CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CoolSurfer

Gempur: Katy Lim Li Lian Hina Allah

Thread ni aku allow di CI sebab ianya pasal isu semasa, dah masuk paper pun.

Kalau iya pun marah dgn tindakan orang kafir menghina Allah ka, Rasul SAW ka, kita pun janganlah pulak jadik 2 x 5 macam orang kafir yang menghina tu. Kita dok pi hina balik orang kafir tu, maki hamun, cerca caci, dan yang paling best aku baca dalam ni, dok pi kutuk bangsa orang kafir tu. Apa diaaaaa nih? nak jadik pejuang Islam, tapi at the same time dok pi asobiyah racist mengutuk bangsa orang lain?

Kalau parah sangat halatuju thread ni lepas ni, memang aku katup.

setuju
perkara bab agama ...hina Allah..Maha Pencipta kita tak boleh dibuat main2!
kena  ...
kuntakpindek Post at 5-9-2010 14:43

Dan janganlah kamu cerca benda-benda yang mereka sembah yang lain dari Allah, kerana mereka kelak, akan mencerca Allah secara melampaui batas dengan ketiadaan pengetahuan. Demikianlah Kami memperelokkan pada pandangan tiap-tiap umat akan amal perbuatan mereka, kemudian kepada Tuhan merekalah tempat kembali mereka, lalu ia menerangkan kepada mereka apa yang mereka telah lakukan. (Surah al-An'am: 108)

ishh........ tak pahe aku...... berbondong bondong umat Isle bawak ayat Quran nak selamatkan Cino pompuan tu

yang paling best sambil membantai pompuan Melayu yang di katakan rasis

Post Last Edit by ratu_cinta at 5-9-2010 19:48

pada pendapat saya, apa yg forumer hzln ulas dari perspektif undang2 dan fahaman ajaran islam...jika berdasarkan kepercayaan islam semua akan mendapat balasan di akhirat, akhirat ialah mahkamah kan? ...jadi undang2 kat dunia iaitu iaitu undang2 sivil bagaimana adakah tidak diperlukan? dan dalam undang2 sivil peruntukan yg ada tidak mengikut fahaman agama bukan? jadi dengan menggunakan saluran ini  sesiapa boleh membuat laporan jika rasa diperlukan dan dibenarkan sepertimana dalam peruntukan undang sivil yg sedia ada tanpa mengira latar belakang sejauh manakah amalan agamanya pengadu secara teori atau praktikal....(harap betulkan jika saya salah)

Sbb tu Allah dah bg warning awal2 jgn sentuh /kutuk agama lain....atau kutuk/perlekeh kaum lain..sbb depa akan retaliate yg sama atau lebih teruk..

Melayu  duk kutuk Cina, INdia takpe..

depa kutuk kita balik tau plak sentap...

Apa nak heran kalau org kafir kutuk Islam/Allah/Nabi ...dan namanya diorg tu ignorance..sejak zaman Nabi ADam perkara tu dah berlaku...

YG aku heran, kalau org Islam sdri yg duk perlekeh dan main2 mcm apa yg TV3 buat dalam iklan raya depa..

Yg ni kome tak nak sentap ke?

Samakan raya dgn Krismas, wesak dan deepavali...

Ke sbb CEO Tv3 tu Melayu Islam..so kes dh laeennnn??!!

Double standard tak abis2....nak muntah aku...

Melayu la sgt..Islam la sgt...

banyak betul melayu liberal dalam thread ni dok menyanjung si kapir laknat tu

Follow Us
banyak betul melayu liberal dalam thread ni dok menyanjung si kapir laknat tu
honam Post at 5-9-2010 19:59

habis tu takkan nak jadik extremist smpi menghalalkan gugurnya darah org lain
kalo gitu baik tak yah Allah jadikkan semua bangsa yg pelbagai jenis dan keturunan serta agama tu
bior DIA lingkopkan alamaya ni.. agak2 kalo tak ada si kafir kat dunia ni.. mcm mana kita nak tau akan ketahanan iman dan amal kita! kita ni bukannya malaikat yg duk berzikir dan bertasbih kpd Allah berjuta2 tahun. Kita ni khalifah yg diturunkan di muka bumi..sama ada kita boleh berlaku adil atau zalim sesama Islam, sesama manusia (hablumminanas).. boleh ke kita adil terhadap org bukan muslim? boleh ke adil terhadap alam sekitar, terhadap haiwan etc etc...

Rate

1

habis tu takkan nak jadik extremist smpi menghalalkan gugurnya darah org lain
kalo gitu baik ta ...
mysara Post at 5-9-2010 20:12

Exactly,

Apa yang sesetengah kita silap ialah, Habluminallah dijaga baik, tapi Habluminannas habis terbarai....

Post Last Edit by ratu_cinta at 5-9-2010 20:27

minta maaf saya rasa sekarang  sivil sudah dicampur dengan fahaman agama dan mengelirukan serta mengalihkan pandangan , kes ini disiasat under sivil bukan.....? kenapa kita mahu menilai sejauh manakah pengetahuan agama islam pengadu dan yg terasa dengan penghinaan ini? islam  menyuruh kita bersangka  baik,  siapakah pengadu tersebut?.........tapi ini bukan under syariah?...undang2 tidak konflik antara syariah dan sivil...yg konflik adalah persepsi kita dengan campurkan ia........jadi biarlah ia disiasat seperti diperuntukkan...dan kita bukan mahu berlawan sampai mahu mengugurkan darah...kita hanya mengunakan saluran undang2.......

ok dah khatam dah.

cam2 perspektif kuar.

ada yg bersimpati ngan budak cina tu.alasan mereka si ...
sixret Post at 5-9-2010 17:38

berhati2 gak dgn musuh dlm selimut.. melayu yg suka berprasangka yg amalan tu takde dlm isle

prrrtfhhh

Reply 282# honam

bacalah quote Al Quran ko tu betul2

Reply  honam

Obersliutenant Post at 5-9-2010 20:35

bukan sebelah pihak saja, jika kita mahukan keamanan dalam masyarakat berbilang kaum,  perlukan peranan  semua pihak...semua kena patuh pada agama masing2 yg menyeru kebaikan

hehe tengok dia macam mana dihukum nanti. tapi saya berasa dia kemungkinan besar bukan Malaysian, mungkin Singaporean.  Saya tak berapa percaya ada Malaysian berani kata bergitu.

Memang betul orng islam memng tk boleh nak hina agama mereka.
jika ini berlaku, mereka berhak buat tindakan berlandaskan undang-undang. Ini tak dinfikan. sama macam yang dilakukan oleh katy ni, di mana perbuatan beliau melampaui batas dan sangat kurang ajar. Maka pihak bekuasa perlu bertindak sebelum nasi menjadi bubur.
I tak faham bagai mana ada pihak dalam thread ni boleh keluarkan isu, kalau org islam hina bukan islam tak apa? Ni mcm tindakan nak mengaburi perbuatan katy ni yang memang sudah terang lagi bersuluh.

Ingat Mod ni u punya prebet sekreteri kah?
RedDevils Post at 5-9-2010 18:38

So, dah edit belum miss sexcretary dgn micro mini skirt? Bkn tiap hari mek membebel okehhh??? Biasa posting2 sampah je

berhati2 gak dgn musuh dlm selimut.. melayu yg suka berprasangka yg amalan tu takde dlm is ...
peYno Post at 5-9-2010 20:28

Dalam keadaan macam ni pun ada lagi nak berparti-parti politik.Tak puas-puas lagi? Dalam kubur nanti malaikat tak akan tanya kamu ahli parti mana.
You are very sick.

RE: Gempur: Katy Lim Li Lian Hina Allah

Reply  honam

Obersliutenant Post at 5-9-2010 20:35

bagi beragama buddha ini lah qoute yg saya rasa bermakna:

"Being mindful of suffering
caused by careless or malicious speech,
we are determined to use words
to heal the wounds of misunderstanding,
anger, hate, and fear."
-   The Five Wonderful Precepts -  Blue Iris San

ok....i close kes....saya akan follow korang punya argument pula

Dalam keadaan macam ni pun ada lagi nak berparti-parti politik.Tak puas-puas lagi? Dalam kubur n ...
CoolSurfer Post at 5-9-2010 20:46

errrrr...... bukan sebab parti politik perkauman ka yang menyebabkan timbul keadaan sebegini???? sapa yang kehulu kehilir Melayu????

Reply 292# ratu_cinta

mari kita  umat islam menggunakan kewarasan dan kematangan  sebelum bertindak.

Dalam keadaan macam ni pun ada lagi nak berparti-parti politik.Tak puas-puas lagi? Dalam kubur n ...
CoolSurfer Post at 5-9-2010 20:46

aku perasan.. bila isu kaum dan agama ni,, puak2 balaci UMNO je yg lebih2.. nampak sgt nak meneguk di air yg keroh

prrrrtfhhh