CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

iPad 2 released

bestnyer kalau org bg free..

aku suka baca digital comics dengan magazines....
ebook pun banyak gak especially engineering laa....
so memang leceh nak baca2 sambil guling2 atas katil kalo guna laptop atau smartphone....memang tak pratikal....
bagus kalo ada ipad nih....

eh galaxy tab 10.1 tak de kt malaysia lg ker. asal lambat beno..
leetaemin Post at 7-3-2011 00:01

Di satu dunia yg fana ini pun masih belum di jual lagi, arakian di melesia ini

Post Last Edit by jojoba_beads at 7-3-2011 22:44

Reply 354# myoujin

sejak bila Machines (apple premium reseller) ada kat low yat?
    ke ko beli kat max studio? kalu max studio, rege brg2 apple kadang2 lebih mahal dari Machines.
    be careful....

contoh harmon kardon stick II mahal rm200 kot dari machines. kalu aku, prefer cari brg2 apple kt machines.   
    lebih terjamin.

my seposen

p/s: web machines: http://www.machines.com.my/

bestnyer kalau org bg free..
ell768 Post at 7-3-2011 17:14

.haha. kan? kalaolah ade

tgh tunggu toshiba punya pulakk..

* CPU: Nvidia Tegra 2
    * Display: 10.1-inch capacitive multitouch
    * Ports: MiniUSB, HDMI, USB, Full-size SD card slot
    * Connectivity: Wi-Fi, Bluetooth
    * Cameras: 2MP, 5MP (front/rear)
    * Battery: User replaceable (with screwdriver)
    * Special: Replaceable back cover in 5 colors

Follow Us
Btw samsung galaxy 10.1 bila nk launch kalu dh launch brapa harga dia?
johan3036 Post at 6-3-2011 21:45

perlu di ingatkan juga samsung galaxy tab 10.1 juga tiada sd card slot dan menggunakan propriety cable untuk sync,charge etc, bukan menggunakan standard micro usb port.
oleh itu dari segi memory expansion dan connectivity tab ini more or less like ipad sahaja
dan dengar rumours, samsung akan hargakan tab baru itu mungkin sedikit lebih murah daripada ipad2 untuk bersaing.

Reply 367# Vokuro

Kekadang tefikir gak apa la diorg ni punya marketing strategi...kenapa takleh ikut kemahuan pengguna...kenapa mesti nk bekalkan cable interface yg bukan standard...

btol ker galaxy tab blum ada di m'sia ... baru jer tgk model galaxy tab tadi

memang lembab la muntz

aku baru order macbook air customize sikit spec tapi ambik masa
2 m ...
myoujin Post at 6-3-2011 22:26

Aku pun ada customized spec utk macbook pro aku.. nak seminggu baru sampai. Aku order direct dari Apple store, jadi spatutnya masalah lambat tu takder lah kan. Sampai2 aku tak sabar nak pegang macbook aku tuh, aku sendiri terpaksa collect kat DHL pada hari Sabtu. Sbb DHL kata diorang hanya hantar ke rumah hari Isnin. Bila aku check kat shipping tracker, rupa2nya package tu dari Singapore, pergi KL, pastu dari KL pegi Kuching, pastu dari Kuching pegi Bintulu. Punyalah byk transit. :re: :re:

aku sebenarnya menyampah tengok website yg sarat dengan flash. Page navigation yg pakai flash memang ...
ultra78 Post at 5-3-2011 23:44

Skarang nie Apple dan Microsoft pakai html5 utk ganti flash video. Google, Opera & Mozilla pulak pakai WebML utk ganti flash video. So di masa akan datang, tak perlu lagi flash, kecuali  nak main game2 classic lah. Even game2 yg sblm ini dalam flash pun dah diberi nafas baru dgn menggunakan platform lain. So, tak perlu risau lagi kalau takder flash pun. Tambah pulak flash nie banyak dipakai utk buat iklan jah. Even website pakai flash 100% pun dah dianggap outdated skarang.

saya pom masih igt kes ini...thread itu dibuka beberapa bulan lepas kan?dia bertanya samada berb ...
C.K Post at 6-3-2011 16:06

Bagi saya lah kan... kena tengok jugak kedegilan Telco kita. Kadang2 mereka tak turun2 pun harga produk lama walaupun dah berkulat. Sepatutnya time nih mereka dah lelong saja iPad, iPhone 3 dan iPhone 3GS. Tapi cuba kamu tengok skarang, mereka masih tawarkan harga yang bukan2 utk produk yang sudah lapuk ini. Mungkin mereka rasa rugi sebab dah keluar banyak duit modal utk beli model yg belum habis stok lagi. :re: :re:

html 5 maybe.... future flash bg aku bakal kelam.... hiks
w/pun html 5 sendiri blum complete n br ...
dino Post at 6-3-2011 18:48

Steve Jobs aku rasa malas nak bagi muka dgn Adobe lagi. Sbb selama nie asyik kena bayar royalti utk masukkan content flash. So dia buatlah joint venture dgn Microsoft utk buat html5. Tapi html5 bukan open source, ianya masih kena bayar royalti jugak bagi siapa2 yg nak pakai. Sbb tu Google refuse utk pakai html5. Dengar2nya Google dah start nak develop bersama2 WebML utk menggantikan html5... WebML nie open source katanya. Tapi Google masih risau dgn Youtube sbb Youtube tu mereka punya, jadi kalau nak dapat hits yg tinggi mcm skarang nih, ianya kena friendly kepada semua users. So adakah mereka akan pilih html5 atau WebML.. itu kita kena tunggu. Nampaknya buat masa nie disbbkan takder alternatif 'sebenar' utk flash, maka flash bagi aku masih penting lagi.

statement itu sangat kekampungan felda pprt yg terpencil.

saya tidak mampu berfikir untuk kai ...
Changa Post at 5-3-2011 20:03

Mgkin maksud RedDevil ialah camner diorang send images utk live streaming pada Google StreetView itu.. adakah menggunakan godaman Wi-Fi spot di sekeliling mereka. Kalau ditanya aku, mmg aku tak tau sangat, sbb bila aku tengok Google StreetView tu mcm tak sync-streaming jah dgn suasana semasa.

apa korang cakap ni???? betul ke ipad dah jd rm500 jek skang? n ipad2 amek harga ipad? ni aku dengo fr Azli Pa'at azli on air..silap dengo silap lah aku..

Bagi saya lah kan... kena tengok jugak kedegilan Telco kita. Kadang2 mereka tak turun2 pun ...
Muntz Post at 8-3-2011 04:28 PM

kalau dah diumumkan dalam paper kata dorang kurangkan dah rm300-400...aku caya je

Steve Jobs aku rasa malas nak bagi muka dgn Adobe lagi. Sbb selama nie asyik kena bayar royalti utk masukkan content flash. So dia buatlah joint venture dgn Microsoft utk buat html5. Tapi html5 bukan open source, ianya masih kena bayar royalti jugak bagi siapa2 yg nak pakai. Sbb tu Google refuse utk pakai html5. Dengar2nya Google dah start nak develop bersama2 WebML utk menggantikan html5... WebML nie open source katanya. Tapi Google masih risau dgn Youtube sbb Youtube tu mereka punya, jadi kalau nak dapat hits yg tinggi mcm skarang nih, ianya kena friendly kepada semua users. So adakah mereka akan pilih html5 atau WebML.. itu kita kena tunggu. Nampaknya buat masa nie disbbkan takder alternatif 'sebenar' utk flash, maka flash bagi aku masih penting lagi
Muntz Post at 8-3-2011 16:36

Ini solution utk migrate kepada new tools.Kenapa pula nak hairankan sgt dgn adobe flash dan kenapa pula nak hairan dgn youtube disebabkan pakai adobe punya tools...
youtube streaming kan masih guna internet...ubah jer link dr adobe flash ke tools baru....before main video...benda nih leh auto reconfigure...kalo takat android...diorang akan kasi notification for upgrade...google mmg refuse dr ms product...as long as good product leh execute without any bugs..cukuplah capai sasaran utk komunity...coz dia lebih suka guna open source utk buat business...same goes to Apple...Microsoft jer dok menyebok nak join sana sini...supaya microsoft product leh beri byk tarikkan dr mana2 device termasuk apple...Steve Jobs sign agreement jer...html5 sebenarnya bukan dr microsoft...ia dr W3C...Apple mmg tak berani nak absorb apps html5 dlm apple apps...sedangkan Microsoft product sendiri pun blom suitable pakai html5 until now...takkanla steve jobs buat2 cari nahas......based on my logical view...html5 blom capai tahap memuaskan berbanding adobe flash yg dah lama experience dgn multimedia teknologi since adobe blom beli and merge dgn macromedia lagi...microsoft mesti kena guna W3C supaya semua platform boleh baca...Unix based tak hingin nak baca microsoft punya dot net environment

Ini solution utk migrate kepada new tools.Kenapa pula nak hairankan sgt dgn adobe flash dan kena ...
mrsakit Post at 8-3-2011 17:07

Masalahnya dgn royalti lah noks.. katanya diorang malas nak bagi duit royalti kat adobe nie. Takat migrate2 tuh mmg kacang jah. Selalunya isu dgn benda2 mcm nie ialah dari segi sama ada worth it atau tidak pelaburan mereka itu. Kalau rasa mcm tak worth it tabur duit byk2 utk flash, then buat sendiri lah.. tapi nak buat sendiri, ada kos R&D lagi... ditambah lagi ianya memerlukan masa. Bagi aku paling senang, once for all, silalah suruh Microsoft atau Apple acquire banyak2 saham dalam Adobe. Tak penin2 sangat kepala kekdahnya.

kalau dah diumumkan dalam paper kata dorang kurangkan dah rm300-400...aku caya je
C.K Post at 8-3-2011 17:03

Aku baru tengok beritanya, so aku percaya jah lah.

Aku baru tengok beritanya, so aku percaya jah lah.
Muntz Post at 8-3-2011 05:14 PM

kat website apple dorang wat clearance ipad 1st generation potong 100usd kan?