CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CoolSurfer

Gempur: Katy Lim Li Lian Hina Allah

Reply 397# Anak_Nogori

thank you for understanding tuan/puan moderator ,,,

tambahan,,
pekara fakta yg patut dibesar-besarkan cam tentera kite berhempas pulas kat perang errr ape tu"movie black hawk down",,x jugak dihebohkan, cam malaysia nie pengeluar getah terbanyak di dunia pon x jugak nak heboh, pelik jugak ler,,,
cam bile tanya bebudak skrang yg sy nampak sorak utk ManU, Liverpool, Arsenal etc banyak,,bile sy tanye je pasal "mokhtar dahari" hampeh satu pon xtau,,,lbih menyedihkan lagi sebaris plak umah ngan lagenda super mok kite nie,,,,,,

berbalik pada statement tu, "sebenarnya ade perkara yg lebih besar dan jgn dipandang kecil?" pekara ape lebih besar dr pekara kite sebagai rakyat malaysia terdiri berbilang kaum yg telah hidup sesama selama 53 tahun lepas? cam cakap atuk sy kat kg dlu, masalah besar kite selesaikan supaya jadi kecil, yang kecil kite selesaikan supaya jadi takde masalah.
sedangkan sekarang org kite yg lbih pendidikan, pekara kecil nak di perbesar besarkan,,,ape kate kite semua?
jeffrey4848 Post at 8-9-2010 17:32

ya memang benar juga masej anda tetapi tidak benar caranya yg menerima masej ini adalah sebelah pihak sahaja...jika mahu berubah kena semua , dua hala..jika tidak setuju sebelah pihak membesarkan cerita......pihak yg satu lagi juga salah bukannya memilih-milih...apa yg saya maksudkan ayat merah tu bagi saya contoh2 anda kecil kerana bagi saya tidak boleh ukur seseorang itu racist atau tak,  yg lagi besar ialah dengan mematuhi perlembagaan as undang2 yg luhur untuk menentukan keamanan

dah tngkap ke katy lim ni ???

Post Last Edit by annehuda at 8-9-2010 18:12

dia ni bukan menghina melayu,tapi menghina kesucian islam dan ALLAH swt.  setakat guru besar hina murid cina suruh balik tanah besar cina tu bukan apa kalau dibandingkan ngan penghinaan yg si katy kafir ni dah wat terhadap org islam.  tak suka duduk negara islam silalah duduk kt vatican city....

idiot, who the kungfu would worships a so-called god who used to be a human? that's not religion, that's slavery

ratu cinta,
sy cukup stuju, persoalan sy, adakah kite bersedia utk perubahan? atau kite tertaksub pada propaganda wakil rakyat tertentu saja nak menperbesarkan isu tertentu? maksud sy bukan wakil rakyat kite x pandai ke ape, cume kite sendiri yg terikut2 kehendak golongan yg menjaga kepentingan diri sindiri tanpa menyoal siasat pekara sebenar? itu yg sy sendiri x pasti, lagipon wakil rakyat tu kite yg pilih sendiri.

berbalik pada statement tadi, masalah dalaman sekarang yg ade, pd pandangan membawa pada perbalahan dr kemakmuran, perubanhan mentality setiap kaum perlu difokus pada kemajuan bersama bukan dr segi kepentingan masing2. persoalannya, sedangkan kite boleh berbuat sedemikian 53 tahun yg lepas tanpa menyoal perlembagaan yg telah tetapkan. Kenapa skrg baru nak dibangkitkan @ dipertahankan?

Post Last Edit by ratu_cinta at 8-9-2010 20:19

ratu cinta,
sy cukup stuju, persoalan sy, adakah kite bersedia utk perubahan? atau kite tertaksub pada propaganda wakil rakyat tertentu saja nak menperbesarkan isu tertentu? maksud sy bukan wakil rakyat kite x pandai ke ape, cume kite sendiri yg terikut2 kehendak golongan yg menjaga kepentingan diri sindiri tanpa menyoal siasat pekara sebenar? itu yg sy sendiri x pasti, lagipon wakil rakyat tu kite yg pilih sendiri.
berbalik pada statement tadi, masalah dalaman sekarang yg ade, pd pandangan membawa pada perbalahan dr kemakmuran, perubanhan mentality setiap kaum perlu difokus pada kemajuan bersama bukan dr segi kepentingan masing2. persoalannya, sedangkan kite boleh berbuat sedemikian 53 tahun yg lepas tanpa menyoal perlembagaan yg telah tetapkan. Kenapa skrg baru nak dibangkitkan @ dipertahankan?
----------------------------------------------------------

jika kita mahu berubah, (kita yg merupakan unit dalam kerajaan)...jgn mahu menunggu politik berubah terlebih dahulu,  sebab sampai bila tak habis2....wakil rakyat bertukar2 tapi  politik berdasarkan definasinya tetap sama dan  ada pujangga barat kata org politik diibaratkan haiwan yg ganas...kenapa kita yg tidak berubah?

walaupon BN ada kecacatan tapi  dari sudut menjaga kaum bukan bumi saya harus puji......., ...sebenarnya perlembagaan dipersoalkan berdasarkan pembacaan saya, dan  ada banyak faktor, jika tanya 10, maybe 10 ada jawapan yg berbeza, sukar mahu puaskan hati manusia walhal  ia sudah adil dan ia undang2 yg tertinggi, akhir sekali memang wajar dipertahankan sepanjang masa..dan dipatuhi sepanjang masa oleh semua

p/s : ini thread katy lim, hormatilah skop perbincangan.......jika mahu bincang lebih lanjut carilah thread yg sesuai

Follow Us
x tangkap lagi, sembang je banyak, hahaha

Memang kurang ajar budak cina tu...
Aku memang panas sesangat kat budak tu, ni bukan pasal kaum lagi ni, tapi dah melampau2 sangat dia nih...:@

ya ya benar ini bukan pasal kaum lagi dan ini tidak terlibat ngan politik.....kita menentukan apa yg  mahu dicakap...apa ditaip.....dan seterusnya menyusun ayat dan kata

salam sekalian,, sorry errkkk tersasar plak dr agenda utama,,,

sian kat budak nie, cetek btul ilmu kat dada. biar pihak bertanggungjawab utk menjelaskan dr kite bukak tread hampir tersasar pasal perkauman plak,,,

salam sekalian,, sorry errkkk tersasar plak dr agenda utama,,,

sian kat budak nie, cetek btul ilm ...
jeffrey4848 Post at 9-9-2010 00:05

jika tidak suka ..tak perlu baca thread ni.... sebab tidak adil pada org lain yg nak bagi pendapat, mod pon ok saja....kat forum2 lain juga saya percaya ada bincangkan pasal ini, kat blog etc etc..so silalah nasihatkan kat semua tempat

lahanat la ko cipan..

bukan cipan.. tp c*i*b*a*i

dia ni bukan menghina melayu,tapi menghina kesucian islam dan ALLAH swt.  setakat guru besar hina mu ...
annehuda Post at 8-9-2010 18:11

ko pun sama
orang hina agama kita ko marah
ko dok hina agama org tu takpa
piang

ko pun sama patut kene rejam sama ngn katy nih

ratu cinta,,,
hmm,,sekalian bleh bace sendiri, ternyata sy cume memberi pandangan picisan sy yg x seberapa nie dlm forum terbuka nie, mmg x layak sy nak nasihat sesiapa dlm forum nie, siapela sy? dr pandangan sy yg cetek nie, saudara/saudari cukup sy nampak menentang segala fakta yg sy kemukakan disini secara terang2,,,

cam tadi ade ke sy ckp x suke? kat thread nie? sampai sy nampak thread nie semankin tersasar sampai pasal cukai cine la melayu la pon ade,,salah ke klo setakat sorang budak picisan bagi pendapat yg x bingungkan mana pihak? cume yg dah terserap dlm darah daging sy mmg dari dulu sampai skrg i love the people in this country and i'm proud to be Malaysian!
who are you especially you are not given the authorities to order someone when you are not even someone? i'm just a proud malaysian who tried give a small or even tiny comment, prove that to me if you are really sincere solving this case! if you can't? if yes, prove that? not by talk only in the forum like "so silalah nasihatkan kat semua tempat"
semua org berhak nak suarakan pendapat katnie, klo mata ko yg x sedap sangat nak tengok reply sy tu, ko bleh jugak silakan kemukakan pendapat ko yg x membawa ape2 positif return, so silakan bawaklah pendapat ko ke tempat yg ko suke,,,

cube skalian baca thread sy ngan reply ratu cinta,,, setiap baldi tu ade had,, secara logik bagik sy, nampaknye xla banyak sangat beza pompuan cine nie ngan ratu cinta,,,

budak yg kurang ajar

Ya Allah berilah mereka hidayat....amin

ko pun sama
orang hina agama kita ko marah
ko dok hina agama org tu takpa
piang

k ...
cauliflower Post at 9-9-2010 01:09

sape yg start dulu duuhhh....? adakah ko tergolong dalam golongan org yg wat tak tau je bile ade org hina agama yg ko anut tanpa sebab?

kalo dah kapla tak betui.. anak2 pun folo aaarrr

sendiri mau ingat

Post Last Edit by ratu_cinta at 9-9-2010 09:51

memang benar saya tiada autoriti sebagai mod....autoriti bagi saya adalah sesuatu yg dianugerahkan oleh org ramai untuk menjalankan tugas dan tanggungjwb, tetapi yg tertinggal ada satu lagi iaitu "power"......jika anda kata saya tiada autoriti untuk berkata demikian, bagaimana pula anda????,,,kerana saya memberi respond dengan menyatakan pendapat saya terhadap posting anda...... adakah anda juga ada autoriti untuk berkata demikian, sedangkan mod ok  saja terhadap thread ini? jika anda tahu autoriti ialah pada org yg menjalankan tugas....sudah pastinya anda percaya mod untuk pantau thread ini,  seperti autoriti yg dikhususkan kepadanya...jadi tiada masalah yg perlu anda takutkan seperti tersasar pada perkauman atau apa2 sebab .

jika anda berpendapat saya xla banyak sangat beza dengan subjek, ok fine itu pendapat anda...tapi jika anda faham kesalahan yg dilakukan oleh subjek yg menyebabkan org ramai marah..dan mungkin juga saya ada berlaku kesalahan ...harap kesalahan saya dipertimbangkan dengan sewajarnya bukan dipengaruhi dengan emosional, dan inikah caranya untuk anda buktikan bahawa anda mencintai perpaduan dan keamanan dengan membuat personel attack pada saya pula????

sekian,