CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: CARI-SFG

Seperti Dijangka! Ibu Bapa Ada Anak Kesayangan

X perlu la jd ank kesygan.. Aku tgk je skrg ni dulu ayh aku x berenggang ngan no 3, penagih kesudahan nye...

Lepas tu adik bongsu ppuan no 4... tinger klu dgr dia ckp.. Terjerit2.lebih. kepada kuang ajo...

Aku no 2.. Jln kaki,naik bus je g kje,bju sepasang je ade.. Tp lulus spm... Kje ok la..bukn nk puji diri sendiri  tp iam the best

AisyDani13 replied at 4-4-2016 03:50 PM
huhu ya ka.
tang membodek tu yg jenuh sikit.

@Hanah kita is more than willing to help you....bab membodekzs nih.....just prompt atau PM dia.....

Hang tak cuba mana hang tau????

kan???

lazyboss replied at 4-4-2016 06:51 PM
X perlu la jd ank kesygan.. Aku tgk je skrg ni dulu ayh aku x berenggang ngan no 3, penagih kesudaha ...

The very fact hang tak dipijak pijak sampai mamps oleh mak pak hang dalam proses membesarkan hang..... patut hang bersyukur tau.....

Kan???

Edited by lazyboss at 5-4-2016 09:16 AM
symbiosis4 replied at 5-4-2016 06:56 AM
The very fact hang tak dipijak pijak sampai mamps oleh mak pak hang dalam proses membesarkan hang. ...

Mmg ler sis.. Ni kn anak kesaygan punya kes..
Berlaku dlm my family... Yg jadi kesyagan bangga plak jadi ksyagan.. Harta parents awal2 da bgtau kita2.. Dapat kat kesyagan... Point is yg mnjadi kesyagan .. Kadang2 x bape jadi org...

Kita pon x harap pon sbb ade harta sendiri..P balik keje naik bus.. Kesyagan keje pon siap parents tolong cari.. Berhantar amik g tempat kje.. Kesyagan zaman sekolah da pakai hphone .. Kita ni baju sekolah sepasang jer.. Yg pakai hphone tu SPM pon gagal...

Ofcoz la syg mak ayh wey... Sebb tu laa.. Lantakkan je la harta depa nak bagi sesapa pon.. Tp mmg terjadi kes "kesayagan" ni...leh mention sesikit je laa.. So amacam??

Kesayangan sangat x??

Nape x sama kannnnn????

symbiosis4 replied at 5-4-2016 06:53 AM
@Hanah kita is more than willing to help you....bab membodekzs nih.....just prompt atau PM dia.... ...

issh xmau lah cheq..
biaq p lah .. syg ka x..
janji kita jaga depa class A..
hehehe

org terdekat aku pon ada citer pengalaman dia... mak dia syg bebeno ngan adik dia... dari kecik lg... dia mak dia tinggalkan kt kg... adik dia mak dia jaga sendiri... so point di situ... mybe mak dia syg lebih sbb jg dari kecik... pas tu anak kesayangan kawen wat besar2an... yg tak kesayangan WAJIB sponsor... yg kesayangan ni mmg hidup senang... x pernah bayar bill... x payah kasi allowance kat mak pak... tapi yg x kesayangan WAJIB...  laki anak kesayangan dia pon di tatang cam minyak penuh.... ko jgn sesekali ckp apa2 psl menantu n anak kesayangan dia...wlopon diorg membuta smpi tghari, bilik tak kemas x pe... klu ko tgur nnti ko kena pulau smbil dibebel2... pas tu klu anak kesayangan balik yg lain2 dia da x peduli... ckp pon cam ckp ngan dinding... x kan dilayan... tp pas kesayangan tu da balik baru la dia cuba berbaik2.... kwn aku tu sentap gila.... sian lak aku ngan dia...

Follow Us
saya sulung lelaki, no 2 dari lima adik beradik, masa kecit2 org2 luar bnyak cakap yang saya anak emas mak ayah sbb tunggal lelaki kan tapi hakikatnye bukan..abah xpna pukul anak2 pompuan dia tp kalau sape wat silap saya yg mendapat, tali pinggang, getah paip jngn cerita..siap kene bantai depan rumah sbb akak yg wat salah..

adik beradik pompuan nk mainan dapat tapi saya kalau nak kene blajar mnyimpan..da ada duit nk beli mainan xbole beli satu je, kene beli skali untuk adik2..bayangkan darjah dua tiga masa tu nk mnyimpan duit jd lima ringgit punya susah..sampai la skarang ni jd terbawa2 apa yg saya ada saya kongsi sama2..

tnggungjawab da di ajar dari kecik lg..abah meninggal 2010 masa smua masih sekolah tp utk syg adik beradik tlg menolong ni dah rasa dari kecik..kongsi sama kongsi.

kami adik2 ni pula nampak akak tu anak kesayangan sbb smua along nak smua dapat, walkman, handfon, cerita hidustan,  tapi da besar ni baru kita fham tekanan yg dia kene hadap, kene jd yg terbaik utk jd contoh pada adik2, kne belajar pandai2, abis skola trus smbung blajar sbb mak cakap along kene jadi contoh utk adik2,

yg no 3 pula mak selalu marah2 dia lipat baju kemas rumah smua..dia degil jnis melawan tp buat juga kerja..smpai skrg x disuruh pn wat jugak (dalam bebel2 sbb rumah bersepah)..aruah abah bnyak bg pesan kat dia yg baik2, jd anak yg baik smua,

yg no 4 tu slalu mak bawak ke dapur tlg mak masak ke buat2 kuih..kdang2 dulu dia nangis sbb panas kt dapur tp skarg da elok da..sbtu ahad pn ramai yg tmpah kuih n dia wat sbb dia blajar masak ngan mak.,

yg bongsu ni pula xdpt merasa lama syg abah tu sbb da xda masa dia kcik..jd anak2 mak ngan abah ni kne bg kasih syg kt dia...mak abah ni kdang2 rasa mcm xadil tp cuma cara dia tunjuk kasih syg tu lain tp ttp syg anak2 nye sama rata...mak ayah lg tahukn anak2 ni kan jd dia tahu mcm mana nk bntuk..masa kecik2 mmg nmpak xadil tp bila da bsar ni baru terasa..

tu la kisah nya terima kasih rakan2.. jangan marah kn mak ayah yee

bob92 replied at 7-4-2016 07:33 PM
saya sulung lelaki, no 2 dari lima adik beradik, masa kecit2 org2 luar bnyak cakap yang saya anak em ...

X marah.. Tp terasa la jugak kan.. Kita ni anak sape?? Kenapa dibeza2kan.. Dulu kekecik memendam rase la jugak..mmg ade betul nye.. Kita kumpul duit senyap2 beli umh beli tu beli ni..  

Skrg sy pon parents.. Sy xnak ape yg saya lalui zaman sy dulu... Sikit kongsi.. Banyak kongsi.. InsyaAllah dr segi harta pon sama..

bob92 replied at 7-4-2016 11:33 AM
saya sulung lelaki, no 2 dari lima adik beradik, masa kecit2 org2 luar bnyak cakap yang saya anak em ...

setuju apa yg awk ckp tu...mak ayh mmg syg kita sama rata cuma layanan je berbeza2 sbb base on perangai n sifat kita mcm mn. dulu pon sy pon rasa xadil dgn layanan dr mak ayh..bila da besar ni baru mgerti kenapa mak ayh layan kita mcm tu. sy ank sulung jadi mak ayh mmg layan sy dgn cr bdikari sbb dr kecil lg sy mmg bdikari sdiri..cumanya adik beradik lelaki sy ni je terlalu bgantung pd mak ayh

rasa nk kasi link tmpat aku baca kat tenet,tpi syang x bookmark

die ckap,ketidak adilan parent die.............cipta darkness dlam ati

pape yg die nk,sume kne kumpul.............tapi yg lain teros dpat

orang lain punya salah..........die yg kene bedal.............jdi memberontak,ketakpuasan hati,x justice,dunia yg betray die,pape die wat,sume salah,klau achieve sumthin pun,cam halwa telinga

smpai die rase,parent die bnci dier...............die jdi x suka sibling dier................rugi aku x save

12
Return to list New