Nape mualap seangkatan ko pon tak sapot ko macam Ostad Pirdaus Wong tu??  Memang ...

Dewa Ebelit tu  mualap ke?
Nama dia Ebit Irawan bin Ibrahim Lew.

Walaupun bapa berketurunan Cina, Ibrahim Liew , 78, menganut Islam ketika mengahwini ibu yang juga Cina dari Indonesia, Samsinar Hakim, 65, tetapi pada awalnya keluarganya tidak benar-benar mengamalkan Islam.

sarah82 replied at 21-7-2021 08:05 AM
Ingat geng PPV tak ada yg snap gambar nanti?

Tulah kan boleh jadi lagi2 org hebat..msti viral kalo die ambik vaksin..ni die buat laporan polis pon ade liputan..agong zahirkan ucapan takziah kt die pon ade liputan berita..huhu

cucuq replied at 21-7-2021 08:29 PM
Tulah kan boleh jadi lagi2 org hebat..msti viral kalo die ambik vaksin..ni die buat laporan polis  ...

Muahahahaha.. Mesti la.. Dia kan terpaling sekali.

lola0311 replied at 21-7-2021 09:35 AM
patut tggl yg murni3 je

Iye xleh jntik skit lagi2 cable besar dah skang ni

haruslah replied at 21-7-2021 07:00 PM

Waaaaaahhhh first time tak lepas. Berani betul polis kat SJR tu buat kerja.

sarah82 replied at 21-7-2021 08:31 PM
Muahahahaha.. Mesti la.. Dia kan terpaling sekali.

Hahaha kan..dh dgr live die tdi..mmg die ckp nadir tu fitnah die siap lntik lawyer lagi..n esok die akn jwab prsoalan2 yg dikemukakan tu..n ape yg iols dgr die pergi gaza mmg pkai duit die sndiri bukan duit derma ke ape..tu ape yg die ckp tdi lah smpat iols tngkap..

cucuq replied at 21-7-2021 08:35 PM
Hahaha kan..dh dgr live die tdi..mmg die ckp nadir tu fitnah die siap lntik lawyer lagi..n esok di ...

Muahahahaha.. Kelu la tu.. Nadir juga bertanya.. Tak ada pun memfitnah..

LadyCarefree replied at 21-7-2021 08:33 PM
Waaaaaahhhh first time tak lepas. Berani betul polis kat SJR tu buat kerja.

Yg pegi negeri lain tu dah selamat
Nampak kan konsep redah jer....
Kena tahan, pulis jugak yg busuk

liton replied at 21-7-2021 08:14 PM
Dewa Ebelit tu  mualap ke?
Nama dia Ebit Irawan bin Ibrahim Lew.

La, yang dia seronok aritu mak dia masok Islam tu ape?

makadek replied at 21-7-2021 10:23 AM
Kita kt forum adalh segilintir manusia yang terbuka minda secar Waras dn betul2 sadar
Mgkn kerana k ...

Lol. Tp ada yg label kita sbg pentaksub Nadir.

sarah82 replied at 21-7-2021 08:36 PM
Muahahahaha.. Kelu la tu.. Nadir juga bertanya.. Tak ada pun memfitnah..

Haha tggu esok kite mkn pop,corn lagi..die ckp nk jelaskan esok sgala persoalan tu die ckp jgn risau segala tuduhan ade jwapan..cume iols bce kt page mesir bntuan dri mesir akan diagihkan ke palestin..tpi bukan bntuan ebit je maybe bntuan2 lain gak sbb mlibatkan 160 tan bantuan..n die x sebut pon nme dewabit  sbgai pmberi bntuan..tu pon pentaksub die hbis serang page nadir dgn berita tu huhu