CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rebas

[MERGED] All about Taska, Tadika, Kindergarten, Preschool

KESIAN NYA...TU LAH SAMPAI BILA2 I TETAP RASA TAK SAMPAI HATI NAK HTR MY KIDS TO TASKA....

tak suka la dengar ceta cenggini..mcamla anak kita tuh takde nilai..kita bayar diaorg nyer service bukan free kan..tapi feedback tuh cam hampehhh..iskkk..

dulu baby kwn aku meninggal sbb susu masuk dlm paru2 dia.
nih kes bg susu kat baby main sendal kat dada. sian kwn aku tuh

sabar2...
tak tau lagi punca mati sebab aper...
ade jugak baby mati bawah penjagaan makbapak sendiri...

erk??? seramnye.. tiba2 rs sgt berterimakasih kt arwah pengasuh yg jaga selama hmpir 16thn, sjak umo 1 bulan lbh lg..tq mak.. rndunye kt mak..

Adra pun a month ago, my baby nyer babysitter since 2 months old pergi umrah. So terpaksalah hantar nursery depan rumah for two weeks. Berat jugak nak hantar tp perasan lak, schoolmate lama hantar anak kat situ. So raser selamat sikit coz she said anak dia dari kecik kat situ. Nak cuti dua minggu bukan senang.

Biasalah first few days, mmg nangis, refuse to eat. Then she attached with one penjaga there. This penjaga actly jaga baby but my baby (1 year 8 months) just like her n my baby refuse to play with kids her age. Then hari ke-5, penjaga tu cuti, my baby refuse to eat. Hari ke-8 (Monday), penjaga tu cuti lagi. Okaylah.

Tup tup malam tu, bfr buka puasa, penjaga tu, A, sms. Tanya psal my baby, said she risau that my baby tak makan, when she check dengan penjaga-penjaga yang lain. None of the penjaga there knew how to make my baby's milk, so call her. She then told me, actly she quit (while owner nursery just kata dia cuti). She smsed coz she worried, my baby tak nak ngan orang lain kecuali dia. So my baby tak nak makan, nangis. Dia risau the owner akan pukul. Dia berhenti pun sbb tak tahan cara owner tu jaga budak, pukul kuat2 tanpa pengetahuan parent.

Apa lagi gugurlah jantung Adra. A ni kata, if Adra tak der tempat nak hantar, dia boleh tolong jagakan till babysitter balik umrah. Adra told husband, we dont know sapa salah sapa tidak. Yang penting keselamatan anak kita. Told him, mesti ada sebab that penjaga A tu susah payah smsed then called. So 5 days tu cutilah both of us gilir2 jaga my baby. Sajerlah sms, penjaga A tu kata my baby i tak hantar nursery tu lagi. Penjaga A tu said, "Baguslah Kak, A pun risau jugak. Ini Sara dah dengan akak, saya tak risau sangat."

Ingat plan, if Sara okay at nursery tu, nak hantar dia situ jer. Belajar berdikari. Kena kes mcm ni, terus serik. Biarlah dia kat babysitter dulu.

Follow Us
Sara, u hantar kt taska kat bangi ke?
hari tu kecoh psl one tadika actually yg pukul budak2 bawah jagaan dia without parents knowing..

saya penah kehilangan baby, bukan taska tapi baby sitter.
cuai, lalai, sume ade, ank dah ninggal 2 jam pon x sedar lagi
sekunk x berani anta kat taska atau baby sitter, anta kat kakak
jauh pon jauh lah, janji ank2 sihat.....

pening la baca tulisan u, BM + BI.. rojak sudah.. heheh

16# Ariys21

Oh tak, ni kat Ampang. Dua lagi cawangan dia. Patutlah budak2 ni takut sgt ngan owner tu, rupanya2..... Tp Adra tak beritahu kwn sekolah yang hantar anak tu sbb penjaga A tu kata, anak kawan Adra tu dah lama kat situ and she dah biasa. So she takkan berani nak lawan atau buat peragai dgn owner tu sbb dah berapa kali kena pukul.

15# adranatasya

kat mana taska tuh??

apa kata u bagi je tahu nama taska yg buat perangai tak senonoh tu? lagi bagus letak sekali nama owner taska tu.. tak payah lah pikir pasal nak jaga air muka ke apa ke... baik kita pikirkan tentang keselamatan anak kita sendiri. jadi sesapa yg rasa nak antar kat taska tu blh lah buat rujukan kat sini dan amik langkah keselamatan yg sepatutnya. kalu takdirnya taska tu kena tutup lagi bagus dari biarkan dia pi pukul anak org ikut suka hati perut mak bapak dia jer!!

isk pasal taska ni mmg pening kepala...sebab mostly seme nak untung jer lebih...yg aku x boleh nak xcept tu kalau bila pg survey mana2 taska sure pekerja indon..kalau aku nak indon yg jaga anak2 aku bek aku cr maid indon jer..xyah susah2 aku nak hantar anak2 aku pg taska..babysitter pun 1..bukan semua babysitter yg boleh pakai..ramai yg semata2 nak duit jer buat kerja x ikhlas..aku pun sokong kenari2101 tu kalau mana2 taska yg banyak masaalah kita mention jer nama taska tu..biar parents lain leh tau..

aku pengasuh dulu...
bayar mahal...lepas tue suka-suka jer cuti kecemasan...
bulan puasa suh amik awal dalam kul 4.30 petang...sedangkan aku laki bini balik kul 5.00 petang..kalau lambat..sian anak aku kena hantar kat umah kawan dia...macam anak kucing pulak...

kalau bayar bulan-bulan nak dulu...
lepas tue dah dapat duit mengasuh..tetiba dia apply cuti 2 minggu...kata sakit ini la sakit itu lah..so burn la duit mengasuh aku untuk 2 minggu...

lepas tuer...baby aku dibawak-bawak merata-rata tempat..pergi berniaga nasik lemak lagik..sian baby aku masa tu baru umur 2 bulan...duduk jer dalam stroller kat gerai nasik lemak dia tuer...dengan panas nyer lagik...anak aku yang sulung tue ditinggalnya kat rumah ngan anak-anak dia..

sib baik tetiba jerk dia nak putus ngan aku..tak mau jaga anak-anak aku lagi..tapi yang geram nyer hari jumaat baru beritahu dia tak sanggup nak jaga anak-anak aku...

sib baik ada pengasuh lain nak jaga..sekarang alhamdullilah kebajikan anak2 aku terjaga...sebab akak pengasuh tu jenis yang duduk umah jer...kalau nak cuti dia beritahu awal2...senang aku nak uruskan cuti aku ngan laki aku...

so...aku sebenarnya tak berkira..mahal ke murah ker...kalau elok jaganya aku puas hati..aku tak kisahlah nak beli apa-apa untuk anak2 dia...sebab dia jaga anak2 aku dengan baik kan...

so, kekadang kita baik ngan orang..tapi orang tak pernah nak hargainya

mmg dilemaorang kat kl....
tak keje tak cukup duit....kenakeje....kalo keje kena antar anak kat nursery....
pastu kena bajet..
tapi kata org nursery pon betul gak...caj murah kenala amik ramai budak and less workers...

22# ell768

Bukan Adra tak nak mentioned nama taska but still its hearsay. Adra tak tahu sapa salah sapa betul. Mungkin Penjaga A tu betul, atau salah. Mungkin owner tu tak buat, mungkin buat. Yg penting ms tu, keselamatan anak. Taknak menyesal. Tak kisahlah hearsay or not, but yg penting ms tu anak Adra.

so far, aku anto anak aku ke taska..oklah..yg penting bg aku perhubungan antara parents ngan owner dan jugak para pekerjanya.....kalo lebam2 anak aku, aku biasanya akan bertanyala....yela, even kita sendiri jaga pun lebam2 gaks kalo dah sedia maklum anak 'mengganas' mcm maner kan........

maner yg aku patut tegur, aku tegur..biasanya taska aku nih provided buku komunikasi...yela, kita bukannya selalu bertemu owner..so, dgn buku nihla kita tulis aper yg patut dan tidakla.....

parents pun bg aku takleh nak harapkan 100% kebergantungan pada taska....cth anak aku selsema, aku pin sapu tangan kat baju....so, pepehal....lap pakai kain/sapu tgn yg telah aku pin pada setiap baju.....

so far, taska kt tmpt aku nih pekerjanya melayu dan anak dara.....so far oklah....memasing give and take....anak2 aku pun sayang kat depa.....

tepuk dada, tanya iman la....aku takde nak memuji sgt taska tmpt aku....bg aku, first cara kita berkomunikasi tuh penting..kedua, terima seadanya, kalo tak berpuas hati, tegur cara yg berhemah....sbb takut kalo ade pihak tak puas hati..anak kita yg jd mangsa...saper tahu kan....?

Sara, u hantar kt taska kat bangi ke?
hari tu kecoh psl one tadika actually yg pukul budak2 bawah jagaan dia without parents knowing..
Ariys21 Post at 14-9-2009 15:59

Taska apa yea kat Bangi tu coz ana pun dok Bangi gak

Melalui pengalaman sendiri memang ada pengasuh yang ok dan ada yang x berapa ok
masa anak sulung dulu ana hantar anak kat taska belakang rumah
ownernya mmg baik
pengasuh anak ana ni mmg bagus coz dia dah kawin dan ada anak 5
lps anak ana masuk 7 bulan dia dijaga oleh sorang lagi pengasuh
belum kawin tapi matured
jaga anak ana mmg tip top
lps pengasuh kedua ni berhenti masa anak ana msk umur 1 tahun 2 bulan org lain yang jaga, anak dara dan muda remaja
jagaannya memang hampeh tapi ana x pernah merungut
sebaliknya pengasuh yang pertama selalu complaint dan beritahu apa yang terjadi pada anak ana tu
nak dijadikan cerita masa umur anak ana masuk 1 tahun 5 bulan dia join budak2 2 & 3 tahun kat bhg bawah
bila balik je ada saja kesan lebam, kena gigit dan terbit darah
ana masih cool lagi tapi anak tiri ana, kakak anak ni x boleh tahan bila tgk adik dia yang gebu dan putih jadi camtu
so satu hari entah camna masa anak tiri ana kat dlm dapur dia terdengar adik dia menangis kuat apalagi dia dan asben ana terus gi belakang dan masa tu depa nampak salah sorang pengasuh ni tgh cubit anak ana dan sorang lagi rotan anak ana dgn hanger
tentulah si kakak dan si ayah ni hangin satu badan so si kakak ni confronted dan amik adik dia yang cuma pakai pampers bawa balik umah
kecoh gak sebab owner dtg jumpa ana minta maaf bagai
tapi ana cakap ana x boleh hantar balik anak ana kat situ sebab si ayah dan kakaknya x bagi so si kakaklah jaga kat rumah sebab masa tu si kakak tgh tunggu SPM
lps bersalin anak kedua ana cari taska lain dan alhamdulillah semuanya ok
bila anak sakit diaorg akan call tanya samada nak amik atau diaorg antar ke klinik
itulah kita sebagai parents kena berhati2

Actly nursery depan rumah ni okay. Bersih. Budak2 disegmentkan ikut umur dah tidur bilik lain2 ikut age group. Ada kelas pagi, membaca, mengira, menyanyi. Penjaga semua melayu, dalam 6 -7 orang. Ada yg muda, ada yg berumur. Budak kurang 25 rasernyer.

Adra pernah pesan, if Sara pukul budak (Sara ni garang, org tak boleh rampas barang dia, hbs budak tu dicalarnyer), marahlah, pukul tp janganlah kuat. Tp bila Penjaga A telefon n kata mmg owner pukul kuat if budak2 mengada, tak dengar cakap, nangis. Gugurlah jantung. Pada pandangan Adra, penjaga A mmg bagus sbb Adra hantar anak pkl 9.30pg n sentiasa msk dalam hantar Sara. Mmg tgk Penjaga A ni cekap ngan budak2. Budak2 mmg semua suka ngan dia. Same with the nursery but still hearsays kan. Jadi dilemma tak tahu sapa yg betul.

Lain mcm kes fatehana, mmg terbukti. Apa2 pun baik babysitter or nursery, kena monitor. If Sara luka, lebam kat babysitter, takat biasa, tak derlah Adra nak question. Kadang tu tak ty pun, babysitter cakap sendiri. Dia tak mintak tambah bulanan last year, Adra tambah jugak bayaran dia.