CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: amazed

pelajar form 4 RMC mati kena buli dgn senior; update 1 expelled, 4 digantung!!

Raging ni adakah patut dihentikan terus.. terutama dalam membina tentera...

bolehkah tentera dimanjakan dan dilembutkan... bila kena dera sikit menangis.. manja.. pegang senapang ketar tangan... auw!...

Saturday June 26, 2010

RMC old boys do not condone physical abuse

KUALA LUMPUR: Royal Military College’s (RMC) old boys do not condone any form of physical or non-physical abuse that could lead to injury to students.

The Old Putera Association’s (OPA) president, Maj Gen (R) Datuk Dr Mohamad Termidzi Junaidi said the association expressed its sorrow and sadness over the death of a Form Four student, Muhamad Naim Mustaqim Muhd Sobri, at the RMC in Sungai Besi. Muhamad Naim Mustaqim, 16, died after he was allegedly bullied and abused by senior students of the institution last Thursday.

"We wish to extend our sincere condolence sto the family of Mohamad Naim and offer prayers that Allahyarham will be blessed by Allah," he said in a statement here Saturday.

He said the OPA would endeavour to assist the RMC and all relevant authorities in their initiatives to bring normalcy back at the college. - Bernama

Reply 368# otai_g

:@ Marah apa hal
saya cakap perkara yang seberna
Kalau nak bukti ..pi serang China Dan india...tengok tu siapa menang

Post Last Edit by cupin_cipin at 27-6-2010 02:49

Reply 382# amazed

Do not condone physical abuse kunun!
Padahal koranglah yg mempusakai n mewariskan tradisi raging ni kat junior2

pastikan kes ini diadili seadil2 nye...
hapuskan golongan yg menyokong dan menghalalkan buli hingga membunuh ini.. jgn ade yg terlepas..

Raging ni adakah patut dihentikan terus.. terutama dalam membina tentera...

bolehkah tentera dim ...
paler kembang Post at 27-6-2010 00:58

ragging tak salah.. tapi kalau sampai mati... agama melayu ko kata apa????

Follow Us
patutla askar2 banyak yang ada masalah mental....
noor2 Post at 24-6-2010 21:49

mmg pn..

...tak de maknenya tepung gomak....lipstik je .............
noor2 Post at 24-6-2010 22:18

kak..pakai lipstik pn xleh ke?

Bukan aku suruh ko setuju pun dengan pendapat aku. Aku cakap berdasarkan yang aku pernah kenal.  ...
juwaini Post at 25-6-2010 00:24

beto abg ju....sy sokong

Cik Atira,

Oleh itu janganlah benarkan anak anda bersekolah di mana2 selain sekolah kat sebelah r ...
amirdza Post at 26-6-2010 23:28

berikan aku 1 kebaikan buli..

mmg la mn2 sekolah ada buli.
to buli kat rmc ni lain mcm sikit.
ms aku student dulu pun mcm2 cerita buruk buli aku dgr psl rmc ni.
dan cerita tu bukan rekaan, org dlm sendiri yg cerita dr mulut ke mulut la..

aku ingt bdk2 rmc ni ingt dorang dah rs diri tu hebat ala2 tentera gitu.
so dorang nak ikut mcm style tentera us buli banduan mcm kat telok guantanamo tu.
kdng2 kita kutuk keganasan pihak luar, dlm negara kita sendiri kita terlepas pandang.
x ke bodoh namanya tu?

Reply  otai_g
       Marah apa hal
saya cakap perkara yang seberna
Kalau nak  ...
Jason== Post at 27-6-2010 02:08

sy x marah pun.
tp statement anda sendiri pun mcm org x guna otak.
knp kita nak pegi serang askar india dgn cina semata2 nak buktikan statement kamu yg bodoh itu adalah benar?
x ke keje bodoh namanya tu.

Reply  amazed

Do not condone physical abuse kunun!
Padahal koranglah yg mempusakai n me ...
cupin_cipin Post at 27-6-2010 02:48

itu lah pasal...OPA bapok ni lah yg dok condone ragging turun temurun...tradisi buruk yg di warisi patut di hapuskan, dah jadik tua pondan memang la 'we do not condone physical abuse'...statement dari bapok ke bapok..

Reply 391# otai_g

Takpe..dia dah kiok.tak bleh jwb.... ..nanti Mn dia mai jwb....

Yang mati tu tak peraya la... kita simpati... eloklah dihapuskan buli2 sesama pelatih tu, tapi dalam latihan janganlah pula dimanja2kan askar kita.... nanti kalau tanya penyokong Musridul mesti kena keluar fatwa... UMNO kalu haram!. PAS kalu ada muslihah.. harus dan halal!...

aku rasa kes ni akan disiasat habis-habisan..

sbb kalu tak silap aku.. ada terbaca dlm paper berita harian tadi..

zahid hamidi bagitau arwah adalah anak sedara dia.. dia pun baru tahu,,,,

aku rasa kes ni akan disiasat habis-habisan..

sbb kalu tak silap aku.. ada terbaca dlm paper beri ...
tuahayam Post at 28-6-2010 18:37

Mujur la dia anak menakan zahid. Kalau tidak....

ragging tak salah.. tapi kalau sampai mati... agama melayu ko kata apa????
peYno Post at 27-6-2010 05:40

Peyno, so u bukan melayu and bukan muslim kan?
Mengikut undang2 jenayah Islam, kalau membunuh dgn niat harus di balas bunuh, tetapi kalau membunuh menyerupai sengaja atau membunuh tak sengaja, maka ada hukuman yg lain pula. Mahkamah boleh menentukan.  Apapun kalaulah perlakuan seseorang tu boleh menyebabkan kematian seseorang, this is very serious man. Apakah dia rasa gembira dan berpuashati atas kematian orang yg dibulinya.

Just ask urselflah, kalau mak-ayah antar anak masuk maktab dlm keadaan sihat walafiat dgn harapan akan cemerlang dlm pengajian, tiba2 jenazah dihantar pulang, apa rasa.  Kalau terjadi pda akulah, aku akan saman smpai ke dlm kubur!  Tiada maaf bagimu and no compensation can ever replace a soul.

sedihnya...aku duk menangis dari tadi...terasa pilu and luka kat hati aku bila fikir keadaan family arwah ni...
aku pun miskin gak dulu...parents hantar belajar kat SBP...harapan utk tgk aku berjaya tu sangat tinggi...mcm2 pengorbanan parents aku buat utk aku....sampai jalan kaki ke asrama aku pun pernah...
jadi aku membayangkan pengorbanan yg parents arwah dah buat utk dia dapat belajar kat RMC tu...maybe bergolok bergadai nak hantar ke sana (memanglah semuanya ditanggung, tapi pengangkutan, medical check up, etc2 kena gak ade duit sendiri)
tapi hantar sihat, balik mayat !!!....ya Allah...harapnya tuhan cekalkan hati parents dia...sbb aku tak rasa aku mampu hadapi aper yg keluarga dia hadapi skang ni....

air mata aku tak berhenti....sambil tu aku duk tgk anak2 aku ni....kita jaga bagai nak rak...dia demam kita tak tido...dia nak makan, kita sanggup buatkan walaupun tuhan ajer yg tau cemana penatnya badan...tapi org lain senang2 jer nanti nak sakiti

Seorang pelajar MTD disingkir, empat lagi digantung

28/06/2010 9:02pm

KUALA LUMPUR 28 Jun – Seorang pelajar tingkatan lima Maktab Tentera Diraja (MTD), yang disyaki terlibat mengakibatkan kematian Mohammad Naim Mustaqim Mohamad Sobri, 16, dipercayai dibuli dan didera di maktab itu Rabu lepas, disingkir serta-merta daripada pengajiannya.

Empat lagi rakannya digantung pengajian sehingga siasatan kes selesai.

Menteri Pertahanan, Datuk Seri Dr. Ahmad Zahid Hamidi berkata, keputusan dibuat untuk menyingkirkan pelajar itu serta-merta selepas siasatan mendapati pelajar tersebut membuli dengan niat sejak awal tahun ini.

"Pihak maktab membuat keputusan untuk menyingkir pelajar tersebut serta-merta.

“Kes saman sivil juga akan dikenakan. Dia akan berdepan tindakan daripada tentera, kami (kementerian) dan polis,” katanya kepada pemberita selepas majlis penyerahan sijil kepada petugas Pameran dan Persidangan Perkhidmatan Pertahanan Asia (DSA 2010) di sini hari ini.

Beliau berkata, kementerian memandang serius kes buli di sekolah dan tindakan perlu diambil bagi membendung gejala itu serta mengelak perkara sama daripada berulang.

Mohammad Naim meninggal dunia Rabu lepas di Pusat Perubatan Angkatan Tentera di Kem Sungai Besi selepas tidak sedarkan diri dipercayai dibuli.

Pada 25 Jun lalu, polis menahan kelima-lima pelajar tingkatan lima kolej itu bagi membantu siasatan mengikut Seksyen 302 Kanun Keseksaan iaitu bagi kesalahan membunuh, yang membawa hukuman mati mandatori. – Bernama

Seorang pelajar MTD disingkir, empat lagi digantung

28/06/2010 9:02pm

KUALA LUMPUR 28 Jun – S ...
shazuyi. Post at 28-6-2010 23:20

Padan muka...

Najis masyarakat gini patutnya kena penjara seumur hidup aje...