CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-SFG

Kena Tegur Anak Bising Sangat, Lelaki Ini Ajak Orang Boikot Magnum Kafe

jgn beranak tiap thun la x trkejar nk jge budak tu nnti...suka nau beranak tiap thn..mmber aku tgh preggy dia ckp dia checkup kt klinik kjaan nurse tu ade ckp ctu ssiap ade service injek 3 thn,mkn pil or letak alat pe tah kt kemaluan gitu utk planning...

ank nk beranak tiap thnthn jge xreti..msia klo boley wat cam spore tu satu ank je..xpon jarakkan umo bnyk sikit..

cam aku beza gn abg sulong aku 11 thn,akak aku 5 tahun,adik jntan aku 8 thn..

Samalah macam baru ni kat Malaysia hall ada sorang kanak kanak lelaki berumur dalam 5 -6 terlalu hyperactive, berlari, menjerit dan kacau orang lain tengah makan. Mak budak tu biarkan sahaja dia macam tu. Saya rasa nak lempang je mak budak tu. Apasalah ada mak yang macam tu kat dunia ni.

FOTHER-MUCKER replied at 10-10-2015 10:57 AM
Samalah macam baru ni kat Malaysia hall ada sorang kanak kanak lelaki berumur dalam 5 -6 terlalu hyp ...

still they feed their kids with sugar. tengok aja diet most budak budak hyper. carbonated drinks, candy, chocs. disumbat sumbat pada budak budak ni. mak bapak main phone.

aku pulak tengok both mak bapak main phone anak panjat kaunter pizza dominos dengan sliper. berdiri mcm org agi ceramah atas stage. bila orang ramai tengok baru mak dia suruh turun, suruh pun main main. sekali anak dia terjun naik terjun naik atas kaunter sama. tetiba anak dia sakit perut bukak seluar terus nak berak depan kaunter. baru mak dia kelam kabut because orang tengah makan meja sebelah tu. umur dalam 6-7 thn. bapak dia just tengok and terus main phone lagi.

mak pak bengap dh taw anak menangis bising kenapa tak dihumban dalam lubang jamban ka longkang ka tong sampah...mengganggu org lain saja la bodoh.

Edited by jazaa100 at 10-10-2015 06:08 PM
munchkin replied at 10-10-2015 05:23 AM
Something to ponder.

Mak ayah zaman dedulu anak ramai. Zaman gadget internet handphone semua tia ...

mak ayah dulu klu ank buat perangai....dorang jeling je munchkin......

dok elok je nanti bebudak tu....

jazaa100 replied at 10-10-2015 06:07 PM
mak ayah dulu klu ank buat perangai....dorang jeling je munchkin......

dok elok je nanti bebu ...

Betul tu. Jeling tu isyarat, ko balik rumah ko siaplah. Hheheh

Follow Us
Kuah, Nasik, Epal, Pokok. Ynag Paham, paham. Yang tak paham sudah.

munchkin replied at 10-10-2015 05:23 AM
Something to ponder.

Mak ayah zaman dedulu anak ramai. Zaman gadget internet handphone semua tia ...

Kawan aku ceta adik dia kalu weekend sanggup berkurung dlm bilik main hp and biar anak2 dia xmakan...anak2 semua kecik lg, eldest baru 9thn camtu. Or if masak pun, dah petang2 kul 4 gitu barula anak2 dia makan...sblm tu no breakfast nothing. Gila mak bapak skrg.

becir replied at 11-10-2015 08:19 PM
Kawan aku ceta adik dia kalu weekend sanggup berkurung dlm bilik main hp and biar anak2 dia xmakan ...

Haihhh. Kesian betul tu.

Baru aku nampak takdi budak budak lasak 3 orang. Main sepak sepak. Mak bapak main phone. So kitarang makan kat resto kat curve, dep pun ada. Kat meja main sepak sepak tampar tampar. Orang semua dah pandang. Tetiba pangggg gelas jatuh. Habis milkshake tumpah. Mak bapak masih muka toye. Waiter dah muka masam nak kena bersihkan. Everybody tengok je. Nasib tak kena halau. Menyusahkan betul.

Kawan aku ceta adik dia kalu weekend sanggup berkurung dlm bilik main hp and biar anak2 dia xmakan ...

gile.beranak buat ape?

munchkin replied at 11-10-2015 08:25 PM
Haihhh. Kesian betul tu.

Baru aku nampak takdi budak budak lasak 3 orang. Main sepak sepak. Ma ...

I ni anak ramai gak.4 org.sorang meninggal. anak2 blh dikawal sbb laki I garang.dia x ckp byk, tp jenis x malu nk tinggi suara di khalayak ramai. so ank2 mmg disiplin.

i pernah jumpe mak yg biar ank dia tolak semua bdk lain ms main ais skating kt curve tu.last2 kena warning dgn pekerja.padan muke.

tp I simpati dgn ank2 autisme.life is hard for them.

MetDaghem replied at 9-10-2015 11:16 AM
Entah entah budak itu ada masalah
Kadang kadang budak autistic menangis tidak makan pujukan
Jangan ...

dugaan juge utk kite sbg org luar. arwah ank I down syndrome.kdg2 I rase bersyukur dia pegi dulu.this world is too hard for him

Parit.Hilton replied at 9-10-2015 01:16 PM
wahahaha aku laki bini pun dah bertahun tak tengok wayang. kalau nak sangat tengok, pegi sendiri2. ...

mcm mn nk donlod eh? I abis2 sgt tgk youtube je kt tv tu.

kalau anak jenis suka menjerit meragam sampai ganggu seluruh umah, tapau saje la makan di rumah noks.

noraidil_06 replied at 11-10-2015 08:39 PM
I ni anak ramai gak.4 org.sorang meninggal. anak2 blh dikawal sbb laki I garang.dia x ckp byk, tp  ...

Takpe kalau tegur kak. Orang dulu anak ramai tapi beradab. Ni anak sorang dua or tiga. Mak bapa asik dengan phone. Anak main tolak tolak. Hari tu saya sabar lagi. Sampai di esklator depa pecut terjun kat eskalator sambil tolak menolak nnasib tak tertolak kami and warga tua kat depan kami tu. Saya jerit je kat depa ni. Mak bapak menonong je kat depan buat tak tau ngan anak. Ni kat ikea

hanalisa replied at 11-10-2015 07:54 AM
kalau anak jenis suka menjerit meragam sampai ganggu seluruh umah, tapau saje la makan di rumah noks ...

exactly, cam kawan me, hari khamis aje mesti ajak me
pergi makan kat resto ke atau pi jejalan kat shopping mall,
sebab hari khamis tu ajelah sesatu hari dia boleh buat sukaria,
anak anak ke tadika....
so dia free...

siap kata fara nanti anak u dah lahir, u pun cam kita tau..
ada masa free, manfaatkan sebaik mungkin...

noraidil_06 replied at 11-10-2015 08:40 PM
i pernah jumpe mak yg biar ank dia tolak semua bdk lain ms main ais skating kt curve tu.last2 kena w ...

Saya ada cousin autisme. Dia selalu buat comel comel. Suka dengar lagu siti nurhaliza. Dia tak kacau orang. Dia suka t shirt yang ada getah kat depan baju. Nanti dia datang pegang. Heheh. Dia suka nyanyi juga.  

Saya tak kisah budak bising bising. Yang nangis kuat kuat pun saya tak Kisah. Budak budak kadang borak borak suara kuat, so it is ok for me. I dont mind.

Saya kisah budak buas tak berdiisplin main kejar kejar kat pasaraya main terajang sepak and ada yang pijak pijak paket gula garam yang jatuh atas lantai pastu mak pak biar je. Ada yang main kejar kejar ngan troli sampai langgar kaki orang pun mak pak dia buat bodoh je. Itu saya kisah.

munchkin replied at 10-10-2015 02:50 PM
still they feed their kids with sugar. tengok aja diet most budak budak hyper. carbonated drinks,  ...

betul nok..
aku pon rasa its not so much on the kids...mak bapak nih yg biul otaknya...
aku kalo budak tu bising aku tahan jek lagi..dah nama budak kan..
tapi bila nengok mak bapak yg buat derkkkkkk spt tiada apa yg berlaku tu mmg hangen..

ada sekali aku tgk show...ada la kaki budak ni terkena belakang aku...alah..bukan tesepak..terkena...maknya cakap sorry sungguh2...aku kata takpelah...small matter...pastu aku nampak sepanjang show tu mak dia pegang la kaki anak nya takut terkena aku...

kesiannnn kenyang anaknya makan henpon...