CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Nurulain

Persenda Nama Bapa, Guru Kini Pendek Akal Dan Mulut Puaka! - Netizen

Macamana lah orang boleh hudnuzon saja kata ustazah tu tengah melawak/bergurau...

Melawak tak kena tempat. Apa lagi melawak pada budak kecil yang tak tahu apa2...

kalaupun itu bukan niat ustazah, aku harap ibunya ini keluarkan saja anak dia dari sekolah tu kerana hari pertama sekolah pun dah buat hati terguris.

Zmn la ni budak yg berbin/binti kan Abdullah mmg org cpt pandang serong.. Dulu masa iols sekolah ramai je yg mmg nama bapa deols Abdullah. Xde pon org pikir bukan2..

dh jadi thread kutuk ustazah dah pulak
napa puan tu nak sentap
sikit2 sentap
mcm tak rasa pun ustazah tu persenda ke ap

rukia2 replied at 4-1-2018 09:37 PM
Siyessly?  Nk kata bdo x baik,  tp perbuatan dy tu lg lah x baik.. Cemanalah nk jd teladan

Mujur subjek dia..b.arab..sya slalu skor n tk penah kena denda...

Time tu rasa sedih gak la.disebalik senyuman...sbb menengah dah kan..

At least puan ni sedar diri.. ada aja kawan lama I yg bzina n terlanjur terus nikah mcm biasa pastu keluar anak aman aman aja bin kan nama laki dia yg bzina dgn dia tu.. la ni dah beranak pinak lupa diri pula asyik tanya orang pasal knapa lambat dapat zuriat.. knapa lambat tambah zuriat.. mcm nak muka dia aja

biasanya cikge cenggini selalu pangkah pas pastu selalu dgr ceramah UAI

Follow Us
RatuDunia94 replied at 4-1-2018 10:05 PM
Zmn la ni budak yg berbin/binti kan Abdullah mmg org cpt pandang serong.. Dulu masa iols sekolah ram ...

Iols antaranya memang berbapakkan ayah nama Abdullah. Selama hidup ni tak pernah dipandang serong atau dipertikaikan apa2. Iols pun kalau tengok orang lain bin/binti Abdullah juga tak fikir lain juga, memang fikirkan bapak nya nama Abdullah.

Apapun budak kecil tu tak salah. Baik apa saja profesion, jangan diletak beban/prasangka kat budak2. Luka dorang rasa tu dalam

Korang kat Semenanjung je la buat gitu. Kat Sabah especially area akak ini takda yang nak ejek2 bebudak bin binti Abdullah bagai macam kau orang Moslem spisis holier than thou kat Semenanjung itu buat.

Edited by chazey at 5-1-2018 05:37 AM
doubleA replied at 4-1-2018 07:03 PM
Agree. Kesannya sangat panjang. Bukan makbapak je malu, anak tu sendiri sepanjang hidup akan ter ...

Kalau dia hidup di kalangan Melayu holier than thou pemikiran sempit barangkali la sepanjang hidup terasa.

Kalau hidup di kalangan Melayu urban liberal takda masalah.

raihaneem replied at 4-1-2018 08:32 PM
Kesian kat buak ni..mgkin juga guru tu nak melawak...

Sya pun pernah sorg ustaz ni..sya disuruh t ...

Takda maknanya nak melawak. Tu biadap nak mampos namanya. Aku sendiri dah beberapa kali encounter stoden bin binti Abdullah tapi kat surat beranak nama pak lain. Ada aku nak kesah gi menyibok tanya stoden aku apsal dia bin binti Abdullah? Poodehmark takda kerja jah akan buat gitu. Faham2 sendiri dah la. Cikgu2 mulut jahat poodehmark ini aku doakan pi neraka jahnam jah sesuai dengan kebusukan hati depa dok malukan stoden macam stoden tu bukan manusia.

~boolean replied at 4-1-2018 09:50 PM
Macamana lah orang boleh hudnuzon saja kata ustazah tu tengah melawak/bergurau...

Melawak tak ken ...

Itulah. Aku tak boleh terima betul perbuatan ejek2 budak kecik ni. Poodehmark punya cikgu. Kau ingat kau setazah dah confirm masuk sorga kah?

onexox97 replied at 4-1-2018 10:06 PM
dh jadi thread kutuk ustazah dah pulak
napa puan tu nak sentap
sikit2 sentap

Sah2 ko tak sentap dah yang kena tu bukan anak ko. Cuba anak ko berada di tempat anak puan tu, ko boleh ka happy2 fikir positif?

emmm..

walaupun tak dinafikan ada jenis cikgu-cikgu mulut puaka macam ni, kita semua ada pengalaman masing-masing.
tapi aku nak tau jugak makcik yang upload cerita ni jenis camane, sebab page krt. so, nak tau jugak lah orang2 follow page tu apa norma dan trend page tu. yang positive vibe ke, negative vibe ke

Aku baru sembang ngan anak masa htr disekolah tadi pasal ustazah kt sekolah dia..2 org ustazah pendek mulut mcm bontot ayam..selamba membodohkan budak2.."oi bodoh! Susah sgtke nk dpt 100?" Camtu..sorg lagi kaki mengumpat nama anak2 org dahla mekap tebal..pastu gelak2..aku ckp kt anak ustazah makan gaji je tu apa nak pelik..

Bukan nk cop ckgu2 agama..
Zmn aku skolah dulu..sbuk ckgu2 subjek agama duk mgata dlm ofis..last2 ckgu BM aku yg sound direct diaorg sbb duk ngata je keje..

nape x tnya terus kt cikgu tu
apa masalah dia...
lagipun ada jerk dlm dunia ni org nama Abdullah..
habis tu kalau kebetulan org nama Abdullah dia ada ank..
org terus fikir bila ank tu bin/binti dia, ank zina ker...
bengung nya kepala otak masing2 kalau pikir mcam tu..
sekolah kan balik cikgu tu..senang citer..

sepatutnye dia didik budak tu supaya tak jd mcm mak bapa dia...bukan perli lg....

tp tak nafikan ustazah mmg mulut puaka...
sy n adik sy dpt sumpah keturunan dr ustazah sbb tak pandai mengaji...
adik sy ingat dia sampai sekarang...
benci sgt ngan dia...
dh mati kot dia sekarang ni..

ReginaGeorge replied at 4-1-2018 06:03 PM
Ostazah panggil aku beruk sebab tangan alu berbulu.  Bulu halus jer pon.. Mentang2 aku lutih dia hit ...

Ahahhaa...Kadang2 ustazah2 lagi tak boleh pakai. Masa saya sekolah dulu, saya ada tnya ustazah pasal something. Mintak pencerahan sebab tak berapa jelas. Dia jawab "kalau tak tahu diam". Eh.. dah aku tak tahu, aku tanya la. Dah itu pun kerja kau kan nak kena ajar anak murid.

bukan cikgu skrg, cikgu dulu pon sama
yg membezakan antara diorg yg mana btol2 nk mendidik dan yg mana utk makan gaji je
ada jugak beberapa kejadian2 dlm kelas aku dulu yg cikgu ckp jenis lepas je dgn kata2 yg xelok
mmg selalunya cikgu berani buat camtu kat budak2 sekolah rendah je
lagi2 yg baru darjah 1 atau 2

Maafla nak cakap..  Ustazah2 ni kalau sekolah Kafa (or sekolah2 yang tak perlukan kelulusan tinggi) memang boleh agak macam mana attitudenye. Ayat2 mereka memang bolh mengundang marah but I selalu buat2 cool bile pikir balik maybe diorg ni level SRP ja.Lagi2 yg dah veteran2 ni. Bukan ustazah je,ustaz pon same. Kes yg bunuh janda kat rawang tu pon ustaz sek kafa kan?