CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: sahamboi

sedih aku keje company islam & kepunyaan melayu

meya posted on 14-9-2012 04:48 PM
KAU MAKAN BABI BANYAK NI AKU RASA.

Minta mak kau check balik makanan-makanan yang dia masak at ...

kalo ko pelahap babi..tak reti nak cover ke betina...

mat_jenin posted on 14-9-2012 05:19 PM
nak kaji HRM mestikah company tu mesti kita punya???...kesian tengok budak-budak yg buat kajian ke ...

si betina  sohai tu tau ke  apa tu hrm ...sebab tulah apa yg ditulis menggambarkan dia punya level cam mana....bergegar-gegar kutuk malays...tapi dua kali lima saja ...no brain....entah-entah dia lah suri rumah tangga sepnuh masa cuci berak anak je kerjanya 24 jam...layan suami huk hak hak hak.....no life..........jgn kata company cina, company melayu  pun tak nak ambik org sohai...

mclaren posted on 14-9-2012 06:20 PM
minta maaf saya komen perkara yg takde kena mengena dgn topik, my bad. teremosi sikit kot. minta m ...

oiitt bodoh...berlagak org yg jahil mcm ko lah., ko lah contoh melayu perasan mulia dan bagus sangat...tegur org tp sendiri buat.....gi belajar dulu...ni satu mangkok ayun bertingkat-tingkat........

Acong posted on 14-9-2012 07:28 PM
biar pung boss syg, setiap pekerja jgn bersikap complacent majoriti penjawat awam........ harus bera ...

cong,

dalam dunia nie, kita kena paham..ada sesetgh org tak suka keluar dari comfort zone..atau lebih senang kalo diklasifikasikan di bawah tempurung kelapa....

sebab nyer ada byk;

1. adaptation tempat keje baru nanti mcm mana??

2. nanti ramai org yang tak dikenali hati budi

3. entah2 ramai lagi hebat dari diri dia...'

org yang mcm nie, lebih suka menghabiskan sisa2 hidup dia di tempat yang dia rasa selesa..kalau ada org lain masuk, dan org tu lebih berdaya saing, dia akan cuba cantas org tu menggunakan ke 'senior'an dan pegangan 'majoriti' kawasan (mcm kucing kencing) sebab dia lebih tau selok belok...

katakan lah nanti dia akan di pinggirkan, org ini akan menyalak2 mengatakan bahawa diri dia ditindas....

dan kalau dia rasa gaji dia tak setimpal, dia akan komplen dan komen sampai hati dia puas...

rather to explore peluang baru...

to me, one door close means another door will be opened for u~

leylapple posted on 15-9-2012 08:46 PM
cong,

dalam dunia nie, kita kena paham..ada sesetgh org tak suka keluar dari comfort zone..ata ...

what is so bad about being in a comfort zone? kita bekerja bukan untuk comfort kah?... cari duit bukan untuk comfort kah... tapi comfort bukan hanya setakat gaji besar kan... comfort juga bermakna... kita selesa dengan kerja... selesa dengan rakan sekerja... selesa dengan tanggungjawab yang dipikul dan paling penting selesa dengan conscience yang kita telah lakukan yang terbaik untuk organisasi kita.... that what comforts means to most people.... and being comfortable doesnt make you lazy, contribute less, unhappy and most of all lack of competitiveness....most ofte than not.... lebih gembira kita di tempat kerja... lebih banyak yang kita boleh contribute... dan lebih berkualiti kerja yang kita buat....

anya rasa sangat shallow lah bila fikir hanya bidang swasta yang mampu membentuk sikap berdaya saing nih.... ada berapa ribu cikgu dalam malaysia nih... berapa ramai yang mampu dapat jusa? kalau nak compare daya saing antara 100 orang dalam company dengan beribu orang dalam organisasi... yang mana satu lebih membentuk daya saing? tapi berdaya saing yang sihat ialah bila kita gembira bekerja dan puas hati dnegan kerja kita tanpa perlu berfikir...3 tahun dari sekarang nak lompat kehulu lompat kehilir...

cookies_raya posted on 15-9-2012 04:34 PM
si betina  sohai tu tau ke  apa tu hrm ...sebab tulah apa yg ditulis menggambarkan dia punya level ...

apa maksud betina sohai cookies? bodo sombong kah? sebab anya rasa apa yang dia cakap menggambarkan sikap yang bodo tapi nak menyombong kehulu kehilir....

Follow Us
leylapple posted on 15-9-2012 08:46 PM
cong,

dalam dunia nie, kita kena paham..ada sesetgh org tak suka keluar dari comfort zone..ata ...

kalau kita stay dalam satu syarikat bermakna kita duk dalam comfort zone???? tak jugak sebenarnya ia bergantung pada diri kita, jika kita sedia mengambil cabaran dan mencabar diri sendiri untuk melakukan kerja-kerja yg mencabar itu bukan maknanya kita duduk di comfort zone walaupun kita duduk dalam satu syarikat jangka masa yg panjang atau sampai pencen.....kalau ada sikap tak berani tukarlah banyak tempat kerja....tetap sama saja.....sometime ada org tukar kerja untuk cari kerja yg lebih ringan dari sebelumnya....

dulu belajar sumber manusia.... tukar kerja dgn selalu ada kesan baik atau buruk.......

Last edited by little_hana on 15-9-2012 11:21 PM

cookies_raya posted on 15-9-2012 04:44 PM
oiitt bodoh...berlagak org yg jahil mcm ko lah., ko lah contoh melayu perasan mulia dan bagus sang ...

terima kasih & alhamdulillah atas kutukan dan makian.

kalau tak keberatan copy & paste ayat yg saya perasan mulia dan bagus, agar boleh elakkan buat mcm tu lagi di masa hadapan. manusia biasa lakukan kesilapan dan takkan tahu hingga ada orang tunjukkan kesilapan mereka, dan saya suka belajar drp kesilapan drp hidup tanpa teguran dan terus menerus buat kesilapan.

mclaren posted on 15-9-2012 11:37 PM
terima kasih & alhamdulillah atas kutukan dan makian.

di sini kan thread kutuk melayu, mcm org lain-lain kat sini kutuk melayu ko tak tegur, islam suruh pilih bulu kah....cina aja yg tak leh maki dan dikutuk tak leh racist katanya

~anya~ posted on 15-9-2012 09:15 PM
apa maksud betina sohai cookies? bodo sombong kah? sebab anya rasa apa yang dia cakap menggambar ...

mcm tu lah agaknya...

lantak laa korang semua.......... cina sohai kaa........ melayu sohai kaa....... elok semua gi mampus kalu tak reti nak kerjasama.......

cookies_raya posted on 16-9-2012 01:21 AM
mcm tu lah agaknya...

Oo..kalau begitu memang betullah penggunaan betina sohai itu...

little_hana posted on 15-9-2012 11:01 PM
kalau kita stay dalam satu syarikat bermakna kita duk dalam comfort zone???? tak jugak sebenarnya  ...

betul hana...
suka bertukar kerja bukan bermakna tidak mahu berada di comfort zone... kebiasaannya untuk cari kerja yang lebih senang.... kalau orang itu memang suka lah sangat cabaran bekerja kan... dia akan pilih untuk berada di satu organisasi yang teruk dan work her way up to better the company in which she is working...

~anya~ posted on 15-9-2012 09:10 PM
what is so bad about being in a comfort zone? kita bekerja bukan untuk comfort kah?... cari duit b ...

anya,

comfort zone nie bukan bermakna di bidang gomen ajer...comfort zone tu refer kepada keselesaan dia...(kesenangan dalam melakukan pekerjaan, almost to no effort).

bgslah kalo anya rasa comfort zone tak bermakna tak berdaya saing...sebab i really hate org yang suka buat sempadan ke atas apa yang dia blh buat (means, dia takkan buat keje lebih dari apa yang dia nak buat)

i penah jumpa org keje gomen but he's willing to go further...and pada masa yg sama i penah jugak jumpa org keje gomen yang tak akan nak tukar sekolah dan sanggup duduk kat kawasan tu di sekolah yang sama selama berpuluh tahun....with the same attitude yang bukan sahaja menyusahkan pihak sekolah but also to the management.. (GB, PK...PPD).kesannya, org sekeliling ssh nak buat keje or terpaksa pikul beban lebih...rasanya anya maybe penah jumpa org mcm nie kan?

and ai jugak selalu jumpa org yang mcm chipsmore (swasta)...cuma probability org nie nak berada kat kompeni tu lama agak kurang sikit sebab swasta nie bila2 masa leh buang org...

ok, back to TT nyer topik...

cookies_raya posted on 16-9-2012 01:19 AM
di sini kan thread kutuk melayu, mcm org lain-lain kat sini kutuk melayu ko tak tegur, islam suruh ...

maaf, saya ada tegur awak ke cookies?

seingat saya, saya komen post someone, tp bukan awak (maaf if tersilap). jadi wajiblah kalau saya nak kritik, kena komen kat setiap post ke? memadai je lah saya komen kat post2 yg saya sempat baca...
dan, saya tak sebut pun kaum 'cina' dlm mana2 post saya kat thread ni.

tolong quote kat mana saya specifically kutuk melayu dan puji cina habis2an? pls quote...sbb seriously i don't recall.

yg saya ingat secara general, saya ajak semua supaya jgn bersikap bencikan sesuatu kaum secara absolute. bukan semua org dlm kaum2 tu jahat, dan bukan semua org dalam sesuatu kaum tu baik. cukuplah sekadar bencikan perbuatan individu2 tertentu. dan saya takde pun ajak orang benci melayu? pls quote, if ada.

Assalam...aku ada terima beberapa komen dan komplen pasal thread ni....kutuk bangsa yu lah...bangsa ni lah....yg sipolan kutuk sipolan lain sebagai racist la ...bagai la...so kalau berlarutan..Insyaallah teman akan amik action yg sewajarnya...ye lah..demi menjaga rumah tangga BOD ni...walaupun teman maklum yg topik ni merupakan topik yang dilambung dr BOD lain...BOD panas..

banyak yang lari dari tajuk dan bergaduh sesama sendiri... tujuan aku buka thread ni supaya minda kita sentiasa ada kepekaan untuk membantu sesama agama dan sebangsa...

apakah kita boleh berpuashati sekiranya masih ade diskriminasi bangsa dimana 2 orang executive sama level yang melayu gajinya rendah RM700-800 berbanding cina...

apakah kita berpuashati sekiranya kekayaan perniagaan dibolot satu bangsa cina sahaja... apakah orang melayu ni bodoh sangat sampai tak reti nak berniaga...

janganlah terlalu percaya dengan cakap2 orang yang melayu ni bodoh tak reti buat kerja... janganlah kita jadi seperti atuk2 kita yang bangga bila orang putih bagi perumpamaan "janji macam janji melayu" " orang melayu jarum pun tak reti buat"... tak salah untuk kita sentiasa menolong sesama islam dan sebangsa walaupun hingga kiamat...

takkan lah kita rela nak lihat bangsa melayu duduk bergelendangan tanpa ada arah tujuan...

tak salah untuk kita mengutuk demi membina, tapi adalah satu kesalahan bila kita mendiamkannya....

ai sehhman... suda mereport kah??... hahahaha...

conclusion....
1. cina tak semestinya good worker.... melayu tak semestinya bad worker...
2. not all companies belong to malays are failures....
3. jangan cepat bongkak diri kerana akan kantoi jua akhirnya.....

sekian terimakasih....

kompeni melayu. majikan cm hampeh. lg better ngan kompeni cina. majikan cina dia tgk kita pnya performance. kalo ko mmg betol2 perform,  dorg mmg akn appreciate. trust me.

kwn saya kerja kompeni melayu.  dia dpt offer gaji yg sgt tinggi,saham + dilantik jadi Pengarah kt satu kompeni cina utk kompeni ni diiktiraf Bumiputera.  majikan kompeni melayu ni pujuk dia bgtau dia dipergunakan utk status kompeni jd bumi. tp kwn saya senyum je dan tekad nak berhenti.

kwn saya kata kalau dia terus kt kompeni melayu ni entah brapa tahun baru dpt gaji sama yg diofer oleh kompeni baru tu.  biarlah dia dipergunakan oleh kompeni bangsa lain dari dia diperbodohkan oleh bangsa sndiri.  diapun ada wawasan sndiri dan berniat nak buka kompeni sndiri.  so dia kena cari peluang kerja yg boleh dia kumpul duit, tak kira kompeni bangsa apa pun. skrg dia dah ada kompeni sndiri.