CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-IIN

Anak Main Sembur Air Liur, Mak Ayah Buat Tak Reti Je?

Itulah reality kebanyakan parents zaman sekarang.  Mungkin tanggungjawab menjaga banyak diserahkan pada pengasuh, jarang menghabiskan masa dengan anak untuk membentuk keperibadiannya atau dia sendiri pun memang bersikap sebegitu jadi begitu le anaknya.  Sikap baik seharusnya dibentuk sedari kecil kalau dah dewasa baru nak membentuknya dah susah nanti.  

akupun penah tengok mak bapak camni..dekat hospital pantai..anak dia sorang dalam 6 tahun camtu..yg kecik baru setahun lebih..bole jalan dah..mak dia dan ayah asyik tengok phone jeeee...langsung tak pandang anak depa..depa suh anak dia yg 6 tahun tu jaga yg kecik..lepas aku habis beli ubat..aku nampak anak dia yg kecik berdiri sorang2 depan kolam ikan...ya Allah..sorang je tau...kalau jatuh dlm tu camna...yg kakak dia hilang p mana tak tau..kalau ada yg culik camna...barula duk nangis2 simpati minta tolong orang carikan...BODOH betul org skrg..apalah dangat dengan phone tu...asyik nak tengok apa..kalahkan yg belajar PHD

chinta89 replied at 1-2-2016 04:24 PM
lasernya mulut.. sesuka hati ckp bohsia!

sbb tu lah i tk pnh bg ank i main luar . since fmily dorg duduk sini rmai bdk2 tk main dkt luar dh . semue risau . kdng dgr ank2 jiran i jerit 'k*te' la 'pookiemak' la . i smpai tutup pintu sbb tknk bg ank i dgr bnde2 mcm tu . lgi2 ank i bru 2 year . tkot nnt die 'ter'belajar pulak . risau sgt

yasinfi replied at 1-2-2016 06:19 PM
akupun penah tengok mak bapak camni..dekat hospital pantai..anak dia sorang dalam 6 tahun camtu..yg  ...

i pnh kena mcm ni . masa tu bwk ank pegi klinik gigi . mk bdk tu tgh check fb . ank die duk merayap smbil pgng punai . kejap2 ank die pnjt krusi smbil duk main pin cucuk2 tu . mk die just ckp 'jatuh nnt' . tpi mata dkt tepon . i tgk je dh angin . nk ckp org muda tgk muka tua dh . ank die berlari sana sini die cuma ckp 'duduk diam' . hello . bdk tgh nk besar mmg galak la . tggjwb die utk tgk ank die . bkn nye tepon tu . siap main candy crush pulak tu . i pun tk tau la . i keluar tk ada la lyn porem ke ape . dduk rmh je i lyn sbb ank sibuk tgk pororo . so i free la . hahahaha

lurve82 replied at 1-2-2016 03:54 PM
anak2 hakak mmg hr tu start main air liur..hakak lempang jah mulut tu..lpas tu bru xmain dh...mmg kn ...

Terbaik!!!

froggy_frog replied at 1-2-2016 06:20 PM
sbb tu lah i tk pnh bg ank i main luar . since fmily dorg duduk sini rmai bdk2 tk main dkt luar dh ...

mak pak skg x reti ajar anak.. anak duk sebut mencarut pun x marah.. nk mrh mcmne memasing sibuk ngn fon. Candy Crush. COC. etc lah asal dpt tepon kan. jakun sgt gamaknya bru dpt tepon.

Follow Us
kumen2 replied at 1-2-2016 04:09 PM
mak aiiii garangnya,,,,,,

hakak tak garang...jarg marah anak2..ayah dia selalu marah...tp bab2 main air liur ni hakak mmg xleh tgk...tgn ni laju la pang kat bibir tu..tp xde la kuat smpi tinggal kesan...janji rasa sakit sikit tu dah...jgn buat lg...dgn klu bdk2 mencarut ni...slmt anak2 hakak ok lg xde kuar perkataan pelik2 kat mulut tu...

budak2 skrg kecik2 da mncarut kt org dewasa... kimk punya mak bapak

lurve82 replied at 2-2-2016 10:36 AM
hakak tak garang...jarg marah anak2..ayah dia selalu marah...tp bab2 main air liur ni hakak mmg xl ...

ooo ok la ...  jgn garang sgt, nnti makin degil,,, bdk bdk...

Wak Nang yellow card dia berdehem... bapak aku, kalau tangan dia kat kepala talipinggang, letaklah rm100 kat depan, haram kitaorang tak amik...

Arwah bapak aku punya garang sampai anak2 takut nak makan semeja... takut kena libas rotan ekor pari.

Hari tu aku marah anak kecik aku "boo" air yg dia minum. Xde la pukul ke hapa, just guna jari babap manja kat tapak tangan. Tu pon ade yg tegur aku garang sgt. Pedulik la... anak aku. Karang x terkawal, kena hencap x pandai jaga anak pulak kan?

Tapi x dinafikan ade setengah parents buat bodoh je bila anak meliar.. haritu aku marah sorang budak dok panjat tempat yogurt kat Giant, siap berkasut lagi. Dah la kat bahagian makanan.. tu pon mak dia buat bodoh & menjeling2 tajam. puihhh.

froggy_frog replied at 1-2-2016 06:28 PM
i pnh kena mcm ni . masa tu bwk ank pegi klinik gigi . mk bdk tu tgh check fb . ank die duk meraya ...

i pun geram tgk mak bapa yg tak bertangung jawab lngsung...pandai beranak je,,tp tk pandai tengok..bila dah jadi benda tk elok baru nak meraung,,
dah dua taun i perati..banyak anak meningal kat tempat jagaan...tp orang masih hantar jugak..nampak sangat dpa tk heran pasal nyawa anak mereka..

yasinfi replied at 2-2-2016 07:16 PM
i pun geram tgk mak bapa yg tak bertangung jawab lngsung...pandai beranak je,,tp tk pandai tengok. ...

betul tu . i dri ank i newborn mmg tk pnh hntr dkt org . even i hntr ayah i pegi hspital pun snggup bwk . i tk pecaya sgt dgn org . i tkot nnt ape2 jdi . tpi bila ikutkn kdng bkn pngasuh yg bersalah . bila tgk keadaan skrg berkemungkinan besar mk ayah yg dh ambil ank dr pengasuh mlm tu mesti la bkn terus tido . mybe ank die main2 lepas tu jatuh ada lebam . lebam nmpk esk nye sbb mk ayah bngun pagi kelam kabut hntr ank smpai tk perasan . mk ayah pun jgn cepat melatah . sbb tkot salah sndri tpi p tuduh pengasuh .

sabtu lepas, ada budak lelaki ni dalam umur 5@6tahun dok panggil anak aku wooi..wooi..bapak kat sebelah buat dek je..pastu naik gelongsor main tolak2 anak aku lak.. Hanginn tul! Terpaksa aku jerit kat anak aku walhal bukan anak aku yang wat..ishhh

froggy_frog replied at 1-2-2016 02:57 PM
hahaha . jiran i yg kaki gosip tu pnh sound jiran dpn rmh i . geram sgt . ank die nakal sgt . dh l ...

astaga
orang nya muda belia lagi ke?

ni mesti kawin tak cukup matang
tapi dah menggatai

iznanaziz replied at 4-2-2016 12:35 PM
astaga
orang nya muda belia lagi ke?

tk ada la muda sgt . nk masuk 30 dh . ank dh 7 tahun . kdng geram sgt . kite yg risau ank die kena culik . kdng i sound je ank die suruh masuk . biar la die nk ckp i grng mcm mk nenek walaupun umur bru 22 . i risau tgk bdk2 main tk ada org dewasa . yg ada mk ayah dpn mata pun bole kena culik . ni kn yg biar main sndri .

satu lagi penyakit mak pak yg bawak anak datang opis..tapi x reti nak jaga..
kita paham laa cuti sekolah..org lain pun bawak anak..tapi ni ada yg jenis kacau & buat sepah workstation org...
perggghh..mmg x boleh tahan betul..abis dokumen2 kita di usiknya..rasa mcm nak rembat mak dia jee

setuju sangat...seeloknya skolahkan mak bapak cenggitu...lapor sangat kot mak bapak tu sampai tak dapat kawal ank2 menganggu org lain nak mkn...budak memang nakal..tapi sebagai mak pak kite ptt lah jaga nak kite sebaikya..sekurang2nya tegur kesalahan yg telah anak kite buat.aku pun x pandai tp slumber je aku piat klu dah x beradap sangat...

Aku mmg jarang bawak hp kalau keluar satu family..aku mmg control giler pergerakkan anak2 aku..aku kategori alert... tapi aku pernah cili mulut anak aku sbb suke mangajuk cakap aku bila aku tegur die...sambil die buat bibir tu... lame2 aku tak sabar aku mmg cili... hahaha... skrg die xbuat dah perangai ajuk2 tu.. aku cakap kat die annoying la kalau org lain tengok...

Memang menyampah tengok makbapak zaman sekarang
Nak suruh anak duk diam tak kacau dia terus hulur ipad
Mana lah budak tu nak belajar bab adab