CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cmf_herrhughie

Aku nak gelak bila terbaca berita ni...

beraninya yu sengih2 kambeng spanjang majelis.... dah tak tahan kena bantai depan2, dgn beraniny ...
abangbeca Post at 16-5-2012 01:15

itu jelah yang ai berani buat je pon yu.... ai nih berani .... tapi ai tak berani lah nak bela diri ai... tapi ai berani lah datang untuk sengih kambeng... kesimpulannya ai berani sengih kambeng jelah....

paling hebat la tuh dpt kata orang bodoh...luncai2..terjun luncai...jap2 nak amik labu..

agak2 dia folo sambil senyum kambeng ke...
abangbeca Post at 16-5-2012 01:17

dia folo dengan senyum kambeng berani....

itu jelah yang ai berani buat je pon yu.... ai nih berani .... tapi ai tak berani lah nak  ...
~anya~ Post at 16-5-2012 01:20

kalu macam tu ai anugerahkan yu darjah kebesaran kambeng.... semoga keberanian yu akan mencetus semangat kambeng2 lain utk sama2 tunjuk keberanian.....

agak2 dia folo sambil senyum kambeng ke...
abangbeca Post at 16-5-2012 01:17

dia tgh gelak guling2...

dah matlamatnya pun utk tunjuk kebodohan....
abangbeca Post at 16-5-2012 01:19

tidak tinggi mana lah matlamat dia kalau begitu... lebih kurang matlamat nizar jelah yang datang hanya untuk sengih kambeng sebegitu...

Follow Us

aku suke tgk pic nih..

seb bek senah ada gigi gelak gulin2 pown..

kalu macam tu ai anugerahkan yu darjah kebesaran kambeng.... semoga keberanian yu akan mencetus se ...
abangbeca Post at 16-5-2012 01:22

Ohh bangga nya ai dan cachai ai dengan darjah kebesaran kambeng ini... dengan ini ai dengan beraninya akan sengih kambeng selama setahun untuk meraikannya....

aku suke tgk pic nih..
mrs.senah Post at 16-5-2012 01:23

mana x terkedu....cer ko tgh2 syok ngumpat or to be exact tgh FITNAH seseorang then tetiba orang tuh dtg dok sebelah ko maunye x terkedu cam ada najis dekat tekak...camtu laaa yg dirasai oleh 2 penceramah berkenaan tatkala sdg asyik dok gebang kosong buat citer pasal Ir Nizar sekali orang tua tu dtg dok sebelah.....priceless wey tgk muka deme dua orang tu

makcikkk ayuh guyang yukkkK!!

mana x terkedu....cer ko tgh2 syok ngumpat or to be exact tgh FITNAH seseorang then tetiba orang ...
axl_bach Post at 16-5-2012 01:26

tgk reaksi muka memasing pun dah taw...tapi aku memang tabik la kat Ir.  tak penah2 dibuat org..adeh la!

Post Last Edit by mrs.senah at 16-5-2012 01:39

"Apa salahnya saya duduk dan dengar untuk tahu apa pembohongan yang mungkin saya sudah lupa," kata bekas Menteri Besar Perak, Datuk Seri Mohammad Nizar Jamaluddin.

"Bila saya dapat tahu ceramah itu memang untuk dedahkan pembohongan saya, eloklah saya pergi dengar sendiri supaya mereka berterus terang, kebetulan giliran saya berceramah tidak jauh dari situ jam 11 malam. Jadi saya minta kawan hantarkan dengan motor ke ceramah mereka," kata beliau

Dia tengah asyik fitnah saya. Tiba-tiba terkejut panik bila tengok saya berada di pentas depan, terus dia tukar topik isu Ambiga,” kata Ir Nizar dalam laman Twitternya.

"Saya pun tak tahu kenapa mereka terkejut dan tak teruskan ucapan, tak tahu mereka rasa bersalah atau apa," katanya yang juga ahli jawatankuasa PAS Pusat.

Tambah Nizar lagi, kebanyakan orang luar yang hadir ke ceramah itu sebaliknya orang kampung tersebut hadir ke ceramah PAS yang hanya kira-kira 150 meter dari tapak ceramah Umno itu.
"Orang kampung situ memang kenal saya dan keluarga saya mungkin sebab itu mereka lebih berminat untuk hadir ke ceramah PAS," katanya yang juga Ahli Parlimen Bukit Gantang.

Katanya juga, kehadirannya menyebabkan matlamat Umno untuk memfitnahnya gagal dan menimbulkan rasa tidak senang penganjur.

"Saya duduk sebelah (Ketua Umno Bahagian Kampar ) Datuk Radzi (Manan). Beliau bisik kepada saya suruh beredar untuk mengelakkan pergaduhan.

"Katanya kalau orang Umno hadir ceramah saya, mesti saya pun tak suka. Saya kata, saya lagi suka kalau orang Umno hadir ceramah saya. Senang saya nak sampaikan maklumat," katanya lagi.

http://tukanglawan.blogspot.com/ ... r-sengaja-buat.html

Sifat orang yang benar dan mulia ialah dia tidak takut menghadapi apa jua tohmahan dan cemuhan yang dihalakan kepadanya. Itu sifat hulubalang sebenar. Itu sikap seorang muttaqin, yang jiwanya hanya takut kepada Yang Esa.

Malah sifat Rasulullah sendiri, sewaktu perang, baginda tidak duduk di barisan belakang. Baginda menjadi jenderal yang berada paling hadapan mengetuai mukminin menentang musuh. Baginda juga bersifat "al-amin" (yang benar) sehingga hati-hati musuh gerun dan cair bila berhadapan dengannya. Itulah yang digambarkan oleh Al-Quran sebagai uswatun hasanah - contoh tauladan kepimpinan yang terbaik.

Nizar mencontohi uswatun hasanah serta memiliki sifat keberanian dan kemuliaan itu. Kerana hukum kebenaran dan keadilan menyatakan: berani kerana benar, takut kerana salah, lantas itu dia terus naik ke pentas menghadapi segala-galanya.

Syabas DS Mohd Nizar Jamaluddin!

Mula2 mulut macam bontot ayam,
Nampak HJ Nizar saja terus terkemut tak tau nak cakap apa....
keh..keh..keh...

Aku rasa peluang yang baik kalau Umno jemput HJ Nizar utk beri syarahan balas balik...

Ade ke patut pemimpin Umno tu suruh HJ Nizar balik...???

kah..kah..kah...

Takut le tu nak hujah bersemuka..

-Sekadar Hiasan-

-Sekadar Hiasan-
mrs.senah Post at 16-5-2012 01:49

ko jgn tepek gambo edited nih.....yg nih actually gambo awek kelate dkt SBJ masa final hapa ntah kelantan layak dulu....nih bukan gambo awek2 gelombang merah.....dah diedit gambo nih asalnya ada tertulis perkataan kelantan pada baju ke mufler ntah....

Samseng gile suh org balik takut timbul pergaduhan.. Org tu dtg ngan senyum simpul je pownnnn.. Nk gaduh apa nya.. Lain la kalo geng perkosa yg dtg..

-Sekadar Hiasan-
mrs.senah Post at 16-5-2012 01:49

senah tukang fitnah....

Akhlak lobai pejuang ambigat... astaghfirullah...

Bertaubat lah kamu....