CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Munafik: Filem Dakwah Buat Syamsul Yusof

dah tengk pada hari kedua tayangan. dengan tak tengok trailer, memang perjudian la beli tiket malam.. beli sebab kat mana tah ada orang kata lakonan nabila bagus, sebab tu je.

1. sepuluh minit pertama agak perlahan dgn close up muka samsul menangis tu memang potong minat.
2. lepas tu dah ok, jalan cerita agak menarik. tak kisah sangat dia muncul kat sini kejap kat sana sebab i percaya menda ni mainan iblis. mungkin yg dorang nampak atau alami tu tak terjadi pun sebenar nya.
3. beberapa adegan mengingatkan pada exorcism of emily rose dan cerita hantu thailand (tak ingat tajuk). tapi pelaksanaan nya lebih baik drpd biasa (biasa filem melayu). kagum jugak.
4. lakokan nabila layak anugerah. siapa lagi boleh berlakon macam tu?
5. i percaya samsul tak guna pelakon lain sebab dia rasa dia lebih memahami dan menjiwai watak Adam (memandangkan dia lah yg buat research dan tulis skrip).
6. selalu filem malaysia sekadar hantu, dan itu saja. hantu kacau orang, hantu bunuh orang, habis. tapi ini lain, ini lebih kepada "iblis". sesuatu yg selalu kita tengok dalam movie omputeh.
7. banyak mesej dalam filem, kalau pun  tak dapat semua dapat satu pun ok.

tahniah samsul.

Aku dah tgk cite nie smlm sbb tgk khurafat dulu so nk banding kan lah...cite nie mmg best dr khurafat...die punyer twist ending pon mmg x boleh agak...tertanyer2 sape yg punyer keje santaukan maria..

Lakonan nabila huda mmg deabak.....part kene rasuk..part tarik mak tiri die tu mmg terbaik..

Lakonan Shamsul aka adam..teruk..emosi x smpi..tp yg part die bwk mayat gali kubur tu jer yg seram...

Aku kasi 4.5 bintang untuk filem nih.
Tahniah Sol! Mmg seram sesangat cite nih.
Dari mule sampai ke akhir asek terkejut je keje aku.
Bagi aku lakonan Nabila Huda mmg superbb! Mmg tak boleh disangkalkan lagi.
Sol plak, okaylah. Baguslah dari sebelum2. Ade peningkatan. Dapatlah rase dia pnye feel tu jugak. Takdelah kejung sgt lakonan heols.

xde sape nk teman hakak tgk citer ni...ada sesape sudi nk citer kat hakak pasal citer ni? PM hakak pun xpe...

Baru ja lepas menonton dengan kengkawan..jalan citer ok,banyak mesej..seram dan mendebarkan..kitorang asik tutup2 mata je tadi..ehehh nampak nau penakutnye..sabas untuk semua pelakon2,lebih2 lagi nabila..

tingin nak tgk...tp takut tkejut dlm panggung nnti...

Follow Us
Donatello86 replied at 4-3-2016 04:44 PM
tingin nak tgk...tp takut tkejut dlm panggung nnti...

Jangan. Banyak terkejut cerita ni. hahaha

Spoiler please hehehe. Nk tgk saya ni penakut.. Tp mcm syok

aku pun teringin nak tgk.. no2 aku mmg x pnh layan cite2 hantu malaysia ni.. tp teringin nak tgk bile aku bc ade org komen its all about iblis this time. interesting

mizzmimi replied at 28-2-2016 02:56 PM
ada sapa-sapa nak bagi spoiler tak..

spoiler:
sebenarnya yg jahat dlm citer ni ialah bapak nabila....sbb dia yg puja2 setan dan smpi sanggup bunuh2 stok2 ustaz kat kampung tu
bapak dia kata sbb dia puja setan le dia dpt kemewahan donia, bini muda etc etc

amir, anak sol tu ekceli dah mati sama2 dgn zulaikha (isteri sol) ms eksiden..tp rahim razali (bapak sol) confess kat sol yg ekceli amir dah lama mati, tp dia x sampai hati nak bagitau sol...sbb sepanjang film, sol slalu je ada dgn anak dia tu

cmf_premierleag replied at 5-3-2016 01:20 AM
spoiler:
sebenarnya yg jahat dlm citer ni ialah bapak nabila....sbb dia yg puja2 setan dan smpi s ...

oo.. thanks kaka prem..

lakonan sol sgt spoil la gak..bg aku watak Amir laie nampk penjiwaan dr watak Adam...

Iols br tgk. Okla. tapi tak boleh blah bila pekin asyik ber sis sis dengan sabrina ali. Weird betul

nuryakmal replied at 5-3-2016 08:06 PM
Iols br tgk. Okla. tapi tak boleh blah bila pekin asyik ber sis sis dengan sabrina ali. Weird betul

aku syak pekin tu sebenarnya Changa
sbb sket2 sis, sis, sis, sister bagai

Baru tgk smlm. Dpt tiket murah sikit hari rabu

Geli tgk samsul korek kubur arwah isteri, bawak mayat berkapan p rumah semata nak tunjuk kat anak dia.
Nasib la mimpi ja!

Scene akhir kat baglo tu firstly mcm xlogik. Camna dari ospitel teros nabila ada kat banglo kosong.

Bila kiter pikir balik, logik la nabila tetiba call suh samsul dtg banglo kosong tu. Sbb nabila kan under hipnotize, diguna oleh bapak sendiri utk pancing samsul dtg banglo (temat pemujaan) tu. Utk samsul dibunuh.

Hanya tempat pemujaan tu yg kekonon dpt matikan pemuda soleh mcm samsul, utk tunduk n akui kekuasaan iblis.

Ropanya bapak nabila MUNAFIK, p solat jemaah / berbaik dgn org kg / berobat org. Rupanya ada agrnda tersendiri.

Bapak nabila berdendam dgn samsul sbb kaco periuk nasik dia. Kan bapak nabila tu sihir org kg, utk matikan penduduk kg yg soleh.

Itulah perjanjian setan : amik nyawa org beriman dan kuasa satanic dlm diri bapak nabila akan bertambah!
Same as dptkan pangkat / bini muda / kekayaan duniawi.

Mcm kes freemason /illimunati la. Org2 bijak pandai / retis international. Sold their soul at satan, for rich and fame.

Cuma cerita ni berkisar penduduk kg di mesia.

Baru tgk semalam akhirnya...huhu..

Terbaik dan hebat citer MUNAFIK ni...dr pelakon, plot, pengarahan semuanya terbaik...setiap watak ada kekuatan masing-masing dan berhubung antara satu watak dgn watak yg lain...A+++ lakonan Nabila Huda..gilerlah...terkesan dan terkesima bila lihat watak Maria ni dirasuk oleh jin kafir....dialog pertembungan antara watak Ustaz Adam dan Maria yg kerasukan sgt terkesan dan aku rase scene terbaik tuk filem tahun ni...meremang weh...asik2 terkejut...huhu...Aku rasa Nabila Huda akan gondol pelakon wanita terbaik tahun ni...for sure....watak Syamsul pun byk improve bbdg sblum ni...ade part yg aku sebak bjy dibwk oleh Sol ni..huhu...utk keseluruhan aku bg 4.5/5 bintang....

dah tengok..
to me, watak Nabila Huda adlaah yg terbaik..
especially scene dirasuk >>the best part , dia bercakap dlm bahasa arab tu..
time ni dia berlawan dgn ustaz adam..
thumbs up to NH

watak Ustaz Adam...pada saya tak begitu berjaya dibawa..
emosi, memek muka Shamsul...masih kena perbaiki lagi..
sebelum ni dia jadi perawat dan ruqyahkan pesakit tapi bila musibah terkena diri sendiri..dia takleh terima
so,part tu dia lemah..kurang emosinya di situ

part Amir, anaknya tu memang benar2 tak sangka>> rupanya Amir juga dah mati dalam accident bersama isteri Ustaz Adam tu..
dan part Ustaz Adam gali kubur pun, memang terbaik..ingatkan betul2..rupanya hanya mimpi sebba kalau betul, takkan seorang ustaz tak tahu hukum menggali kubur dan keluarkan mayat kan?

rasanya part tangkal dalam kotak milik Sabrina Ali tu macam tak ada kesan pun kat jalan cerita..sekadar nk beritahu yang mereka percaya benda2 gitu..itu saja..itu pun, punyalah nak hide...apa ke benda dalam kotak tu..
then tiba2 ustaz Adam ambik..pastu pulangkan semula pada Sabrina Ali tu..which is..really??..should be Ustaz Adam tu menasihati dan buang terus tangkal tu..

then dari hospital ke banglo lama, tempat pemujaan Pak Osman tu...macam terlalu nak short cut scene tu..
Pak Osman ni bukan lagi munafik tapi dah jatuh syirik..sebab terang2 dia puja setan..

part paling pelik...salam dari roh arwah isteri Ustaz Adam tu..

overall>>>4 bintang/5

Carutan Ikhlas :
Exorcist versi tanah melayu...Tajuk Munafik, tapi macam tak diceritakan sangat dalam muvee ni. Rasanya elok letak tajuk “Maria” ke hape kan kan kan lagi satu muvee nie bnyak "bisinnnnnnnnnnnnggggggg" bingit tlinga akhirkata..Jauhi sifat munafik kerana ia ibarat musang berbulu ayam

dah tgk cite ni.... jalan cite best... tp yg buat spoil... bunyi bising yg kekonon terkejut tu terlampau banyak.. sampai boring... kena perbaiki dari segi shoot angle .....dari segi lakunan.. samsul sangat fail.. dan tak sesuai jadi watak ustaz tu... gaya bahasa cam budak hipster je... takde stail ustaz... mengharapkan watak ustaz tu seperti pelakon yg muka suci tp sangat deep bila tgk muka dia... contoh cam pelakon indonesia Herjunot Ali yg jadi hero dalam cerita dibawak lindungan ka'bah

ape ke bagi tajuk munafik
baik bagi tajuk musyrik terus

hehe