CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hdcyng

Siape percaya pengurus bank kata Lu Gua, 'Lu apa kuasa ambil gua punya IC?'

Close [Copy link]
Berpuluh kali aku kena tahan dengan polis buat sekatan jalan raya seumur hidup aku dan tak pernah sekali pun polis yang tahan tu minta rasuah dengan aku, walaupun aku kena saman bagai semua tu. Kepada yang dok canang polis rasuah ke hulu, rasuah kehilir, kamu2 ni yang tawarkan rasuah kepada polis tu ke???

Berpuluh kali aku kena tahan dengan polis buat sekatan jalan raya seumur hidup aku dan tak pernah se ...
xy_daen Post at 14-6-2011 16:44

aku pernah kena tahan polis masa pakai lesen p. aku dah lekatkan pelekat lesen p dekat kereta. polis tu kata pelekat aku saiz kecil. tak menepati saiz piawaian aku pun katala aku tak tau. aku pakai beli saja dekat kedai. lepas tu lepas la... esok beli pelekat lain... polis minta lesen.. bagi je le...

sapa suh cakap kurang ajar...

dah memang kuasa polis nak tgk ic dan lesen...lain la orang biasa ( ...
noor2 Post at 12-6-2011 16:21

Saya sokong habi-habisan.

cina mmg racis....

cina mmg racis....
shamsadis Post at 14-6-2011 16:49

setepatnya, CINA DAP racist

yang suka bagi rasuah ni bangsa cina kiasu dap la
TGV Post at 14-6-2011 16:42

yang perkenalkan istilah duit kopi pun
geng cina kiasu DAP kaki rasuah tu jugak,
sebab derang suka lepak kat kopitiam

derang ingat semua penjawat awam boleh dibeli dengan
duit haram berniaga babi derang tu..

Follow Us
apa pasal ko khutbah kat aku jer, orang lain lagi racist ko taknak khutbah?

ko ni mesti us ...
capiloton Post at 14-6-2011 12:45

Aik terghaser plak dier nih.

Cuber bacer balik posting teman tuh.
Ayat yang pertama.........................................

Harap maklum

p/s nasihat tidak mengenal pahaman politaik seseoghang, bangsa, umoq ataupun jantina

setepatnya, CINA DAP racist
TGV Post at 14-6-2011 16:50

malam tadi ada amoi langgar motor kat parking...motor tue jatuh...pastu dia terus blah...siot...ramai yang hon2 tapi dia buat dek jerk...DAP lagi la racis...

malam tadi ada amoi langgar motor kat parking...motor tue jatuh...pastu dia terus blah...siot... ...
shamsadis Post at 14-6-2011 16:53

lagi satu CINA DAP ni suka buat double parking... aku perasann... most yang suka parking kereta belakang kereta orang ni cina dap

1. Bank Manager tu bukan Hokkien & bukan org Melaka/Johor , Org Hokkien & org Melaka/Johor b ...
hdcyng Post at 12-6-2011 16:19

kalau lah polis semua kaki rasuah dan kai tembak-tembak. lama dah semua Mat Rempit dan Mat Ragut mapus katak. melayu semua tu bang.
Lagipun, semua polis yang jalankan kerja makan gaji ni memang makan rasuah dan kaki tembak ker.... Sedih saya, pakcik saya pun polis jugak. Meninggal dah dia eksiden bawak motor. Harta yang dia tinggal untuk anak bininya cuma keter saga lama warna hitam, honda ex5 dan rumah teres 25 x70 jer...

lagi satu CINA DAP ni suka buat double parking... aku perasann... most yang suka parking k ...
TGV Post at 14-6-2011 16:54

hahahahah...ko datang puchong tengok diaorang punya berlagak...ada satu ahli DAP tue ....siap backup hotel yang ada china doll....masa kene serbu ....hahaha

Reply 356# TGV

thax for da info.....
tp, juz aku dpt info dari my frenz kat sini....dia kaba...once u dh kena tahan n tido dlm lokap, terus warna ic akan berubah..
aku nie juz yea jea laa...coz background family dia semernyer polis n tentera...dia jea yg terpesong jauh...hehe

Reply  TGV

thax for da info.....
tp, juz aku dpt info dari my frenz kat sini....dia kaba...on ...
cilok Post at 14-6-2011 16:58

aku pun tak sure sangat... tapi warna perang memang untuk bekas banduan
kalau ko masuk lokap... tak semestinya ko ni banduan kan... mungkin polis nak siasat dulu...

Kalau dia chelaka, dia patutlah cakap polis tu mau kopi duit tapi dia xmau kasi, lepas tu ambi ...
hdcyng Post at 14-6-2011 04:12 PM

kamu ni orang negara mana? tulis macam cakar ayam.

Reply 357# TGV

mamat nie confirm tukar warna ic......KALU blh disabitkan kesalahan.....
aku takut......biler dh guna saluran DAP.....terus melepak jea kat umah...wakaka

Aku rasa Cina sebelah rumah aku tu Cina MCA la, baik sangat, anak2 pun comel2 dan peramah....

Dalam kes ni, apa yang susah sangat nak mengaku salah? Tak kira melayu ke cina ke, kalau dah salah tu tetap salah... Nak masuk tv paper bagai nak mintak simpati then bila dah terburai cerita sebenar masih nak tegak benang basah... Apa cerita?

Seperkara lagi, aku tak paham macamana kaum cina yang lahir kat Mesia, ada ic mesia, belajar bahasa malaysia kat sekolah selama 6 tahun sekolah rendah dan 5 tahun sekolah menengah (paling kurang) tapi masih gagap-gagap cakap bahasa malaysia? Aku sangat-sangat tak boleh terima perkara ni... Nak mintak kelebihan itu kelebihan ini, tapi syarat asas untuk jadi warganegara pun tak kukuh, tak malu ke mintak itu ini?

Maaf, aku bukan rasis, aku ramai kawan daripada kalangan bukan melayu, diorang ok jer boleh patuh undang-undang, tapi bila undang-undang kena pada kaum yang SATU ini, selalu terjadi seolahnya MEREKA BERADA DIATAS UNDANG-UNDANG! Mereka fikir mereka siapa?

Dalam kes ni, apa yang susah sangat nak mengaku salah? Tak kira melayu ke cina ke, kalau dah salah t ...
matdue77 Post at 14-6-2011 17:07

Ko taip panjang-panjang ni ko ingat cina2 DAP tu paham ke???

Kalau dia chelaka, dia patutlah cakap polis tu mau kopi duit tapi dia xmau kasi, lepas tu ambi ...
hdcyng Post at 14-6-2011 04:12 PM

kalau begitu kamu juga perlu pulangkan ic semula kalau kamu warganegara malaysia...macam mana kamu mahu katakan kamu warganegara malaysia kalau begini tahap penggunaan bahasa malaysia kamu???

cina DAP memang bangang.....KIASU