CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-SFG

Kena Tegur Anak Bising Sangat, Lelaki Ini Ajak Orang Boikot Magnum Kafe

Alah budak lagi Alah budak lagi.
aku hangin je dgn set2 begini. its ur job to control ur kids in public. its not ur house.
tak kisah la jadi andartu ke jadi mandul ke gara2 hencap sebegini.
aku boleh tolerate dgn budak mengamuk, tapi dgn mak ayah set2 Alah budak lagi mmg aku cashkan aje.

most parent zaman skan mcm bebal/fefeeling zaman x de anak la.. ini semua poyoooo...

Kat sini pun dah boleh nampak peel mak/ anak mcm mana... Maki caci & doa yg buruk kat yg x sama pendapat

pooh~key replied at 7-10-2015 04:25 PM
Janganlah ditutup mulut budak tu. Akan tetapi, jahitlah puki maknya dan potonglah kote bapaknya su ...

win statement ni!!!!!!!!

tak ingat plak anak aku kecik2 dolu haku handle mcmana.. tp skrg dah besaq at times dorang lari2 jugak la main2 sesama sendiri.. sbb tu abih ja makan, malas nak tunggu lama2.. terus blah ja.. anyway, aku and family pun jarang makan kat luaq fine dining segala..  sekali sekala kalau celebrate Mother's day high tea kat hotel, aku mmg carik tempat yg mmg sediakan aktiviti utk budak2.. ada tu yg sediakan video games, baking bagai..  baru senang hati nak makan..

aku pernah termarah anak orang kat public..dekat stesen bas larkin...aku duk tunggu bas depan ni ada kucing tengah tido dengan amannya..tetiba ada budak ni maybe 5-6 tahun datang terajang sekuat melambung kucing ni..aku terus jerit herdik kat budak kuat woo sore aku...yang maknya sengih macam approve apa anaknya buat lagilah aku jeling sambil angkat kucing tu peluk....jahanammmmm

Follow Us
Betul ke lif lif ni keutamaan utk ibubapa yg bwk stroller? Kalau utk oku org2 tua blh la jugak bg keutamaan...tp yg berstroller bagai ni bukan ke patut q jugak mcm org lain?
Harap sapa2 blh bg pencerahan...

krustykrab replied at 8-10-2015 01:56 PM
Betul ke lif lif ni keutamaan utk ibubapa yg bwk stroller? Kalau utk oku org2 tua blh la jugak bg ke ...

q mender nak naik lif..

lavatablets replied at 8-10-2015 02:05 PM
q mender nak naik lif..

Ye la lava...maksudnya x payah la expect org lain yg dah tunggu awal2 depan pintu lif tu kasi tunduk hormat suruh dia masuk dulu...mcm kita bg keutamaan  kat oku ke org tua yg dh bongkok 8 lol...

krustykrab replied at 8-10-2015 02:11 PM
Ye la lava...maksudnya x payah la expect org lain yg dah tunggu awal2 depan pintu lif tu kasi tund ...

wa bagi je kaum lemah masuk dulu...

tapi kalu ada sutun dalam itu lif...wa tunggu lif lain je la..

biar lambat asal hati puas..

Pendapat auntie:-

Auntie akui anak2 kdg-kala mmg mencabar kesabaran ibubapa, walaupun telah ditegur berkali2 tetapi bila di tempat awam, sengaja jer diaorg tunjuk perangai2 "TERBAIK" (note: sarcasm) diaorg.

Ibubapa kena pandai pantau dan cepat2 cari jln & bertindak utk mengawal perlakuan anak2 jika diaorg misbehave. Jgnlah cuma senyum dan kata, "budak2 mmg mcm tulah". Itu mungkin mencerminkan keperibadian ibubapa tu. Anak2 haruslah dididik utk "behave" ketika berada di tempat awam terutamanya di tempat mkn.

Kalau anak2 masih misbehave di kwsn awam, carilah tempat2 yg private, yg ada kemudahan kanak2 (bak kata forumers di atas). Diaorg tu boring sebenarnya, tu pasallah diaorg buat hal.

Kalau mengganggu pelanggan lain utk makan, tu dah mmg tak patutlah. Sbb pelanggan lain pun nak "ketenteraman" menikmati hidangan.

Kalau sampai ketuk2 sudu/garpu atas meja, makbapak tu tak risau ker kalau2 sudu/garpu tu akan mencederakan anak2 mereka sendiri. Children safety... Tak reti ker nak ambik sudu/garpu/pisau mentega drp tangan anak2. Tak kan takder bawak soft toys atau permainan kegemaran anak2 semasa keluar berjln?

Kalau anak2 berlari-larau sampai pelanggan lain terganggu, bawaklah diaorg keluar restoran tu kejap, bila hidangan dah siap, baru masuk balik ke tempat duduk.

Auntie bersama suami akui kami akan cari tempat2 duduk yg berjauhan sedikit drp pasangan2 yg mempunyai anak2 kecil semasa keluar mkn. Sbb kami dah lama tiada beranak kecil, nak mkn dlm keadaan aman, nak berbual2 dgn tenang dan tak sampai hati dengar suara tangisan bayi, bunyi kanak2 misbehave dsbnya. Tapi kdg-kala tabah jer lah kalau diuji sedemikian.

Ya ampunnn bahasa masing2

nomey replied at 8-10-2015 09:18 AM
aku penah baca orang ni becerita, seronok g expo baby. sebab dorang bawak stroller twin. orang bag ...

Expo baby mcm lojik la bawak budak. Ni expo kerjaya. Siap bestroller bagai. Dgn ank melalak sbb org ramai gila. Kokye pon apa salah suruh salah sorg je masuk. Yg sorang lagi jaga anak2 kat kdai makan atau kat luar. Ni tak. Laki bini muka stress anak mlalak. Org lain lagi laaa patploh kali ganda stres

jantan cm tu
sperma dia pun standard cm tu la

ako_chan replied at 8-10-2015 11:11 AM
This is what my mom amalkan time ako kecik2 dulu. Bawa buku kaler mmg akan help kitaorg tuk duduk  ...

sama la..ckp klu x behave no more next time
dr anak kecik lg bg buku lembut tu..dlm kete pon ok behave je
klu bw p opis pon dok library..suka la diaorg byk buku...bole kaler2
dok opis ada apa...mmg la tension budak2..nmpk kertas sesaje

budak2 x tahan mcm makbapak..mcmne la diaorg leh heret kulu kilir mall tu..
pasar mlm pon big no..sian budak2..kecik2 mmg ikut x reti nak ckp..
ni tak jerebu xjerebu sama je heret anak...

krustykrab replied at 8-10-2015 02:11 PM
Ye la lava...maksudnya x payah la expect org lain yg dah tunggu awal2 depan pintu lif tu kasi tund ...

Tp slalunya yg sihat walafiat muda2 And bujang2 yang sibuk gk nk naik lif bagai...me and kwn dh pnh terkena smpi dkt 4kali turn nak naik lif terlepas sbb golongan ni..bila lift sampai dorg menonong masuk dlu at last dh x muat utk kami ibu2 yg bwk anak kecil berstroller..nk guna escalator kt ioi tu mmg of coz laa x boleh siap ada penghadang..kt lift siap ada tulis kot golongan yg diberi keutamaan naik..tp buat bodo je depa ni..

ako_chan replied at 7-10-2015 11:04 PM
Semua org penah jadi bebudak...
Yes budak mmg nature perangai mcm tu...
Tapi as a parents ape t ...

lain org lain cara......

rayray28 replied at 8-10-2015 03:51 PM
Tp slalunya yg sihat walafiat muda2 And bujang2 yang sibuk gk nk naik lif bagai...me and kwn dh pn ...

Oooo ye ke....sorry sbb iolls x prnh nmpk pasal keutamaan lif utk yg berstroller...tu yg minta pencerahan...mohon maaf byk2

haryatie replied at 7-10-2015 12:07 PM
kalau budak lasak sgt pun
aku pun stress tengok..
mcam mengganggu jerk ketenteraman org lain..

jgn terkejut. ada makpak yg empunya anak hyperactive ni bangga ngaku anak hyperactive adalah anak yg bijak. padahal buas tak dikontrol.