CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bubuk_bearbear

"I stand with you, Ebit Lew," kata Najib Razak. Ustaz Kazim Elias pun

Aku tak penah amek tau pasal EL ni.. X penah la nk sokong ke EL ni ke ape... Takde la rasa mcm Wow sgt EL ni.... Tp skrg aku nk padan kan muka caprice.... Sbb dah bodohkan diri sendiri. Dr org nyampah kat EL, tetibe nyampah kat ko... G mampos je la ko caprice....

noor2 replied at 19-7-2021 10:41 AM
Mmg aku tengok caprice ni angkuh. ..FW pun sama ....

Buat malu je awak tu taraf agamawan tapi mas ...

betul.aku mula2 dulu adalah org yg annoyed dengan EL pasal bila sedekah nk kena ambil gambar.
Sampai la lama2 aku faham, duit yg dia sedekah tu sumbangan org ramai.
So aku adalah org yg sumbang ke akaun  pertubuhan dia.
Seriously, bila setiap kali aku tengok gambar dia tolong orang, terdetik dalam hati aku "duit yg aku sumbang pon ada sebahagian dalam tu".
.
Bila aku dengar ceramah beliau, yes..mmg dia jenis suka bergambar.
Ingat lagi, dia suruh org yg datang ceramah tu duduk rapat2, kedepan sikit..
"abang2 ni duduk depan sikit, nanti kalau ambil gambar baru lah nampak"
lepas tu dia suruh penganjur ambil gambar biar nampak semua org. Biar boleh buat kenangan.
.
So dari situ aku faham, dia mmg jenis suka bergambar. Sikit2 dia suruh penganjur ambil gambar ramai.
.

doa2 org yahudi yg kne maki teruks dulu dgn caprice makbul terus

noor2 replied at 19-7-2021 10:41 AM
Mmg aku tengok caprice ni angkuh. ..FW pun sama ....

Buat malu je awak tu taraf agamawan tapi mas ...

Tapi kalau betul ada kisah yang topinasi ni nak bongkarkan iols mmg menunggu 21hb ni.FW tu hanya sokong sitopi ni kalau betul dia nak bongkar benda yang benar.
Lagipun bukan EL je NGO yang pernah ke sana.
Cuma cara Sitopi ni agak menjengkelkan..sendiri buat diri tersepit.

Bagusla bermaafan. Tak jatuh maruah pon. Mana pi perangdina? Tak abis2 membawang kerajaan sini padahal dok ostolia. Mana ada kerajaan/manusia yg 100percent sempurna. Perangdina dulu pon ada zaman jahiliah. Same goes to bro fw. Dulu pon kaki tunjuk langit sblm islam. Uel pon ngaku hidup persis free thinker zaman kecik2. Yg penting bantuan sampai. Kalau dah rezeki dpt toys je bukan ubat berlori2 tak patut ucap Alhamdulillah ke? Nadir as abg kawasan umat melayu di gaza, chill sudeyy la kalo org takmau pi jumpa. Abg kawasan apa kalo jenis suka memerli? Kepris, jgn lupa balik nanti after quarantine pi jadi volunteer kat ppv. At least boleh la hang prektis ckp melayu dgn org ramai yg dtg nanti.

3dea_mension replied at 19-7-2021 10:59 AM
betul.aku mula2 dulu adalah org yg annoyed dengan EL pasal bila sedekah nk kena ambil gambar.
Sam ...

EL kena audit account. Baru legit.
Kalau setakat amik gambar, doesn't justify anything. Especially in some circumstances where u can't take photos after fulfilling the good deed.
So, for transparency sake, audit and show your accounts.

Follow Us
Dedua pun ada bondo yg I olls xbp nak gemar.. But again, I olls nk carut sapa yg bg si mangkuk ni p?? Atas dasar apa die ni p ek?? Umngok bekap?? Nk buat meeting ngan influencers??Ko diplomat??? Nak nego ngn Israel?? Lu sapa bro?? Cermin if ada kat umah make sure kasi besarrr siket la?? Kasi tgk muke dlm cermin dulu!! Memula x amik port jugak tp bile tertengok nanas basuh die ni.. Mmg selayaknyerla org ckp ko mcm budak yg merentan xdapat mainan.. Sabaq betui mamu tu lyn hang stgh jah even mgkin dlm ati membara rs nk cepuk jer.. Meraban2 weiii..Siap pitenah tu yg lg xleh hadam.. Lps ni ko dok la dendiam n toksahla nak what's on the news sgt laa.. Mmg I olls wadehel jer budak tedika ni sekor!!

Nnasda53 replied at 19-7-2021 11:16 AM
Tapi kalau betul ada kisah yang topinasi ni nak bongkarkan iols mmg menunggu 21hb ni.FW tu hanya s ...

Betol.
Dari live bro FW, dier cuma support Cap kalau Cap reveal the same issue yg FW has accumulated evidence.
FW doesn't really touch on the beef between EL vs Cap per se.
So, pentaksub, hold your horses.
Dgr la betol2.

Cam siyal..tipikal badot..dah u turn..nk blik palestin n abiskan misi

Misi ko nk dedah nk bongkar walo mati sekalipun per cite

Eeeeii bleh dia idup n buat muke selamba ye

Klo dia pi cocok mata buta mcm kassem lagi elok

Dasar badot..tadak prinsip..tadak maruah..penuh setannnnn dlm diri ko tu..poyo..pi bunuh diri laa

RunDeeMC replied at 19-7-2021 11:31 AM
Betol.
Dari live bro FW, dier cuma support Cap kalau Cap reveal the same issue yg FW has accumul ...

Ya,kena dengar sampai habis live FW tu.
Iols pun tak sokong mana2 pihak.Iols sokong mana2 pihak yang melakukan kebaikan.
Andai ada kesalahan guna saluran yang betul untuk di hakimi.

anilanil replied at 19-7-2021 11:20 AM
Bagusla bermaafan. Tak jatuh maruah pon. Mana pi perangdina? Tak abis2 membawang kerajaan sini padah ...

Haiz.. Jgn tuduh Nadir melulu yer.
Dah EL n team tak nak kerjasama dgn Nadir, I bet he is okay jer.

Tetapi bila pentaksub asyik asak Nadir ni on his sosmed abt EL's whereabouts, Nadir has to explain on the realities and bureaucracy in Gaza.

The wali remark was made in general and in a light-hearted manner. And he has every right to tell off EL and his team. Dah la MIA sambil berjimba di Mesir tapi tak nak update status keberadaan mereka di sana. Takkan Nadir kena jadi their spokesperson pulak. Mcm kawan tu takde kerja kat Gaza.

NekNgah replied at 19-7-2021 10:24 AM
Buah cempedak di luar pagar
Ambil galah tolong jolokkan
Saya budak baru belajar

Selamat Hari Raya ngah..

Ingat tadi Fattah amin. Rupanya Fattah hamas

Nak OT sikit. Contoh kalau ngo uel ni nak audit account camne prosesnya? Please someone yg terror bab audition pi explain kat uel & team. Audition reporttu nanti nak kena post kat ig utk sekalian umat manusia ke camne? Utk marhaen seperti ai yg takde basic accounting camne nak bagi paham report tu.  Please explain sebab ada sedara ai yg warga emas sekolah tak tinggi pon menderma. Ikhlas ckp bagi dia janji bantuan sampai & report utk dia is rancangan jejak ebit liew.

Kahkahkah "terharu lihat Tuanku bantu rakyat siang malam?" Allahu sayu sayu SAYUUUUUU aku mendengarnya haha

patut Caprice balik dulu
tumbuk je muka EL
klu mmg betul2 ada masalah
buat malu anak jantan gaduh kat media sosial
lagi malu tarik balik
tulur sudah kena pigang kah?

Bijan pun nk mencapub gak lps kepris xboleh diharap, aku tgh tggu apek firdaus lak nk bagi bukti apa.demi sbuah kebenaran katannya....

makadek replied at 19-7-2021 10:27 AM
Tak jadi dia dh u turn

... Ak baru buka minda buka ati nk dgr pembongkaran.... Skang FW nk truskan ke x... Cap da surrender

Sepa la tergamak sapot si tapai nasi ni. Pikiran tidak dewasa, tidak cukup pandai tapi tidak sedar diri memandai-mandai. Nampak angkuh sombong suka cari pasal punya orang.
Bawa influencer berdebat konon. Tapi tidak cukup belajar.
Mau berjuang tidak cukup niat dan semangat saja. Apa kaki dia mau bagi pendapat mau kasi maju tempat orang? Tukar-tukar idea buat content? Betul2 tidak ngam punya orang.

Cara EL berdakwah mmg konsep nak rapatkan kasih sayang, sbb dia tu dia selalu sebut perkataan sayang. Kalau duduk kena rapat2. Selalu tunjuk sayang isteri, anak2. Sbb dia nak semaikan sifat kasih sayang sesama umat. Tu lah ajaran islam. Dia pun islamkan ramai orang. Aku takde lah benci pun EL suka bergambar sana sini, dah nama pun dia berdakwah. Kena la tunjuk, jadi orang bole amik iktibar sama. Anyway, mungkin EL ada salah, ngo ke apa yg tu aku tak tahu. Tapi apa2 pun cara caprice tetap tak betul. Dia timbulkan tanda tanya, sebar aib, dan cetus pergaduhan sesama islam. So tu ke konsep rapatkan saf? Padan muka ko la caprice. Benda boleh settle diam2, nak juga sebar aib. Sbb dah biasa sangat buat content bahas aib orang. Jadi 21hb ni jadi ke idok?

RunDeeMC replied at 19-7-2021 11:31 AM
Betol.
Dari live bro FW, dier cuma support Cap kalau Cap reveal the same issue yg FW has accumul ...

Skang cap da angkat bendera putih.. Harap FW truskan la... Bongkarkan Kebenaran.. Siap da bg teaser bagai x kan nk cancel...