CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ellZack

[Tempatan] Operasi PATI Temui Remaja OKU Di Kurung Kebuluran Kurus Kering

PEPPERMAN posted on 22-6-2014 11:57 AM
Jika baca penjelasan mak di metro, saya kira kita tak juga berhak untuk menumpah melaknat maknya.
s ...

.. oo plissss ... sampai tak dan nak tukar baju anak? tak dan nak sapu2 atau bersihkan sikit2 tempat campak anak tu?

R2D2 posted on 22-6-2014 07:47 AM
‘Mereka tidak tahu kesempitan hidup saya’

Dia yang berasal dari Sabah berkata, Muhammad Firdaus adalah anak sulung hasil perkongsian hidup dengan bekas suaminya berusia 53 tahun dan berpisah sejak 14 tahun lalu sebelum berkahwin lain pada 2004 dan dikurniakan seorang lagi anak lelaki berusia tujuh tahun.

maknanya skrg dia mempunyai suami lain? mana pi suami baru dia? Ke tahu dtg menala aje??

sayawifenikmie posted on 22-6-2014 12:57 PM
.. oo plissss ... sampai tak dan nak tukar baju anak? tak dan nak sapu2 atau bersihkan sikit2 te ...

ya... sebab manusia skarang memang ramai yang tak tahu mengurus diri, apa lagi nak mengurus keluarga.
bila hidup dah kesempitan. maka keadaan jadi makin kronik.

expect the unexpected

senang hidup mak cik ni..asyik nk menyalahkn org ajer

PEPPERMAN posted on 22-6-2014 01:09 PM
ya... sebab manusia skarang memang ramai yang tak tahu mengurus diri, apa lagi nak mengurus keluar ...

.. huhu

ambik iktibar ajer la .... kalau dah benci sangat kat anak ....  doa lah .. supaya Allah ambil dia kembali ... atau ... letak kan di mana mana tangga masjid .. atau JKM ....  jangan di siksa .. terluka sungguh naluri saya.

Isu ni dah sampai jd world news.

Follow Us
Mana muka mak oku otak tu , naj tatap wajah bangangnya , takde sayang langsung , hanjeng pun syg ank,, babi pun sayang kot

Fantaghiro posted on 22-6-2014 12:47 PM
Mak aku ada 5org anak oku!!sorang pung xpenah Mak aku buat gini..masa semua meninggal,semua montel2  ...

tabah mak ko

Yang ni memang mak cilaka, dia boleh bg alasan buat gitu supaya boleh berdikari..watdahel?? Budak tu oku kot, perlu bantuan..memang mother from hell dia ni..mak budak ni berisi and anak yg 7 tahun tu elok je berbaju baru..memang syialllll

ladyxez posted on 22-6-2014 01:34 PM
Mana muka mak oku otak tu , naj tatap wajah bangangnya , takde sayang langsung , hanjeng pun syg ank ...

bapak kucing kat rumah mak aku pun sayang anak.. dia macam abang kawasan kat rumah mak aku .. bila dia tengok anak2 kucing pergi area jauh2 sikit dia angkut sekor2 bawak gi area dapur (tempat selamat) .. bapa bertanggungjawap ok .. mak kucing toksah citer la mmg penyayang kat anak2 dia

Fantaghiro posted on 22-6-2014 12:47 PM
Mak aku ada 5org anak oku!!sorang pung xpenah Mak aku buat gini..masa semua meninggal,semua montel2  ...

serius fanta?

ramainya yang tunggu mak fanta di syurga  ....

entahbenar atau tidak .. katanya ... anak2 istimewa akan tunggu ibu dan ayah mereka di pintu syurga ... selagi ibu danayah mereka takmasukke syurga . mereka menunggu di pintu ..... kesian pulak kat anak2 ni kalau mak pak jenis bukan ahli syurga .. huhu

NadineNajmie posted on 22-6-2014 12:15 PM
Makcikk..anak makcik dgn suami baru tu elok kemas gemuk je makcik.

Mcm mana makcik sanggup biar  ...

Kan! !!! Menyirap je baca pagi tadi..habis baldi depan mata aku tendang geram sangat...boleh lak dia kata nak serah kat jkm suruh jaga. ..watdehellllllll...takda rasa syg langsung kahhhhh..anak tu kot..

mesmerize posted on 22-6-2014 01:37 PM
bapak kucing kat rumah mak aku pun sayang anak.. dia macam abang kawasan kat rumah mak aku .. bila ...

Tu lah kucing yg binatng pun syg anak , ni ... syiall sgt , apsal laki baru dia blh thn dgn bini yg tinggalkan ank camni tak rasa ke dia blh tgglkn family pulk nnti

TuntungReturn posted on 22-6-2014 11:55 AM
itu sebabnye lelaki boleh kawen dua.satu bahu untuk isteri pertama tangisi,satu lgk isteri kedua t ...

yg bini no 3 dgn 4 nangis nak tumpang kt mana plak bang tung?

Decaffeinated posted on 22-6-2014 10:26 AM
kalau 15 tahun kenapa? aku tengok memang macam 15 tahun pun.

bukan ko sorang yang persoal...

sebab tt tepek tu, tulis 5 tahun.. tp semalam ak dgr kat tv 15 tahun.

so, kekeliruan itu je bukan persoal ye atau tidak umur dia 15 yahun.

PEPPERMAN posted on 22-6-2014 11:57 AM
Jika baca penjelasan mak di metro, saya kira kita tak juga berhak untuk menumpah melaknat maknya.
s ...

bang, tak tau cara mana nak mintak bantuan tu satu hal bang. tp tu bkn excuse tu mak tu buat anak serupa binatang mcm tu bang. saya rasa makcik2 kt kg yg tak sekolah pun tak tau mcmana nak mohon bantuan. tp ada je yg jaga anak oku dgn baik. yg mak ni saya ttp nak cerca. if tak tau boleh bertanya. saya tak rasa dia tak ada kawan. dia kan kerja. buat anak dia look so dauf mcm tu mmg satu perbuatan sengaja. perpuatan tak ambik peduli. dan itu bkn satu sikap seorang emak yg bernama manusia pd anak yg jugak bernama manusia. nak panggil binatang, binatang pun tau sayang dan jaga anak.

Apa status si ibu (ntah layak ke tak bergelar ibu)? Sudah diberkas @ dilepas bebas?

serius bergenang aku tgk tb smlm...
ini la kte...rkyt negara lain sibuk nak bntu..
rakyat kte..depan mata cmni pun bole lepas pndg..
panda pun dok aircon..
manusia......
ish....sedih la

serius bergenang aku tgk tb smlm...
ini la kte...rkyt negara lain sibuk nak bntu..
rakyat kte..depan mata cmni pun bole lepas pndg..
panda pun dok aircon..
manusia......
ish....sedih la

kepala hotak kau ..

Seremban: “Semua orang salahkan saya dan tuding jari ke arah saya menuduh saya tidak tahu menjaga anak dengan baik, tetapi mereka tidak tahu kesempitan hidup dan kesengsaraan yang saya alami.

“Saya sayangkan anak saya tetapi saya perlu bekerja dan menyara kehidupan dia, saya dan seorang lagi anak lelaki berusia tujuh tahun,” kata ibu remaja orang kelainan upaya (OKU) yang ditemui dalam keadaan menyayat hati oleh Jabatan Imigresen Negeri Sembilan dalam sebuah bilik di Flat Semarak, Taman Semarak Fasa 2 di Nilai, semalam.

Remaja malang itu, Muhammad Firdaus Dullah, 15, ditemui Pengarah Imigresen Negeri Sembilan Faizal Fazri Othman dalam operasi 6P bersepadu di kawasan flat berkenaan selepas melakukan pemeriksaan di rumah itu.

Ibu remaja itu yang kini isteri kedua dan mahu dikenali sebagai Lola, 40, berkata, dia bukan meninggalkan anak sulungnya yang menghidap penyakit celebral palsy itu tanpa jagaan dan tidak diberi makan, sebaliknya dia mendakwa meninggalkan makanan dalam bekas polisterin sebelum ke tempat kerjanya di Lapangan Terbang Antarabangsa Kuala Lumpur (KLIA).

http://www.hmetro.com.my/article ... 064825/MA/Article/#

Sial la mak gini